FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

ALBITA

Albite - Albit GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Tectosilicats.Feldspats.Plagioclàsis.

GRUP/SÉRIE:

ALBITA

ANDESINA

ANORTITA

ANORTOCLASA

BANALSITA

BUDDINGTONITA

BYTOWNITA

CELSIANA

DMISTEINBERGITA

FELDSPAT

HIALOFANA

LABRADORITA

MICROCLINA

OLIGOCLASA

ORTOSA

PARACELSIANA

PLAGIOCLÀSI

SANIDINA

SLAWSONITA

STRONALSITA

SVYATOSLAVITA

COMPOSICIÓ: NaAlSi3O8
SISTEMA: Triclínic.

VARIETATS:

ALBITA

CLEAVELANDITA

PERICLINA

MESCLAS:

ADINOLA

AGLAITA

PERTITA

SINÓNIMS:

AB100

ALBITA

AN0

COLOR:

Bru pàlid.Blanc.Blau gris.Gris clar.Groc clar.Incolor.Marfil.Rosa pàlid.

TEXTURA: Pètria.Vítria.

PARAGÉNESI:

ALBITA

ALMANDINA

APATITA

AXINITA

CIANITA

EPIDOT

MICROCLINA

ORTOSA

QUARS FUMAT

RÚTIL

TITANITA

AMBIENT: Magmàtic.Pegmatític.
PRESENTACIÓ: Compacta.En cristalls tabulars.Macles polisintétiques.Granular.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

Any 1815.

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

Es membre de la série ALBITA - ANORTITA , i els seus membres son: ALBITA, OLIGOCLASA, ANDESINA, LABRADORITA, BYTOWNITA i ANORTITA

 

MOSTRES:
Veure

ALBITA Agregats cristal.lins amb lepidolita.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Mina Pederneira.Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

5,8 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

ALBITA Cristalls amb cristalls d'epidot, quars i titanita.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.

Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

7,4 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

ALBITA Fragment amb moscovita.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.

Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Embassament d'El Negratín (Embalse del Negratín).Cuevas del Campo (Cuevas del Campo de los Aljibes).

Baza comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

6,4 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

ALBITA Cristalls sobre cristalls de quars.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Serranía de Ronda.Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

11,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Fragment amb quars.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.

Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.

Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Agregat de cristalls sobre cristalls d'ortosa.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).

Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

ALBITA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.

Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,8 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

ALBITA Agregat de cristalls sobre cristall d'ortosa.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Bloc Xalupa.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Pedrera Balmanya.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALBITA Agregat de cristalls amb cristall de quars fumat.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Venturinha.Penalva do Castelo.Viseu.Portugal.U.E.

4,9 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

    • Johann Gottlieb Gahn & Jöns Jakob von Berzelius, 1815.

  • Bibliogràfia:

    • American Mineralogist.Volum 75, pàg. 135 (1990).
  • Museus:

  • Webs:

ALBITA

 Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

NaAlSi3O8

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

8,8x7,6x5,8 cm.

© 2000 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.
      1. Eshkashim (Ishkashem) (Camp de pegmatites Eshkashim).Badakhstàn.Afghanistàn.
      2. Kochka (Camp de Kochka).Badakhstàn.Afghanistàn.

      3. Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.

        1. Mina Lapislàssul.li.Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.
      4. Talbuzanak (Camp de Talbuzanak).Badakhstàn.Afghanistàn.

    1. Kapisa.Afghanistàn.

      1. Dara i Daram (Daram Daram) (Daram i Daram) (Camp de pegmatites de Dara i Daram).Kapisa.Afghanistàn.

      2. Pachaghan (Camp de pegmatites de Pachaghan).Kapisa.Afghanistàn.

      3. Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Bakhi.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Butak.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Buzmal (Mina Buzmul).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Darkhenj (Mina Khenj) (Mina Dar Khenj).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        3. Mina Darun (Mina Darum).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

    2. Laghman.Afghanistàn.
      1. Alinghar (Camp de pegmatites Alinghar).Laghman.Afghanistàn.
      1. Darrahe-Nur (Dara i Nur) (Camp de pegmatites de Darrahe-Nur).Laghman.Afghanistàn.
      2. Shahidan (Camp de pegmatites Shaidan).Laghman.Afghanistàn.

