FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

PIRITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfurs.

GRUP/SÉRIE:

ERLICHMANITA

FUKUCHILITA

HAUERITA

INSIZWAITA

KRUTAITA

LAURITA

MASLOVITA

MICHENERITA

PENROSEITA

PIRITA

SPERRYLITA

TESTIBIOPAL.LADITA

TROGTALITA

VILLAMANINITA

COMPOSICIÓ: FeS2
SISTEMA: Cúbic.

VARIETATS:

BALLESTEROSITA

PIRITA

PIRITA AURÍFERA

PIRITA CUPRÍFERA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

PIRITA

PIRITA DE FERRO

COLOR: Acer.Daurat.Gris acer.
TEXTURA: Metàl.lica.

PARAGÉNESI:

BARITINA

CALCITA

CALCOPIRITA

CINÀBRI

DOLOMITA

ESFALERITA

FLUORITA

GALENA

GOETHITA

GRAFIT

GROSSULARIA

LIMONITA

MAGNETITA

MANGANOCALCITA

MARCASSITA

PIRITA

QUARS

QUARS HEMATOÍDE

QUARS HIALÍ

QUARS LLETÓS

QUARS PRÀSI

SIDERITA

TALC

AMBIENT: Hidrotermal.Metamórfic.Sedimentàri reductor.
PRESENTACIÓ: En cristalls d'hàbit cúbic, octaédric, pentadodecaédric i combinacions entre ells. En grànuls.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Metàl.lica.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

PIRITA GOETHITZADA i PIRITA LIMONITITZADA, es poden considerar una varietat de PIRITA (pirita oxidada).Correspón a una pirita alterada per oxidació, amb la conseqüent goethització i/o limonitització, conservan-se la estructura cristal.lina de la pirita per sustitució molecular, amb la perdua del sófre.Molt sovint la goethita i la limonita ocupan la part externa dels cristalls, mantenin-se en la part interna el caràcter químic de la pirita, o la goethita si la sustitució es completa.

 

MOSTRES:
Veure
PIRITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina María Teresa.Huari.Avaroa.Oruro.Bolivia.

5,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Amb calcita i grossularia.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Fragment compacta granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Minas del Castillo de las Guardas.Castillo de las Guardas.Sevilla.

Andalusía.Espanya.U.E.

5,9 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristall cúbic.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Los Molinos.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Microcristalls sobre cinàbri.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Las Cuevas.Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristalls amb calcita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Inclosions en marga.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera Sansón.Turó de Sta.Creu d'Olorde.Sta.Creu d'Olorde.

Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Microfragment.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2010 Ll.García.

Veure
PIRITA Grànuls en grafit.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristalls amb baritina.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera l'Avençó (Pedrera dels Frares).Riera de l'Avençó.Aiguafreda.

Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristalls amb baritina.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

8,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls arrodonits dins de talc.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Canta.La Vajol.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristalls cúbics en siderita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,7 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristall cúbic amb talc.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera Tertrans.Massanes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 2,1x1,4 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de microcristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.

Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
PIRITA Fragment granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

2,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Grànuls en quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Grànuls en calcita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de microcristalls sobre cristalls de dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.

Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure
PIRITA Microristall cuboctaédric.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristalls sobre cristalls de siderita lenticular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

6,9 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Lola.Portmàn.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

5,9 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure
PIRITA Fossilitzant ammonítes.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Puerto Vitória.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Microcristalls amb magnetita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

3,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat granular sobre quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Ambasaguas.Muro de Aguas.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls cúbics.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Victória.Navajún.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Fragment tabular en "dolar", o pirita "sol".
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Sparta.Randolph Co.Illinois.Estats Units.

3,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristall octaédric inclos en matriu de quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina de Trimouns.Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

8,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls pentadodecaédrics.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Rio Marina.Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

6,8 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
PIRITA Microcristalls amb cristalls de calcita sobre cristalls de fluorita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina El Hammam.Mt.Hammam.Meknès.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

9,4 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls sobre cristalls de dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Touissit.Oujda.Marroc.

