FOTOMINER

Mostres fotogràfiques Pàgines de fotos de minerals segons referéncia de localització.

INDEXR

LOCALITATS

Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

Zona relacionada amb el jaciment:

  1. Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    1. Caucàs Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Adiguesia (Adygeia) (Adygea) (República autónoma d'Adiguesia).Caucàs Septentrional.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Mts. Caucàs.Adiguesia (Adygeia) (Adygea) (República autónoma d'Adiguesia).Caucàs Septentrional.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Mt. Tkhach (Mt. Bol'shoi Tkhach).Mts. Caucàs.Adiguesia (Adygeia) (Adygea) (República autónoma d'Adiguesia).Caucàs Septentrional.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

      2. Kabardino-Balkaria.Caucàs Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Vall Baksan.Kabardino-Balkaria.Caucàs Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Tyrngauz (Tyrnyauz) (dipósit de Tyrngauz).Vall Baksan.Kabardino-Balkaria.Caucàs Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Anomalia nº 3.Tyrngauz (Tyrnyauz) (dipósit de Tyrngauz).Vall Baksan.Kabardino-Balkaria.Caucàs Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    2. Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Karabash.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Vall Soimon.Karabash.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Zolotaya Gora (Zlatoya Gora) (Dipósit de Zolotaya Gora).Vall Soimon.Karabash.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        2. Kopeisk.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Conca carbonífera de Chelyabinsk.Kopeisk.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Mina de carbó nº 44.Conca carbonífera de Chelyabinsk.Kopeisk.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        3. Magnitka.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Dipósit Akhtenskii (Akhtenskoye).Magnitka.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        4. Mts. Ilmen.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Miass (Miask).Mts. Ilmen.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          2. Mt. Nazyamskiye.Mts. Ilmen.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Zlatoust.Mt. Nazyamskiye.Mts. Ilmen.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Mina Akhmatovskaya (Akhmatvskaya Kop).Zlatoust.Mt. Nazyamskiye.Mts. Ilmen.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                1. Mina Nikolaye Maximilianovsk (Mina Nikolaye Maximilian).Mina Akhmatovskaya (Akhmatvskaya Kop).Zlatoust.Mt. Nazyamskiye.Mts. Ilmen.Mts. Urals (Chelyabinsk).Chelyabinsk Oblast.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    3. Extrem Nord Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Magadan (Magadanskaya Oblast).Extrem Nord Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Omsukchan.Magadan (Magadanskaya Oblast).Extrem Nord Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Nevskoye (Nevskoje) (dipósit de Nevskoye).Omsukchan.Magadan (Magadanskaya Oblast).Extrem Nord Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    4. Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Chukot.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Txukotka (Tchukotka).Chukot.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Iten'yurginskoye (Dipósit Iten'yurginskoye).Txukotka (Tchukotka).Chukot.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          2. Formació Pekul'nei.Txukotka (Tchukotka).Chukot.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Zona Septentrional del Riu Pekul'nei.Formació Pekul'nei.Txukotka (Tchukotka).Chukot.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Dipósit plaer Pekul'nei.Zona Septentrional del Riu Pekul'nei.Formació Pekul'nei.Txukotka (Tchukotka).Chukot.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      2. Sakhalinskaya Oblast.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Provincia Marítima.Sakhalinskaya Oblast.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Illes Kurils.Provincia Marítima.Sakhalinskaya Oblast.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Illa Iturup.Illes Kurils.Provincia Marítima.Sakhalinskaya Oblast.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Volcà Kudriavy (Kudriaviy).Illa Iturup.Illes Kurils.Provincia Marítima.Sakhalinskaya Oblast.Extrem Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    5. Kamtchatka.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Volcà Tolbachik.Kamchatka.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Fractura principal.Volcà Tolbachik.Kamchatka.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Fractura Nord 2ª.Fractura principal.Volcà Tolbachik.Kamchatka.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

