FOTOMINER

Mostres fotogràfiques Pàgines de fotos de minerals segons referéncia de localització.

INDEXP

LOCALITATS

Perú

Perú.

Zona relacionada amb el jaciment:

  1. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina La Gringa.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina San Martín.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Chaupi Janca.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          3. Mina Pucarrajo.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          4. Mina Santa Rosa (Prospecció Santa Rosa).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          5. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          6. Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Mercedes.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina San Francisco.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          7. Quebrada Torres.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina San José del Banco.Quebrada Torres.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        3. Huasta (Distrito de Huasta).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Maca.Huasta (Distrito de Huasta).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Ututo.Huasta (Distrito de Huasta).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Carhuáz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Carhuáz (Distrito de Carhuáz).Carhuáz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Maco.Carhuáz (Distrito de Carhuáz).Carhuáz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      3. Casma.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Casma (Distrito de Casma).Casma.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina San Martín.Casma (Distrito de Casma).Casma.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      4. Cerro Quesga (Pedrera Quesga).Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      5. Huaraz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Cochabamba (Distrito de Cochabamba).Huaraz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Esperanza.Cochabamba (Distrito de Cochabamba).Huaraz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Independencia (Distrito de Independencia).Huaraz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Santo Toribio.Independencia (Distrito de Independencia).Huaraz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        3. Jangas (Distrito de Jangas).Huaraz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Pierina.Jangas (Distrito de Jangas).Huaraz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Santa Fé.Jangas (Distrito de Jangas).Huaraz.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      6. Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Quebrada Pajush.San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Contonga.Quebrada Pajush.San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      7. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Cabana (Jaciment Cabana).Cerro Pashias,Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Àrea de Consuzo.Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

              1. Mina Consuzo.Àrea de Consuzo.Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

              2. Veta Loreto.Àrea de Consuzo.Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina Huallapon (Mina Huayllapon).Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        3. Tauca (Distrito de Tauca).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina La Galgada.Tauca (Distrito de Tauca).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Ray del Carbón.Tauca (Distrito de Tauca).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      8. Santa.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Macate (Distrito de Macate).Santa.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Pashpap (Jaciment Pashpap).Macate (Distrito de Macate).Santa.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina San Pedro.Macate (Distrito de Macate).Santa.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Moro (Distrito de Moro).Santa.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Caliza.Moro (Distrito de Moro).Santa.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Cuculi.Moro (Distrito de Moro).Santa.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      9. Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Quillo (Distrito de Quillo).Yungay.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Cochas.Quillo (Distrito de Quillo).Yungay.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Los Latinos (Jaciment Los Latinos).Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Laguna Yuringa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Yuringa.Laguna Yuringa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Jara Jara.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Mina Layampata.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        4. Mina Sojllagasa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        5. Mina Totorajocha.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Andahuaylas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Cavira.Andahuaylas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      3. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Ayahuay.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina San Diego.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Mina Socahuaylla.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        4. Mina Utupara.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      4. Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Lavadero de Huayllaripa.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Azurín.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Mina Plomiza.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        4. Quebrada Achayane.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Achayane.Quebrada Achayane.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        5. Quebrada Callanccani.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Piste.Quebrada Callanccani.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        6. Quebrada Sullca.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Tumiri.Quebrada Sullca.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      5. Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Cochasayhuas.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina San Fernando.Mina Cochasayhuas.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Quekeray.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Quebrada Turumayo.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Farillón.Quebrada Turumayo.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      6. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Angostura.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Antacancha.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Mina Santa Sofía.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        4. Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

            1. Mina Santa Rosa.Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      1. Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        1. Polobaya (Distrito de Polobaya).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Capo.Polobaya (Distrito de Polobaya).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina San José.Polobaya (Distrito de Polobaya).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        2. Quequeña (Distrito de Quequeña).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Kiowa.Quequeña (Distrito de Quequeña).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        3. Vítor (Distrito de Vítor).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Torconta.Vítor (Distrito de Vítor).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        4. Yarabamba (Distrito de Yarabamba).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Cerro Verde.Yarabamba (Distrito de Yarabamba).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina Coricancha.Yarabamba (Distrito de Yarabamba).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          3. Mina de Linga.Yarabamba (Distrito de Yarabamba).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          4. Mina El Rescate.Yarabamba (Distrito de Yarabamba).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          5. Mina Santa Cecilia.Yarabamba (Distrito de Yarabamba).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        5. Yura (Distrito de Yura).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Chocolate.Yura (Distrito de Yura).Arequipa.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      2. Camaná.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        1. Mariano Nicolás Valcarcel (Distrito de Mariano Nicolás Valcarcel).Camaná.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina La Eugénia.Mariano Nicolás Valcarcel (Distrito de Mariano Nicolás Valcarcel).Camaná.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        2. Quilca (Distrito de Quilca).Camaná.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina San Antonio.Quilca (Distrito de Quilca).Camaná.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina San José.Quilca (Distrito de Quilca).Camaná.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      3. Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        1. Acarí (Distrito de Acarí).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina del Atajo.Acarí (Distrito de Acarí).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina Maraynioc.Acarí (Distrito de Acarí).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        2. Atico (Distrito de Atico).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Calpa.Atico (Distrito de Atico).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina Vieja.Atico (Distrito de Atico).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        3. Atiquipa (Distrito de Atiquipa).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Ana María.Atiquipa (Distrito de Atiquipa).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina Francia.Atiquipa (Distrito de Atiquipa).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          3. Mina Porvenir.Atiquipa (Distrito de Atiquipa).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        4. Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Argentina.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina Cobreña.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          3. Mina Cóndor Chico.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          4. Mina Cóndor Grande.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          5. Mina Huarato.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          6. Mina Huarato Viejo.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          7. Mina La Chilena.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          8. Mina La Curva.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          9. Mina La Ñusta (Mina Lanusta).Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          10. Mina Magdalena.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          11. Mina Palca.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          12. Mina Perrocholi.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          13. Mina Rosa María.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          14. Mina San José.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          15. Mina San Juan.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          16. Mina Santa Rosa.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          17. Mina Sincona.Bella Unión (Distrito de Bella Unión).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        5. Chaparra (Distrito de Chaparra).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Estrella.Chaparra (Distrito de Chaparra).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina Puruja.Chaparra (Distrito de Chaparra).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          3. Mina San Silvestre.Chaparra (Distrito de Chaparra).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        6. Huanuhuanu (Distrito de Huanuhuanu).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Estrella.Huanuhuanu (Distrito de Huanuhuanu).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          2. Mina La María.Huanuhuanu (Distrito de Huanuhuanu).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          3. Mina María Auxiliadora.Huanuhuanu (Distrito de Huanuhuanu).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          4. Mina San Juan.Huanuhuanu (Distrito de Huanuhuanu).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        7. Yauca (Distrito de Yauca).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina La Flor del Desierto.Yauca (Distrito de Yauca).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      4. Castilla.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        1. Orcopampa (Distrito de Orcopampa).Castilla.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Orco Pampa.Orcopampa (Distrito de Orcopampa).Castilla.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      5. Caylloma.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        1. Huambo (Distrito de Huambo).Caylloma.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Rodríguez.Huambo (Distrito de Huambo).Caylloma.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        2. San Antonio de Chuca (Distrito de San Antonio de Chuca).Caylloma.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina Candelaria.San Antonio de Chuca (Distrito de San Antonio de Chuca).Caylloma.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      6. Condesuyos.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        1. Río Grande (Distrito de Río Grande).Condesuyos.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Mina San Juan.Río Grande (Distrito de Río Grande).Condesuyos.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      7. Islay.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        1. Cocachacra (Distrito de Cocachacra).Islay.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