6,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls amb cristalls de quars i manganocalcita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).

Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

3,3 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls pentadodecaédrics.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Tentadora.Julcani.Angaraes.Departament de Huancavélica.Perú.

6,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Agregat de cristalls octaédrics.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.

Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

6,5 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristall.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.

San José de Huayllay.Alcides Carrión.Pasco.Perú.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
PIRITA Fragment de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

9,2 cm.

© 2009 J.Ferrer.

Veure
PIRITA Agregat de microcristalls sobre dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure
PIRITA Cristalls amb cristalls de quars hialí.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Shangbao.Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

7,3 cm.

© 2007 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.mineralatlas.com/mineral%20photos/P/pyrite23cp.htm

PIRITA

Agregat de cristalls.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Ambasaguas.Muro de Aguas.Logroño.

La Rioja.Espanya.U.E.

3,8x3,5x2,2 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.

        1. Mina Lapislàssul.li.Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.

    2. Farah.Afghanistàn.

      1. Zona de mineralització Costat Frontera.Farah.Afghanistàn.

    3. Ghazni.Afghanistàn.

      1. Belaw.Ghazni.Afghanistàn.

      2. Dipósit nº 551.Ghazni.Afghanistàn.

    4. Jowzjan.Afghanistàn.

      1. Balkhab.Jowzjan.Afghanistàn.

    5. Kabul.Afghanistàn.

      1. Darband.Kabul.Afghanistàn.

    6. Kandahar.Afghanistàn.

      1. Asanzai (Azanzai).Kandahar.Afghanistàn.

      2. Aumiyt.Kandahar.Afghanistàn.

      3. Darra-i-Nur.Kandahar.Afghanistàn.

      1. Kalai Assad.Kandahar.Afghanistàn.

        1. Bibi-Ghauker (Bibi-Gauhar).Kalai Assad.Kandahar.Afghanistàn.

    7. Kapisa.Afghanistàn.

      1. Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Bakhi.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Butak.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Buzmal (Mina Buzmul).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Darkhenj (Mina Khenj) (Mina Dar Khenj).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        3. Mina Darun (Mina Darum).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

    8. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

        1. Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Central.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Occidental.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

    9. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Bakhud.Oruzgan.Afghanistàn.

      2. Daykundi (Àrea de Daykundi).Oruzgan.Afghanistàn.

        1. Awlamqul.Daykundi (Àrea de Daykundi).Oruzgan.Afghanistàn.

    10. Parvan.Afghanistàn.

      1. Mina Dahane Revat (Mina Bakhi).Parvan.Afghanistàn.

      2. Panjsher (Camp de pegmatites Panjsher).Parvan.Afghanistàn.

    11. Zabol.Afghanistàn.

      1. Adamkhel (Adamkel) (Dipósit d'Adamkhel).Zabol.Afghanistàn.

      1. Baghawan (Baghawan I).Zabol.Afghanistàn.

      2. Bolo.Zabol.Afghanistàn.

      3. Charsu.Zabol.Afghanistàn.

        1. Àrea nº 1.Charsu.Zabol.Afghanistàn.

        2. Àrea nº 2.Charsu.Zabol.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    2. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

  3. Bolivia.

    1. Oruro.Bolivia.

      1. Avaroa.Oruro.Bolivia.

        1. Huari.Avaroa.Oruro.Bolivia.

          1. Mina María Teresa.Huari.Avaroa.Oruro.Bolivia.

      2. Cercado.Oruro.Bolivia.

        1. Ciutat d'Oruro.Cercado.Oruro.Bolivia.

          1. Mina San José.Ciutat d'Oruro.Cercado.Oruro.Bolivia.

      3. Poopo.Oruro.Bolivia.

        1. Poopo municipi.Poopo.Oruro.Bolivia.

          1. Mina Santa Cruz.Poopo municipi.Poopo.Oruro.Bolivia.

  4. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

              1. Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

      2. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

  5. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.
      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Renfrew Co.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Brudenell municípi.Renfrew Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Rosenthal.Brudenell municípi.Renfrew Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Gutz Farm corundum.Rosenthal.Brudenell municípi.Renfrew Co.Toronto.Ontario.Canadà.

