FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

CALCITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Carbonats, Borats i Nitrats.

SUBCLASSE:

Carbonats.

GRUP/SÉRIE:

CALCISIDERITA

CALCITA

ESFEROCOBALTITA

GASPEITA

MAGNESITA

OTAVITA

RODOCROSSITA

SIDERITA

SMITHSONITA

COMPOSICIÓ: CaCO3
SISTEMA: Trigonal.

VARIETATS:

BARICALCITA

CALCITA

CALCITA AMBRE

CALCITA BLAVA

CALCITA DENT DE GOS

CALCITA HEMATOÍDE

CALCITA LENTICULAR

CALCITA NEGRA

CALCITA ROSA

CALCITA VERDA

CINCALCITA

COBALTOCALCITA

CUPROCALCITA

ESPAT D'ISLANDIA

FERROCALCITA

FLUOROCALCITA

LUBLINITA

MAGNESICALCITA

MANGANOCALCITA

NIQUELOCALCITA

ÓNIX CALCÀRI

SAL DE LLOP

MESCLAS:

ESPODIOSITA

SINÓNIMS:

APPLELITA

CALCITA

ESPAT CALCÀRI

ESPAT CALIÇ

ESPATOCALCIC

COLOR:

Blanc.Blau.Crem.Gris.Groc.Incolor.Marró.Mel.Negre.Rosa.Taronge.Verd. I tota mena de tonalitats.

TEXTURA: Pétria.Vítria.

PARAGÉNESI:

AMETISTA

APATITA

ARAGONITA

BARITINA

CALCITA

CALCOPIRITA

CELESTINA

DIÓPSID

ESFALERITA

ESFALERITA ENCARAMEL.LADA

FLUORITA

GALENA

GRAFIT

HEMATITES

HEMIMORFITA

ORTOSA

PIRITA

PIROLUSITA

QUARS

QUARS HIALÍ

SIDERITA

AMBIENT: Mineral present en tot tipus d'ambients.

PRESENTACIÓ:

En masas compactas, cristalls i macles centimétrics, de hàbits molt diversos,

en coloracions de tota mena de tonalitats.Microcristalls, agregats granulars.Estalactítica.Espàtica.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

Blanca.

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

Del seu contingut en Ca, principal mineral de calci.

NOTES:

Mineral amb una amplia distribució i paragénesi.

 

MOSTRES:
Veure

CALCITA Fragment.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Serra do Salitre.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Irai.Frederico Westphalen.Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

5,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Cristall (seccionat) implantat sobre cristalls d'ametista.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Planalto.Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).

Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

7,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregats en roseta.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Cuesta Alta.Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

Vista 0,7x0,5 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

CALCITA Fragment amb diópsid.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls amb microcristalls d'hematites i pirita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

8,2 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

CALCITA Cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Benalmàdena.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.

Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Aliàga.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.

Espanya.U.E.

22,3cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

CALCITA Amb fluorita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Cucona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona.Arlós).

Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

17,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Cristalls encaramel.lats.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera del Moro (Pedrera Candesa).Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Cristalls d'exfoliació.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Foj.Les Casetes d'en Julià.Vallirana.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

CALCITA Fragment espàtic.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera de Miramar.Montjuic.Barcelona municípi.

Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls en geoda.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.

Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls amb esférules de gearksutita recobertas de fluorita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Singuerlín.Santa Coloma de Gramanet.Barcelonés.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls laminars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Macrocristalls maclats.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Solana Massena.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedreres de Vilaforniu.Vilaforniu (Vilaformiu).Berga.Bergadà.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

CALCITA Fragment espàtic encaramel.lat.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

El Garraf.Garraf.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Geodes en matriu limonítica.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,7 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls en geoda de grafit.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.

Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls en matriu d'arenisca.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Sant Bartomeu del Grau.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

10,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls en drusa.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

CALCITA Cristall amb quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

18,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls amb corrosions.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Terrades.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de microcristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

CALCITA Fragment espàtic bandejat.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Vall-Llóbrega.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Geoda amb microcristalls "dent de gos".

