FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

HEMATITES

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Óxids i Hidróxids.

SUBCLASSE:

Óxids.

GRUP/SÉRIE:

CORINDÓ

ESKOLAITA

HEMATITES

KARELIANITA

MAGHEMITA

COMPOSICIÓ: Fe2O3
SISTEMA: Trigonal.
VARIETATS:

ESPECULARITA

HEMATITES

MARTITA

OCRE

ROSA DE FERRO

TURGITA

MESCLAS: TURGITA (En part)

SINÓNIMS:

FERRO VERMELL

HEMATITA

HEMATITES

OLIGIST

COLOR:

Bru vermell.Gris acer.Gris vermell.Negre.Vermell.

TEXTURA: Metàl.lica.Terrosa.

PARAGÉNESI:

BARITINA

CALCEDÓNIA

CALCITA

GOETHITA

HEMATITES

LIMONITA

ORTOSA

PIROLUSITA

AMBIENT: Hidrotermal.Metamórfic.Pegmatític.Sedimentàri.

PRESENTACIÓ:

En cristalls tabulars en forma de rosetas.Agregats compactas.Agregats polsosos.

En Grànuls.En agregats botrioídes.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Mat.Metàl.lica.

RATLLA:

Vermella.

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure

HEMATITES Microagregats sobre matriu, amb siderita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

HEMATITES Microcristalls en rosetes sobre cristalls romboédrics de calcita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 2010 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.

Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Corta Barranco.Sierra Menera.Ojos Negros.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

6,6 cm.

© 2003 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

5,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Crostes sobre calcedónia.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Pedrera de Miramar.Montjuic.Barcelona municípi.

Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Agregats terrosos (ocre).

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Microcristalls sobre cristalls d'ortosa.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.

Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Sant Grao.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment compacta.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.

Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

5,3 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.

Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

7,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment terrígen amb pirolusita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).

Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

HEMATITES Microcristalls i escates en matriu ofítica.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mina de Cova Roja.Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment amb cristalls.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment granular en baritina.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

HEMATITES Agregats esferoídals recoberts per crostes d'aragonita i calcita lenticular.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

10,7cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

HEMATITES Microagregats en escates.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Somorrostro (Vall de Somorrostro).Biscàia.

Euskàdi.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Microgregat terrós sobre pumpellyita, amb oligoclasa.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

HEMATITES Agregat de cristalls.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Rio Marina.Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

7,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

HEMATITES Agregats esferoídals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Marroc.

7,5 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

HEMATITES Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Mt. Uxiàn.Marroc.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HEMATITES Microesférules sobre dolomita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

HEMATITES Sobre quars fumat.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Gorge Cavradi.Val Curnera.Graubünden (Grisons).Suïssa.

4,7 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.nuevoportal.com/andando/pueblos/extrema/badajoz/jerezcaba.html#minerales

    • http://www.johnbetts-fineminerals.com/jhbnyc/gifs/22122.htm

HEMATITES

Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2O3

Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,7x4,3x3,4 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badghis.Afghanistàn.

      1. Ahankashan.Badghis.Afghanistàn.

    2. Baghlan.Afghanistàn.

      1. Darra Alasang (Darrah-Alasang) (Dara-Alasang).Baghlan.Afghanistàn.

    3. Farah.Afghanistàn.

      1. Bisar.Farah.Afghanistàn.

    4. Ghazni.Afghanistàn.

      1. Alaghar.Ghazni.Afghanistàn.

      2. Belaw.Ghazni.Afghanistàn.

      1. Choh-i-Surkh.Ghazni.Afghanistàn.

    5. Kandahar.Afghanistàn.

      1. Aumiyt.Kandahar.Afghanistàn.

      2. Chinar (Mina Chinar).Kandahar.Afghanistàn.

    6. Kapisa.Afghanistàn.

      1. Chukri-Naw.Kapisa.Afghanistàn.

    7. Herat.Afghanistàn.

      1. Band-i-Sarah.Herat.Afghanistàn.

      1. Chashma-i-Reg.Herat.Afghanistàn.

    1. Bamian (Bamiyan).Afghanistàn.

      1. Chuy.Bamian (Bamiyan).Afghanistàn.

    2. Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      1. Dangam.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    3. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Daykundi (Àrea de Daykundi).Oruzgan.Afghanistàn.