  6. Colombia.

    1. Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

      1. Muzo.Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.
        1. Mina Muzo.Muzo.Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

  7. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Sol.Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Garrucha.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra Almagrera.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        7. Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lucainena de las Torres.Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Mina Guillermín.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina La Espuela de San Miguel.Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Pic de La Veleta.Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Pic d'Alcazaba.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          3. Pic de Mulhacén.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Corta Santa Bárbara.Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Corta Atalaya.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Bailén.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Oficarsa.Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. La Carolina.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Concepción (Mina El Peñoncillo).Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      7. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Aznalcóllar.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Castillo de las Guardas.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines del Castillo de las Guardas.Castillo de las Guardas.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Ana.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Canfranc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Chinipí.Canfranc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Cerler.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina de Viciele.Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Vall del Cinqueta de Añes Cruces.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Pilar.Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        6. San Juan de Plan.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Sein.San Juan de Plan.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San Carlos.Barranc del Sein.San Juan de Plan.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Bilbilitana.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Ménsula.Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San José (Mina Barranco del Hocino).Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. El Castelluelo.Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Andorra-Sierra de Arcos comarca.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Estercuel.Andorra-Sierra de Arcos comarca.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Calomarde.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pedreres Mulet i Suñer.Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Comunitat de Terol comarca (Comunidad de Teruel comarca).Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Villel.Comunitat de Terol comarca (Comunidad de Teruel comarca).Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Escucha.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Amada.Escucha.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Gargallo.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Rómulo.Gargallo.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        8. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        9. Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Reajo.Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Joaquina.Barranc del Reajo.Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        10. Parras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        11. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        12. Tormón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        13. Utrillas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Penouta.Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Belerda.Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Bezanes.Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Zona intermèdia.Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Penya-segats de Llumeres (Acantilados de Llumeres).Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugenia (Mines de La Soterraña).La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.
              1. Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona.Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Cucona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.
                2. Mines de Villabona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santo Firme.Mines de Villabona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de la Campa del Trave.Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pou Esperanza (Pozu Esperanza;Pozo Esperanza).Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Escombrera de Morgao (Hg) (Escombrera de Los Rueldos).Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Muros de Nalón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Esteban de Pravia.Muros de Nalón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta San Lino.Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cazo.Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Pravia.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        20. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta Norte.Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Ovés (Obés) (Ouvés).La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina de magnesita de Valderrodero (Mina Magna).Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        21. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        22. Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Filó Josefa-Veneros (Filó Josefa-Veneros Norte).La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        23. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porcía.Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Lagunas de Silva (Lagunas de Salave).Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Silva.Lagunas de Silva (Lagunas de Salave).Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        24. Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Navelgas.Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        25. Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina El Cereceo (Clot de Cereceo) (Socavón de Cereceo).Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina La Florida.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Anita.Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Vedat Miner Josefa (Coto Minero Josefa).Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina Anita.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina Ceferina.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina Previsión.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina Trinidad.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Talledo.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Mercadal.Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Nieves (Mina Nieves).Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Mànforas.Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. El Zanjón (El Zanjón de Reocín).Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        6. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedrera La Verde.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Pedrera Verdenueva.