          1. Cocachacra.Cocachacra (Distrito de Cocachacra).Islay.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

            1. Valle de Tambo.Cocachacra.Cocachacra (Distrito de Cocachacra).Islay.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

              1. Mina La Tapada.Valle de Tambo.Cocachacra.Cocachacra (Distrito de Cocachacra).Islay.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

              2. Mina Tía María.Valle de Tambo.Cocachacra.Cocachacra (Distrito de Cocachacra).Islay.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

              3. Quebrada Quialaque (Quebrada Posco).Valle de Tambo.Cocachacra (Distrito de Cocachacra).Islay.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

                1. Mina Rosa María.Quebrada Quialaque (Quebrada Posco).Valle de Tambo.Cocachacra (Distrito de Cocachacra).Islay.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    4. Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

      1. Lucanas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

        1. Huac-Huas (Huacuas) (Distrito de Huac-Huas).Lucanas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

          1. Mina San José.Huac-Huas (Huacuas) (Distrito de Huac-Huas).Lucanas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

        2. Ocaña (Distrito de Ocaña).Lucanas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

          1. Mina La Yapana.Ocaña (Distrito de Ocaña).Lucanas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

          2. Mina Suchiyoc (Mina Suchiyog).Ocaña (Distrito de Ocaña).Lucanas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

        3. Santa Lucía (Distrito de Santa Lucía).Lucanas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

          1. Mina Los Incas.Santa Lucía (Distrito de Santa Lucía).Lucanas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

      2. Parinocochas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

        1. Pullo (Distrito de Pullo).Parinocochas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

          1. Mina Curumasi.Pullo (Distrito de Pullo).Parinocochas.Ayacucho (Departamento de Ayacucho).Perú.

    5. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            1. Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              1. Veta Descubridora.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              2. Veta San Blas.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          2. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            1. Moyan Alto.Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            2. Pampa de Arena (Zona Este).Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            3. San José (Zona Principal).Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            4. Zona Oeste.Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            5. Zona Sur.Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          3. San José (Jaciment San José).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      2. Cajamarca.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cajamarca (Municipalidad de Cajamarca).Cajamarca.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Dipósit El Sol 3.Cajamarca (Municipalidad de Cajamarca).Cajamarca.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        2. Encañada (Distrito de Encañada).Cajamarca.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Aurora Patricia.Encañada (Distrito de Encañada).Cajamarca.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      3. Hualgayoc.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Bambamarca (Distrito de Bambamarca).Hualgayoc.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina San Nicolás.Bambamarca (Distrito de Bambamarca).Hualgayoc.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      4. San Pablo.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. San Bernardino (Distrito de San Bernardino).San Pablo.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina La Poderosa.San Bernardino (Distrito de San Bernardino).San Pablo.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    6. Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

      1. Canas.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

        1. Layo (Distrito de Layo).Canas.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

          1. Mina Isco.Layo (Distrito de Layo).Canas.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

      2. Canchis.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

        1. Marangani (Distrito de Marangani).Canchis.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

          1. Mina Canta Canta.Marangani (Distrito de Marangani).Canchis.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

      3. Espinar.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

        1. Suyckutambo (Distrito de Suyckutambo).Espinar.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

          1. Mina San Miguel.Suyckutambo (Distrito de Suyckutambo).Espinar.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

      4. La Convención.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

        1. Maranura (Distrito de Maranura).La Convención.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

          1. Chaullay.Maranura (Distrito de Maranura).La Convención.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

            1. Dipósit de Cu-Co-Ni-U.Chaullay.Maranura (Distrito de Maranura).La Convención.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

        2. Vilcabamba (Distrito de Vilcabamba).La Convención.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

          1. Dipósit de Cu-Co-Ni-U.Vilcabamba (Distrito de Vilcabamba).La Convención.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