        1. Awlamqul.Daykundi (Àrea de Daykundi).Oruzgan.Afghanistàn.

    4. Parvan.Afghanistàn.

      1. Dehe-Kolon.Parvan.Afghanistàn.

    5. Zabol.Afghanistàn.

      1. Adamkhel (Adamkel) (Dipósit d'Adamkhel).Zabol.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  3. Argentina.

    1. Catamarca.Argentina.

      1. Belén.Catamarca.Argentina.

        1. Papachacra.Belén.Catamarca.Argentina.

  4. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

      1. Salvador.Bahía.Brasil.

        1. Brumado.Salvador.Bahía.Brasil.

    2. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Ouro Preto.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Topàcios.Ouro Preto.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

      2. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

    3. Sao Paulo.Brasil.

      1. Novo Horizonte.Sao Paulo.Brasil.

  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Sol.Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Consulta.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Niñas.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina No Me Duermo.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina Ronda y El Resto.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina San Diego.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mines del Cerro del Cinto.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Las Rozas.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Corta Santa Matilde.Las Rozas.Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            2. Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  1. Mina La Estrella.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          2. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Berja.Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
      2. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Baza.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. El Pedroso.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Peñaflor.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Ana.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina de Viciele.Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aranda comarca (Comarca del Aranda).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Trasobares.Aranda comarca (Comarca del Aranda).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Ménsula.Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mt. Abanto.Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Sandy.Mt. Abanto.Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Filons de Corrales de los Valles.Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Tarazona i El Moncayo comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Añón de Moncayo.Tarazona i El Moncayo comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Santa Rosa.Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Prado Dornaque.Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Santa Ana.Mines de Prado Dornaque.Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ojos Negros.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Sierra Menera.Ojos Negros.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Corta Barranco.Sierra Menera.Ojos Negros.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Dobros.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Dobros.Sierra de Dobros.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mt. Merín.Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Explotacions de Mt. Merín.Mt. Merín.Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina de Rucao.Explotacions de Mt. Merín.Mt. Merín.Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Llumeres.Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Pou Llumeres (Pozo Llumeres).Mina de Llumeres.Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  2. Pou Simancas (Pozo Simancas).Mina de Llumeres.Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mt. Naranco.Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Naranco.Mt. Naranco.Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Pravia.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Saliencia.Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Alto de la Farrapona-Lagos de Saliencia.Saliencia.Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Lago de La Cueva (Lago de La Mina).Alto de la Farrapona-Lagos de Saliencia.Saliencia.Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Rita (Mina La Cueva).Lago de La Cueva (Lago de La Mina).Alto de la Farrapona-Lagos de Saliencia.Saliencia.Endriga.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porcía.Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Teverga (Teberga).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Luarca (Lluarca).Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Villayón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Oneta.Villayón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Anita.Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Vedat Miner Josefa (Coto Minero Josefa).Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina Anita.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina Ceferina.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina Previsión.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina Trinidad.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Talledo.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Mercadal.Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina del Cura.Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedrera La Verde.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Pedrera Verdenueva.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cabàrceno.Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Mina Mónica.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Puente Arce.Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          4. Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Liaño.Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Santa Ana.Liaño.Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Entrambasaguas.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. El Bosque.Entrambasaguas.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Pámanes.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Peña Cabarga.Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Marina de Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          4. Medio Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Solares.Medio Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Petra II.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              2. Mina Petra III.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Inesperada.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Ajofrín.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.
          1. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Vallvidrera.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera de Miramar.Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vilafranca del Penedés.Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera l'Avençó (Pedrera dels Frares).Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
        5. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Vall de Ribes.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Sant Grao.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'Ordèn.Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.
          1. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

