FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

GOETHITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Óxids i Hidróxids.

SUBCLASSE:

Hidróxids.

GRUP/SÉRIE:

DIÀSPOR

GOETHITA

LEPIDOCROCITA

LIMONITA

MANGANITA

COMPOSICIÓ: α-Fe3+O(OH)
SISTEMA: Rómbic.

VARIETATS:

GOETHITA

GOETHITA ACICULAR

PIRITA GOETHITZADA

TURGITA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

ALLCHARITA

GOETHITA

GUETITA

COLOR:

Irisada.Marró fosc.Negre.

TEXTURA: Metàl.lica.Pétria.Terrosa.

PARAGÉNESI:

CERUSSITA

GOETHITA

HEMATITES

LEPIDOCROCITA

LIMONITA

MALAQUITA

PIRITA

PIROLUSITA

RANCIÉITA

AMBIENT: Secundari.Sedimentàri.

PRESENTACIÓ:

En masas compactas irisades.Compacta.En formacions estalactítiques.Botrioidal.

Esferoidal.En cristalls aciculars.Pseudomórfica de PIRITA

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Mat.Metàl.lica.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

Any 1806.

ETIMOLOGIA:

De Johann Wolfgang von Goethe, poeta, escriptor, filósof i científic alemany. (1749-1832).

NOTES:

Les pàtines irisades sobre la goethita corresponen a LEPIDOCROCITA

La LEPIDOCROCITA es un polimorf de la GOETHITA

 

MOSTRES:
Veure

GOETHITA Agregats botrioidals irissats.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mina Eleonora.Bieber.Hessen.Alemanya.U.E.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregats botrioidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Abla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregats botrioidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mina de la Concepción.Las Menas.Serón.

Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.

Andalusía.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment amb crostes irissades.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

5,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregat de cristalls esferoidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.

Andalusía.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregat botrioidal de cristalls irissats.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Filó Sud.Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.

Andalusía.Espanya.U.E.

7,7 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregats esferoidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.

Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment rodat.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mines de Cabàrceno.Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).

Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

3,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mines de Pontons.Pontons.Alt Penedés.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Crostes amb malaquita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mina Elvira (Mina de la Font del Ferro).Mines de Bruguers.Bruguers.

Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregat de cristalls botrioidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.

Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,5 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.

Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment botrioíde amb irisacions.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregats botrioidals sobre matriu.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

GOETHITA Microagregat de cristalls botrioidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mina de Cova Roja.Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregat de cristalls esferoidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Fragment amb pàtina verda.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.

El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia). Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregats irisats microbotrioidals sobre matriu.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.

Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregat botrioíde irisat.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Descubierto Emília.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

7,7 cm.

© 2003 Ll.García.

Veure

GOETHITA Crostes microbotrioidals recobrint cristalls de quars.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.

Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

7,8 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregats granulars amb limonita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregat de cristalls esferoidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Castillo de Lorca.Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).

Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregat de cristalls esferoidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

La Arboleda.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GOETHITA Agregat de microcristalls en ventalls, amb hematites esferoidals, sobre cristalls de dolomita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2014 Ll.García.

REFERÉNCIES:

  • Autors:

    • Johann Georg Lenz, 1806.

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://usuarios.lycos.es/pmminerales/

GOETHITA

Agregat de cristalls botrioidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

α-Fe3+O(OH)

Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.

Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.

Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,5x6,4x4,7 cm.

© 2004 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

      1. Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        1. Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

              1. Mina Clara.Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

    2. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    3. Hessen.Alemanya.U.E.

      1. Bieber.Hessen.Alemanya.U.E.

        1. Mina Eleonora.Bieber.Hessen.Alemanya.U.E.

  2. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Abla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora),Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Concepción.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina Dulce María.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina Menas.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              4. Mina San Miguel.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        7. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina La Espuela de San Miguel.Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Corta Quebrantahuesos.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Filó Sud.Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Geoda de los Alemanes.Filó Sud.Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Marbella.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina de Viciele.Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Santo Ángel.Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Campo de Borja comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Talamantes.Campo de Borja comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de la Dehesa.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranc de la Dehesa.Barranc de la Dehesa.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mt. Abanto.Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Sandy.Mt. Abanto.Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              Pedrera Toria (Mina Toria).Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Borbajón.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alfonso.Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        8. Valdejalón comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Chodes.Valdejalón comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cerro de las Minas.Chodes.Valdejalón comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. El Castelluelo.Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Prado Dornaque.Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Santa Ana.Mines de Prado Dornaque.Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Crivillén.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Los Mases de Crivillén.Crivillén.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Corta Los Lobos.Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Candás.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Regueral.Candás.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Regueral (Pozo El Regueral).Regueral.Candás.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Perlora.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Platja de Carranques (Playa de Carranques).Perlora.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mt. Merín.Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Explotacions de Mt. Merín.Mt. Merín.Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina de Rucao.Explotacions de Mt. Merín.Mt. Merín.Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Llumeres.Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Pou Llumeres (Pozo Llumeres).Mina de Llumeres.Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  2. Pou Simancas (Pozo Simancas).Mina de Llumeres.Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Ibias.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Riodeporcos.Ibias.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Luarca.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Pravia.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mina de la Excomulgada (Mina Excomulgada).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porcía.Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Luarca (Lluarca).Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Montealegre.Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        1. Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