      2. Volcà Uzon.Kamtchatka.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Caldera del Volcà Uzon.Volcà Uzon.Kamtchatka.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    6. Karelia.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Llac Ladoga.Karelia.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Pitkaranta districte.Llac Ladoga.Karelia.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Luppikko (Dipósit Luppikko).Pitkaranta districte.Llac Ladoga.Karelia.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    7. L'Vov.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Conca de Volinskii.L'Vov.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    8. Península de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Múrmansk.Península de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Cap de Turiy.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Massís Turiy (Turii).Cap de Turiy.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        2. Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Kaskasnyunchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            2. Mt. Eveslogchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Gorge Fersman.Mt. Eveslogchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              2. Vena Labuntsov nº 1.Mt. Eveslogchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              3. Vena Labuntsov nº 2.Mt. Eveslogchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            3. Mt. Koashva.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            4. Mt. Kukisvumchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Mina Kirovskii (Mina Kirovsky, Mina Kirov).Mt. Kukisvumchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              2. Vessant Nordest.Mt. Kukisvumchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            5. Mt. Rasvumchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Apatita Circ (Apatitovyi Tsirk).Mt. Rasvumchorr.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            6. Mt. Yukspor.Massís de Khibiny.Khibiny (Jibiny).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        3. Lovozero.Múrmansk.Península de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Mt. Alluaiv.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Mina Umbozero.Mt. Alluaiv.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                1. Shkatulka (Pegmatites Shkatulka).Mina Umbozero.Mt. Alluaiv.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                2. Sirenevaya (Pegmatites Sirenevaya).Mina Umbozero.Mt. Alluaiv.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            2. Mt. Flora.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            3. Mt. Karnasurt.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Pegmatita nº 61 (Stock Natrolita).Mt. Karnasurt.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              2. Pegmatites Yubileinaya (Jubilejnaja).Mt. Karnasurt.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              3. Riu Il'Majok (Ilmayok).Mt. Karnasurt.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            4. Mt. Kedykverpakhk.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            5. Mt. Lepkhe-Nelm.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Llac Seidozero.Mt. Lepkhe-Nelm.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              2. Pegmatita nº 45.Mt. Lepkhe-Nelm.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            6. Mt. Vavnbed.Massís de Lovozero.Lovozero.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        4. Massís de Keivi (Keivij) occidental.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Mt. Ploskaya (Ploskaja).Massís de Keivi (Keivij) occidental.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        5. Massís de Kovdor.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Complexa carbonatita de Kovdor.Massís de Kovdor.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Mina Kovdor.Complexa carbonatita de Kovdor.Massís de Kovdor.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            2. Mina Zheleznyi.Complexa carbonatita de Kovdor.Massís de Kovdor.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        6. Massís de Seblyavr (Sebl'yavr).Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        7. Tundra Vorony.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Mt. Vasin Mylk.Tundra Vorony.Múrmansk.Peninsula de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    9. Perm (Permskaya Oblast).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Mts. Urals (Perm).Perm (Permskaya Oblast).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Okhansk.Mts. Urals (Perm).Perm (Permskaya Oblast).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Efimyatskaja (Mt. Efimyatskaya).Okhansk.Mts. Urals (Perm).Perm (Permskaya Oblast).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        2. Sarani (Sarany).Mts. Urals (Perm).Perm (Permskaya Oblast).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Mina Saranovskii (Saranovskoye).Sarani (Sarany).Mts. Urals (Perm).Perm (Permskaya Oblast).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    10. Sibéria Central (Rússia Central).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Krasnoyarks Kray.Sibéria Central (Rússia Central).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Taimir (Taimyr).Krasnoyarks Kray.Sibéria Central (Rússia Central).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Península de Taimir.Taimir (Taimyr).Krasnoyarks Kray.Sibéria Central (Rússia Central).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Noril'sk.Península de Taimir.Taimir (Taimyr).Krasnoyarks Kray.Sibéria Central (Rússia Central).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Altiplà de Putoran (Territoris Krasnoyarks i Taimir).Noril'sk.Península de Taimir.Taimir (Taimyr).Krasnoyarks Kray.Sibéria Central (Rússia Central).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                1. Talnakh (Dipósit de Talnakh).Altiplà de Putoran (Territoris Krasnoyarks i Taimir).Noril'sk.Península de Taimir.Taimir (Taimyr).Krasnoyarks Kray.Sibéria Central (Rússia Central).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                  1. Mina Majak (Mina Mayak).Talnakh (Dipósit de Talnakh).Altiplà de Putoran (Territoris Krasnoyarks i Taimir).Noril'sk.Península de Taimir.Taimir (Taimyr).Krasnoyarks Kray.Sibéria Central (Rússia Central).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    11. Siberia Meridional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Sayan Oriental.Siberia Meridional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Veshnyakovskoe (Elash) (dipósit de Veshnyakovskoe).Sayan Oriental.Siberia Meridional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    12. Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. República Autonoma d'Altai (Gorno-Altayskaya).Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Mts. Altai.República Autonoma d'Altai (Gorno-Altayskaya).Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Dipósit d'Aktash.Mts. Altai.República Autonoma d'Altai (Gorno-Altayskaya).Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      2. Tyumenskaya Oblast.Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Urals.Tyumenskaya Oblast.Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Ural Polar.Urals.Tyumenskaya Oblast.Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Mt. Neroika.Ural Polar.Urals.Tyumenskaya Oblast.Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Mina Lapcha.Mt. Neroika.Ural Polar.Urals.Tyumenskaya Oblast.Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    13. Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Khakassia (República de Khakassia).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Sorsk.Khakassia (República de Khakassia).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Potekhina.Sorsk.Khakassia (República de Khakassia).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