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Mines de Camargo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Miengo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cuchía.Miengo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedrera de Cuchía.Cuchía.Miengo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Platja de Usgo (Playa de Usgo).Miengo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cabàrceno.Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          4. Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. La Cerrajona.Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        7. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Peña Cabarga.Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Coto Miner Vivaldi.San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              2. Coto Miner Wagner.San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina San Andrés.La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          2. Pedrera La Respina.La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Toral de los Vados.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Antonina.Toral de los Vados.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        5. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Barruecopardo.Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Monsagro.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Àgreda.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Los Molinos.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Petra II.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Valdenegrillos.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Las Cuevas.Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina El Entredicho.Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mines de San Quintín.Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Piera.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Sagristà.Piera.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Sagristà.Can Sagristà.Piera.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Begues.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Martorell.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera dels Ocells.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera l'Avençó (Pedrera dels Frares).Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Poble.Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. La Vajol.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Canta.La Vajol.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Massanes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Pedrera Tertrans.Massanes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cruïlla de Malpàs.Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Filó de l'Obaga.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  2. Filó de la Solana.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  3. Filó del Rei.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Barranc del Cargol.Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.
        5. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines dels Crossos.Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Poblet.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Bosc de Poblet.Poblet.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Lagarto.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines del Barranc Fondo (Mina Marcelino).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pou 2.Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mina Càndida (Mina de la Creu Grossa).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Pinyana (Mina Argentífera).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            4. Pinyana Sud.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Abaràn.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Calasparra.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Caravaca de la Cruz.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. San Ginés de la Jara.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        5. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        6. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Cabezo Rosa.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        7. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        8. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        9. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    10. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Puerto Vitória.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina de Villambrosa.Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aralar (Mines d'Arritzaga).Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Escoriaza (Eskoriatza).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Tutankamen.Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        4. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    11. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina Aguablanca.Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Herrería.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            2. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            3. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Jerez de los Caballeros.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    12. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #1.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Filó #2.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              3. Filó #3.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Touro.Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Loxo (Santa María de Loxo).Touro.Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Arinteiro.Loxo (Santa María de Loxo).Touro.Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Monte Neme (Mina Monteneme).Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Moeche.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina Santa María.Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Baleira (O Cádavo).A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Mondoñedo.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de la Silvarosa.Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vilaoudriz.Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Debesa (A Devesa).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Debesa.Debesa (A Devesa).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Obe (Ove).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Obe.Obe (Ove).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Becerreá.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Rubiais (Rubiales).Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Jaciment de Rubiales (Mina Rubiales).Rubiais (Rubiales).Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Castroverde.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Meira (Comarca de Meira).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Pol.Meira (Comarca de Meira).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Hermunde.Pol.Meira (Comarca de Meira).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Lourixe.Hermunde.Pol.Meira (Comarca de Meira).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera de Lourixe (Cantera de Lourixe) (Cantera de pizarra verde).Lourixe.Hermunde.Pol.Meira (Comarca de Meira).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        8. Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. A Campa.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Folgoso do Courel.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            3. Santa Eufemia de Visuña (Visuña).Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilarbacú.Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vilarbacú.Vilarbacú.Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

