FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

QUARS

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Tectosilicats.

GRUP/SÉRIE:

CRISTOBALITA

LECHATELIERITA

MELANOFLOGITA

MELANOFLOGITAβ

MOGANITA

ÓPAL

QUARS

STISHOVITA

TRIDIMITA

TRIDIMITAα

TRIDIMITAβ

COMPOSICIÓ: SiO2
SISTEMA: αTrigonal.βHexagonal.
VARIETATS:

ABAKUSZKO

ÀGATA

ÀGATA BLAVA

ÀGATA CINTADA

ÀGATA JÀSPI

ÀGATA MOLSOSSA

ÀGATA TURRITEL.LA

AMETISTA

BASANITA

CALCEDÓNIA

CALCEDÓNIA BLAVA

CHERT

CITRINA

CORNALINA

CRISOPRASA

ENHIDRA

JACINT

JASÓPAL

JÀSPI

JÀSPI LLEOPARD

JÀSPI SANGUINI

JÀSPI SARDÓNIX

ÓNIX

PLASMA

QUARS

QUARSα

QUARSβ

QUARS ALBITAT

QUARS BABILÓNIC

QUARS BLAU

QUARS CEPTRE

QUARS ENCAPUTXAT

QUARS FINESTRA

QUARS FUMAT

QUARS HEMATÍTIC

QUARS HEMATOÍDE

QUARS HERKIMER

QUARS HIALÍ

QUARS LIMONÍTIC

QUARS LLETÓS

QUARS MICROCRISTAL.LÍ

QUARS MORION

QUARS PEGMATÍTIC

QUARS PIROLUSÍTIC

QUARS PISOLÍTIC

QUARS PRÀSI

QUARS ROMBOÉDRIC

QUARS ROSA

QUARS RUTILAT

QUARS SACAROÍDE

QUARS SORRA

QUARS SUCRE

QUARS TURMALINAT

ULL DE TIGRE (En part)

MESCLAS: ADINOLA
HIDROCASTORITA

SINÓNIMS:

 
COLOR:

Blanc.Blau.Bru.Gris.Groc.Incolor.Mel.Negre.Rosa.Verd.Vermell.Violàci.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

ALBITA

AMASSONITA

ANDALUSITA

AUTUNITA

AXINITA

BARITINA

BERIL.LE

BIOTITA

CALCITA

CALCOPIRITA

CIANITA

CLORITA

COURE

EPIDOT

ESFALERITA

FLUORITA

HEMATITES

HEMIMORFITA

GALENA

GOETHITA

GUIX

LIMONITA

MALAQUITA

MICROCLINA

MOSCOVITA

ÓPAL

ORTOSA

PIRITA

QUARS

RÚTIL

SERICITA

SILLIMANITA

TURMALINA

AMBIENT: Ígni.Filonià.Pegmatític.Hidrotermal.Sedimentàri.Metamórfic.
PRESENTACIÓ: En cristalls prismàtics piramidals a vegades biterminats.En masas compactas, irregulars i botrioídes.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 
NOTES:

El QUARS es un óxid (SiO2), doncs caldria clasificarlo en la classe IV, pero degut a las sevas propietas i a las paragénesi mes habituals en que sol trobar-se, i també com no, el mes important, es que el quars es la base de tots els silicats.Per aquesta raó es habitual clasificar-lo dins de la classe VIII , junt amb totes las sevas varietats.

Te dos polimorfs, QUARSβ i QUARSα d'alta i baixa temperatura respectivament.

Es un mineral present en moltes paragénesi.

 

MOSTRES:
Veure

QUARS Megacristall amb recobriments paral.lels a las cares,

de probablement calcedónia.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Brasil.

25,5 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb inclossions d'hedenbergita (lodolita).

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

10,8 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Grup Miner El Rosalejo.Alcaracejos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2018 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera El Vértice.Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova municipi.

Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

8,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb fluorita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).

Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb cristalls d'albita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Serranía de Ronda.Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

9,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.

Astúries.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

QUARS Fragment.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera de Miramar.Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Sot de l'Aram (Clot de l'Aram).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Cristalls amb taques de pirolusita polsosa.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de microcristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.

Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera de la Mina Teresita.Sant Fost de Campcentelles.

Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Coll de la Boquera.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Pepita (Mina Carmen) (Mina Pepito).Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

QUARS Microcristall biterminat.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,6x0,4 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb fluorita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Cristalls amb ortosa.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pou d'en Sala.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls mil.limétrics.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2016 Ll.García.

Veure

QUARS  Cristalls amb albita i ortosa.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Arbúcies.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.

Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2009 Ll.García.

Veure

QUARS Cristall.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Cristall biterminat amb albita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,5 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

QUARS Cristall.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Bloc Xalupa.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera Balmanya.Tossa de Mar.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Cristall.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

QUARS Cristalls amb galena.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mines del Mas del Mestre.Vall del Cortiella.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,9 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de microcristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb limonita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

6,9 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb hematites, limonita i siderita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Catón (Mina Los Pajaritos) (Mina Los Pajarillos).Llano del Beal.

Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

QUARS Cristall.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Lola.Portmàn.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

6,3 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de microcristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls sobre fluorita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina El Hammam.Mt. Hammam.Meknès.

Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

7,2 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts. Anti Atlas.Marroc.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls prismàtics piramidals, i agregats radials d'eritrina.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Arhbar.Arhbar.Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

10,1 cm.

© 2009 J.Ferrer.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb cristalls d'epidot.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

9,3 cm.

© 2011 J.Ferrer.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb cristalls de fluorita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Okorusu (Mina Okarusu).Otjiwarongo Districte.

Otjozondjupa.Namíbia.

4,4 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls amb manganocalcita i pirita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).

Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

3,5 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls recoberts de microcristalls de siderita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.

Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

13,7 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

QUARS Agregat de cristalls recoberts parcialment per crostes ferroginosas.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedreres de Vila Viçosa (Pedreres de marbre).Vila Viçosa.

Évora.Portugal.U.E.

20,8 cm.