            1. Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

              1. Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

                1. Güell d'Horno.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de Cova Roja.Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.
          3. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pinyana Sud.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Depressió del riu Canaletes.El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Argileres d'El Pinell.Depressió del riu Canaletes.El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Prat de Comte (Prat de Compte).Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Mina Catón (Mina Los Pajaritos) (Mina Los Pajarillos).Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Cabezo Rosa.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Zona del Descarregador (El Descargador).Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        5. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    9. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Caicedo de Yuso.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. El Lago (Lago de Arreo-Caicedo de Yuso).Caicedo de Yuso.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina El Lago.El Lago (Lago de Arreo-Caicedo de Yuso).Caicedo de Yuso.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Somorrostro (Vall de Somorrostro).Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

    10. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Jerez de los Caballeros.Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    11. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ortigueira.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vilaoudriz.Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Formigueiros.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Formigueiros.Mt. Formigueiros.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mt. Pía Páxaro.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Pía Páxaro.Mt. Pía Páxaro.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vilalba.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Xermade (Germade).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Roupar.Xermade (Germade).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina de Paciocova.Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina da Moura.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de Juana.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  3. Mina de Prado.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  4. Mina do Cinco.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  5. Mina do Dez.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  6. Mina do Sete.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    12. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. El Callejón.Afloraments de Fe.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Peria Pudia.Afloraments de Fe.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Ribera Mala.Afloraments de Fe.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Serra San Lorenzo (Sierra de San Lorenzo).Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Valle de Valvanera (Valle de las Menas).Serra San Lorenzo (Sierra de San Lorenzo).Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Cabeza del Santo.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Collado de Zorrasnos.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Ladera de Larcales.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Peña Arzales.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              5. Tiro El Canto.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Demanda Teodosia.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Filó San José.Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Filó Tiro.Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Matute.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Matute.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          6. Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          7. Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. La Lastrilla.Afloraments de Fe.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Serra de Castejón (Sierra de Castejón).Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          8. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          9. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Collado de la Puza.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Collado Gomicete.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          10. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Corral del Moro.Afloraments de Fe.Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Préjano.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. El Rasillo de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Nieva de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Aldea de San Antón.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Afloraments de Fe.Aldea de San Antón.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina Marte.Aldea de San Antón.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Azárrulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Afloraments de Fe.Azárrulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina de Gorpeitia (Este).Azárrulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Mina de Gorpeitia (Nordeste).Azárrulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Barranco Sura.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Cila.Barranco Sura.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Cabecera Arroyo Gibarna.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Collado de Las Minas.Cabecera Arroyo Gibarna.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de Sagarroya.Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            6. Estribació NW de San Lorenzo.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Coveitia.Estribació NW de San Lorenzo.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            7. Fuente Blanca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Relaucia.Fuente Blanca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            8. Mina Aumento.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            9. Mina Ontaura.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            10. Mina Orecia.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            11. Mina Protectora.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            12. Posadas.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            13. Triangle de Altuzarra-Azárrulla-Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Roza Grande.Triangle de Altuzarra-Azárrulla-Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            14. Zaldierna.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Chafparria (Mina Sizllau).Zaldierna.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        5. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Murillo de Río Leza.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Robres del Castillo.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        6. Nájera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. San Millán de la Cogolla.Nájera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Zona Est del Pic de San Lorenzo.San Millán de la Cogolla.Nájera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Barranc Pinillo (Barranco Pinillo).Est del Pic de San Lorenzo.San Millán de la Cogolla.Nájera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    13. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera d'Aiguamala.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Chella.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Paratge Cova del Xato (Paraje Cueva del Chato).Chella.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Bibb Co.Alabama.Estats Units.