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Roca.Ivorra.Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de microcristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Costa de l'Aguda (camí de l'ermita).Torà de Riubregós.Segarra.Lleida.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls en geoda, amb baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,2 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls "dent de gos" sobre cristalls de fluorita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mines d'Ulldemolins.Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls laminars sobre ortosa.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Castilla.La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).

Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia). Espanya.U.E.

11,3 cm.

© 2009 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls amb hemimorfita sobre limonita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.

El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia). Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).

Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Herculano.Los Belones.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls sobre pirolusita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Manolita.Los Belones.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).

Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregats globulars amb hematites en microescates.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls globulars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls pseudoglobulars amb siderita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

6,9 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).

Espanya.U.E.

6,4 cm.

© 2009 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de microcristalls amb microcristalls de clinozoisita en diabasa.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.

Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

5,3 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls en fragment de geoda.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Jalgaón.Mumbai.Maharashtra.Índia.

8,2 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls amb girolita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Malad.Mumbai.Maharashtra.Índia.

7,2 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregats globulars sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Cristalls amb microcristalls de pirita i quars sobre cristalls de fluorita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina El Hammam.Mt. Hammam.Meknès.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.

Marroc.

8,8 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts. Anti Atlas.Marroc.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Chihuahua.Méxic.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CALCITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

6,8 cm.

© 2010 Ll.García.

REFERÉNCIES:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

CALCITA

Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaCO3

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,3x5,8x5,2 cm

© 1999 Ll.García.

 

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Anaghey.Oruzgan.Afghanistàn.

      2. Chura.Oruzgan.Afghanistàn.

      3. Daykundi (Àrea de Daykundi).Oruzgan.Afghanistàn.

        1. Awlamqul.Daykundi (Àrea de Daykundi).Oruzgan.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    2. Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

      1. Massís del Harz.Saxónia-Anhalt.Alemanya.U.E.

  3. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Serra do Salitre.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

    2. Rio Grande do Sul.Brasil.

      1. Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

        1. Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

          1. Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

            1. Irai.Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

            2. Planalto.Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

  4. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.

      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Cobalt.Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina O'Brien.Cobalt.Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina Langis (Mina Casey).Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