© 2005 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.uam.es/cultura/museos/mineralogia/especifica/mineralesAZ/Cuarzo/cuarzo.html

QUARS

Agregat de cristalls en geoda.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,6x5,1x4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Boi-Qara.Badakhstàn.Afghanistàn.

      2. Chilkonshar.Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Darawa-Su (Darava-Su).Badakhstàn.Afghanistàn.

      2. Eshkashim (Ishkashem) (Camp de pegmatites Eshkashim).Badakhstàn.Afghanistàn.

      3. Kochka (Camp de Kochka).Badakhstàn.Afghanistàn.

      4. Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.

        1. Mina Lapislàssul.li.Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.
      5. Talbuzanak (Camp de Talbuzanak).(Badakhstàn.Afghanistàn.

    2. Ghowr.Afghanistàn.

      1. Bedan.Ghowr.Afghanistàn.

    3. Helmand.Afghanistàn.

      1. Bashlang.Helmand.Afghanistàn.

    4. Herat.Afghanistàn.

      1. Bandi-Medira (Dahana).Herat.Afghanistàn.

      2. Dacita.Herat.Afghanistàn.

      3. Dahana (Dakana).Herat.Afghanistàn.

    5. Kandahar.Afghanistàn.

      1. Boraghana.Kandahar.Afghanistàn.

      2. Chawni.Kandahar.Afghanistàn.

    6. Kapisa.Afghanistàn.

      1. Bazarak.Kapisa.Afghanistàn.

      1. Dara i Daram (Daram Daram) (Daram i Daram) (Camp de pegmatites de Dara i Daram).Kapisa.Afghanistàn.

      2. Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Bakhi.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Butak.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Buzmal (Mina Buzmul).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Darkhenj (Mina Khenj) (Mina Dar Khenj).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        3. Mina Darun (Mina Darum).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

    7. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

        1. Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Central.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Meridional.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

    8. Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Camp de Darra-i-Pech.Nangarhar.Afghanistàn.

        1. Darra-i-Pech (Dipósit de Darra-i-Pech) (Darrahe-Pech) (Darrahe-i-Peck) (Dara-i-Pech).Camp de Darra-i-Pech.Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Kantiway (Kantiwa) (Camp de pegmatites Kantiway).Nangarhar.Afghanistàn.

      2. Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

        1. Waigal (Zona de Waigal).Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

          1. Aranch.Waigal (Zona de Waigal).Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

    9. Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      1. Awraghal.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      2. Darra-i-Pec.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      1. Mina Badel (Mina Budel).Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      2. Paprok.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    10. Paktia.Afghanistàn.

      1. Alamkan.Paktia.Afghanistàn.

    11. Parvan.Afghanistàn.

      1. Mina Dahane Revat (Mina Bakhi).Parvan.Afghanistàn.

      2. Panjsher (Camp de pegmatites Panjsher).Parvan.Afghanistàn.

    12. Vardak.Afghanistàn.

      1. Dardang.Vardak.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

      1. Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        1. Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

              1. Mina Clara.Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

    2. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mts. Hunsrück.Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Pedrera Setz.Mts. Hunsrück.Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      2. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    3. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

      2. Vogtland.Saxónia.Alemanya.U.E.

  3. Argentina.

    1. Catamarca.Argentina.

      1. Belén.Catamarca.Argentina.

        1. Papachacra.Belén.Catamarca.Argentina.

          1. Amana.Papachacra.Belén.Catamarca.Argentina.

  4. Austria.U.E.

    1. Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

      1. Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

        1. Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

          1. Donnersbachwald.Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

  5. Bolivia.

    1. Potosí.Bolivia.

      1. Bustillo.Potosí.Bolivia.

        1. Llallagua.Bustillo.Potosí.Bolivia.

          1. Turó de Llallagua.Llallagua.Bustillo.Potosí.Bolivia.

            1. Mina Siglo XX (Mina Llallagua).Turó de Llallagua.Llallagua.Bustillo.Potosí.Bolivia.

  6. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

      1. Salvador.Bahía.Brasil.

        1. Brumado.Salvador.Bahía.Brasil.

          1. Serra das Éguas.Brumado.Salvador.Bahía.Brasil.

        2. Campo Formoso.Salvador.Bahía.Brasil.
          1. Pindobaçu.Campo Formoso.Salvador.Bahía.Brasil.

            1. Mina Carnaiba.Pindobaçu.Campo Formoso.Salvador.Bahía.Brasil.

    2. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

              1. Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        2. Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Conselheiro Pena.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        3. Ouro Preto.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        4. Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Goiabeira.Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          2. Mina Golconda.Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        5. Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Pederneira.Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        6. Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        7. Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Morro Redondo.Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

    3. Paraíba.Brasil.

      1. Frei Martinho.Paraíba.Brasil.

        1. Mina Quixaba.Frei Martinho.Paraíba.Brasil.

    4. Toca da Onca.Brasil.

  7. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.
      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.
          1. Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina Langis (Mina Casey).Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

    2. Québec.Canadà.

      1. Montreal.Quebec.Canadà.

        1. Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

          1. Mt. Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

            1. Pedreres De Mix&Poudrette.Mt. Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

  8. Corea del Sud.

    1. Kiongsang-namdo (Gyeongsangnam-do).Corea del Sud.

      1. Eonyang.Kiongsang-namdo (Gyeongsangnam-do).Corea del Sud.

  9. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Pirrimplin.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mines de la Venecia.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. San José.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Santa Bárbara.San José.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            3. Los Escullos.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            4. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Sol.Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E

