FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

TURMALINA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Ciclosilicats.Turmalines.

GRUP/SÉRIE:

BUERGERITA

DRAVITA

ELBAITA

ROSSMANITA

TSILAISITA

TURMALINA

COMPOSICIÓ: NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)
SISTEMA: Trigonal.

VARIETATS:

ACROITA

DRAVITA

INDIGOLITA

RUBELITA

TURMALINA

VERDELITA

XORL

TURMALINA

MESCLAS:

 

 

SINÓNIMS:

 
COLOR:

Blau.Incolor.Marró.Negre.Rosa.Verd.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

ALBITA

AXINITA

BERIL.LE

EPIDOT

MOSCOVITA

ORTOSA

QUARS

SERICITA

SILLIMANITA

TURMALINA

AMBIENT: Pegmatític.
PRESENTACIÓ: En cristalls prismàtics allargats i amb creixements paral.lels a las caras.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

Turmalina es el nom genéric que defineix la seva série, i també s'aplica a la varietat xorl (en part) de forma comuna.

 

MOSTRES:
Veure

TURMALINA xorl Cristall.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Pedrera Lake Boga.Lake Boga.Victória.Austràlia.

4,1 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

TURMALINA xorl Cristalls prismàtics inclosos en quars.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Mines Gerais.Brasil.

5,4 cm.

© 2013J.Ferrer.

Veure

TURMALINA xorl Cristalls prismàtics inclosos dins de quars hialí.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Diamantina.Ouro Preto.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TURMALINA xorl Agregat de cristalls prismàtics.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TURMALINA xorl Agregat de cristalls sobre albita en cristalls de quars.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Serranía de Ronda.Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

7,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TURMALINA xorl Microcristalls en albita i quars.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TURMALINA xorl Cristalls en albita i quars.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Finestrelles.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TURMALINA xorl Agregat de microcristalls.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TURMALINA xorl Agregats de cristalls aciculars en quars.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

8,5 cm.

© 2000 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

TURMALINA xorl

Agregat de cristalls prismàtics.

Classe VIII - Silicats.

NaFe3Al6(BO3)3(Si6O18)(OH)3(OH)

Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.

Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

6,8x3,8x3,2 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Eshkashim (Ishkashem) (Camp de pegmatites Eshkashim).Badakhstàn.Afghanistàn.

    1. Herat.Afghanistàn.

      1. Bandi-Medira (Dahana).Herat.Afghanistàn.

      2. Dacita.Herat.Afghanistàn.

      3. Dahana (Dakana).Herat.Afghanistàn.

    2. Kapisa.Afghanistàn.

      1. Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Bakhi.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Butak.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Buzmal (Mina Buzmul).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Darkhenj (Mina Khenj) (Mina Dar Khenj).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        3. Mina Darun (Mina Darum).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

    3. Laghman.Afghanistàn.

      1. Darrahe-Nur (Dara i Nur) (Camp de pegmatites de Darrahe-Nur).Laghman.Afghanistàn.

      1. Kurghal (Korghal) (Camp de pegmatites Kurghal).Laghman.Afghanistàn.

      2. Nilaw-Kolum (Camp de pegmatites Nilaw-Kolum).Laghman.Afghanistàn.

      3. Shamakat (Camp de pegmatites Shamakat).Laghman.Afghanistàn.

    4. Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Chawki (Camp de pegmatites Chawki).Nangarhar.Afghanistàn.

      2. Kantiway (Kantiwa) (Camp de pegmatites Kantiway).Nangarhar.Afghanistàn.

      3. Pachighram (Camp de pegmatites Pachighram).Nangarhar.Afghanistàn.

      4. Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

      5. Surkh-Rod (Camp de pegmatites Surkh-Rod).Nangarhar.Afghanistàn.

    1. Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      1. Darra-i-Pec.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      1. Paprok.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    2. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Taghawlor (Camp de Taghawlor).Oruzgan.Afghanistàn.

    3. Parvan.Afghanistàn.

      1. Mina Dahane Revat (Mina Bakhi).Parvan.Afghanistàn.

      2. Panjsher (Camp de pegmatites Panjsher).Parvan.Afghanistàn.

  2. Austràlia.

    1. Victória.Austràlia.

      1. Lake Boga.Victória.Austràlia.

        1. Pedrera Lake Boga.Lake Boga.Victória.Austràlia.

  3. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

              1. Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        2. Ouro Preto.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Diamantina.Ouro Preto.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        3. Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Goiabeira.Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        4. Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

  4. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Estepona.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. La Axarquía.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Serranía de Ronda.Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Penouta.Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Pinilla de Fermoselle.Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Clara (Mina Santa Clara).Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    1. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Finestrelles.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Coll de la Boquera.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Camí de Fitor.Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

    2. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Concessió El Venero - Pedreres (Venero I, Venero II, Este, Valdeconejillos, Charco del Hombre Muerto).Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    3. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Alburquerque.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    4. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina Santa María.Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Navallo de Arriba (O Navallo).Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Serra do Xistral.Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Figueiró (San Martín de Figueiró) (San Martiño de Figueiró).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.
              1. Serra d'O Argallo.Figueiró (San Martín de Figueiró) (San Martiño de Figueiró).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. O Niño do Corvo.Serra d'O Argallo.Figueiró (San Martín de Figueiró) (San Martiño de Figueiró).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Galiñeiro (Zona de Vigo).Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    5. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Embassament de Mansilla.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Serra de Cameros (Sierra de Cameros).Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

  5. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      1. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      6. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. California.Estats Units.

      1. San Diego Co.California.Estats Units.

        1. Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

          1. Mina Stewart Lithia.Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

    4. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Santa Fé Mountain.Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      3. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Pine Creek.Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      4. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

            1. Royal Gorge.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      5. Grand Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake Granby.Grand Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Green Ridge.Lake Granby.Grand Co.Colorado.Estats Units.

      6. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Quartz Creek Pegmatite districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Opportunity.Quartz Creek Pegmatite districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      7. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      8. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Hagerman Pass.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      9. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      10. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      11. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

      12. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Midnight.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      13. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      14. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      15. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    5. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Ridgefield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Casey (Casey Quarry).Ridgefield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Litchfield.Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Roebling (Roebling Mine).Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Slocum Beryl Prospect.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Hale (Hale Quarry) (Pedrera Andrews) (Andrews Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Waterbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Hebron.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Becker (Becker Quarry).West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

  7. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Rondu.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  8. Perú.

    1. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    2. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

  9. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  10. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.
    2. Évora.Portugal.U.E.
  11. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.