    1. Québec.Canadà.

      1. Montreal.Quebec.Canadà.

  5. Colombia.

    1. Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

      1. Muzo.Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

        1. Mina Muzo.Muzo.Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

        2. Vasquez-Yacopi districte miner.Muzo.Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

          1. Mina Coscuez (Mina Cosquez).Vasquez-Yacopi districte miner.Muzo.Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

  6. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Los Escullos.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            3. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mines de La Partala.La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  1. Mina El Trovador (Concesión El Trovador).Mines de La Partala.La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            2. Gádor.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Las Balsas de Gádor.Gádor.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Cerro de los Lobos.Las Balsas de Gádor.Gádor.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  1. Mina La Família (Concesión La Família).Cerro de los Lobos.Las Balsas de Gádor.Gádor.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Concessió Beltraneja.Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Foradada El Telegrama (Socavón El Telegrama).Concessió Beltraneja.Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Cocotas.Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Cuesta Alta.Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina La Reforma.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Las Rozas.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Corta Santa Matilde.Las Rozas.Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          3. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          4. Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. La Mela.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Berja.Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        4. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Guillermín.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Complexa de Mines Glória.Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina La Espuela de San Miguel.Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Peñarroya.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Aracena.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cova de Las Maravillas.Aracena.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Bailén.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Oficarsa.Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. La Carolina.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Benalmàdena.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Trinidad.Benalmàdena.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Concepción (Mina El Peñoncillo).Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    1. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina de Viciele.Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Pilar.Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Plana de Uesca comarca (Comarca La Hoya de Huesca).Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Las Peñas de Riglos.Plana de Uesca comarca (Comarca La Hoya de Huesca).Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Sierra de Salinas.Las Peñas de Riglos.Plana de Uesca comarca (Comarca La Hoya de Huesca).Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Estopanyà.Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Soriana.Estopanyà.Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Rosario.Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Campo de Borja comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Fuendejalón.Campo de Borja comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. La Puebla de Albortón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge Monsarro.La Puebla de Albortón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Macondo.Paratge Monsarro.La Puebla de Albortón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Mara.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Isabel.Mara.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Belchite.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pedrera La Blanca (Pedreres Clarianacal).Belchite.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. El Castelluelo.Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Aliàga.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pedreres Mulet i Suñer.Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Reajo.Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Joaquina.Barranc del Reajo.Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Montalbàn.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Ojos Negros.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Sierra Menera.Ojos Negros.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        8. Tormón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        9. Villalba Baja.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pedrera Monteagudo.Villalba Baja.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Soto.Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Santa Ana (Santana).Soto.Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Pico Primiello.Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Alacoque.Pico Primiello.Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Las Arenas (Arenas de Cabrales).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Candamo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Román.Candamo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Triongo (Triongu).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Olicio.Triongo (Triongu).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina de Hg de Olicio.Olicio.Triongo (Triongu).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Vega de Rengos.Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Candás.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Perlora.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Platja de Carranques (Playa de Carranques).Perlora.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bueres.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Govezanes (Gobezanes).Bueres.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Sierra de Gobezanes.Govezanes (Gobezanes).Bueres.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Bezanes.Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Providencia (Parc La Providencia).Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Platja del Arbeyal (Platja de La Casera) (Playa del Arbeyal) (Playa de la Casera).Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Langreo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Condado (El Condao).Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Felgueras.Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. La Navaliega.Felgueras (San Lorenzo de Felgueras).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Valentina (Mina La Navaliega).La Navaliega.Felgueras (San Lorenzo de Felgueras).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugenia (Mines de La Soterraña).La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Pola de Lena (La Pola Llena) (La Pola).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.
              1. Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona.Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Cucona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.
                2. Mines de Villabona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santo Firme.Mines de Villabona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Posada de Llanes.Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Morcín.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Nava.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta San Lino.Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Corta San Lino.Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Pedrera Vallín (Corta El Vallín) (Pedrera La Coria).Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Corta Pie de Potro (Corta Valnegro).Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Pedrera Llamas.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Manjoya (La Manxoya).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mt. Naranco.Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pedrera del Naranco (Cantera del Naranco).Mt. Naranco.Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo

        8. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Picayos de Mier (Mina Los Picayos).Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cuñaba.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Los Cinchos (Paraje Los Cinchos).Cuñaba.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Los Cinchos.Los Cinchos (Paraje Los Cinchos).Cuñaba.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Las Agüeras.Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Aciera.Las Agüeras.Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Collada de Aciera.Aciera.Las Agüeras.Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Carolina.Collada de Aciera.Aciera.Las Agüeras.Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Ribadedeva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Vega (Playa de Vega).Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Ribera de Arriba (La Ribera).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Aramo (Mines de Riosa) (Mines de Llamo) (Mines de Rioseco) (Mines de Texeo (Texeu)) (Mina Teresita).Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Ovés (Obés) (Ouvés).La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        20. San Martín del Rey Aurelio (Samartín del Rei Aurelio).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sotrondio (San Martín del Rey Aurelio).San Martín del Rey Aurelio (Samartín del Rei Aurelio).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        21. Santo Adriano (Santu Adrianu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Tuñón.Santo Adriano (Santu Adrianu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        22. Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Filó Josefa-Veneros (Filó Josefa-Veneros Norte).La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Coquera de la Calcita.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Geoda de El Furaco.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                3. Geoda de La Galería.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                4. Geodas de Las Calcitas.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Pou Coroña.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        23. Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Rioseco (Rusecu).Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Peña Caón (Cantu Cumbral).Rioseco (Rusecu).Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        24. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Encarnación.Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Mina Estrella Polar.Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Clavillas (Clavichas).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valcárcel.Clavillas (Clavichas).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Saliencia.Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Alto de la Farrapona-Lagos de Saliencia.Saliencia.Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Lago de La Cueva (Lago de La Mina).Alto de la Farrapona-Lagos de Saliencia.Saliencia.Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Rita (Mina La Cueva).Lago de La Cueva (Lago de La Mina).Alto de la Farrapona-Lagos de Saliencia.Saliencia.Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        25. Teverga (Teberga).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        26. Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Rodical.Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        27. Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    1. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mt. Peña del Cuervo.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Caborredondo.Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Emilia.Caborredondo.Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Comillas.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina El Cereceo (Clot de Cereceo) (Socavón de Cereceo).Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina La Cuerre (Pou Lacuerre).Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina La Florida.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina La Isidra.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Penya-segat El Aila.Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Penya-segats de Laredo (Acantilados de Laredo).Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Azufres de Laredo.Penya-segats de Laredo (Acantilados de Laredo).Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. La Lastra (Penya-segats de La Lastra).Penya-segats de Laredo (Acantilados de Laredo).Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Mercadal.Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Los Corrales de Buelna.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Las Caldas de Besaya.Los Corrales de Buelna.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Nieves (Mina Nieves).Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Mànforas.Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    1. Casetón de Àndara (Mines de la Mazarrasa, Mines del Redondal, Mines del Evangelista).Sierra de Àndara.Vall de Liebana.Bejes.Cillorigo de Liebana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    2. Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        6. Pas-Miera (Valles Pasiegos) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E. (?)

