FOTOMINER

Mostres fotogràfiques Pàgines de fotos de minerals segons referéncia de localització.

INDEXA

LOCALITATS

Alemanya

Alemanya.U.E.

Zona relacionada amb el jaciment:

  1. Alemanya.U.E.

    1. Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

      1. Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        1. Calw.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Neubulach.Calw.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

        2. Pforzheim.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

          1. Mina Kaefersteige.Pforzheim.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        3. Schenkenzell.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

          1. Wittichen.Schenkenzell.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

            1. Vall d'Heubach (Heubachtal).Wittichen.Schenkenzell.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Wurttenberg.Alemanya.U.E.

              1. Mina Antón.Vall d'Heubach (Heubachtal).Wittichen.Schenkenzell.Selva Negra.Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        4. St. Blasien.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Urberg.St. Blasien.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Mina Gottesehre.Urberg.St. Blasien.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

        5. Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

              1. Mina Clara.Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

    2. Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Lüneburg.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Kalkberg (Pujol Kalkberg).Lüneburg.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

      2. St. Andresberg Districte.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. St. Andreasberg.St. Andresberg Districte.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Massís del Harz.St. Andreasberg.St. Andresberg Districte.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Mina Catharina Neufang.Massís del Harz.St. Andreasberg.St. Andresberg Districte.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

            2. Mina Claus-Friedrich.Massís del Harz.St. Andreasberg.St. Andresberg Districte.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

            3. Mina Gnade Gottes.Massís del Harz.St. Andreasberg.St. Andresberg Districte.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

            4. Mina Samson.Massís del Harz.St. Andreasberg.St. Andresberg Districte.Baixa Saxónia.Alemanya.U.E.

    3. Baviera.Alemanya.U.E.

      1. Aschaffenburg.Baviera.Alemanya.U.E.

        1. Sailauf.Aschaffenburg.Baviera.Alemanya.U.E.

          1. Hösbach.Sailauf.Aschaffenburg.Baviera.Alemanya.U.E.

            1. Mts. Spessart.Hösbach.Sailauf.Aschaffenburg.Baviera.Alemanya.U.E.

              1. Mt. Hartkoppe.Mts. Spessart.Hösbach.Sailauf.Aschaffenburg.Baviera.Alemanya.U.E.

                1. Pedrera Fuchs.Mt. Hartkoppe.Mts. Spessart.Hösbach.Sailauf.Aschaffenburg.Baviera.Alemanya.U.E.

      2. Berchtesgaden.Baviera.Alemanya.U.E.

      3. Franconia.Baviera.Alemanya.U.E.

        1. Baixa Franconia.Franconia.Baviera.Alemanya.U.E.

          1. Hassberge.Baixa Franconia.Franconia.Baviera.Alemanya.U.E.

            1. Maroldsweisach.Hassberge.Baixa Franconia.Franconia.Baviera.Alemanya.U.E.

              1. Pedrera Zeilberg.Maroldsweisach.Hassberge.Baixa Franconia.Franconia.Baviera.Alemanya.U.E.

      4. Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

        1. Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

          1. Waidhaus.Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

            1. Hagendorf.Waidhaus.Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

              1. Serra d'Oberpfalzerwald.Hagendorf.Waidhaus.Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

                1. Pegmatites d'Hagendorf Sud.Serra d'Oberpfalzerwald.Hagendorf.Waidhaus.Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

                  1. Mina Cornelia (Corta Hagendorf Sud).Pegmatites d'Hagendorf Sud.Serra d'Oberpfalzerwald.Hagendorf.Waidhaus.Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