      5. Paucartambo.Cusco (Departamento de Cusco).Perú.

    7. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Acchilla.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            2. Mina Herminia.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            3. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            4. Mina Lucrecia.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            5. Mina Mimosa.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            6. Mina Paloma.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            7. Mina Socorro.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            8. Mina Tentadora.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Carhuapata.Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Pampa Blanca.Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        2. Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Castrovirreyna districte miner.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina San Genaro.Castrovirreyna distrito minero.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina Palomo.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      3. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Loma de Coris.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            2. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            3. Prospecció Trinidad.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      4. Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Acobambilla (Distrito de Acobambilla).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Millococha.Acobambilla (Distrito de Acobambilla).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        2. Huachocolpa (Distrito de Huachacolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Huachocolpa.Huachocolpa (Distrito de Huachocolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Recuperada.Huachocolpa.Huachocolpa (Distrito de Huachocolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina Angélica.Huachocolpa (Distrito de Huachocolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          3. Mina Caudalosa Chica.Huachocolpa (Distrito de Huachocolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          4. Mina María.Huachocolpa (Distrito de Huachacolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        3. Huancavelica (Distrito de Huancavelica).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Carlota.Huancavelica (Distrito de Huancavelica).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina Pucajaja.Huancavelica (Distrito de Huancavelica).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          3. Mina Santa Bárbara.Huancavelica (Distrito de Huancavelica).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        4. Nuevo Occoro (Distrito de Nuevo Occoro).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Fugitiva.Nuevo Occoro (Distrito de Nuevo Occoro).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina Pucapata.Nuevo Occoro (Distrito de Nuevo Occoro).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        5. Vilca (Distrito de Vilca).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Santa Teresa.Vilca (Distrito de Vilca).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      5. Huaytará.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Quito-Arma (Distrito de Quito-Arma).Huaytará.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Flores Torres.Quito-Arma (Distrito de Quito-Arma).Huaytará.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina María Elena.Quito-Arma (Distrito de Quito-Arma).Huaytará.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      6. Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Acostambo (Distrito de Acostambo).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Candera Casma.Acostambo (Distrito de Acostambo).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        2. Huando (Distrito de Huando).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Cuatro Ases.Huando (Distrito de Huando).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina Luna de Plata.Huando (Distrito de Huando).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          3. Mina Martha.Huando (Distrito de Huando).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          4. Mina Mi Peru.Huando (Distrito de Huando).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          5. Mina Rosa Justina.Huando (Distrito de Huando).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          6. Mina Tinllaclla.Huando (Distrito de Huando).Tayacaja.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    8. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      2. Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Cerro Warihuyn.Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      3. Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Chinchao (Distrito de Chinchao).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. San José de Miraflores.Chinchao (Distrito de Chinchao).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          2. San Luis.Chinchao (Distrito de Chinchao).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        2. Churubamba (Distrito de Churubamba).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Cochabamba.Churubamba (Distrito de Churubamba).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

            1. Mina de Cochabamba.Cochabamba.Churubamba (Distrito de Churubamba).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          2. Umpayog.Churubamba (Distrito de Churubamba).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

            1. Mina de Umpayog.Umpayog.Churubamba (Distrito de Churubamba).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        3. Margos (Distrito de Margos).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Los Andes.Margos (Distrito de Margos).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      4. Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Baños (Distrito de Baños).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huancan.Baños (Distrito de Baños).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          2. San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

            1. Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              1. Secció Catuva.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              2. Secció El Abra.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              3. Secció Esperanza.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

                1. Veta Flor de Loto.Secció Esperanza.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              4. Secció Farallón.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              5. Secció Gayco.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              6. Secció Hada Bolsonada.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              7. Secció Hada Vetas.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              8. Secció Jimena.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              9. Secció Yanco.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              10. Zona Margot-Santa Rosa.Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      5. Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Paratge i Caseriu de Piñayog (Paraje y Caserío de Piñayog).Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

            1. Jaciment Chaglla.Paratge i Caseriu de Piñayog (Paraje y Caserío de Piñayog).Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              1. Prospecció Pepe nº 1.Jaciment Chaglla.Paratge i Caseriu de Piñayog (Paraje y Caserío de Piñayog).Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              2. Prospecció Pepe nº 2.Jaciment Chaglla.Paratge i Caseriu de Piñayog (Paraje y Caserío de Piñayog).Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    9. Ica (Departamento de Ica).Perú.

      1. Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        1. Alto Laran (Distrito de Alto Laran).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Perpetuo Socorro.Alto Laran (Distrito de Alto Laran).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        2. Chincha Alta (Distrito de Chincha Alta).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina de Oro.Chincha Alta (Distrito de Chincha Alta).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        3. El Carmen (Distrito de El Carmen).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Cotas.El Carmen (Distrito de El Carmen).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina Pata.El Carmen (Distrito de El Carmen).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        4. San Juan de Yanac (Distrito de San Juan de Yanac).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Santa Beatriz.San Juan de Yanac (Distrito de San Juan de Yanac).Chincha.Ica (Departamento de Ica).Perú.

      2. Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        1. Ocucaje (Distrito de Ocucaje).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Santa Gertrudis.Ocucaje (Distrito de Ocucaje).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        2. Parcona (Distrito de Parcona).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Yaurilla.Parcona (Distrito de Parcona).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        3. Salas (Distrito de Salas).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Coquimbana.Salas (Distrito de Salas).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        4. Santiago (Distrito de Santiago).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Esperanza.Santiago (Distrito de Santiago).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina Icas.Santiago (Distrito de Santiago).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          3. Mina Minas.Santiago (Distrito de Santiago).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        5. Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Camborga (Mina Camborda).Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina Cansas.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          3. Mina Chávez Seis.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          4. Mina Higus.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          5. Mina Misterio.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          6. Mina Noviembre.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          7. Mina San Pablo.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          8. Mina San Pedro.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          9. Mina Santa Elena.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          10. Mina Santa María.Yauca del Rosario (Distrito de Yauca del Rosario).Ica.Ica (Departamento de Ica).Perú.