          1. Corvera de Toranzo.Pas-Miera (Valles Pasiegos) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E. (?)

            1. Ontaneda.Corvera de Toranzo.Pas-Miera (Valles Pasiegos) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E. (?)

          Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Herrerias.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Casamaría.Herrerias.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina de Moriazo.Casamaría.Herrerias.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Lamasón.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Sobrelapeña.Lamasón.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. El Zanjón (El Zanjón de Reocín).Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          4. Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Peña Las Garmas.Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines del Médico.Peña Las Garmas.Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        7. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedrera del Moro (Pedrera Candesa).Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Pedrera La Verde.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              3. Pedrera Verdenueva.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Miengo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Platja de Usgo (Playa de Usgo).Miengo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Santander municipi.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peñacastillo.Santander municipi.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        8. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Bárcena de Cicero.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cicero.Bárcena de Cicero.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Ribamontán al Mar.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Langre.Ribamontán al Mar.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Costa de Langre.Langre.Ribamontán al Mar.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Celestinas de Langre.Costa de Langre.Langre.Ribamontán al Mar.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Santoña.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          4. Voto.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. San Miguel de Aras.Voto.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Llueva.San Miguel de Aras.Voto.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    2. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina San Andrés.La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          2. Pedrera La Respina.La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    3. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Campo de Calatrava comarca.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mines de San Quintín.Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Pontons.Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Bages.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Súria.Bages.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Begues.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines del Rocabruna.Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.
          4. Martorell.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Vallirana.Baix Llobegat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Les Casetes d'en Julià.Vallirana.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Foj.Les Casetes d'en Julià.Vallirana.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Juanita.Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera de Miramar.Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Santa Coloma de Gramanet.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Singuerlín.Santa Coloma de Gramanet.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Solana Massena.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Berga.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaforniu (Vilaformiu).Berga.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de Vilaforniu.Vilaforniu (Vilaformiu).Berga.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Fumanya.Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera de Fumanya.Fumanya.Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.
        6. Garraf.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Garraf.Garraf.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Casellas.Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        8. Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gurb.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Granollers de la Plana.Gurb.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Bartomeu del Grau.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Romà de Sau.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Pantà.Sant Romà de Sau.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        9. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        10. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Terrades.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vall-Llóbrega.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          3. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Pedrera Guixeres (Pedrera Can Súria).Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          3. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Filó de l'Obaga.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  2. Filó de la Solana.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  3. Filó del Rei.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'Ordèn.Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Espot.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Estació d'esquí d'Espot.Espot.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera d'Ofites.Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Ivorra.Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Roca.Ivorra.Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Torà de Riubregós.Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Costa de l'Aguda (camí de l'ermita).Torà de Riubregós.Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.
          1. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