              2. Filó 340 (Filón 340).Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina Blanca y Negra.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              4. Mina California.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              5. Mina Consulta.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              6. Mina De La Pedrera.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              7. Mina Del Cuarenta.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              8. Mina El Porvenir.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              9. Mina El Recuerdo.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              10. Mina El Triunfo.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              11. Mina La Palmera.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              12. Mina Las Niñas.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              13. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              14. Mina No Me Duermo.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              15. Mina Ronda y El Resto.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              16. Mina San Diego.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              17. Mina San Francisco.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              18. Mina Santa Rita.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              19. Mina Transacción.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              20. Mina Virgen de la Esperanza.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              21. Mines Abellán.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              22. Mines del Cerro del Cinto.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mines de La Partala.La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  1. Mina El Trovador (Concesión El Trovador).Mines de La Partala.La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        3. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Cocotas.Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Las Rozas.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Corta Santa Matilde.Las Rozas.Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              2. Mina Alianza.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina Atrevida.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              4. Mina Buen Capricho.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              5. Mina Iberia.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              6. Mina Milagro de Guadalupe.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              7. Mina Nuestra Señora de Nieva.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              8. Mina Petronila.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              9. Mina Santa Ana.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              10. Mina Santa Lucía.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              11. Mina Unión de Tres.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              12. Mina Virgen de las Huertas.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              13. Mina Virtud de San José.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Barranco Chaparral.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Globo.Barranco Chaparral.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                2. Mina Herminia.Barranco Chaparral.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                3. Mina República.Barranco Chaparral.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              2. Barranco Chico de Fernández.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Carmen y Pablo.Barranco Chico de Fernández.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                2. Mina Unión y Águila.Barranco Chico de Fernández.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              3. Barranco Chico de la Torre.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Centinela.Barranco Chico de la Torre.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Garibaldi.Barranco Chico de la Torre.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              4. Cala Concha.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Templanza.Cala Concha.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              5. El Arteal.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Leopoldo.El Arteal.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              6. Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  1. Mina Angelina.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  2. Mina Arislipo (Mina Aristipo).Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  3. Mina Campohermoso.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  4. Mina Castadiva (Mina Casta Diva).Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  5. Mina Consejo.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  6. Mina Crescencia.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  7. Mina Desamparados.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  8. Mina Doña Blanca.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  9. Mina Dos Mundos.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  10. Mina El Boletín.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  11. Mina El Mesías.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  12. Mina Encarnación.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  13. Mina Justicia.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  14. Mina La Iberia.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  15. Mina La Real.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  16. Mina La Verdad.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  17. Mina Leopoldo.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  18. Mina Los Amigos.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  19. Mina Luna Segunda.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  20. Mina Medio Mundo.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  21. Mina Mercurio.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  22. Mina Mi Isabelita.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  23. Mina Observación a Castadiva.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  24. Mina Paquita.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  25. Mina Paraiso.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  26. Mina París y Elisa.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  27. Mina Peruana.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  28. Mina Poderosa Envidiada (Mina Poderosa Envidia) (Mina Chacona).Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  29. Mina Ramo de Flores.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  30. Mina Recompensa.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  31. Mina Riojana.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  32. Mina Rondeña.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  33. Mina San Jerónimo.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  34. Mina San Juan (Pozo San Juan).Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  35. Mina Santa María Magdalena.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  36. Mina Tres Amigos.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  1. Barranco de la Raja.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                    1. Mina Ánimas.Barranco de la Raja.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  1. Mina Águila.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  2. Mina Belén de Salcedo.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  3. Mina Californias.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  4. Mina Carmen de Larios.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  5. Mina Constancia.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  6. Mina Convenio de Vergara.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  7. Mina Dulcinea.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  8. Mina Esperanza (Mina La Esperanza) (Mina de los Curas).Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  9. Mina Feliz Encuentro.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  10. Mina Fuensanta.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  11. Mina Hermosa.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  12. Mina Independiente.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  13. Mina La Estrella.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  14. Mina La Gloria.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  15. Mina La Guzmana.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  16. Mina La Jacoba.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  17. Mina Observación (Mina La Observación) (Mina de Orozco).Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  18. Mina Patrocinio.Barranco Jaroso.Los Lobos.Cuevas del Almanzora.Sierra Almagrera.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  19. Mina Purísima Concepción.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  20. Mina Rescatada.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  21. Mina Roque.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  22. Mina Rosario.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  23. Mina San Agustín.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  24. Mina San Cayetano.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  25. Mina San Diego.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  26. Mina San Luis Gonzaga.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  27. Mina San Manuel.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  28. Mina San Vicente Ferrer.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  29. Mina Santa Elena.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  30. Mina Santa Isabel.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  31. Mina Venus Amante.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  32. Mina Verdad de un Artista.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  33. Mina Virgen de Montserrat.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  34. Mina Virgen del Carmen (Mina Carmen) (Mina de los Soleres).Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                2. Mina La Suerte.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mines de Cerro Minado.Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Berja.Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        6. Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lucainena de las Torres.Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines de Lucainena de las Torres.Lucainena de las Torres.Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Alcaracejos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Grup Miner El Rosalejo.Alcaracejos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera El Vértice.Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Mina Guillermín.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Mina Los Almadenes.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          3. Mina San Antonio.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          4. Mina Santa Justa.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Complexa de Mines Glória.Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina La Espuela de San Miguel.Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        7. Santa Eufémia.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro de la Canaleja.Santa Eufémia.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Resuperferolítica.Cerro de la Canaleja.Santa Eufémia.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Montejícar.Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro de la Higuera.Montejícar.Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cortijo Cañadas.Cerro de la Higuera.Montejícar.Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Guixera (Antigua Yesera).Cortijo Cañadas.Cerro de la Higuera.Montejícar.Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Corta Atalaya.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Oficarsa.Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Algarbía (Valle del Guadalhorce) (Comarca Algarbía) (Comarca Valle del Guadalhorce).Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cártama.Algarbía (Valle del Guadalhorce) (Comarca Algarbía) (Comarca Valle del Guadalhorce).Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Paratge Trascastillo (Paraje Trascastillo).Cártama.Algarbía (Valle del Guadalhorce) (Comarca Algarbía) (Comarca Valle del Guadalhorce).Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Serranía de Ronda.Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Castillo de las Guardas.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.
    1. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Ana.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Canfranc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Chinipí.Canfranc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Pilar.Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Balsaroleta.Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Garmo Negro.Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Tembleras.Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Tres Amigos.Barranc de Tembleras.Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E. (?)