      2. Sneznoye (dipósit Sneznoye).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

      3. Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Buriatia (República de Buriatia).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Altiplà de Vitim.Buriatia (República de Buriatia).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Solongo (Dipósit Solongo de B).Altiplà de Vitim.Buriatia (República de Buriatia).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          2. Conca Riu Mama.Buriatia (República de Buriatia).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Riu Maigunda.Conca Riu Mama.Buriatia (República de Buriatia).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Burpala (Massis Burpala).Riu Maigunda.Conca Riu Mama.Buriatia (República de Buriatia).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        2. Chità (Chitinskaya Oblast).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Krasnii Chikoi.Chità (Chitinskaya Oblast).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Camp pegmatític Malchan (Malkhan).Krasnii Chikoi.Chità (Chitinskaya Oblast).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Danburitovaya (Vena pegmatítica Danburitovaya).Camp pegmatític Malchan (Malkhan).Krasnii Chikoi.Chità (Chitinskaya Oblast).Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        3. Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Irkutsk.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Angara-Ilim.Irkutsk.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Baix Ilim.Angara-Ilim.Irkutsk.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                1. Korshunovskoye.Baix Ilim.Angara-Ilim.Irkutsk.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                  1. Skarn de Korshunovskoye.Korshunovskoye.Baix Ilim.Angara-Ilim.Irkutsk.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            2. Baixa Tunguska.Irkutsk.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Conca del riu Nepa.Baixa Tunguska.Irkutsk.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                1. Nepskoe (Dipósit de Nepskoe).Conca del riu Nepa.Baixa Tunguska.Irkutsk.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          2. Llac Baikal.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Massís Ozerskii (Massís Ozernovskii).Llac Baikal.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            2. Massís Tazheran (Massís Tazheranskii).Llac Baikal.Irkutskaya Oblast.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        4. Llac Baikal.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Sludyanka.Llac Baikal.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Pedrera Pereval.Sludyanka.Llac Baikal.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      4. Tuva (República de Tuva).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Pii-Khem.Tuva (República de Tuva).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Formació Uyuc.Pii-Khem.Tuva (República de Tuva).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Arzakskoye (Dipósit Arzak de Hg).Formació Uyuc.Pii-Khem.Tuva (República de Tuva).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

            2. Riu Oorash-Khem.Formació Uyuc.Pii-Khem.Tuva (República de Tuva).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Kadyrelskoye (Dipósit Kadyrel de Hg).Riu Oorash-Khem.Formació Uyuc.Pii-Khem.Tuva (República de Tuva).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

        2. Turan.Tuva (República de Tuva).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Ust Uyuk (Ust Uyok) (Dipósit d'Ust Uyuk).Turan.Tuva (República de Tuva).Sibéria Oriental.Russia (Federació de Rússia).C.E.I.