      2. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Salt Chuck.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      6. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Wade Hampton CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Disappointment.Wade Hampton CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Willow Creek.Wade Hampton CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      6. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Sentinel Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            2. Specimen Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        3. Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cameron Cone.Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      7. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      8. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      9. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      10. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        3. South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Litle Patsy Pegmatite (Patsy Pegmatite).South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          2. White Cloud Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      11. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wolftone.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      12. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rainbow Lode.Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        2. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      13. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          2. Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      14. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      15. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Silver Point.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      16. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Elk Creek.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Epidote Hill.Elk Creek.Park Co.Colorado.Estats Units.

        4. Harris Park.Park Co.Colorado.Estats Units.

        5. Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda R. A. Kosnar.Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

        6. McGuire Pegmatite (Lone Lode Pegmatite).Park Co.Colorado.Estats Units.

        7. Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryal.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea del camping Spruce Grove.Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

      17. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      18. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hall Turquoise (Mina Villa Grove Turquoise).Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      19. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      20. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda RAMS.Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        4. Crystal Peak-Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Biermann (Biermann Quarry).Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Sandy Hook (Old Sandy Hook Gold Mine).Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Dyke Park.Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Scovill (Scovill Mine).Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
        4. Sharon.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera O & G Woodbury (Pedrera Orenaug) (Pedrera O & G nº 1) (Pedrera Woodbury) (O & G Woodbury Quarry) (Orenaug Quarry) (O & G nº 1 Quarry)  (Woodbury Quarry).Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

    5. Washington.Estats Units.

      1. King Co.Washington.Estats Units.

        1. Denny Mountain.King Co.Washington.Estats Units.

          1. Rockhound Gulch.Denny Mountain.King Co.Washington.Estats Units.

  7. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Arles-sur-Tech.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Mt.Canigó.Arles-sur-Tech.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      2. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Caune des Causses.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                2. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  8. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        1. Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Mina Florence.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

  9. Grècia.U.E.

    1. Prefectura Ciclades.Grècia.U.E.
      1. Illes Ciclades.Prefectura Ciclades.Grècia.U.E.
        1. Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.
          1. Illa de Sèrifos.Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.
            1. Avissalos (Avyssalos) (Mt. Aghriomelisa).Illa de Sèrifos.Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.

  10. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

          1. Rio Marina.Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

      3. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  11. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  12. Marroc.

    1. Marrakech-Tensift-El Haouz.Marroc.

      1. El Kelaâ des Sraghna Provincia.Marrakech-Tensift-El Haouz.Marroc.

        1. Sidi Rahhal.El Kelaâ des Sraghna Provincia.Marrakech-Tensift-El Haouz.Marroc.

    2. Mt. Uxiàn.Marroc.

    3. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

    4. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  13. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Santa Rita (Mina Bolañitos).La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

  14. Namíbia.

    1. Erongo.Namíbia.

      1. Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

        1. Mts. Erongo.Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

    2. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

  15. Perú.

    1. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Sojllagasa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Angostura.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    2. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    3. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    4. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Pampa Blanca.Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    5. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Cerro Warihuyn.Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    6. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callullin (Jaciment Callullin).Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        3. Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Alto Dorado (Jaciment Alto Dorado).Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    7. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    8. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    9. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  16. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      2. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  17. Portugal.U.E.

    1. Alentejo.Portugal.U.E.

      1. Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

        1. Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

          1. Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

            1. Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

              1. Mina Preguiça.Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.
      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

    3. Setúbal.Portugal.U.E.

      1. Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

        1. Cercal (Cercal do Alentejo).Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

          1. Mina Serra do Rossalgar.Cercal (Cercal do Alentejo).Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

  18. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  19. Suïssa.

    1. Graübunden (Grisons).Suïssa.

      1. Val Curnera.Graubünden (Grisons).Suïssa.

        1. Gorge Cavradi.Val Curnera.Graubünden (Grisons).Suïssa.

  20. Uruguay.

    1. Departament d'Artigas.Uruguay.

      1. Artigas.Departament d'Artigas.Uruguay.

  21. Xina.

    1. Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

      1. Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

        1. Nandan.Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.