          1. Mina Santo Ángel.Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E. (?)

        3. Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Bilbilitana.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina del Fraile.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Campo de Borja comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Talamantes.Campo de Borja comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Épila.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mts. Rodanas.Épila.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge de Valdeoseja.Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Aflorament de Valdeoseja.Paratge de Valdeoseja.Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        8. Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Filons de Corrales de los Valles.Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        9. Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Toria (Mina Toria).Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        10. Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cueva del Claudio.Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Afloraments de Cueva del Claudio.Cueva del Claudio.Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        11. Tarazona i El Moncayo comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Malón.Tarazona i El Moncayo comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        12. Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Santa Rosa.Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. El Castelluelo.Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Azaila.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Los Pedreñales.Azaila.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. RubialesSerra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.RubialesSerra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Penouta.Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Degaña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Tablado (Trabao).Degaña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Corralín.Tablado (Trabao).Degaña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina d'or romana de El Corralín.El Corralín.Tablado (Trabao).Degaña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Arancedo.El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Andina (Andía).Arancedo.El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines romanes d'or (Mines d'Andina) (Cuevas de Andina).Andina (Andía).Arancedo.El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Penya-segats de Llumeres (Acantilados de Llumeres).Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Grandiella.Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de Grandiella.Grandiella.Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Corta Aurora Norte.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Mina Aurora.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                3. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                4. Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta San Lino.Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Pedrera Vallín (Corta El Vallín) (Pedrera La Coria).Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Llamas.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Coriellu.San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Llonín.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Frondil.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. La Cabaña.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. La Coquera del Liso.La Cabaña.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            4. Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Los Cobayos (Cantera Los Cobayos).Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. La Paredona.Pedrera Los Cobayos (Cantera Los Cobayos).Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Vega (Playa de Vega).Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta Norte.Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Ovés (Obés) (Ouvés).La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina de magnesita de Valderrodero (Mina Magna).Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Reguerín.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Geoda de El Reguerín.El Reguerín.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Geoda de El Reguerín II.El Reguerín.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Filó Josefa-Veneros (Filó Josefa-Veneros Norte).La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Coquera de la Calcita.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Coquera La Negrina.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                3. Geoda de La Falla.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                4. Geoda de la Galería 49.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                5. Geoda de Las Monjas.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                6. Geoda del Tiro.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porcía.Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Lagunas de Silva (Lagunas de Salave).Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Silva.Lagunas de Silva (Lagunas de Salave).Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Fuentes.Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Muriel.Fuentes.Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        1. Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

          1. Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

            1. Sa Mitja Lluna.Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mt. Peña del Cuervo.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Anita.Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Vedat Miner Josefa (Coto Minero Josefa).Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina Anita.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina Ceferina.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina Previsión.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina Trinidad.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Talledo.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Los Corrales de Buelna.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Las Caldas de Besaya.Los Corrales de Buelna.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Suances.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Platja Los Locos (Playa de Los Locos).Suances.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Nieves (Mina Nieves).Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Peñarrubia.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Navedo.Peñarrubia.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          4. Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de quars.Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Peña Las Garmas.Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines del Médico.Peña Las Garmas.Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Ribamontán al Mar.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Langre.Ribamontán al Mar.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Costa de Langre.Langre.Ribamontán al Mar.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Celestinas de Langre.Costa de Langre.Langre.Ribamontán al Mar.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Tubilla del Agua.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Pedrera La Respina.La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Maraña.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Puerto de Las Señales.Maraña.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Scarlatti.Puerto de Las Señales.Maraña.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Fuentes Villanas.Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Barruecopardo.Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Lumbrales.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Sardón de los Frailes.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        5. Villasbuenas.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Amistad (Mina Margarita).Villasbuenas.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. San Pedro Manrique.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      5. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Pinilla de Fermoselle.Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Clara (Mina Santa Clara).Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. San Vicente de la Cabeza.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Palazuelo de las Cuevas.San Vicente de la Cabeza.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Las Cuevas.Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina El Entredicho.Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Almuradiel.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Nazarena.Almuradiel.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        4. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mines de San Quintín.Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. El Cardoso.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Santa Catalina.Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          2. Mina Santa Cecilia.Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Can Tintoré (Mines de Can Tintorer).Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina 8.Mines de Can Tintoré (Mines de Can Tintorer).Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Martorell.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Bellesguard.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Finestrelles.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Juanita.Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Vallvidrera.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera de Miramar.Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Sot de l'Aram (Clot de l'Aram).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de la Mina Teresita.Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Poble.Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Darnius.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Coll de la Boquera.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Pepita (Mina Carmen) (Mina Pepito).Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina d'en Torrent (Mina de la Font de la Teula).Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Trinchera.Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Pou d'en Sala.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          4. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arbúcies.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          3. Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Pedrera Guixeres (Pedrera Can Súria).Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          4. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          8. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          9. Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bloc Xalupa.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Pedrera Balmanya.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cruïlla de Malpàs.Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Espot.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Estació d'esquí d'Espot.Espot.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Barranc del Cargol.Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Güell d'Horno.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Venes alpines.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines dels Crossos.Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines del Coll de Pairó.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Vall del Cortiella.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines del Mas del Mestre.Vall del Cortiella.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Poblet.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Bosc de Poblet.Poblet.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Barranc Fondo (Mina Ramona).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Joaquina Primera (Mina del Mas d'en Pallejà) (Mina del Rebaño).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              4. Mina La Cresta.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              5. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de la Mena/Ciutadella (Mina Luisa).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Mines del Barranc Fondo (Mina Marcelino).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Raimunda.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              4. Mina Serrana.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Pinyana (Mina Argentífera).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Pinyana Sud.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Segarrés.Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Prat de Comte (Prat de Compte).Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera El Berrocal.Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Concessió El Venero - Pedreres (Venero I, Venero II, Este, Valdeconejillos, Charco del Hombre Muerto).Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. El Berrueco.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Los Taberneros.El Berrueco.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mina La Chilena.El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        5. La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Castilla.La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          2. Pedrera Los Gallegos.La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        6. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Abaràn.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Cabezo Negro.Abaràn.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Pedrera del Cabezo Negro.Cabezo Negro.Abaràn.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. La Parreta.Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina San Roque.La Parreta.Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          3. Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Mina Catón (Mina Los Pajaritos) (Mina Los Pajarillos).Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            3. Mina Rómulo.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Cabezo Rosa.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Zona del Descarregador (El Descargador).Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        5. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Serrata.Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    10. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Casa d'Urdaleta (Casa de Chirriquitón).Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Urdaleta.Casa d'Urdaleta (Casa de Chirriquitón).Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          2. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina de Villambrosa.Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          2. Erandio.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Asúa-Lauroeta.Erandio.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de Asúa.Asúa-Lauroeta.Erandio.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      3. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aralar (Mines d'Arritzaga).Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Tutankamen.Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    11. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Badajoz comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. San Vicente de Alcàntara.Badajoz comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Herrera del Duque.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina Pilar.Herrera del Duque.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Valle de la Serena.La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de la Osa.Valle de la Serena.La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        4. La Siberia comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Casas de Don Pedro.La Siberia comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Talarrubias.La Siberia comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        5. Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina Aguablanca.Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        6. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Herrería.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            2. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            3. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Zafra.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Càceres municípi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Aldea Moret.Càceres municípi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Montaña de Càceres.Aldea Moret.Càceres municípi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Portanchito (El Portanchito, Sierra de la Mosca).Montaña de Càceres.Aldea Moret.Càceres municipi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