      3. Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        1. Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Bella Esperanza.Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina Copara.Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          3. Mina Cristina y San Martín.Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          4. Mina La Justa.Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          5. Mina Marcona.Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          6. Mina Piedra Santa.Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          7. Mina Salaverry.Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          8. Mina San Fernando.Marcona (Distrito de Marcona).Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

      4. Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        1. Palpa (Distrito de Palpa).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Pinchanga.Palpa (Distrito de Palpa).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina Saramarca.Palpa (Distrito de Palpa).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        2. Rio Grande (Distrito de Rio Grande).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Coquimbana.Rio Grande (Distrito de Rio Grande).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina Jorihuayrana.Rio Grande (Distrito de Rio Grande).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        3. Santa Cruz (Distrito de Santa Cruz).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Blanca.Santa Cruz (Distrito de Santa Cruz).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        4. Tibillo (Distrito de Tibillo).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Incapchacra.Tibillo (Distrito de Tibillo).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina Piedra Pintada.Tibillo (Distrito de Tibillo).Palpa.Ica (Departamento de Ica).Perú.

      5. Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        1. Huancano (Distrito de Huancano).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Characas.Huancano (Distrito de Huancano).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina Cóndor.Huancano (Distrito de Huancano).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          3. Mina Elita.Huancano (Distrito de Huancano).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          4. Mina Fray Ramón Rojas.Huancano (Distrito de Huancano).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        2. Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Buena Vista.Humay (Umay)  (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          2. Mina La Bolívar.Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          3. Mina Lily.Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

    10. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Chanchamayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Chanchamayo (Distrito de Chanchamayo).Chanchamayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Rosalian.Chanchamayo (Distrito de Chanchamayo).Chanchamayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        2. San Ramón (Distrito de San Ramón).Chanchamayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Pichita.San Ramón (Distrito de San Ramón).Chanchamayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

      2. Chupaca.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Chongos Bajo (Distrito de Chongos Bajo).Chupaca.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Mayolita.Chongos Bajo (Distrito de Chongos Bajo).Chupaca.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        2. Yanacancha (Distrito de Yanacancha).Chupaca.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Matade.Yanacancha (Distrito de Yanacancha).Chupaca.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Pampa.Yanacancha (Distrito de Yanacancha).Chupaca.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          3. Mina Saturno.Yanacancha (Distrito de Yanacancha).Chupaca.Junín (Departamento de Junín).Perú.

      3. Concepción.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. San José de Quero (Distrito de San José de Quero).Concepción.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Cosmos.San José de Quero (Distrito de San José de Quero).Concepción.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Esperanza.San José de Quero (Distrito de San José de Quero).Concepción.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          3. Mina Gran Bretaña.San José de Quero (Distrito de San José de Quero).Concepción.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          4. Mina Huaychao Huajanan.San José de Quero (Distrito de San José de Quero).Concepción.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          5. Mina Insolina.San José de Quero (Distrito de San José de Quero).Concepción.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          6. Mina Negro Bueno.San José de Quero (Distrito de San José de Quero).Concepción.Junín (Departamento de Junín).Perú.

      4. Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Chongos Alto (Distrito de Chongos Alto).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Heraldos Negros.Chongos Alto (Distrito de Chongos Alto).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Mario.Chongos Alto (Distrito de Chongos Alto).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          3. Mina Ragusa.Chongos Alto (Distrito de Chongos Alto).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          4. Mina San Jorge.Chongos Alto (Distrito de Chongos Alto).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        2. Colca (Distrito de Colca).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Patas Huaygoc.Colca (Distrito de Colca).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        3. Huancayo (Distrito de Huancayo).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Arturito.Huancayo (Distrito de Huancayo).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Jasapata.Huancayo (Distrito de Huancayo).Huancayo.Junín (Departamento de Junín).Perú.

      5. Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Apata (Distrito de Apata).Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Janchiscocha.Apata (Distrito de Apata).Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

            1. Dipósit polimetàl.lic de Janchiscocha.Janchiscocha.Apata (Distrito de Apata).Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        2. Canchayllo (Distrito de Canchayllo).Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Cristo Rey.Canchayllo (Distrito de Canchayllo).Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

      6. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Huay-Huay (Distrito de Huay-Huay).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Accapata.Huay-Huay (Distrito de Huay-Huay).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Lucerito.Huay-Huay (Distrito de Huay-Huay).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        2. Marcapomacocha (Distrito de Marcapomacocha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Lichicocha.Marcapomacocha (Distrito de Marcapomacocha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Poderosa.Marcapomacocha (Distrito de Marcapomacocha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        3. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Buenos Aires.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Codiciada.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          3. Mina Huacracocha.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          4. Mina Manuelita Alta.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          5. Mina Manuelita Baja.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          6. Mina San Ignacio.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          7. Mina Santa Catalina.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          8. Mina Santa Rita.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          9. Mina Shashi.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          10. Mina Tachman.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        4. Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Balcanes.Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Condenados.Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          3. Mina Dos Naciones.Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          4. Mina San Antonio.Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          5. Mina San José de Galera.Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          6. Mina Santa Inés.Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          7. Mina Santa Rosa.Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          8. Mina Yacomina.Yauli (Distrito de Yauli).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    11. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Mina La Virgen.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Carabamba (Distrito de Carabamba).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Machacala (Jaciment de Machacala).Carabamba (Distrito de Carabamba).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Huaso (Distrito de Huaso).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. San Pedro (Jaciment de San Pedro).Huaso (Distrito de Huaso).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        3. Julcán (Distrito de Julcán).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Prospecció Urumalqui.Julcán (Distrito de Julcán).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Mina Igor.Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Veta Milluachaqui (La Esperanza).Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              2. Veta Salpo.Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            3. Mina La Guardia.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        3. Usquil (Distrito de Usquil).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Lagunas Norte (Alto Chicama).Usquil (Distrito de Usquil).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Prospecció Genusa.Usquil (Distrito de Usquil).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          3. Prospecció Lagunas Oeste.Usquil (Distrito de Usquil).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          4. Prospecció Lagunas Sur.Usquil (Distrito de Usquil).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          5. Prospecció Los Ángeles.Usquil (Distrito de Usquil).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      4. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. El Toro (Jaciment El Toro).Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Labor Gallitos.Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Labor Jaqui.Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            3. Labor Teo.Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      5. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callullin (Jaciment Callullin).Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Mina Santa Rosa.Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        3. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Filó La Constancia (Filón La Constancia).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Filó Luz Angélica (Filón Luz Angélica).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          3. Huacamarcanga (Jaciment de Huacamarcanga).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Prospecció Culebrilla.Huacamarcanga (Jaciment de Huacamarcanga).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Prospecció Diómedes.Huacamarcanga (Jaciment de Huacamarcanga).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            3. Prospecció Estrella Luminosa.Huacamarcanga (Jaciment de Huacamarcanga).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            4. Prospecció Rey de Dinamarca.Huacamarcanga (Jaciment de Huacamarcanga).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            5. Prospecció Rumicruz.Huacamarcanga (Jaciment de Huacamarcanga).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          4. Las Princesas (Jaciment Las Princesas).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          5. Mina Callacuyan.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          6. Mina Julio Cesar.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          7. Mina La Victoria.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          8. Mina Tres Amigos.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          9. Mina Yanahuanca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          10. Tres Cruces (Jaciment de Tres Cruces).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          11. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Mina La Paloma (Veta La Paloma).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              2. Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