          1. O Barco de Valdeorras.Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

      4. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lalín.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilatuxe (San Lourenzo de Vilatuxe).Lalín.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Sidón.Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina Tiro.Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Galiñeiro (Zona de Vigo).Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    13. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Serra San Lorenzo (Sierra de San Lorenzo).Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Valle de Valvanera (Valle de las Menas).Serra San Lorenzo (Sierra de San Lorenzo).Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Barranc de La Toba (Barranco de La Toba).Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Ermita de San Juan.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina del Carmen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Vall del Riu Calamantio (Valle de Rio Calamantio).Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de San Román (Mina del Arroyo del Calamantio) (Mina del Calamantio) (Mina Corrales).Vall del Riu Calamantio (Valle de Rio Calamantio).Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de Aguarrabia.Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Filó San Cristóbal.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. La Cuchilla.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Pinilla (Barranco de la Pinilla).Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Muro de Aguas.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ambasaguas.Muro de Aguas.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Barranc de la Orrañada (Barranco de la Orrañada).Ambasaguas.Muro de Aguas.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Filó Cuca.Ambasaguas.Muro de Aguas.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Filó Elena.Ambasaguas.Muro de Aguas.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Filó Patricia.Ambasaguas.Muro de Aguas.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Préjano.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Cornago.Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Valdeperillo.Cornago.Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Barranc de Solañan (Barranco de Solañan).Valdeperillo.Cornago.Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                  1. Mina La Blanquiza.Barranc de Solañan (Barranco de Solañan).Valdeperillo.Cornago.Serra d'Alcarama (Sierra de Alcarama).Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Villarroya.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Gallinero de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. El Vercolar.Gallinero de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Villanueva de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Cabezón de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. El Vadillo.Cabezón de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Hoyo de los Maguillos.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Julia.Hoyo de los Maguillos.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Serra de Cameros (Sierra de Cameros).Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Aguilar del Rio Alhama.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Cervera del Rio Alhama.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Abejera Quemada.Cervera del Rio Alhama.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Hoya Rosa.Cervera del Rio Alhama.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Rincón de Olivedo (Las Casas).Cervera del Rio Alhama.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Igea.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Corrales de Bajosencio.Igea.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Fuente de Carnanzún.Igea.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Umbría de la Tardia.Igea.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Navajún.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Nava (Barranco de la Nava).Navajún.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Mina Ampliación a Victória.Navajún.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Mina Victória.Navajún.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Valdemadera.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Barranc de Carrascal (Barranco del Carrascal).Valdemadera.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        5. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de Sagarroya.Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Llano de la Casa.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        6. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Providencia (Mina Túneles de los Moros).Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina Sarracena.Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    14. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        2. Larraintzar (Ultzama).Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Elzaburu.Larraintzar (Ultzama).Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    15. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Cabesó.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Petrel.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  8. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Bahrenberg.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Brenner.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Crow Creek (Mina Girwood).Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Mina Jewell.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Prince William Sound districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Portage Bay.Prince William Sound districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Liberty Bell.Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      1. Dillingham CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Taylor Mountains.Dillingham CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      2. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hi Yu.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Newsboy.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Apex.Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      4. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Grup miner Boston (Boston Group).Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Alaska-Juneau.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Ebner.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Mina Groundhog.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          5. Mina Perseverance.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Nevada Creek.Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Prospecció Mammoth (Mammoth Group).Nevada Creek.Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            2. Prospecció Red Diamond (Red Diamond Group).Nevada Creek.Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Comet.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Friday.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Horrible.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Ivanhoe.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Kensington.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mina Ophir.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. McGinnis Creek.Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Montana Creek (Montana Basin Group) (Mansfield Gold Mining Company).McGinnis Creek.Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        11. Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demandes Wagner (Wagner Group Claims) (Salmon Creek Gold Mining Company).Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hatcher.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Hirshey.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Nearhouse.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Primrose.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Shell.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Slate Creek.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Sunshine.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mina Swetmann.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Mines McMillan.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        11. Mines Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Sealevel (Mina Sea Level).Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Fern.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Gold Bullion.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Gold Cord.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Golden Zone.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Independence.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Lonesome.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Lucky Shot.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Mabel.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mina Martin.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Mina Rae Wallace.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        11. Mina Schroff-O'Neil.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        12. Mina Silver King.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        13. Mina War Baby.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        14. Prospecció Kelly-Willow.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      8. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Dawson.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Flagstaff.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Gold Standard.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Haida.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        5. Mina Khayyam.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        6. Mina Lucky Nell.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        7. Mina Mamie.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        8. Mina Poor Man.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        9. Mina Puyallup.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        10. Mina Rich Hill.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        11. Mina Riverside.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        12. Mina Rush & Brown.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        13. Mina Salt Chuck.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        14. Mina Sleeping Beauty.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        15. Mina Stevenstown.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        16. Mina Uncle Sam.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Doolth Mountain.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Cove (The Hirst Cove Property).Doolth Mountain.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Chichagoff (Mina DeGroff).Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Golden Gate.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Prospecció Big Four.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Prospecció Flora.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          5. Prospecció Jumbo.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          6. Prospecció Monte Cristo.Klag Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hirst-Chichagof.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Cache (Mina Stewart).Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Prospecció Lower Ledge.Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Prospecció Silver Bay (Silver Bay Group).Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      10. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Grizzly Bear.Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      11. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Jumbo.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Lansing.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Midas.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Mother Lode.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      12. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Coolfood.Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

          1. Chandalar districte miner.Coolfood.Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

            1. Tobin Creek (Plaer de Tobin Creek).Chandalar districte miner.Coolfood.Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. California.Estats Units.

