FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

ORTOSA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Tectosilicats.Feldspats.

GRUP/SÉRIE:

ALBITA

ANDESINA

ANORTITA

ANORTOCLASA

BANALSITA

BUDDINGTONITA

BYTOWNITA

CELSIANA

DMISTEINBERGITA

FELDSPAT

HIALOFANA

LABRADORITA

MICROCLINA

OLIGOCLASA

ORTOSA

PARACELSIANA

PLAGIOCLÀSI

SANIDINA

SLAWSONITA

STRONALSITA

SVYATOSLAVITA

COMPOSICIÓ: KAlSi3O8
SISTEMA: Monoclínic.
VARIETATS: ADULARIA

AGLAURITA

ORTOSA

PARADOXITA

PERICLINA

VALENCIANITA

MESCLAS: PERTITA

SINÓNIMS:

MURCHISONITA

ORTOCLASA

ORTOSA

COLOR:

Blanc.Bru pàlid.Groc clar.Incolor.Rosa carn.Rosa pàlid.

TEXTURA: Pètria.

PARAGÉNESI:

ALBITA

ALMANDINA

AMETISTA

APATITA

BAVENITA

BERIL.LE

CALCITA

CLINOZOISITA

EPIDOT

FLUORITA

MARGARITA

MOSCOVITA

NONTRONITA

ÓPAL

ORTOSA

PREHNITA

QUARS

QUARS ALBITAT

QUARS ENCAPUTXAT

QUARS FUMAT

QUARS HIALÍ

QUARS PEGMATÍTIC

QUARS ROSA

SERICITA

TITANITA

TURMALINA

AMBIENT: Pegmatític.
PRESENTACIÓ: En cristalls sovint maclats i en masas compactas.Polimorf de temperatura intermitge de la MICROCLINA i la SANIDINA

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 
NOTES:  
MOSTRES:
Veure

ORTOSA Cristalls amb cristalls de quars rosa.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Pegmatites de Lavra da Ilha.Riu Jequitinhonha.Taquaral.Itinga.Araçuai.

Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

5,2 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristalls amb margarita.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristalls.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristalls amb quars fumat.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristall amb albita i quars fumat.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Pou d'en Sala.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Arbúcies.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Fragment de cristall recobert de microcristalls de

quars (sucre), i nontronita.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).Riudarenes.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,5 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

ORTOSA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Agregat de cristalls amb cristalls de quars fumat.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristalls amb albita.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Bloc Xalupa.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristalls amb microcristalls de quars albitat i/o probable kalsilita.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristall.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

ORTOSA Agregat de cristalls amb prehnita.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Pedrera Castilla.La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

ORTOSA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Sierra de Guadarrama.Valdemorillo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).

Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristalls maclats.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Zarzalejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

3,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ORTOSA Agregat de cristalls amb cristalls d'aegirina.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

5,2 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

ORTOSA Cristalls amb cristalls d'epidot.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

8,5 cm.

© 2005 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

ORTOSA

Cristall amb albita i quars fumat.

Classe VIII - Silicats.

KAlSi3O8

Pou d'en Sala.Viladrau.Osona (Girona).

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5x2,6x1,9 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Argentina.

    1. Catamarca.Argentina.

      1. Belén.Catamarca.Argentina.

        1. Papachacra.Belén.Catamarca.Argentina.

  2. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Taquaral.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

              1. Riu Jequitinhonha.Taquaral.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

                1. Pegmatites de Lavra da Ilha.Riu Jequitinhonha.Taquaral.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        2. Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Pederneira.Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        3. Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

      2. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Diéresis.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. La Axarquía.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Benasc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Coronas.Benasc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Eriste.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pantà de Linsoles.Eriste.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Linares (Llinares).Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Penouta.Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Cuevas de Salave.Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Lagunas de Silva (Lagunas de Salave).Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Silva.Lagunas de Silva (Lagunas de Salave).Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Pou d'en Sala.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arbúcies.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Pedrera Guixeres (Pedrera Can Súria).Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          3. Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bloc Xalupa.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    5. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera El Berrocal.Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Castilla.La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          2. Pedrera Los Gallegos.La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Valdemorillo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Sierra de Guadarrama.Valdemorillo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        5. Zarzalejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    6. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    7. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Navallo de Arriba (O Navallo).Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Serra do Xistral.Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Caldas comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Pontecesures.Caldas comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Pedrera Cesures.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de granit (Canteras de granito).Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera d'Atios (Cantera de Atios).Pedreres de granit (Canteras de granito).Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Pedrera David Fernandez.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      5. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Deadmans Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Deadmans Canyon pegmatite.Deadmans Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      6. Grand Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake Granby.Grand Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Green Ridge.Lake Granby.Grand Co.Colorado.Estats Units.

      7. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      8. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Chalk Creek.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        3. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        4. Mosquito Pass.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      9. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      10. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      11. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      12. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      13. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bridgeport.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      5. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New London.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      6. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Union.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

      7. Windham Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Willimantic.Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

  5. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  6. Madagascar.

    1. Fianarantsoa.Madagascar.

      1. Betroka.Fianarantsoa.Madagascar.

        1. Itrongay.Betroka.Fianarantsoa.Madagascar.

  7. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  8. Marroc.

    1. Mts. Anti Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      2. Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  9. Méxic.

    1. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Jesús María.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

  10. Perú.

    1. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

  11. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  12. Portugal.U.E.

    1. Viseu.Portugal.U.E.

      1. Penalva do Castelo.Viseu.Portugal.U.E

        1. Venturinha.Penalva do Castelo.Viseu.Portugal.U.E

  13. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.