            1. Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

              1. Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

                1. Güell d'Horno.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall del Cortiella.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines del Mas del Mestre.Vall del Cortiella.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Lagarto.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de la Mena/Ciutadella (Mina Luisa).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Raimunda.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.
              4. Mina Serrana.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pou 2.Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mina Càndida (Mina de la Creu Grossa).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Segarrés.Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          8. Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Ulldemolins.Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Prat de Comte (Prat de Compte).Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    5. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Navazales I.Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. El Berrueco.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Los Taberneros.El Berrueco.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Castilla.La Cabrera.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    6. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Caravaca de la Cruz.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              2. Mina Victória.Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Mina Rómulo.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          3. Los Belones.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina Herculano.Los Belones.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Mina Manolita.Los Belones.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          4. San Ginés de la Jara.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        5. La Algameca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        6. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        7. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Serrata.Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        8. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        9. Ulea.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Paratge Los Ramirez (Paraje Los Ramirez).Ulea.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    7. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Casa d'Urdaleta (Casa de Chirriquitón).Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Urdaleta.Casa d'Urdaleta (Casa de Chirriquitón).Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina de Villambrosa.Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Dima (Ugarana).Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Gallarta.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Bodovalle.Gallarta.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            2. Mina Júlia.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          2. Erandio.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Asúa-Lauroeta.Erandio.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de Asúa.Asúa-Lauroeta.Erandio.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      3. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aralar (Mines d'Arritzaga).Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Tutankamen.Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    8. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Usagre.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mérida.Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Turó de Carija (Cerro de Carija).Mérida.Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Herrería.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            2. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            3. Sierra del Cordel.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Monchi.Sierra del Cordel.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            4. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    9. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Oroso.Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Oroso (San Martiño de Oroso).Oroso.Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Sigüeiro.Oroso (San Martiño de Oroso).Oroso.Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Becerreá.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Sequeiros.Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. O Castelo.Sequeiros.Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de granit (Canteras de granito).Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera d'Atios (Cantera de Atios).Pedreres de granit (Canteras de granito).Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Pedrera Blok de Gal.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    10. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Paratge La Mina de Oro (Paraje La Mina de Oro).Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Serra de Cameros (Sierra de Cameros).Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Grávalos.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de Grávalos.Grávalos.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        5. Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Pedrera San Felices (Pedrera Las Conchas).Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        6. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Providencia (Mina Túneles de los Moros).Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina Sarracena.Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    11. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    12. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Almenara.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera d'Aiguamala.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        3. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  7. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Bibb Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Brenner.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demandes Wagner (Wagner Group Claims) (Salmon Creek Gold Mining Company).Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Gold Standard.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Sleeping Beauty.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hirst-Chichagof.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      10. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      11. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      12. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Arizona.Estats Units.

      1. Cochise Co.Arizona.Estats Units.

        1. Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

          1. Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

            1. Mina South West.Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

    4. Colorado.Estats Units.

      1. Bent Co.Colorado.Estats Units.

        1. Las Animas.Bent Co.Colorado.Estats Units.

      2. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        4. Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina White Raven.Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      3. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Browns Canyon.Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        5. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        6. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      4. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      5. Costilla Co.Colorado.Estats Units.

        1. Trinchera Range.Costilla Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rusell.Trinchera Range.Costilla Co.Colorado.Estats Units.

      6. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      7. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Iron Clad (Mina Silver Clad).Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Jones.Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            2. Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Túnel Pro Patria.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Túnel Revenue.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            3. Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Atlantic Cable.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

                1. Túnel James G. Blaine.Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      8. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Batòlit de Pikes Peak.Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      9. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

            1. Curio Hill.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        2. Fourmile Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea Felch Creek.Fourmile Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        3. Penrose.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Penrose.Penrose.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      10. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      11. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. North Italian Mountain.Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marble districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. Pedrera Yule Marble.Marble districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      12. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      13. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Golden districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. North Table Mountain.Golden districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          2. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      14. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      15. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Evening Star.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Maid of Erin.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Wolftone.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      16. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Owl Canyon.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      17. Las Animas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Van Bremmer Hogback.Las Animas Co.Colorado.Estats Units.