                1. Veta Codiciada.Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

                2. Veta Zoila.Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              3. Zona Central (Veta Central).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        4. Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Alto Dorado (Jaciment Alto Dorado).Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    12. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Coayllo (Distrito de Coayllo).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina El Negrito.Coayllo (Distrito de Coayllo).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Esperanza de Itay.Coayllo (Distrito de Coayllo).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina La Española.Coayllo (Distrito de Coayllo).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          4. Mina Rosa María.Coayllo (Distrito de Coayllo).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          5. Mina Sur Vilcacote.Coayllo (Distrito de Coayllo).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Manto Actinolita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Manto Apolo.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Manto Chicharrón nº 7.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            4. Manto Intermedio.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            5. Manto Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            6. Manto Polvorín.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            7. Vénules de calcita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            8. Veta Argentina.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            9. Veta Chilena.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            10. Veta Gladys.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            11. Veta Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            12. Veta Pampa.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Huaral.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Santa Cruz de Andamarca (Distrito de Santa Cruz de Andamarca).Huaral.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Morcocancha.Santa Cruz de Andamarca (Distrito de Santa Cruz de Andamarca).Huaral.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      3. Huaura.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Santa Leonor (Distrito de Santa Leonor).Huaura.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Angiecita.Santa Leonor (Distrito de Santa Leonor).Huaura.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      4. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Carampoma (Distrito de Carampoma).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Caridad.Carampoma (Distrito de Carampoma).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Huanchurina.Carampoma (Distrito de Carampoma).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina Ventorosa.Carampoma (Distrito de Carampoma).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Casapalca.Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Cuarenta.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina Elisa.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          4. Mina La Caprichosa.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          5. Mina Oroya.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          6. Mina San José.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          7. Mina Shashi.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        3. Huanza (Distrito de Huanza).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina San Juan.Huanza (Distrito de Huanza).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        4. Huarochiri (Distrito de Huarochiri).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Perdido.Huarochiri (Distrito de Huarochiri).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        5. Ricardo Palma (Distrito de Ricardo Palma).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Cupiche.Ricardo Palma (Distrito de Ricardo Palma).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        6. San Damián (Distrito de San Damían).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Mayuico.San Damián (Distrito de San Damían).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Recodo.San Damián (Distrito de San Damían).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina Santa Rita.San Damián (Distrito de San Damían).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        7. San Juan de Tantaranche (Distrito de San Juan de Tantaranche).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Jupay.San Juan de Tantaranche (Distrito de San Juan de Tantaranche).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Poma Largo.San Juan de Tantaranche (Distrito de San Juan de Tantaranche).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina Santo Toribio.San Juan de Tantaranche (Distrito de San Juan de Tantaranche).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        8. San Lorenzo de Quinti (Distrito de San Lorenzo de Quinti).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Josefina.San Lorenzo de Quinti (Distrito de San Lorenzo de Quinti).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina San Bernardo.San Lorenzo de Quinti (Distrito de San Lorenzo de Quinti).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina Santa Elena.San Lorenzo de Quinti (Distrito de San Lorenzo de Quinti).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        9. San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Alberto.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Colquirallana.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina Esperada.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          4. Mina Huaqui.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          5. Mina Monterrey.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          6. Mina Victoria.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          7. San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Coricancha.San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        10. San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Anita Fernandini.San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina El Farallón.San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        11. San Pedro de Huancayre (Distrito de San Pedro de Huancayre).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina San Pedro.San Pedro de Huancayre (Distrito de San Pedro de Huancayre).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      5. Lima.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Carabayllo (Distrito de Carabayllo).Lima.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Jesús.Carabayllo (Distrito de Carabayllo).Lima.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Santa Barbarita.Carabayllo (Distrito de Carabayllo).Lima.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      6. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Carbón.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Lamapaca.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina San Guillermo.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          4. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. Pachangara (Distrito de Pachangara).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Complexa Mina Iscaycruz.Pachangara (Distrito de Pachangara).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Chupa.Complexa Mina Iscaycruz.Pachangara (Distrito de Pachangara).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Mina Limpe.Complexa Mina Iscaycruz.Pachangara (Distrito de Pachangara).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Mina Tinyag.Complexa Mina Iscaycruz.Pachangara (Distrito de Pachangara).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      7. Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Alis (Distrito de Alis).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Huasi.Alis (Distrito de Alis).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. Carania (Distrito de Carania).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Porvena.Carania (Distrito de Carania).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        3. Laraos (Distrito de Laraos).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Exito.Laraos (Distrito de Laraos).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Felicidad.Laraos (Distrito de Laraos).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        4. Mina Yauricocha.Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        5. Miraflores (Distrito de Miraflores).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Peroyda.Miraflores (Distrito de Miraflores).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        6. Tomas (Distrito de Tomas).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Leoncocha.Tomas (Distrito de Tomas).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          2. Mina Llipllina.Tomas (Distrito de Tomas).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          3. Mina San Pablo.Tomas (Distrito de Tomas).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          4. Mina San Pedro.Tomas (Distrito de Tomas).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          5. Mina Virgin.Tomas (Distrito de Tomas).Yauyos.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    13. Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