      5. Regen.Baviera.Alemanya.U.E.

        1. Zwiesel.Regen.Baviera.Alemanya.U.E.

    4. Hessen.Alemanya.U.E.

      1. Bieber.Hessen.Alemanya.U.E.

        1. Mina Eleonora.Bieber.Hessen.Alemanya.U.E.

      2. Darmstadt.Hessen.Alemanya.U.E.

        1. Messel.Darmstadt.Hessen.Alemanya.U.E.

          1. Mina Messel.Messel.Darmstadt.Hessen.Alemanya.U.E.

      3. Richelsdorf.Hessen.Alemanya.U.E.

        1. Mina Bauhaus.Richelsdorf.Hessen.Alemanya.U.E.

      4. Wetzlar.Hessen.Alemanya.U.E.

        1. Weilburg.Wetzlar.Hessen.Alemanya.U.E.

          1. Essershausen.Weilburg.Wetzlar.Hessen.Alemanya.U.E.

            1. Mina Mark.Essershausen.Weilburg.Wetzlar.Hessen.Alemanya.U.E.

    5. Renània del Nord-Westfalia.Alemanya.U.E.

      1. Siegerland.Renània del Nord-Westfalia.Alemanya.U.E.

        1. Siegen.Siegerland.Renània del Nord-Westfalia.Alemanya.U.E.

          1. Eisern.Siegen.Siegerland.Renània del Nord-Westfalia.Alemanya.U.E.

            1. Mina Adler.Eisern.Siegen.Siegerland.Renània del Nord-Westfalia.Alemanya.U.E.

    6. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Birkenfeld.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Ellweiler.Birkenfeld.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Mts. Hunsrück.Ellweiler.Birkenfeld.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

            1. Dipósit d'urani (Antiga prospecció d'urani).Mts. Hunsrück.Ellweiler.Birkenfeld.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      2. Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mts. Hunsrück.Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Pedrera Setz.Mts. Hunsrück.Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      3. Lahntal (Vall de Lahn).Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Bad Ems districte.Lahntal (Vall de Lahn).Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Frücht.Bad Ems districte.Lahntal (Vall de Lahn).Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

            1. Mina Friedrichssegen.Frücht.Bad Ems districte.Lahntal (Vall de Lahn).Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      4. Mayen.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Ettringen.Mayen.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Llac Laacher.Ettringen.Mayen.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

            1. Mts. Eifel.Llac Laacher.Ettringen.Mayen.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

              1. Mt. Bellerberg-Ettringen.Mts. Eifel.Llac Laacher.Ettringen.Mayen.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

                1. Pedrera del volcà Bellerberg.Mt. Bellerberg-Ettringen.Mts. Eifel.Llac Laacher.Ettringen.Mayen.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      5. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      6. Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Daun.Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Schalkenmehren.Daun.Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

            1. Altburg.Schalkenmehren.Daun.Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          2. Üdersdorf.Daun.Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

            1. Pedreres Löhley (Pedreres Slabik (Löhley; Liley); Meerfeld; Scheerer).Üdersdorf.Daun.Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        2. Hillesheim.Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Graulai.Hillesheim.Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

            1. Pedrera Stolz.Graulai.Hillesheim.Mts. Eifel.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    7. Sarre.Alemanya.U.E.

      1. Wadern.Sarre.Alemanya.U.E.

        1. Krettnich.Wadern.Sarre.Alemanya.U.E.

          1. Mina Manganés (Eix Johan i Filó Jakob).Krettnich.Wadern.Sarre.Alemanya.U.E.

    8. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Crottendorf.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Mina Pöhla.Crottendorf.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

      2. Heidelbach.Saxónia.Alemanya.U.E.

      3. Johanngeorgenstadt districte.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Johanngeorgenstadt.Johanngeorgenstadt districte.Saxónia.Alemanya.U.E.

      4. Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Freiberg.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Bräunsdorf.Freiberg.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

          2. Marienberg districte.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Lauta.Marienberg districte.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

              1. Eix Rudolph (Eix 45).Lauta.Marienberg districte.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

              2. Mina Fluorita (Eix 139).Lauta.Marienberg districte.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

              3. Mina Vater Abraham (Eix 139,Eix 152).Lauta.Marienberg districte.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

            2. Wolkenstein.Marienberg districte.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

              1. Mina St. Johannes.Wolkenstein.Marienberg districte.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

          3. Zinnwald-Georgenfeld.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

      5. Neudorf.Saxónia.Alemanya.U.E.

      6. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          2. Neustädtel.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Mina Güldener Falk.Neustädtel.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            2. Mina Junge Kalbe.Neustädtel.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            3. Mina Rappold.Neustädtel.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          3. Roter Berg districte.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          4. Schlema-Hartenstein.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Schlema.Schlema-Hartenstein.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

              1. Niederschlema.Schlema.Schlema-Hartenstein.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

      7. Vogtland.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Falkenstein.Vogtland.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Bergen.Falkenstein.Vogtland.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pedrera Streuberg.Bergen.Falkenstein.Vogtland.Saxónia.Alemanya.U.E.