      18. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Fruita.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Colorado National Monument.Fruita.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Black Ridge.Colorado National Monument.Fruita.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gateway.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        3. Grand Junction.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Book Cliffs.Grand Junction.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        4. Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Copper Rivet.Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        5. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Demanda Genevieve.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Amethyst Queen.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Nancy Hanks.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        6. Uravan districte (Cinturó Uravan Mineral) (Uravan Mineral Belt).Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        7. Whitewater.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      19. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            2. Wolf Creek Pass.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          2. Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      20. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      21. Otero Co.Colorado.Estats Units.

        1. Apishapa River Bluffs.Otero Co.Colorado.Estats Units.

        2. La Junta.Otero Co.Colorado.Estats Units.

      22. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gold Hill districte miner.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Pony Express.Gold Hill districte miner.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Ironton Park.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Belle of the West.Ironton Park.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mina Bachelor-Siracuse.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        4. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Box Canyon.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cristal Cavern.Box Canyon.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          2. Laughing Tom Pocket (Cata Laughing Tom).Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          3. O.S. Pocket (Cata O.S.).Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          4. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Ohio.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              2. Ohio Claim (Demanda Ohio).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              3. Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Portland.Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Grizzly Bear.Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Goodfro.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Idarado (Àrea d'Ouray).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mina Silver Link.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            6. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            7. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            8. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      23. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moose.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Tanner Boy.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

      24. Pueblo Co.Colorado.Estats Units.

        1. Apishapa River Bluffs.Pueblo Co.Colorado.Estats Units.

        2. Black Ridge.Pueblo Co.Colorado.Estats Units.

      25. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      26. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Crystal Hill districte (La Garita).Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        3. Houselog Creek.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      27. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ransom.Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Longfellow.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        3. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      28. San Miguel Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray districte.San Miguel Co.Colorado.Estats Units.

          1. Telluride.Ouray districte.San Miguel Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Idarado.Telluride.Ouray districte.San Miguel Co.Colorado.Estats Units.

      29. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Wellington.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      30. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

      31. Weld Co.Colorado.Estats Units.

        1. Stoneham.Weld Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bossada Leeson (Leeson Pocket).Stoneham.Weld Co.Colorado.Estats Units.

    5. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Agstone (Agstone Quarry).Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Collins (Collins Quarry).Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Sandy Hook (Old Sandy Hook Gold Mine).Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Elmwood.Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Balf.Elmwood.Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Rocky Hill.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Simsbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Tariffville Gorge.Simsbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Southington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera O & G Woodbury (Pedrera Orenaug) (Pedrera O & G nº 1) (Pedrera Woodbury) (O & G Woodbury Quarry) (Orenaug Quarry) (O & G nº 1 Quarry)  (Woodbury Quarry).Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      1. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Branford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Derby.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        4. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Hamden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Highwood.New HavenCo.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Pine Rock.Highwood.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Meriden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        4. North Guilford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Northford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New London.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