      1. General Sánchez Cerro.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

        1. La Capilla (Distrito de La Capilla).General Sánchez Cerro.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          1. Mina América.La Capilla (Distrito de La Capilla).General Sánchez Cerro.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          2. Mina Atahualpa.La Capilla (Distrito de La Capilla).General Sánchez Cerro.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          3. Mina Atahualpa nº 1.La Capilla (Distrito de La Capilla).General Sánchez Cerro.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          4. Mina Cuprita.La Capilla (Distrito de La Capilla).General Sánchez Cerro.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

        2. Matalaque (Distrito de Matalaque).General Sánchez Cerro.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          1. Mina Santa Rosa.Matalaque (Distrito de Matalaque).General Sánchez Cerro.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

      2. Mariscal Nieto.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

        1. Moquegua (Distrito de Moquegua).Mariscal Nieto.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          1. Mina Justícia (Mina de Yeso).Moquegua (Distrito de Moquegua).Mariscal Nieto.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          2. Mina La Rinconada.Moquegua (Distrito de Moquegua).Mariscal Nieto.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

        2. Torata (Distrito de Torata).Mariscal Nieto.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          1. Mina Chuntacala.Torata (Distrito de Torata).Mariscal Nieto.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          2. Mina Cuajone.Torata (Distrito de Torata).Mariscal Nieto.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

          3. Mina Quellaveco.Torata (Distrito de Torata).Mariscal Nieto.Moquegua (Departamento de Moquegua).Perú.

    14. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Chacayán (Distrito de Chacayán).Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina de Pucara.Chacayán (Distrito de Chacayán).Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Mina Ragra (Minasragra).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          3. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Dipósit San Alberto.Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            2. Mina de Cerro de Pasco (Mina Paragsha) (Tajo Raúl Rojas).Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        3. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Mina Racracancha.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    15. Piura (Departamento de Piura).Perú.

      1. Ayabaca.Piura (Departamento de Piura).Perú.

        1. Palmas (Distrito de Palmas).Ayabaca.Piura (Departamento de Piura).Perú.

          1. Mina El Potro.Palmas (Distrito de Palmas).Ayabaca.Piura (Departamento de Piura).Perú.

      2. Paita.Piura (Departamento de Piura).Perú.

        1. Vichayal (Distrito de Vichayal).Paita.Piura (Departamento de Piura).Perú.

          1. Mina Bentonita.Vichayal (Distrito de Vichayal).Paita.Piura (Departamento de Piura).Perú.

    16. Puno (Departamento de Puno).Perú.

      1. Azángaro.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        1. Potoni (Distrito de Potoni).Azángaro.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Nicaragua.Potoni (Distrito de Potoni).Azángaro.Puno (Departamento de Puno).Perú.

      2. Carabaya.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        1. Crucero (Distrito de Crucero).Carabaya.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Santa Rosa Chaipicocha.Crucero (Distrito de Crucero).Carabaya.Puno (Departamento de Puno).Perú.

      3. Chucuíto.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        1. Desaguadero (Distrito de Desaguadero).Chucuíto.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Calasane.Desaguadero (Distrito de Desaguadero).Chucuíto.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        2. Huacullani (Distrito de Huacullani).Chucuíto.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Santa Ana.Huacullani (Distrito de Huacullani).Chucuíto.Puno (Departamento de Puno).Perú.

      4. Lampa.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        1. Paratía (Distrito de Paratía).Lampa.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Inmaculada.Paratía (Distrito de Paratía).Lampa.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        2. Santa Lucía (Distrito de Santa Lucía).Lampa.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Palca.Santa Lucía (Distrito de Santa Lucía).Lampa.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          2. Mina Santa Catalina.Santa Lucía (Distrito de Santa Lucía).Lampa.Puno (Departamento de Puno).Perú.

      5. Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        1. Acora (Distrito de Acora).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Rosario.Acora (Distrito de Acora).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        2. Mañazo (Distrito de Mañazo).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Santa Teresa.Mañazo (Distrito de Mañazo).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        3. Pichacani (Distrito de Pichacani).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Guadalupe.Pichacani (Distrito de Pichacani).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        4. San Antonio (Distrito de San Antonio).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina San Antonio de Esquilache.San Antonio (Distrito de San Antonio).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        5. Tiquillaca (Distrito de Tiquillaca).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Blanco.Tiquillaca (Distrito de Tiquillaca).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        6. Vilque (Distrito de Vilque).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina San Martín.Vilque (Distrito de Vilque).Puno.Puno (Departamento de Puno).Perú.

      6. San Antonio de Putina.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        1. Putina (Distrito de Putina).San Antonio de Putina.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Jaime.Putina (Distrito de Putina).San Antonio de Putina.Puno (Departamento de Puno).Perú.

      7. San Román.Puno (Departamento de Puno).Perú.

        1. Cabanillas (Distrito de Cabanillas).San Román.Puno (Departamento de Puno).Perú.

          1. Mina Huascar.Cabanillas (Distrito de Cabanillas).San Román.Puno (Departamento de Puno).Perú.

      8. Sandia.Puno (Departamento de Puno).Perú.

    17. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

      1. Candarave.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

        1. Cairani (Distrito de Cairani).Candarave.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

          1. Mina de Azufre.Cairani (Distrito de Cairani).Candarave.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

        2. Curibaya (Distrito de Curibaya).Candarave.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

          1. Mina Aurora.Curibaya (Distrito de Curibaya).Candarave.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

          2. Mina Curibaya.Curibaya (Distrito de Curibaya).Candarave.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

      2. Jorge Basadre.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

        1. Ilabaya (Distrito de Ilabaya).Jorge Basadre.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

          1. Mina Tojenes.Ilabaya (Distrito de Ilabaya).Jorge Basadre.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

          2. Mina Toquepala.Ilabaya (Distrito de Ilabaya).Jorge Basadre.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

        2. Ite (Distrito de Ite).Jorge Basadre.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

          1. Mina de Piute (Mina de Sal).Ite (Distrito de Ite).Jorge Basadre.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

      3. Tarata.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

        1. Ticaco (Distrito de Ticaco).Tarata.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

          1. Mina de Bórax.Ticaco (Distrito de Ticaco).Tarata.Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

Referéncies:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • El yacimiento estratoligado (Pb-Zn-Cu-Ag) de Huanzala (Huanuco Peru Central). Discusión genética. R. Carrascal - J. Saez - P. Soler. Bol. Sociedad Geológica del Perú No. 71 -Setiembre 1983 - Pág.01-15

    • Lead-Zinc deposits of Cordillera Blanca and Northern Cordillera Huayhuash,Perú.Alfred J. Bodenlos and George E. Ericksen.Geological Survey Bulletin, Números 1017.