          1. Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

            1. Sa Mitja Lluna.Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    5. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Canales.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina San Bartolomé.Canales.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Anita.Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Vedat Miner Josefa (Coto Minero Josefa).Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina Anita.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina Ceferina.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina Previsión.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina Trinidad.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Talledo.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Mercadal.Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    1. Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        6. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Peñarrubia.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Navedo.Peñarrubia.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina del Cura.Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        7. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedrera La Verde.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Pedrera Verdenueva.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Mines de Camargo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cabàrceno.Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Mina Mónica.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Puente Arce.Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        8. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Entrambasaguas.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. El Bosque.Entrambasaguas.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Pámanes.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Peña Cabarga.Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Medio Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Solares.Medio Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    6. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          2. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Palencia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Alba de los Cardaños.Palencia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Petra II.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              2. Mina Petra III.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Fonfría.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    7. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Villahermosa.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Inesperada.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          2. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Tordelràbano.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      3. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Sevilleja de la Jara.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    8. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Pontons.Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Elvira (Mina de la Font del Ferro).Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Can Tintoré (Mines de Can Tintorer).Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Juanita.Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Vallvidrera.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        8. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. La Vajol.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Pepita (Mina Carmen) (Mina Pepito).Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          4. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'Ordèn.Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.
      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de Cova Roja.Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina La Cresta.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Lagarto.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              4. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de la Mena/Ciutadella (Mina Luisa).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Mines del Barranc Fondo (Mina Marcelino).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Segarrés.Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Depressió del riu Canaletes.El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Argileres d'El Pinell.Depressió del riu Canaletes.El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    10. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Descubierto Emília.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Castillo de Lorca.Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    11. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina de Villambrosa.Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. La Arboleda.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Somorrostro.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

    12. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Jerez de los Caballeros.Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Zafra.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Navalvillar de Ibor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    13. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Sar.Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            3. Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vilaoudriz.Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vilalba.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Xermade (Germade).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Roupar.Xermade (Germade).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina da Moura.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de Juana.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  3. Mina de Prado.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  4. Mina do Cinco.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  5. Mina do Dez.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  6. Mina do Sete.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    14. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Cabeza del Santo.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Collado de Zorrasnos.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Ladera de Larcales.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Peña Arzales.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              5. Tiro El Canto.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. La Lastrilla.Afloraments de Fe.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Serra de Castejón (Sierra de Castejón).Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          6. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de Sagarroya.Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Fuente Morena.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Suta.Fuente Morena.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    15. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    16. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera d'Aiguamala.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  3. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Bibb Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      4. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      3. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      4. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      5. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Sentinel Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            2. Specimen Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        3. Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      6. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      7. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      8. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      9. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moose.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Harris Park.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Litleton Club.Harris Park.Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda R. A. Kosnar.Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

        4. Lake George districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Clarence Coil.Lake George districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        5. Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryal.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea del camping Spruce Grove.Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

      10. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      11. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Mina Orient.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      12. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      13. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      14. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda RAMS.Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        4. Crystal Peak-Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Crystal Creek.Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          2. Demanda Dreamtime.Crystak Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Smoky Hawk (Demanda Smoky Hawk).Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        5. Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Two Pointe.Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Bossada Kens.Demanda Two Pointe.Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Kent.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Kent.Kent.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Iron Mine.East Kent.Kent.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Davis.Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Mina Ore Hill.Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Scovill (Scovill Mine).Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Ore Hill.Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
            1. Mina Salisbury Iron (Salisbury Iron Mines).Ore Hill.Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Twin Lakes.Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Sharon.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Washington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera State Forest #1 (State Forest #1 Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Branford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Stafford.Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Diamond Ledge (Stafford Springs).West Stafford.Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

  4. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  5. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.
    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    3. Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  6. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  7. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Taouz.Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Mina Four Man.Taouz.Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

      2. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.
    2. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

    3. Sous-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Sous-Massa Draâ.Marroc.

        1. Bou Tazoult.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        2. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  8. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

        1. Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Erupción (Mina Ahumada) (Mina Erupción-Ahumada).Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

  9. Namíbia.

    1. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

    2. Otjozondjupa.Namíbia.

      1. Otjiwarongo Districte.Otjozondjupa.Namíbia.

        1. Mina Okorusu (Mina Okarusu).Otjiwarongo Districte.Otjozondjupa.Namíbia.

  10. Perú.

    1. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    2. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callullin (Jaciment Callullin).Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Mina Santa Rosa.Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    3. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

  11. Portugal.U.E.

    1. Alentejo.Portugal.U.E.

      1. Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

        1. Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

          1. Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

            1. Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

              1. Mina Preguiça.Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

      1. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Miguel Vacas.Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

    3. Setúbal.Portugal.U.E.

      1. Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

        1. Cercal (Cercal do Alentejo).Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

          1. Mina Serra do Rossalgar.Cercal (Cercal do Alentejo).Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

  12. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  13. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.