        2. Plauen.Vogtland.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Mechelgrun.Plauen.Vogtland.Saxónia.Alemanya.U.E.

    9. Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

      1. Massís del Harz.Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

        1. Baix Harz.Massís del Harz.Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

          1. Sangerhausen.Baix Harz.Massís del Harz.Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

            1. Wolfsberg.Sangerhausen.Baix Harz.Massís del Harz.Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

              1. Mina Graf Jost-Christian.Wolfsberg.Sangerhausen.Baix Harz.Massís del Harz.Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

      2. Stassfurt.Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

        1. Dipósit de Stassfurt.Stassfurt.Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

    10. Turíngia.Alemanya.U.E.

      1. Friedrichrode.Turíngia.Alemanya.U.E.

      2. Gera.Turíngia.Alemanya.U.E.

        1. Dipósit d'urani Ronneburg.Gera.Turíngia.Alemanya.U.E.

          1. Mina Lichtenberg Absetzer.Dipósit d'urani Ronneburg.Gera.Turíngia.Alemanya.U.E.

            1. Escombrera de Mina Lichtenberg Absetzer.Mina Lichtenberg Absetzer.Dipósit d'urani Ronneburg.Gera.Turíngia.Alemanya.U.E.

      3. Saale-Orla-Kreis.Turingia.Alemanya.U.E.

        1. Hirschberg.Saale-Orla-Kreis.Turingia.Alemanya.U.E.

Referéncies:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

    • MiMa, Museum für Mineralien und Mathematik Oberwolfach. Schulstrasse 5. 77709 Oberwolfach.

  • Webs:

    • http://picasaweb.google.es/minerales.ozo/MinaClaraOberwolfachAlemania

    • http://mineralienhalde.com/

    • http://www.mima.museum/museum.php?lang=de

    • http://www.clara-mineralien.de/clara/index.php

    • http://www.strahlen.org/vp/de/clara/clara.php

    • http://mineralienforum.siteboard.eu/f27t128-schneeberg-und-seine-mineralien-teil-i-pucher-schacht.html

    • http://www.freundeskreis-stadtarchiv.net/50_jahre_bergbaulehrpfad.pdf

    • http://tw.strahlen.org/index.html

Minerals:

Classe I

Classe II

Classe III

  1. ARGENT
  2. ARSÉNIC

  3. BELENDORFFITA

  4. COURE

  5. MERCURI

  6. MOSCHELLANDSBERGITA
  7. OR
  8. PARASCHACHNERITA
  9. SCHACHNERITA
  10. SÓFRE
  1. ACANTITA

  2. ANTIMONITA

  3. ARSENOPIRITA

  4. BERTHIERITA

  5. BORNITA

  6. BOURNONITA

  7. BREITHAUPTITA

  8. CALCOPIRITA

  9. CALCOSINA

  10. CALCOSTIBITA

  11. CINÀBRI

  12. COVELLINA

  13. DADSONITA

  14. DIGENITA

  15. ENARGITA

  16. ESFALERITA

  17. ESTEFANITA

  18. FREIBERGITA

  19. GALENA

  20. GERSDORFFITA

  21. LAUTITA

  22. LINNEÏTA

  23. LIVINGSTONITA

  24. MARCASSITA

  25. METACINÀBRI

  26. MILLERITA

  27. NIQUELINA

  28. NIQUELSKUTTERRUDITA

  29. PIRARGIRITA

  30. PIRITA

  31. PIRROTINA

  32. POLIBASITA

  33. PROUSTITA

  34. RAMMELSBERGITA

  35. SAFFLORITA

  36. SKUTTERRUDITA

  37. STERNBERGITA

  38. TENNANTITA

  39. TETRAEDRITA

  40. TIEMANNITA

  41. TUCEKITA

  42. ULLMANNITA

  43. VIOLARITA

  1. BROMARGIRITA

  2. CALOMELANA
  3. EGLESTONITA
  4. FLUORITA
  5. KUZMINITA
  6. MOSCHELITA
  7. SILVINA

  8. TERLINGUAITA

 

Classe IV

Classe V

Classe VI

  1. ASBOLANA
  2. BATIFERRITA
  3. BISMITA
  4. CASSITERITA
  5. CORINDÓ
  6. CUPRITA
  7. ESTIBICONITA
  8. GOETHITA
  9. HEMATITES
  10. ILMENITA
  11. LENOBLITA
  12. LEPIDOCROCITA
  13. LIMONITA
  14. MAYENITA
  15. PIROLUSITA
  16. RÚTIL
  17. SENARMONTITA
  18. SHAKHOVITA
  19. SILLENITA
  20. TRIPUHYITA
  21. URANINITA
  22. VALENTINITA
  1. ANKERITA