                1. Arroyo de Valdeflorez (Arroyo de Valhondo).Sierra del Portanchito (El Portanchito, Sierra de la Mosca).Montaña de Càceres.Aldea Moret.Càceres municipi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

                  1. Mines de Valdeflorez (Mines de Valdeflores).Arroyo de Valdeflorez (Arroyo de Valhondo).Sierra del Portanchito (El Portanchito, Sierra de la Mosca).Montaña de Càceres.Aldea Moret.Càceres municipi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    12. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Arteixo (Santiago de Arteixo).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Figueiroa.Arteixo (Santiago de Arteixo).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #1.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Filó #2.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              3. Filó #3.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            3. Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Vilarrodís.Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Monte da Costa (Pedrera Liosta).Vilarrodís.Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina La Reconquista.Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina Monte Neme (Mina Monteneme).Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina Mercedes.Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                2. Mina Paquita.Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monfero.Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. A Serra da Loba.Monfero.Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Narón.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Dumbría.Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Dumbría (Santa Baia de Dumbría).Dumbría.Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Hospital.Dumbría (Santa Baia de Dumbría).Dumbría.Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Hospital.Hospital.Dumbría (Santa Baia de Dumbría).Dumbría.Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        8. Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cerdido.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cerdido (San Martiño de Cerdido).Cerdido.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. As Seixas.Cerdido (San Martiño de Cerdido).Cerdido.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera de quars.As Seixas.Cerdido (San Martiño de Cerdido).Cerdido.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        9. Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Aríns (San Martiño de Aríns).Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Fornás.Aríns (San Martiño de Aríns).Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        10. Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Soneira (Val de Soneira).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Calo.Soneira (Val de Soneira).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        11. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina Santa María.Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Mondoñedo.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de la Silvarosa.Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Faro.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Concessió Septivena.Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Concessió Novena.Concessió Septivena.Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Concessió Septima.Concessió Septivena.Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Becerreá.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Navia de Suarna.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa María de Son.Navia de Suarna.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          3. Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Rubiais (Rubiales).Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Jaciment de Rubiales (Mina Rubiales).Rubiais (Rubiales).Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Meira (Comarca de Meira).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Riotorto.Meira (Comarca de Meira).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Paraños.Riotorto.Meira (Comarca de Meira).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Begonte (San Pedro).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Cospeito.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. A Feira do Monte.Cospeito.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          3. Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Navallo de Arriba (O Navallo).Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Serra do Xistral.Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        8. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Paciocova.Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Carballeda de Valdeorras (Sobradelo).Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Casaio.Carballeda de Valdeorras (Sobradelo).Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

      4. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Campo del Maragato.Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Pedrera Buraco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina Angelita.Mina de Fontao (Mines de Fontao).Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Sidón.Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina Tiro.Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Sanxenxo.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Noalla.Sanxenxo.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Lanzada.Noalla.Sanxenxo.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Sud de Platja de A Lanzada (Praia A Lanzada).A Lanzada.Noalla.Sanxenxo.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Penya-segat de Punta Corveiro (Acantilado de Punta Corveiro).Sud de Platja de A Lanzada (Praia A Lanzada).A Lanzada.Noalla.Sanxenxo.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Pedrera de fosfats.Penya-segat de Punta Corveiro (Acantilado de Punta Corveiro).Sud de Platja de A Lanzada (Praia A Lanzada).A Lanzada.Noalla.Sanxenxo.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Paradanta comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Covelo.Paradanta comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Nigrán.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Panxón (San Xoán de Panxón).Nigrán.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Monteferro (Península de Monteferro).Panxón (San Xoán de Panxón).Nigrán.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Galiñeiro (Zona de Vigo).Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    13. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Filó Principe Alfonso.Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Filó Tiro.Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Vall del Riu Calamantio (Valle de Rio Calamantio).Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de San Román (Mina del Arroyo del Calamantio) (Mina del Calamantio) (Mina Corrales).Vall del Riu Calamantio (Valle de Rio Calamantio).Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de Aguarrabia.Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Cornago.Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Barranc de Zanzano (Barranco de Zanzano).Cornago.Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Valdeperillo.Cornago.Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Cervera del Rio Alhama.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de Sagarroya.Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Llano de la Casa.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Zona Est d'Urdanta (Este de Urdanta).Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Tres Hayas.Zona Est d'Urdanta (Este de Urdanta).Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        5. Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Pedrera San Felices (Pedrera Las Conchas).Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        6. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Sarracena.Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    14. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        2. Larraintzar (Ultzama).Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Elzaburu.Larraintzar (Ultzama).Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    15. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera d'Aiguamala.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            3. Turó Alt Berna.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  10. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Bahrenberg.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Brenner.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Crow Creek (Mina Girwood).Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Mina Jewell.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Prince William Sound districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Portage Bay.Prince William Sound districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Liberty Bell.Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Apex.Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Jualin.Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Grup miner Boston (Boston Group).Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Alaska-Juneau.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Ebner.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Mina Groundhog.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          5. Mina Perseverance.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Friday.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Horrible.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Ivanhoe.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Kensington.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Ophir.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. McGinnis Creek.Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Montana Creek (Montana Basin Group) (Mansfield Gold Mining Company).McGinnis Creek.Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demandes Wagner (Wagner Group Claims) (Salmon Creek Gold Mining Company).Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Iron Mask.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Mascot.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Nearhouse.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Primrose.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Shell.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Solars.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Sunshine.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mines McMillan.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Mines Fresno.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        11. Mines Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Mahoney.Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Sealevel (Mina Sea Level).Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      8. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina High Grade Prospect.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Independence.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Mabel.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Marion Twin.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Martin.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Rae Wallace.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Schroff-O'Neil.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Silver King.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mina Snowbird.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Mina Talkeetna.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        11. Mina Thorpe.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        12. Mina War Baby.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        13. Prospecció Kelly-Willow.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        14. Prospecció Webfoot.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      9. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Lost River.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      10. Northwest Arctic Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Partner.Northwest Arctic Borough.Alaska.Estats Units.