    1. Illinois.Estats Units.

      1. Hardin Co.Illinois.Estats Units.

    2. Indiana.Estats Units.

      1. Madison Co.Indiana.Estats Units.

        1. Anderson.Madison Co.Indiana.Estats Units.

          1. Pedrera Materials Irving (Irving Materials).Anderson.Madison Co.Indiana.Estats Units.

    3. Kansas.Estats Units.

      1. Cherokee Co.Kansas.Estats Units.

        1. Tri States District.Cherokee Co.Kansas.Estats Units.

          1. Picher Field.Tri States District.Cherokee Co.Kansas.Estats Units.

            1. Treece.Picher Field.Tri States District.Cherokee Co.Kansas.Estats Units.

              1. Mina Mid Continent.Treece.Picher Field.Tri States District.Cherokee Co.Kansas.Estats Units.

    4. Maine.Estats Units.

      1. Sagadaboc Co.Maine.Estats Units.

        1. Phippsburg.Sagadaboc Co.Maine.Estats Units.

    5. Missouri.Estats Units.

      1. Jasper Co.Missouri.Estats Units.

        1. Tri States District.Jasper Co.Missouri.Estats Units.

          1. Joplin.Tri States District.Jasper Co.Missouri.Estats Units.

      2. Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

        1. Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

          1. Ellington.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

            1. Mina Sweetwater (Mina Milliken.Mina Ozark Lead).Ellington.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

          2. Greeley.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

            1. Mina Brushy Creek.Greeley.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

    6. Montana.Estats Units.

      1. Gallatin Co.Montana.Estats Units.

    7. Nevada.Estats Units.

      1. Elko Co.Nevada.Estats Units.

        1. Bootstrap District.Elko Co.Nevada.Estats Units.

          1. Mina Meikle.Bootstrap District.Elko Co.Nevada.Estats Units.

    8. Nova Jersey.Estats Units.

      1. Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

        1. Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

          1. Franklin districte miner.Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

            1. Mina Franklin.Franklin districte miner.Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

        2. Ogdensburg.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

          1. Franklin districte miner (Sector d'Ogdensburg).Ogdensburg.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

            1. Sterling Hill.Franklin districte miner (Sector d'Ogdensburg).Ogdensburg.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

              1. Mina Sterling.Sterling Hill.Franklin districte miner (Sector d'Ogdensburg).Ogdensburg.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

    9. Ohio.Estats Units.

      1. Wood Co.Ohio.Estats Units.

        1. Lime City.Wood Co.Ohio.Estats Units.

          1. Pedrera Stoneco (Pedrera Lime City) (Pedrera Maumee) (Pedrera Maumee Stone).Lime City.Wood Co.Ohio.Estats Units.

    10. Tennessee.Estats Units.

      1. Smith Co.Tennessee.Estats Units.

        1. Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

          1. Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

            1. Mina Elmwood.Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

    11. Utah.Estats Units.

      1. Tooele Co.Utah.Estats Units.
        1. Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
          1. Mercur districte (Camp Floid districte).Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
            1. Mines Mercur.Mercur districte (Camp Floid districte).Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
  8. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Bousole.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                2. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Tuchan.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina del Coll de Laporta.Tuchan.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      2. Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

    3. Midi-Pyrènèes.França.U.E.

      1. Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

        1. Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

          1. Mina de Trimouns.Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

    4. Nord-Pas de Calais.França.U.E.

      1. Pas de Calais.Nord-Pas de Calais.França.U.E.

        1. Marquise.Pas de Calais.Nord-Pas de Calais.França.U.E.

  9. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        1. Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Bigrigg.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

              1. Mina Pallaflat.Bigrigg.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            2. Mina Florence.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

  10. Grècia.U.E.

    1. Prefectura Ciclades.Grècia.U.E.
      1. Illes Ciclades.Prefectura Ciclades.Grècia.U.E.
        1. Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.
          1. Illa de Sèrifos.Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.
            1. Avissalos (Avyssalos) (Mt. Aghriomelisa).Illa de Sèrifos.Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.

  11. Índia.

    1. Maharashtra.Índia.

      1. Ahmednagar Districte (Ahmed Nagar).Maharashtra.Índia.

      2. Mumbai.Maharashtra.Índia.

        1. Jalgaón.Mumbai.Maharashtra.Índia.

        2. Pedrera Bombay.Mumbai.Maharashtra.Índia.

        3. Pedrera Malad.Mumbai.Maharashtra.Índia.

        4. Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

  12. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Emília-Romagna.Itàlia.U.E.

      1. Piacenza.Emília-Romagna.Itàlia.U.E.

        1. Val Trebbia.Piacenza.Emília-Romagna.Itàlia.U.E.

    3. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    4. Lombardía.Itàlia.U.E.

      1. Sondrio.Lombardía.Itàlia.U.E.

        1. Valmalenco (Chiesa in Valmalenco).Sondrio.Lombardía.Itàlia.U.E.
    5. Piemont.Itàlia.U.E.

      1. Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

        1. Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

          1. Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

            1. Vall d'Ala.Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

    6. Sardenya.Itàlia.U.E.

      1. Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

    7. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      3. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  13. Madagascar.