  2. ARAGONITA
  3. ARAGONITA CORAL.LOIDE
  4. ATZURITA

  5. BEYERITA

  6. BORACITA
  7. CALCITA
  8. CLARAITA (LT)

  9. COBALTOCALCITA
  10. DOLOMITA
  11. ESFEROCOBALTITA
  12. MALAQUITA
  13. RODOCROSSITA
  14. RUTHERFORDINA
  15. SIDERITA
  1. ANHIDRITA

  2. ANTLERITA

  3. BARITINA

  4. BROCHANTITA

  5. CALCANTITA
  6. DEVILLINA
  7. GUIX
  8. HALOTRIQUITA
  9. JAROSITA
  10. LANGITA
  11. MELANTERITA
  12. RASPITA

  13. SCHEELITA

  14. WULFENITA

Classe VII

Classe VIII

Classe IX

  1. AGARDITA

  2. AGARDITA-Dy

  3. AGARDITA-Nd

  4. AGARDITA-Y

  5. APATITA

  6. ARSENOSIDERITA

  7. ATELESTITA

  8. AUSTINITA

  9. BARI-ALUMOFARMACOSIDERITA

  10. BARI-FARMACOSIDERITA (LT)

  11. BARI-ZINC-ALUMOFARMACOSIDERITA

  12. BAYLDONITA

  13. BENAUITA

  14. BERAUNITA

  15. BERGENITA

  16. BEUDANTITA

  17. BRENDELITA

  18. CARBONATHIDROXILAPATITA

  19. COBALTLOTHARMEYERITA

  20. CONICALCITA

  21. CORNWALLITA

  22. DUFTITA

  23. DUSSERTITA

  24. ESCORODITA

  25. FERRILOTHARMEYERITA

  26. FOSFOFERRITA

  27. FOSFOFIL.LITA

  28. HETEROSITA

  29. HIDROXILAPATITA

  30. HUREAULITA

  31. JUNGITA

  32. LAUEITA

  33. LUDLAMITA

  34. LUKRAHNITA

  35. MAWBYITA

  36. MESSELITA

  37. METATORBERNITA

  38. METAZEUNERITA

  39. MIMETITA

  40. MIXITA

  41. MOTTRAMITA

  42. NAMIBITA

  43. NEUSTÄDTELITA

  44. NIQUELLOTHARMEYERITA (LT)

  45. NIQUELSCHNEEBERGITA

  46. OLIVENITA

  47. PERLOFFITA

  48. PETITJEANITA

  49. PICROFARMACOLITA

  50. PIROMORFITA

  51. PREISINGERITA

  52. PSEUDOMALAQUITA

  53. PUCHERITA (LT)

  54. RANKACHITA

  55. RICHELSDORFITA

  56. SCHLEGELITA (LT)

  57. SCHUMACHERITA (LT)

  58. SEGNITITA

  59. SMOLIANINOVITA

  60. STRENGITA

  61. STRUNZITA

  62. VIVIANITA

  63. WAYLANDITA

  64. WALPURGITA

  65. WOLFEITA

  66. ZEUNERITA

  1. AFWILLITA
  2. ALBITA
  3. ALMARUDITA
  4. AMETISTA
  5. ANDALUSITA
  6. APOFIL.LITA
  7. BERIL.LE
  8. BISMUTFERRITA
  9. EULITITA
  10. FELDSPAT
  11. HEDENBERGITA
  12. JASMUNDITA
  13. JENNITA
  14. MICA
  15. MOGANITA
  16. MOSCOVITA
  17. NONTRONITA
  18. OBERTIITA
  19. PLAGIOCLÀSI
  20. POTASIPARGASITA
  21. QUARS
  22. QUARS FUMAT
  23. QUARS ROSA
  24. REINHARDBRAUNSITA

  25. SAPONITA

  26. TOPÀCI

  27. VERTUMNITA

  28. VESUBIANA

 

Mesclas:

SAL D'ABRAHAM

Mostres:

Veure

Principi de pàginaGOETHITA Agregats botrioidals irissats.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mina Eleonora.Bieber.Hessen.Alemanya.U.E.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Notes:

  •  (LT). Localitat tipus.

 

 

Principi de pàginaVMG - © 2005 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.