      11. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Dawson.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Flagstaff.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Gold Standard.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina It.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        5. Mina Khayyam.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        6. Mina Lucky Nell.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        7. Mina Puyallup.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        8. Mina Riverside.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        9. Mina Sleeping Beauty.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      12. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Doolth Mountain.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Cove (The Hirst Cove Property).Doolth Mountain.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Chichagoff (Mina DeGroff).Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Golden Gate.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Prospecció Big Four.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Prospecció Flora.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          5. Prospecció Jumbo.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          6. Prospecció Monte Cristo.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hirst-Chichagof.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demanda Cascade (Cascade Claim).Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Bauer.Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Cache (Mina Stewart).Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Mina Lucky Chance.Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          5. Prospecció Lower Ledge.Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          6. Prospecció Silver Bay (Silver Bay Group).Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      13. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      14. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Lansing.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Midas.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Wagner.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Yellowband.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      15. Wade Hampton CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Kako.Wade Hampton CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      16. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Arkansas.Estats Units.

    4. California.Estats Units.

      1. Mesa Grande districte.San Diego Co.California.Estats Units.

        1. Mina Himalaya.Mesa Grande districte.San Diego Co.California.Estats Units.

      2. Placer Co.California.Estats Units.

        1. Mina Eagle's Nest.Placer Co.California.Estats Units.

      3. San Diego Co.California.Estats Units.

        1. Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

          1. Mina Stewart Lithia.Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

    5. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Buckhorn.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Burlington.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Humboldt.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        4. Mina Pennsylvania.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        5. Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Oregon.Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        6. Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina White Raven.Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de St. Elmo.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Clara May (Mina Clora May).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Crystal nº 8 (Mina Luella).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        5. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        6. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Salida.Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        7. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        8. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Homestake.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Rock King.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea de Silver Plume.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Jackson districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Annamosa.Jackson districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        5. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Dixie.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Lamartine.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        6. Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Elephant Hill.Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        7. Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Santa Fé Mountain.Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea White Hills.Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. C.H.C.Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Lily D.C.H.C.Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            2. Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bancroft.Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            3. Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Enterprise.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Rico Aspen.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              3. Túnel Revenue.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      6. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Long Hollow.Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de Pine Creek.Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea de Twin Cedars.Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      7. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Fulford districte.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      8. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eureka.St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        3. Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Sentinel Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            2. Specimen Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        4. Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Hunters Run.Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        5. El Paso Districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Johnny Feldspar.El Paso Districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        6. Helen Hunt Falls (North Cheyenne Canyon).El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        7. Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Batòlit de Pikes Peak.Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      9. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

            1. Curio Hill.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

            2. Royal Gorge.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      10. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Patch (Mina Glory Hole).Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      11. Grand Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake Granby.Grand Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Green Ridge.Lake Granby.Grand Co.Colorado.Estats Units.

      12. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Quartz Creek Pegmatite districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Opportunity.Quartz Creek Pegmatite districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      13. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      14. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Genesse Park.Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Genesee Mountain Dike.Genesse Park.Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de Twin Cedars.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        4. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        5. Leyden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Foothill districte.Leyden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Leyden.Foothill districte.Leyden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        6. South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Litle Patsy Pegmatite (Patsy Pegmatite).South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          2. Luster nº1 Pegmatite (Lester Pegmatite).South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          3. Madonna nº2 Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          4. Mina Catherine nº1.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          5. Oregon nº3 Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          6. White Cloud Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      15. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      16. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Hagerman Pass.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          2. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Adams Shaft (Pou d'extracció Adams).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Garbutt.Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Evening Star.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Maid of Erin.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Wolftone.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            5. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            6. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            7. Mina Capitol.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            8. Mina Silver Cord.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            9. Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina First National.Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Printer Boy (Mina Lower & Upper Printer Boy).Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mikado.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      17. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rainbow Lode.Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        2. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      18. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Grand Junction.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Book Cliffs.Grand Junction.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        2. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Amethyst Queen.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      19. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            2. Wolf Creek Pass.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          2. Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      20. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      21. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Brown Mountain.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Mother Cline.Brown Mountain.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Box Canyon.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cristal Cavern.Box Canyon.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          2. Engineer Pass.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Mountain Monarch.Engineer Pass.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          3. Laughing Tom Pocket (Cata Laughing Tom).Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          4. O.S. Pocket (Cata O.S.).Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          5. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Meteor Pocket.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Meteor Pocket.Àrea Meteor Pocket.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. K.D. Pocket (Cata K.D.).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Ohio.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              3. Ohio Claim (Demanda Ohio).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              4. Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Portland.Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              5. Waterhole Pocket (Cata Waterhole).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Grizzly Bear.Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. Gray Copper Gulch.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Silver Mountain.Gray Copper Gulch.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            6. Mina Black Girl.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            7. Mina Silver Link.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            8. Mina Silver Point.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            9. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            10. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            11. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        3. Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina National Belle.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      22. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Tanner Boy.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          4. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea de Round Mountain.Park Co.Colorado.Estats Units.

        4. Badger Creek.Park Co.Colorado.Estats Units.

        5. Elk Creek.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Epidote Hill.Elk Creek.Park Co.Colorado.Estats Units.

        6. Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hilltop.Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        7. Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda R. A. Kosnar.Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

        8. Lake George districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Clarence Coil.Lake George districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        9. Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryal.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea del camping Spruce Grove.Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

      23. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Midnight.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      24. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Del Norte.Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

          1. Twin Mountains.Del Norte.Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        2. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      25. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      26. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Crystal Hill districte (La Garita).Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        3. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      27. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ransom.Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Eureka Gulch.Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina American Tunnel.Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Yukon.Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        3. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Longfellow.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        4. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adams.Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Mogul.Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            3. Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda Keystone (Keystone Claim).Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Osceole.Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            4. Demanda Genoa (Genoa Claim).Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            5. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      28. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Argentine Pass.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        3. Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Big Four.Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        4. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wire Patch.Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      29. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Four Mile Creek (Fourmile Creek).Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda RAMS.Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        4. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        5. Crystal Peak-Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Dreamtime.Crystak Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        6. Florissant.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Qui-Buc nº 2.Florissant.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        7. Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Teller pegmatite (Lake George Pegmatite).Lake GeorgeTeller Co.Colorado.Estats Units.