      1. Napa Co.California.Estats Units.

        1. Aetna Springs.Napa Co.California.Estats Units.

    4. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Boulder-Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cinturó de Tungsté (Tungsten Belt).Boulder-Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        4. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Buckhorn.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Burlington.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        5. Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina White Raven.Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de St. Elmo.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        5. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        6. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Browns Canyon.Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        7. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        8. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea de Silver Plume.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Jackson districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Annamosa.Jackson districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        5. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Dixie.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Lamartine.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        6. Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Elephant Hill.Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea White Hills.Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. C.H.C.Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Lily D.C.H.C.Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Mountain Spring.C.H.C. Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Pigeon.C.H.C. Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              4. Mina Wellington.C.H.C. Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            2. Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bancroft.Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Túnel Shamrock.Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            3. Horse Creek Gulch.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Gold Anchor.Horse Creek Gulch.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Johnny Bull.Horse Creek Gulch.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Puzzle.Horse Creek Gulch.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            4. Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Enterprise.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            5. Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Uncle Ned.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      6. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Wyoming.Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      7. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Sentinel Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            2. Specimen Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      8. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      9. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Chase Gulch.Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Hayseed.Chase Gulch.Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Patch (Mina Glory Hole).Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      10. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. North Italian Mountain.Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      11. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      12. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Luster nº1 Pegmatite (Lester Pegmatite).South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          2. Oregon nº3 Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      13. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cooper Hill Glory Hole.Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      14. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Garbutt.Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Ibex (Mina Little Johnnie).Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Evening Star.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Maid of Erin.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Wolftone.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Evans Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Resurrection.Evans Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Fryer Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Matchless.Fryer Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            5. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Julia Fisk.Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            6. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adelaida.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Greenback.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Moyer.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              4. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            7. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            8. Mina Capitol.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            9. Mina Irene.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            10. Mina Mahala.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            11. Mina Silver Cord.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            12. Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina First National.Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Printer Boy (Mina Lower & Upper Printer Boy).Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            13. Yankee Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Colorado Prince.Yankee Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Garibaldi.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Golden Treasure.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          4. Mina R. A. M. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      15. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      16. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó Uravan Mineral) (Uravan Mineral Belt).Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      17. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. Bulldog Mountain.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bulldog Mountain (Mina Bulldog).Bulldog Mountain.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            2. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                4. Mina Commodore nº 5.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            3. Wolf Creek Pass.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          2. Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      18. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      19. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. O.S. Pocket (Cata O.S.).Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          2. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Trout and Fisherman.Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Ohio.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              2. Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Portland.Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              3. Waterhole Pocket (Cata Waterhole).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Grizzly Bear.Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mina Idarado (Àrea d'Ouray).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            6. Mina Silver Link.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            7. Mina Silver Point.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            8. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            9. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            10. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Guston.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina National Belle.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      20. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Tanner Boy.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          4. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hilltop.Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      21. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Midnight.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      22. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

          1. South Mountain.Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

            1. Túnel Golconda (Mina Golconda).South Mountain.Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      23. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      24. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hall Turquoise (Mina Villa Grove Turquoise).Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      25. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ransom.Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Bullion King.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Longfellow.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        3. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adams.Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Mogul.Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Red and Bonita.Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            3. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      26. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Big Four.Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        3. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wire Patch.Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Wellington.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        4. Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Colonel Sellers.Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Wilfley.Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      27. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    5. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Biermann (Biermann Quarry).Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Sandy Hook (Old Sandy Hook Gold Mine).Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Harwinton.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Watertown.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera O & G Woodbury (Pedrera Orenaug) (Pedrera O & G nº 1) (Pedrera Woodbury) (O & G Woodbury Quarry) (Orenaug Quarry) (O & G nº 1 Quarry)  (Woodbury Quarry).Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Leetes Island.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Leetes Island.Leetes Island.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Meriden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        4. West Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New London.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Becker (Becker Quarry).West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

    1. Illinois.Estats Units.

      1. Randolph Co.Illinois.Estats Units.

        1. Sparta.Randolph Co.Illinois.Estats Units.

    2. Montana.Estats Units.

      1. Silver Bow Co.Montana.Estats Units.

        1. Butte.Silver Bow Co.Montana.Estats Units.

          1. Mina Anaconda.Butte.Silver Bow Co.Montana.Estats Units.

    3. Utah.Estats Units.

      1. Tooele Co.Utah.Estats Units.
        1. Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
          1. Mercur districte (Camp Floid districte).Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
            1. Mines Mercur.Mercur districte (Camp Floid districte).Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
  9. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Bousole.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Tuchan.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina del Coll de Laporta.Tuchan.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      2. Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

    3. Midi-Pyrènèes.França.U.E.

      1. Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

        1. Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

          1. Mina de Trimouns.Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

  10. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Sardenya.Itàlia.U.E.