    1. Antsiranana.Madagascar.

      1. Sava.Antsiranana.Madagascar.

  14. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  15. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Meknes.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Mt. Hammam.Meknès.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Mina El Hammam.Mt. Hammam.Meknès.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

    2. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    3. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  16. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

        1. Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Erupción (Mina Ahumada) (Mina Erupción-Ahumada).Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

      2. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            1. Mina Buena Tierra.Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            2. Mina El Potosí.Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            3. Mina Vieja.Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      3. Batopilas.Chihuahua.Méxic.

        1. Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

          1. San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

            1. Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              1. Mina El Carmen.Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              2. Mina New Nevada (Mina Nueva Nevada) (Mina Nevada Valenciana).Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

      4. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina La China.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          2. Mina La Reina.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          3. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Almadén.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Mina El Chico.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          3. Mina La Cata.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          4. Mina Peregrina.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          5. Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

              1. Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

                1. Mina La Industria.Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          6. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina La Sirena.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            2. Mina San Juan de Rayas.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Jesús María.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Mina San Carlos.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          3. Mina Santa Clara.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          4. Mina Santa Rita (Mina Bolañitos).La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    4. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        2. Zimapàn.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    5. San Luis de Potosí.Méxic.

      1. Charcas.San Luis de Potosí.Méxic.

    6. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          2. Mina Santa Elena.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          3. Nivell 480.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Veta San Luis (Mina San Luis).Nivell 480.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. San Martín.Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Mina San Martín.San Martín.Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

  17. Namíbia.

    1. Khomas (Regió de Khomas).Namibia.

      1. Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

        1. Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

          1. Mina Onjanga.Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

    2. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

    3. Otjozondjupa.Namíbia.

      1. Otjiwarongo Districte.Otjozondjupa.Namíbia.

        1. Mina Okorusu (Mina Okarusu).Otjiwarongo Districte.Otjozondjupa.Namíbia.

  18. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina La Gringa.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina San Martín.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Pucarrajo.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          3. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          4. Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Mercedes.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina San Francisco.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Huallapon (Mina Huayllapon).Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Sojllagasa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Utupara.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      3. Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Quebrada Callanccani.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Piste.Quebrada Callanccani.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      4. Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Quekeray.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      5. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Antacancha.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Angostura.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    4. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    5. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    6. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

                1. Veta Codiciada.Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              2. Zona Central (Veta Central).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    7. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Vénules de calcita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Veta Argentina.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Veta Chilena.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            4. Veta Gladys.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            5. Veta Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            6. Veta Pampa.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Casapalca.Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      3. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    8. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    9. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  19. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          2. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  20. Portugal.U.E.

    1. Alentejo.Portugal.U.E.

      1. Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

        1. Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

          1. Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

            1. Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

              1. Mina Preguiça.Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

    2. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    3. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

      2. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Miguel Vacas.Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

  21. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Cavnic.Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

          1. Mina Boldut.Cavnic.Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

          2. Mina Cavnic.Cavnic.Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

          3. Mina Roata.Cavnic.Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

          4. Mina Suior.Cavnic.Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        2. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  22. Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    1. Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Llac Baikal.Transbaikalia.Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    2. Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Mina Nikolaevskiy.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

  23. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  24. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  25. Uruguay.

    1. Departament d'Artigas.Uruguay.

      1. Artigas.Departament d'Artigas.Uruguay.

  26. Xina.

    1. Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

      1. Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

        1. Nandan.Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

      Hubei.Xina.

      1. Huangshi.Hubei.Xina.

        1. Daye.Huangshi.Hubei.Xina.

          1. Mina Daye (Mina Fengjiashan).Daye.Huangshi.Hubei.Xina.

    2. Hunan.Xina.

      1. Chenzhou.Hunan.Xina.

        1. Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

          1. Mina Yaogangxian (Mina Gaoguangshan).Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

      2. Hengyang.Hunan.Xina.

        1. Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

          1. Mina Shangbao.Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

    3. Jiangxi.Xina.

      1. Jiujiang.Jiangxi.Xina.

        1. Mina Wuling (Mina Wuning).Jiujiang.Jiangxi.Xina.

  27. Zaire (Congo).

    1. Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.