      5. Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Davan.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Mts. Murun.Davan.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Riu Chara.Mts. Murun.Davan.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          2. Escut Aldan.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Conca Riu Onello.Escut Aldan.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Riu Bol'shoy Dolguchan.Conca Riu Onello.Escut Aldan.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                1. Meteorit Onello.Riu Bol'shoy Dolguchan.Conca Riu Onello.Escut Aldan.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          3. Saha (Saja) Central.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Privolnoye (Privolnye).Saha (Saja) Central.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          4. Verkhoyansk.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Conca del riu Yana.Verkhoyansk.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

              1. Riu Dogdo.Conca del riu Yana.Verkhoyansk.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                1. Formació Tas Khayakhtakh.Riu Dogdo.Conca del riu Yana.Verkhoyansk.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                  1. Titovskoe (Dipósit Titovskoe de B).Formació Tas Khayakhtakh.Riu Dogdo.Conca del riu Yana.Verkhoyansk.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

                2. Kebirin’ya (Fractura de Kebirin'ya).Riu Dogdo.Conca del riu Yana.Verkhoyansk.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          5. Wilui.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Riu Achtaragda.Wilui.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    14. Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Mts. Urals (Sverdlovsk).Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Mines Bank.Mts. Urals (Sverdlovsk).Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          2. Mursinska (Sarapulka).Mts. Urals (Sverdlovsk).Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Mina Mursinska (Mina Murzinka, Mina Murzinsk, Mina Mursinsk).Mursinska (Sarapulka).Mts. Urals (Sverdlovsk).Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    15. Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Mina II Sovietskiy (Mina 2nd.Sovietskiy).Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        2. Mina Nikolaevskiy.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        3. Sadovyi.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        4. Sentyabr'skyi.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        5. Teljuhe-Kavalerovo.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia.

          1. Skarn Sinerechensk (Sinerechenskoye).Teljuhe-Kavalerovo.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Mina Sinerechenskiy.Skarn Sinerechensk (Sinerechenskoye).Teljuhe-Kavalerovo.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    16. Territori Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Arkhangelskaya Oblast.Territori Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Arjanguelsk (Arkhangelsk).Arkhangelskaya Oblast.Territori Septentrional.Rússia.

          1. Mt. Lomonossov (?).Arjanguelsk (Arkhangelsk).Arkhangelskaya Oblast.Territori Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      2. Komi (República de Komi).Territori Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Llac Grubependity.Komi (República de Komi).Territori Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Mts. Urals Subpolars.Llac Grubependity.Komi (República de Komi).Territori Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Chudnoe (Dipósit de Chudnoe).Mts. Urals Subpolars.Llac Grubependity.Komi (República de Komi).Territori Septentrional.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    17. Urals Centrals.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Rezh.Urals Centrals.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Pegmatites Lipovka.Rezh.Urals Centrals.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Mina Lipovka (Mina Lipovskaya) (Mina Lipovaya).Pegmatites Lipovka.Rezh.Urals Centrals.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

Referéncies:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

Minerals:

Classe I

Classe II

Classe III

  1. ALLABOGDANITA
  2. AURICUPRID
  3. EUGENITA
  4. IRIDIUM
  5. IRIDOSMINA
  6. OSMI
  1. ABRAMOVITA

  2. AKTASHITA

  3. ALACRANITA

  4. BABKINITA

  5. BAKSANITA

  6. BAZHENOVITA

  7. CADMOSELITA

  8. DJERFHISERITA

  9. ESFALERITA

  10. GALENA

  11. LAVRENTIEVITA

  12. PIRITA

  13. PIRROTINA

  14. RASVUMITA

  15. RENIITA

  16. SHADLUNITA

  17. UZONITA

  1. FLUORITA

  2. KORSHUNOVSKITA

  3. VILLIAUMITA

Classe IV

Classe V

Classe VI

  1. AKHTENSKITA

  2. ANATASA

  3. ASBOLANA

  4. BELYANKINITA

  5. BISMUTCOLUMBITA

  6. CESSTIBTANTITA

  7. CRISOBERIL.LE

  8. ESKOLAITA

  9. ESTRONCIPIROCLOR

  10. ILMENITA

  11. MANGANOCOLUMBITA

  12. PRIDERITA

  13. TAZHERANITA

  1. ALUMINOMAGNESIHULSITA

  2. ALUMOHIDROCALCITA

  3. AZOPROITA

  4. BERBORITA

  5. CAHNITA

  6. CALCITA

  7. CLINOKURCHATOVITA

  8. EKATERINITA

  9. FEDOROVSKITA

  10. KURCHATOVITA (o)

  11. MAGNESIHULSITA

  12. OLSHANSKYITA

  13. SHABYNITA

  14. SHAKAITA

  15. SIDORENKITA

  16. SJÖGRENITA

  1. ALUMOKLYUCHEVSKITA

  2. BROCHANTITA

  3. CAMINITA

  4. FEDOTOVITA

  5. PIYPITA

Classe VII

Classe VIII

Classe IX

  1. ALARSITA
  2. APATITA
  3. AVERIEVITA
  4. BAKHCHISARAITSEVITA
  5. BARI-OLGITA
  6. BELOVITA-Ce
  7. BELOVITA-La
  8. CATTITA
  9. COLLINSITA
  10. KOVDORSKITA
  11. NACAFITA
  1. ABENAKIITA-Ce

  2. ADIGEITA

  3. AEGIRINA

  4. AEROIDES

  5. AGRELLITA

  6. AIGUAMARINA

  7. ALIETTITA

  8. ALSAKHAROVITA-Zn

  9. AMASSONITA

  10. AMETISTA

  11. AMICITA

  12. ANDRADITA

  13. APOFIL.LITA

  14. ASTROFIL.LITA

  15. AXINITA

  16. BARYLITA

  17. BELKOVITA

  18. BERIL.LE

  19. BERIL.LITA

  20. BERTRANDITA

  21. BURPALITA

  22. CEBOLLITA

  23. CEOLITA

  24. CHAROITA

  25. DANALITA

  26. DATOLITA

  27. DELHAYELITA

  28. ESTAUROLITA

  29. EUDIALITA

  30. FEDORITA

  31. FELDSPAT

  32. FELDSPATOÍDE

  33. FERROAXINITA

  34. FERSMANITA

  35. FLUORELLESTADITA

  36. FOSINAITA-Ce

  37. GRANAT

  38. HEULANDITA

  39. HEULANDITA-Ca

  40. HEULANDITA-K

  41. HEULANDITA-Sr

  42. HIDRODELHAYELITA

  43. HIDROXICANCRINITA

  44. ILMAJOKITA

  45. ILVAITA

  46. KEIVYIYA-Y

  47. KEIVYITA-Yb

  48. KILCHOANITA

  49. LEIFITA

  50. LOVDARITA

  51. MAGNESIARFVEDSONITA

  52. MERWINITA

  53. MOUNTAINITA

  54. MURMANITA

  55. NATISITA

  56. NORDITA-Ce

  57. OLENITA

  58. PERLIALITA

  59. QUARS

  60. QUARS FUMAT

  61. RUBELITA

  62. SHUISKITA

  63. SITINAKITA

  64. TITANITA

  65. TOKKOITA

  66. TUNDRITA-Ce

  67. UVAROVITA

  68. VINOGRADOVITA

  69. VOLKONSKOITA

  70. WILUITA

  1. ACETAMIDA

Mostres:

Veure

Principi de pàginaAPATITA Cristalls inclosos en calcita.

Classe VII - Fosfats,Arsenats i Vanadats.

Ca5(PO4)3(F,Cl,OH)

Llac Baikal.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

5,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaCHAROITA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

(Ca,K,Na)3Si4O10(OH,F).H2O

Riu Chara.Mts. Murun.Davan.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

3,7 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaEUDIALITA Fragment amb aegirina i titanita.

Classe VIII - Silicats.

Na15Ca6(Fe+2,Mn+2)3Zr3(Si25O73)(O,OH,H2O)3(OH,Cl)2

Lovozero.Múrmansk.Península de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaHEULANDITA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

(Ca,Na)2-3Al3(Al,Si)2Si13O36.12H2O

Urals.Tyumenskaya Oblast.Sibéria Occidental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

7,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaWILUITA Cristall.

Classe VIII - Silicats.

Ca10(Mg,Fe)2Al4Si9O34(OH)4

Riu Achtaragda.Wilui.Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

3,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Notes:

 

Principi de pàginaVMG - © 2005 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.