      1. Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

          1. Rio Marina.Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  11. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Meknes.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Mt. Hammam.Meknès.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Mina El Hammam.Mt. Hammam.Meknes.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalt.Marroc.

    2. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

    3. Oujda.Marroc.

      1. Touissit.Oujda.Marroc.

    4. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  12. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

        1. Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Erupción (Mina Ahumada) (Mina Erupción-Ahumada).Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

      2. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            1. Mina San Antonio.Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      3. Batopilas.Chihuahua.Méxic.

        1. Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

      4. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

              1. Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

                1. Mina La Industria.Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

                2. Mina Santa Catarina.Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina La Sirena.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    4. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        2. Zimapàn.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    5. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

        1. Veta Grande.Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

      3. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

  13. Namíbia.

    1. Khomas (Regió de Khomas).Namibia.

      1. Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

        1. Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

          1. Mina Onjanga.Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

  14. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina San Martín.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Pucarrajo.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          3. Mina Santa Rosa (Prospecció Santa Rosa).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          4. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          5. Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Mercedes.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina San Francisco.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Quebrada Pajush.San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Contonga.Quebrada Pajush.San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      3. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Cabana (Jaciment Cabana).Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Huallapon (Mina Huayllapon).Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Layampata.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Sojllagasa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Mina Totorajocha.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Andahuaylas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Cavira.Andahuaylas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      3. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Ayahuay.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina San Diego.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Mina Utupara.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      4. Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Quebrada Callanccani.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Piste.Quebrada Callanccani.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Quebrada Sullca.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Tumiri.Quebrada Sullca.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      5. Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Cochasayhuas.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina San Fernando.Mina Cochasayhuas.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Quekeray.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      6. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

            1. Mina Santa Rosa.Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    4. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            1. Mina Algamarca..Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              1. Veta Descubridora.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              2. Veta San Blas.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          2. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    5. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            2. Mina Tentadora.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Palomo.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      3. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    6. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      2. Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Cerro Warihuyn.Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      3. Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    7. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    8. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huaso (Distrito de Huaso).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. San Pedro (Jaciment de San Pedro).Huaso (Distrito de Huaso).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Mina Igor.Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Veta Salpo.Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        3. Usquil (Distrito de Usquil).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Lagunas Norte (Alto Chicama).Usquil (Distrito de Usquil).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      4. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      5. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callullin (Jaciment Callullin).Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Mina Santa Rosa.Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        3. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Huacamarcanga (Jaciment de Huacamarcanga).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Las Princesas (Jaciment Las Princesas).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          3. Tres Cruces (Jaciment de Tres Cruces).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          4. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              2. Zona Central (Veta Central).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    9. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Veta Argentina.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Veta Chilena.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Veta Gladys.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            4. Veta Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            5. Veta Pampa.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Casapalca.Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Coricancha.San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        3. San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina El Farallón.San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      3. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.  (LT)

        2. Pachangara (Distrito de Pachangara).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Complexa Mina Iscaycruz.Pachangara (Distrito de Pachangara).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    10. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Mina Racracancha.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    11. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  15. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  16. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Herdade da Mostardeira.Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

  17. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

    2. Satu Mare.Romanía.U.E.

      1. Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

        1. Turt.Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

          1. Mina Turt.Turt.Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

  18. Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    1. Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

  19. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  20. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  21. Xina.

    1. Hunan.Xina.

      1. Chenzhou.Hunan.Xina.

        1. Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

          1. Mina Yaogangxian (Mina Gaoguangshan).Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

      2. Hengyang.Hunan.Xina.

        1. Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

          1. Mina Shangbao.Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

  22. Zaire (Congo).

    1. Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      1. Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Mina Mashamba West.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.