    • Marjorie A. Holden.A Study of the Ores of Quiruvilca and Milluachaqui, Peru.Massachusetts Institute of Technology, Department of Geology, 1931- 50 páginas.

    • Cossio, A. :Geologia de los euadrangulos de Santiago de ehoco y Santa Rosa: Peru Comm. Corta Geol. Bol, N, 8 (1964)

    • CARACTERÍSTICAS METALOGENÉTICAS DE LOS YACIMIENTOS ASOCIADOS AL GRUPO CALIPUY EN EL NORTE DEL PERÚ, DEPARTAMENTOS DE LA LIBERTAD Y ANCASH Pedro NAVARRO. Instituto Geológico Minero y Metalúrgico (INGEMMET), Dirección de Geología Regional.

    • GEOLOGIA DE LA MINA COBRIZA for El Peru Minero-Ingemmet

    • Yacimientos Estratoligados COBRIZA (Estudio: CENTROMIN)

    • HUAMAN, M.A.;& ANTUNEZ DE MAYOLO, E. & RIVERA A.M. (1990) Geology of the Cu-(Ag, Bi) Stratabound Deposit Cobriza, Central Peru.-En: FONTBOTE et al. Stratabound Ore Deposits inthe Andes; Springer (Heidelberg): p. 129-136.

    • VALDEZ, M. (1983) Alteración y mineralización hidrotermal del MantoCobriza, Mina Cobriza. Bol. Soc. Geol. Perú; 72: p.111-126.

    • H. E. Mckinstry y J. A. Noble (1928), R. H. Kimball (1943). G.E. Kruger (1948), R. B. Francken (1955), A. R. Still (1956), H. W. Kobe (1956), C. J. Overweel (1957).

    • Inventario de minas inactivas del Departamento de Apurímac.Universidad Nacional de Ingeniería. Facultad de Ingeniería Geológica Minera y Metalúrgica.

    • Memoria Anual 2010.Volcan Compañia Minera S.A.A.

  • Museus:

  • Webs:

    • http://horizon.documentation.ird.fr/exl-doc/pleins_textes/pleins_textes_6/b_fdi_35-36/41865.pdf

    • http://es.scribd.com/doc/76000308/Minera-pierina

    • http://peru.infomine.com/properties/listings/39018/CONTONGA.html

    • http://sisbib.unmsm.edu.pe/bibvirtual/publicaciones/geologia/v01_n1/yacim_mineral.htm

    • http://www.portergeo.com.au/database/mineinfo.asp?mineid=mn952

    • http://link.springer.com/article/10.1007%2FBF00206029?LI=true#page-1

    • http://www.sulliden.com/Spanish/Proyectos/Proyecto-Aurifero-Shahuindo/Geologia/default.aspx

    • http://www.sulliden.com/files/doc_downloads/shahuindo_epithermal_gold_occurence_report.pdf

    • http://mineral-resources.findthedata.org/l/67610/Algamarca-Copper-38

    • http://www.doerun.com.pe/content/pagina.php?pID=3216&PHPSESSID=590397b86e77fcd9985932ab34f0a8bf

    • http://es.scribd.com/doc/49482280/65/GEOLOGIA-DE-LA-MINA-COBRIZA

    • http://www.bvl.com.pe/eeff/CM0001/20110330195901/MECM00012010AIA01.PDF

Minerals:

Classe I

Classe II

Classe III

  1. ARGENT

  2. ARSÉNIC

  3. BISMUT

  4. COURE

  5. ELECTRUM

  6. OR

  7. SÓFRE

  1. ACANTITA

  2. AIKINITA

  3. ALABANDITA

  4. ANDORITA

  5. ANORPIMENT (LT)

  6. ANTIMONITA

  7. ARGENTITA

  8. ARGENTOGALENA

  9. ARGENTOTENNANTITA

  10. ARGENTOTETRAEDRITA

  11. ARSENOPIRITA

  12. ARSENOPOLIBASITA

  13. BAUMSTARKITA

  14. BENAVIDESITA (LT)

  15. BISMUTINA

  16. BORNITA

  17. BORNITA TARONJA

  18. BOULANGERITA

  19. BOURNONITA

  20. BRAVOITA

  21. CALCOPIRITA

  22. CALCOSINA

  23. CALCOSTIBITA

  24. CANFIELDITA

  25. CINÀBRI

  26. COLUSITA

  27. COSALITA

  28. COURE GRIS

  29. COVELLINA

  30. CUBANITA

  31. CUPROPAVONITA

  32. DIGENITA

  33. EMPLECTITA

  34. ENARGITA (LT)

  35. ESFALERITA

  36. ESFALERITA ENCARAMEL.LADA

  37. ESFALERITA ROBÍ

  38. ESTANNITA

  39. FREIBERGITA

  40. FREIESLEBENITA

  41. GALENA

  42. GEOCRONITA

  43. GRATONITA (LT)

  44. GREENOCKITA

  45. HESSITA

  46. HUTCHINSONITA

  47. JALPAITA

  48. JAMESONITA

  49. JORDANITA

  50. KRUPKAITA

  51. LOL.LINGITA

  52. LUZONITA

  53. MACKINAWITA

  54. MANGANOQUADRATITA (LT)
  55. MARCASSITA

  56. MARMATITA

  57. MATILDITA (LT)

  58. MENCHETTIITA (LT)

  59. MENEGHINITA

  60. MIARGIRITA

  61. MOLIBDENITA

  62. ORPIMENT

  63. PATRONITA (LT)

  64. PAVONITA

  65. PEARCEITA

  66. PEARCEITA T2ac

  67. PENTLANDITA

  68. PIRARGIRITA

  69. PIRITA

  70. PIRITA AURÍFERA

  71. PIRROTINA

  72. POLIBASITA

  73. PROUSTITA

  74. REALGAR

  75. SELIGMANNITA

  76. SEMSEYITA

  77. TENNANTITA

  78. TETRAEDRITA

  79. UCHUCCHACUAITA (LT)

  80. WURTZITA

  81. ZINKENITA

  1. ATACAMITA

  2. FLUORITA

  3. PARATACAMITA

Classe IV

Classe V

Classe VI

  1. ACERDESA

  2. CASSITERITA

  3. CUPRITA

  4. DIÀSPOR

  5. ESPECULARITA

  6. FERBERITA

  7. GOETHITA

  8. HEMATITES

  9. HEWETTITA (LT)

  10. HUANZALAITA (LT)

  11. HÜBNERITA

  12. HUMMERITA

  13. ILMENITA

  14. LEPIDOCROCITA

  15. LIMONITA

  16. MAGNETITA

  17. MANGANITA

  18. MELANOVANADITA (LT)

  19. PASCOITA (LT)

  20. PIROLUSITA

  21. RÚTIL

  22. TENORITA

  23. URANINITA

  24. WOLFRAMITA

  1. ANKERITA

  2. ARAGONITA

  3. ATZURITA

  4. CALCITA

  5. CERUSSITA

  6. DOLOMITA

  7. INYOITA

  8. KUTNAHORITA

  9. MALAQUITA

  10. MANGANOCALCITA

  11. RODOCROSSITA

  12. SIDERITA

  13. SMITHSONITA

  14. ULEXITA

  1. ALUNITA

  2. ANHIDRITA

  3. ARGENTOANGLESITA

  4. BARITINA

  5. BROCHANTITA

  6. CALCANTITA

  7. GUIX

  8. GUIX FIBRÓS

  9. JAROSITA

  10. MINASRAGRITA (LT)

  11. NATROALUNITA

  12. SCHEELITA

  13. SELENITA

  14. STOLZITA

 

Classe VII

Classe VIII

Classe IX

  1. APATITA
  2. AUGELITA
  3. MONACITA
  4. VIVIANITA

 

  1. ACTINOLITA

  2. ADULARIA

  3. ALBITA

  4. ALMANDINA

  5. AMETISTA

  6. AMFÍBOL

  7. ANDALUSITA

  8. ANDESINA

  9. ANDRADITA

  10. ASBEST

  11. AUGITA

  12. BIOTITA

  13. BUSTAMITA

  14. CALCEDÓNIA

  15. CAOLINITA

  16. CIRCÓ

  17. CLINOZOISITA

  18. CLORITA

  19. CRISOCOL.LA

  20. CRONSTEDTITA

  21. DICKITA

  22. DIÓPSID

  23. DIOPTASA

  24. DUMORTIERITA

  25. EPIDOT

  26. ESCAPOLITA

  27. ESMECTITA

  28. FELDSPAT

  29. FENGITA

  30. FLOGOPITA

  31. FRIEDELITA

  32. FUCHSITA

  33. GRANAT

  34. GROSSULARIA

  35. HALLOYSITA

  36. HORNBLENDA

  37. IL.LITA

  38. LABRADORITA

  39. MANGANAXINITA

  40. MICA

  41. MONTMORIL.LONITA

  42. MOSCOVITA

  43. NEOTOCITA

  44. OLIGOCLASA

  45. ÓPAL

  46. ORTOSA

  47. PARAGONITA

  48. PIROFIL.LITA

  49. PIROXÉ

  50. PIROXENOÍDE

  51. PLAGIOCLÀSI

  52. QUARS

  53. QUARS HIALÍ

  54. QUARS LLETÓS

  55. QUARS SACAROÍDE

  56. RODONITA

  57. SANIDINA

  58. SERICITA

  59. SERPENTINA

  60. TALC

  61. TITANITA

  62. TREMOLITA

  63. TURMALINA

  64. VESUBIANA

  65. WOLLASTONITA

  66. ZOISITA

 

Mostres:

Veure

Principi de pàginaBARITINA Agregat de cristalls tabulars romboédrics sobre matriu.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Cerro Warihuyn.Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

2,9 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure
Principi de pàginaCALCOPIRITA Agregat de cristalls amb galena.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaCRISOCOL.LA En geoda de calcedónia.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina Santa Rosa.Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

3,7 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
Principi de pàginaESFALERITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

9,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
Principi de pàginaGALENA Agregat de cristalls amb cristalls de rodocrossita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

PbS

Mina Santa Rosa.Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

5,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaHÜBNERITA Fragment de cristall.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnWO4

Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

3,3 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaMANGANOCALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

(CaMn)CO3

Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
Principi de pàginaPIRITA Cristall.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaQUARS Agregat de cristalls amb manganocalcita i pirita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

3,5 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaRODOCROSSITA Agregat de cristalls amb cristalls de tetraedrita sobre pirita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

MnCO3

Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

5,4 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

Principi de pàginaRODONITA Fragment amb microcristalls de pirita.

Classe VIII - Silicats.

MnSiO3

Mina Santa Rosa.Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

4,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
Principi de pàginaTENNANTITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Cu,Ag,Fe,Zn)12As4S13

Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
Principi de pàginaTETRAEDRITA Agregat de cristalls amb baritina.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Cu,Fe,Ag,Zn)12Sb4S13

Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

11,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Notes:

 

 

Principi de pàginaVMG - © 2005 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.