        8. Pegmatita Black Cloud (Mina Black Cloud).Teller Co.Colorado.Estats Units.

    6. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Prospecció Danbury Beryl (Danbury Beryl Prospect).Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Collins (Collins Quarry).Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Hawleyville.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Sky Ridge railroad cut.Hawleyville.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Sandy Hook (Old Sandy Hook Gold Mine).Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Redding.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Tall de carretera Porter Hill (Porter Hill road cut).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        3. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Farmington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº1 (Howe nº1 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Simpson (Simpson Quarry)  (Wiarda Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Kensington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Farmington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        8. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Ruta 9 sortida Newington (Route 9 exit at Newington).Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Rocky Hill.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Simsbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Tariffville Gorge.Simsbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Southington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        5. West Hartford.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Barkhamsted.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Green Mountain (The Green Mountain Mine).West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Litchfield.Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Mina Whodunit (Whodunit mine).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Morris.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Morris.Morris.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Roebling (Roebling Mine).Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        8. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Reynolds Bridge.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        9. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        10. Washington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Judds Bridge.Washington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        11. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera O & G Woodbury (Pedrera Orenaug) (Pedrera O & G nº 1) (Pedrera Woodbury) (O & G Woodbury Quarry) (Orenaug Quarry) (O & G nº 1 Quarry)  (Woodbury Quarry).Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Moodus.East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Prospeccions Mount Tom (Mount Tom Prospects).Moodus.East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Hollow Knoll Pegmatite.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Middle Haddam.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Nathan Hall (Nathan Hall Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          4. Slocum Beryl Prospect.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera i Prospecció CCC (Pedrera Civilian Conservation Corps).Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Mina Walden Gem (Walden Gem Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera Bordonaro (Bordonaro Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          4. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Hale (Hale Quarry) (Pedrera Andrews) (Andrews Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera Pelton (Pelton's Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Fair Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Hamden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Leetes Island.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Leetes Island.Leetes Island.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Meriden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        7. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        8. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New London.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. North Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Lantern Hill (Lantern Hill Quarry).North Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Norwich.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      5. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Stafford.Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Diamond Ledge (Stafford Springs).West Stafford.Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Tolland.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Becker (Becker Quarry).West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

    7. Missouri.Estats Units.

      1. Jasper Co.Missouri.Estats Units.

        1. Tri States District.Jasper Co.Missouri.Estats Units.

          1. Joplin.Tri States District.Jasper Co.Missouri.Estats Units.

      2. Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

        1. Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

          1. Ellington.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

            1. Mina Sweetwater (Mina Milliken.Mina Ozark Lead).Ellington.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

    8. Montana.Estats Units.

      1. Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

        1. Elkhorn Hot Springs.Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

          1. Beaverhead-Deerlodge National Forest.Elkhorn Hot Springs.Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

            1. Pioneer Mountains.Beaverhead-Deerlodge National Forest.Elkhorn Hot Springs.Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

              1. Crystal Park.Pioneer Mountains.Beaverhead-Deerlodge National Forest.Elkhorn Hot Springs.Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

    9. Nevada.Estats Units.

      1. Washoe Co.Nevada.Estats Units.

        1. Petersen Peak (Petersen Mountain).Washoe Co.Nevada.Estats Units.

          1. Mines Petersen Mountain (Petersen Mountain Quartz Mines).Petersen Peak (Petersen Mountain).Washoe Co.Nevada.Estats Units.

    10. Tennessee.Estats Units.

      1. Smith Co.Tennessee.Estats Units.

        1. Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

          1. Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

            1. Mina Elmwood.Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

    11. Washington.Estats Units.

      1. King Co.Washington.Estats Units.

        1. Denny Mountain.King Co.Washington.Estats Units.

          1. Rockhound Gulch.Denny Mountain.King Co.Washington.Estats Units.

  11. Finlandia.U.E.

    1. Länsi-Suomen Lääni.Finlandia.U.E.

      1. Vaasa.Länsi-Suomen Lääni.Finlandia.U.E.

        1. Peräseinäjoki.Vaasa.Länsi-Suomen Lääni.Finlandia.U.E.

          1. Pegmatites d'Haapaluoma.Peräseinäjoki.Vaasa.Länsi-Suomen Lääni.Finlandia.U.E.

  12. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Bousole.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                2. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

    3. Midi-Pyrènèes.França.U.E.

      1. Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

        1. Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

          1. Mina de Trimouns.Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

    4. Ródano-Alps.França.U.E.

      1. Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

        1. Chamonix.Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

          1. Massís de l'Agulla Verda (l'Aiguille Verte).Chamonix.Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

  13. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cornwall (Cornualles).Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      2. Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        1. Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Mina Florence.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

  14. Grècia.U.E.

    1. Prefectura Ciclades.Grècia.U.E.
      1. Illes Ciclades.Prefectura Ciclades.Grècia.U.E.
        1. Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.
          1. Illa de Sèrifos.Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.
            1. Avissalos (Avyssalos) (Mt. Aghriomelisa).Illa de Sèrifos.Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.

  15. Índia.

    1. Kharsawan.Índia.

    2. Maharashtra.Índia.

      1. Ahmednagar Districte (Ahmed Nagar).Maharashtra.Índia.

      2. Mumbai.Maharashtra.Índia.

        1. Jalgaón.Mumbai.Maharashtra.Índia.

        2. Pedrera Bombay.Mumbai.Maharashtra.Índia.

        3. Pedrera Malad.Mumbai.Maharashtra.Índia.

        4. Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

          1. Pashan.Poona.Munbai.Maharashtra.Índia.

            1. Nasik.Pashan.Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

              1. Mahodari.Nasik.Pashan.Poona.Munbai.Maharashtra.Índia.

  16. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    1. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.