      3. Shamakat (Camp de pegmatites Shamakat).Laghman.Afghanistàn.

    3. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

        1. Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Central.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          2. Aynak Meridional.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

    1. Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Camp de Darra-i-Pech.Nangarhar.Afghanistàn.

        1. Darra-i-Pech (Dipósit de Darra-i-Pech) (Darrahe-Pech) (Darrahe-i-Peck) (Dara-i-Pech).Camp de Darra-i-Pech.Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Darai Nur (Camp de pegmatites Darai Nur).Nangarhar.Afghanistàn.

      2. Degha (Camp de pegmatites Degha).Nangarhar.Afghanistàn.

      3. Kantiway (Kantiwa) (Camp de pegmatites Kantiway).Nangarhar.Afghanistàn.

      4. Marid (Camp de pegmatites Marid).Nangarhar.Afghanistàn.

      5. Pachighram (Camp de pegmatites Pachighram).Nangarhar.Afghanistàn.

      6. Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

        1. Boni.Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

        2. Waigal (Zona de Waigal).Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

          1. Alma (Alama).Waigal (Zona de Waigal).Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

      7. Surkh-Rod (Camp de pegmatites Surkh-Rod).Nangarhar.Afghanistàn.

    2. Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      1. Awraghal.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      2. Darra-i-Pec.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      3. Paprok.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    3. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Taghawlor (Camp de Taghawlor).Oruzgan.Afghanistàn.

    4. Parvan.Afghanistàn.

      1. Mina Dahane Revat (Mina Bakhi).Parvan.Afghanistàn.

      2. Panjsher (Camp de pegmatites Panjsher).Parvan.Afghanistàn.

    5. Vardak.Afghanistàn.

      1. Dardang.Vardak.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

  3. Argentina.

    1. Catamarca.Argentina.

      1. Belén.Catamarca.Argentina.

        1. Papachacra.Belén.Catamarca.Argentina.

  4. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

              1. Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            2. Jenipapo.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        2. Coronel Murta.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        3. Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Conselheiro Pena.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Navegador (mina Orozimbo).Conselheiro Pena.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          2. Divino das Larangeiras.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Marcel Telirio.Divino das Larangeiras.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          3. Mina Ipe.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        4. Itambacuri.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Santa Rosa.Itambacuri.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        5. Linópolis.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Lavra do Afranio.Linópolis.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        6. Malcheta.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        7. Medina.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        8. Morro Velho.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        9. Pedra Azul.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        10. Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Goiabeira.Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          2. Mina Golconda.Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        11. Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Pederneira.Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        12. Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        13. Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Morro Redondo.Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        14. Virgem da Lapa.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Xanda.Virgem da Lapa.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

      2. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

  5. Colombia.

    1. Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

      1. Pauna.Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

        1. Mina La Marina.Pauna.Boyacà (Departament de Boyacà).Colombia.

  6. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Macael.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pedreres de Macael.Macael.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Baza comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Cuevas del Campo (Cuevas del Campo de los Aljibes).Baza comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Embassament d'El Negratín (Embalse del Negratín).Cuevas del Campo (Cuevas del Campo de los Aljibes).Baza comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.
      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Aracena.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cortijo Banegas.Aracena.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Antequera.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Maro.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Serranía de Ronda.Ronda.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Fuentes Villanas.Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Pinilla de Fermoselle.Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Finestrelles.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Llançà.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de Llançà.Llançà.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pou d'en Sala.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Pedrera Guixeres (Pedrera Can Súria).Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bloc Xalupa.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Pedrera Balmanya.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Güell d'Horno.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Venes alpines.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

    5. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera El Berrocal.Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Concesió El Venero - Pedreres (Venero I, Venero II, Este, Valdeconejillos, Charco del Hombre Muerto).Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Montejo de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Valdemanco.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Carralón.Valdemanco.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    6. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    7. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    8. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Navallo de Arriba (O Navallo).Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Serra do Xistral.Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Caldas comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Pontecesures.Caldas comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Paradanta comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Covelo.Paradanta comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de granit (Canteras de granito).Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera d'Atios (Cantera de Atios).Pedreres de granit (Canteras de granito).Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Galiñeiro (Zona de Vigo).Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    9. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  7. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Kensington.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. California.Estats Units.