        1. Voltri.Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.

          1. Vall de Gava.Voltri.Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.

    2. Lombardía.Itàlia.U.E.

      1. Sondrio.Lombardía.Itàlia.U.E.

        1. Valmalenco (Chiesa in Valmalenco).Sondrio.Lombardía.Itàlia.U.E.
    3. Piemont.Itàlia.U.E.

      1. Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

        1. Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

          1. Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

            1. Vall d'Ala.Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

    4. Sardenya.Itàlia.U.E.

      1. Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

    5. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      3. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  17. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  18. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Meknes.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Mt. Hammam.Meknès.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Mina El Hammam.Mt. Hammam.Meknes.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalt.Marroc.

    2. Mts. Anti Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts. Anti Atlas.Marroc.

        2. Arhbar.Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

          1. Mina Arhbar.Arhbar.Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      2. Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    3. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Sous-Massa Draâ.Marroc.

        1. Bou Tazoult.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        2. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  19. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

        1. Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Erupción (Mina Ahumada) (Mina Erupción-Ahumada).Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

      2. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            1. Mina San Antonio.Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          2. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      3. Batopilas.Chihuahua.Méxic.

        1. Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

          1. San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

            1. Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              1. Mina New Nevada (Mina Nueva Nevada) (Mina Nevada Valenciana).Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

      4. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Durango municipi.Durango.Méxic.

        1. Victória de Durango.Durango municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Cerro de Mercado.Victória de Durango.Durango municipi.Durango.Méxic.

      2. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Peregrina.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina La Sirena.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            2. Mina Valenciana.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina San Carlos.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Mina Santa Rita (Mina Bolañitos).La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    4. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        2. Zimapàn.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    5. Sonora.Méxic.

      1. Àlamos.Sonora.Méxic.
        1. Àlamos municipi.Àlamos.Sonora.Méxic.
          1. Ranxo Tepueste (Rancho Tepustete).Àlamos municipi.Àlamos.Sonora.Méxic.
    6. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

              1. San Luis Eix.Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          2. Mina Santa Elena.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

        1. Veta Grande.Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

          1. Mina Veta Grande.Veta Grande.Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

      3. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

  20. Namíbia.

    1. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

    2. Otjozondjupa.Namíbia.

      1. Otjiwarongo Districte.Otjozondjupa.Namíbia.

        1. Mina Okorusu (Mina Okarusu).Otjiwarongo Districte.Otjozondjupa.Namíbia.

  21. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Shengus (Shingus).Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            2. Stak Nala.Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          2. Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  22. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina La Gringa.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina San Martín.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Pucarrajo.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          3. Mina Santa Rosa (Prospecció Santa Rosa).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          4. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          5. Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina San Francisco.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Cerro Quesga (Pedrera Quesga).Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      3. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Cabana (Jaciment Cabana).Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Huallapon (Mina Huayllapon).Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      4. Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Los Latinos (Jaciment Los Latinos).Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Layampata.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Totorajocha.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Andahuaylas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Cavira.Andahuaylas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      3. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Socahuaylla.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Utupara.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      4. Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Cochasayhuas.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina San Fernando.Mina Cochasayhuas.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Quebrada Turumayo.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Farillón.Quebrada Turumayo.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      5. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Angostura.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            1. Mina Algamarca..Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              1. Veta Descubridora.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              2. Veta San Blas.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          2. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    4. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Herminia.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            2. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Pampa Blanca.Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        2. Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Castrovirreyna districte miner.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina San Genaro.Castrovirreyna distrito minero.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina Palomo.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      3. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    5. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    6. Ica (Departamento de Ica).Perú.

      1. Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

      2. Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        1. Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Lily.Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

    7. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Buenos Aires.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Codiciada.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    8. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Julcán (Distrito de Julcán).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Prospecció Urumalqui.Julcán (Distrito de Julcán).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Huaso (Distrito de Huaso).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. San Pedro (Jaciment de San Pedro).Huaso (Distrito de Huaso).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Mina Igor.Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Veta Milluachaqui (La Esperanza).Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              2. Veta Salpo.Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      4. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. El Toro (Jaciment El Toro).Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Labor Teo.Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      5. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callullin (Jaciment Callullin).Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Mina Santa Rosa.Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              2. Zona Central (Veta Central).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    9. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Veta Argentina.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Veta Chilena.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Veta Gladys.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            4. Veta Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            5. Veta Pampa.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Casapalca.Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Coricancha.San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        3. San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina El Farallón.San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      3. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    10. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Dipósit San Alberto.Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        3. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    11. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  23. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      2. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          2. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  24. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

      2. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Miguel Vacas.Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        2. Pedreres de Vila Viçosa (Pedreres de marbre).Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

    3. Viseu.Portugal.U.E.

      1. Mangualde.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Pedreres Cubos i Mesquitela.Mangualde.Viseu.Portugal.U.E.

      2. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

  25. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  26. Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    1. Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Mina Nikolaevskiy.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

  27. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  28. Suïssa.

    1. Graübunden (Grisons).Suïssa.

      1. Grisons (Alps Grisons).Graübunden (Grisons).Suïssa.

        1. Val Calanca.Grisons (Alps Grisons).Graübunden (Grisons).Suïssa.

          1. Arvigo.Val Calanca.Grisons (Alps Grisons).Graübunden (Grisons).Suïssa.

    2. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  29. Txéquia.U.E.

    1. Bohemia.Txéquia.U.E.

      1. Liberec (Libereck'y Kraj).Bohemia.Txéquia.U.E.

        1. Semily.Liberec (Libereck'y Kraj).Bohemia.Txéquia.U.E.

          1. Mt. Kozákov (Mt. Kosakow).Semily.Liberec (Libereck'y Kraj).Bohemia.Txéquia.U.E.

  30. Uruguay.

    1. Departament d'Artigas.Uruguay.

      1. Artigas.Departament d'Artigas.Uruguay.

  31. Xina.

    1. Hunan.Xina.

      1. Chenzhou.Hunan.Xina.

        1. Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

          1. Mina Yaogangxian (Mina Gaoguangshan).Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

      2. Hengyang.Hunan.Xina.

        1. Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

          1. Mina Shangbao.Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.