      1. San Diego Co.California.Estats Units.

        1. Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

          1. Mina Stewart Lithia.Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Clara May (Mina Clora May).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Homestake.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Rock King.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Santa Fé Mountain.Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      3. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de Pine Creek.Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      4. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      5. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      6. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      7. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      8. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      9. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Harris Park.Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Complexa Lake George.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda R. A. Kosnar.Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

        4. Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryal.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea del camping Spruce Grove.Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

      10. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      11. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      12. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Dreamtime.Crystak Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Smoky Hawk (Demanda Smoky Hawk).Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        4. Pegmatita Black Cloud (Mina Black Cloud).Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Biermann (Biermann Quarry).Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Collins (Collins Quarry).Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Georgetown.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. West Redding.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº1 (Howe nº1 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº4 (Howe nº4 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Simpson (Simpson Quarry)  (Wiarda Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Pedrera Spinelli (Prospecció Spinelli) (Spinelli Quarry).South Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Green Mountain (The Green Mountain Mine).West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Morris.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Morris.Morris.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Roebling (Roebling Mine).Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Moodus.East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Prospeccions Mount Tom (Mount Tom Prospects).Moodus.East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Nathan Hall (Nathan Hall Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera State Forest #1 (State Forest #1 Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Slocum Beryl Prospect.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera i Prospecció CCC (Pedrera Civilian Conservation Corps).Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Mina Walden Gem (Walden Gem Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera Bordonaro (Bordonaro Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          4. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          5. Pedrera Hale (Hale Quarry) (Pedrera Andrews) (Andrews Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          6. Pedrera Pelton (Pelton's Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Norwich.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      5. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

      6. Windham Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Willimantic.Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

  8. Etiópia.

    1. Sidamo.Etiópia.

      1. Negele.Sidamo.Etiópia.

        1. Kenticha.Negele.Sidamo.Etiópia.

  9. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.
    1. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Piemont.Itàlia.U.E.

      1. Cuneo.Piemont.Itàlia.U.E.

        1. Vall Varaita.Cuneo.Piemont.Itàlia.U.E.

      2. Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

        1. Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

          1. Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

            1. Vall d'Ala.Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

      3. Verbano-Cusio-Ossola.Piemont.Itàlia.U.E.

        1. Vall d'Ossola.Verbano-Cusio-Ossola.Piemont.Itàlia.U.E.

          1. Alpe di Vero.Vall d'Ossola.Verbano-Cusio-Ossola.Piemont.Itàlia.U.E.

            1. Baceno.Alpe di Vero.Vall d'Ossola.Verbano-Cusio-Ossola.Piemont.Itàlia.U.E.

              1. Mt.Cervandone.Baceno.Alpe di Vero.Vall d'Ossola.Verbano-Cusio-Ossola.Piemont.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  10. Madagascar.

    1. Muevatamana.Madagascar.

  11. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  12. Marroc.

    1. Mts. Anti Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      2. Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  13. Méxic.

    1. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina Valenciana.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

  14. Namíbia.

    1. Erongo.Namíbia.

      1. Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

        1. Mts. Erongo.Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

  15. Noruega.

    1. Aust-Agder.Noruega.

      1. Froland.Aust-Agder.Noruega.

        1. Arendal.Froland.Aust-Agder.Noruega.

  16. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Shengus (Shingus).Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            2. Stak Nala.Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          2. Skardu.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          3. Vall Braldu.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Nyet (Niit).Vall Braldu.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            2. Nyet-Bruk.Vall Braldu.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          4. Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Alchuri.Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      2. Districte Gilgit.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Gilgit.Districte Gilgit.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        2. Mts. Haramosh.Districte Gilgit.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Dassu (Haramosh-Dassu).Mts. Haramosh.Districte Gilgit.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  17. Perú.

    1. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    2. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    3. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  18. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          2. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  19. Portugal.U.E.

    1. Viseu.Portugal.U.E.

      1. Penalva do Castelo.Viseu.Portugal.U.E

        1. Venturinha.Penalva do Castelo.Viseu.Portugal.U.E

      2. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

  20. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  21. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

    2. Uri.Süissa.

      1. Alp Göschener.Uri.Süissa.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.