FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

EPIDOT

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Sorosilicats.

GRUP/SÉRIE:

ALLANITA

ALLANITA-Ce

ALLANITA-La

ALLANITA-Y

CLINOZOISITA

DISSAKISITA-Ce

DISSAKITA

DOLLASEITA

EPIDOT

ESTRONCIPIEMONTITA

FERRIALLANITA-Ce

HANCOCKITA

KHRISTOVITA

KHRISTOVITA-Ce

MANGANANDROSITA-Ce

MANGANANDROSITA-La

MUKHINITA

PIEMONTITA

ZOISITA

COMPOSICIÓ: Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH
SISTEMA: Monoclínic.

VARIETATS:

EPIDOT

PISTACITA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

 
COLOR:  
TEXTURA:  

PARAGÉNESI:

ACTINOLITA

ALBITA

AXINITA

BARITINA

EPIDOT

GROSSULARIA

MAGNETITA

ORTOSA

PREHNITA

QUARS

AMBIENT:  
PRESENTACIÓ:  

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure

EPIDOT Cristalls.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

3,7 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

EPIDOT Cristalls.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.

Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

7,1 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

EPIDOT Cristalls amb microcristalls de baritina.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Fragment amb cristalls.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Bono.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Fragment amb microcristalls.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Pedreres de Teià.Teià.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de microcristalls sobre albita, ortosa i quars.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.

Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Mines d'Espinavell.Espinavell.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Microcristalls amb grossularia.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Mines de Turón.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona

Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

EPIDOT Croste sobre quars.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Pedrera Balmanya.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de microcristalls sobre ortosa.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de microcristalls.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Cruïlla de Malpàs.Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.

Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

7,8 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregats de microcristalls prismàtics.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Pedrera d'Ofites.Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de cristalls sobre matriu.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).

Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de cristalls sobre matriu de calcita.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Mina Monchi.Zafra comarca.Burguillos del Cerro.Badajoz.

Extremadura.Espanya.U.E.

7,5 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de cristalls sobre quars.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

6,7 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

EPIDOT Cristalls sobre ortosa, amb quars fumat.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

6,5 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

EPIDOT Agregat de cristalls amb quars.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Arvigo.Val Calanca.Grisons (Alps Grisons).Graübunden (Grisons).Suïssa.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

EPIDOT

Agregat de cristalls sobre quars.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Al,Fe)3(SiO4)3OH

Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

6,8x5,5x4,6 cm.

© 2005 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    2. Baghawak.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

  2. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bono.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Plan.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc La Simierre.Plan.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Serveto.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Mont.Serveto.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Aflorament d'ofites.Barranc del Mont.Serveto.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Cardes.Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta Este.Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    5. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Teià.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Teià.Teià.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Espinavell.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Espinavell.Espinavell.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mines de Turón.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arbúcies.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Balmanya.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cruïlla de Malpàs.Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera d'Ofites.Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    6. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    7. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    8. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Jerez de los Caballeros.Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina Aguablanca.Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Herrería.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            2. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            3. Sierra del Cordel.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Monchi.Sierra del Cordel.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            4. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    9. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cariño.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cap Ortegal.Cariño.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina de la Silvarosa.Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Ria de Vigo.Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    10. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Larraintzar (Ultzama).Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Elzaburu.Larraintzar (Ultzama).Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    11. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Jualin.Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Kensington.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Batòlit de Pikes Peak.Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      4. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. North Italian Mountain.Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marble districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. Pedrera Yule Marble.Marble districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      5. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Genesse Park.Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Genesee Mountain Dike.Genesse Park.Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      6. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      7. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ironton Park.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Belle of the West.Ironton Park.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Idarado (Àrea d'Ouray).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      8. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea de Round Mountain.Park Co.Colorado.Estats Units.

        4. Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Great Western.Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

        5. Àrea de Wilkerson Pass West.Park Co.Colorado.Estats Units.

        6. Elk Creek.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Epidote Hill.Elk Creek.Park Co.Colorado.Estats Units.

      9. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      10. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      11. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      12. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Hawleyville.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Reynolds Bridge.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Saybrook.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Hamden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. West Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Windham Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Willimantic.Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

  5. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Piemont.Itàlia.U.E.

      1. Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

        1. Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

          1. Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

            1. Vall d'Ala.Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  6. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  7. Marroc.

    1. Mts. Anti Atlas.Marroc.

      1. Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

  8. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    3. Sonora.Méxic.

      1. Àlamos.Sonora.Méxic.
        1. Àlamos municipi.Àlamos.Sonora.Méxic.
          1. Ranxo Tepueste (Rancho Tepustete).Àlamos municipi.Àlamos.Sonora.Méxic.
  9. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina La Gringa.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Pampa Blanca.Castrovirreyna (Distrito de Castrovirreyna).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    3. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    4. Ica (Departamento de Ica).Perú.

      1. Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

    5. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    6. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    7. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  10. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          2. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  11. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  12. Suïssa.

    1. Graübunden (Grisons).Suïssa.

      1. Grisons (Alps Grisons).Graübunden (Grisons).Suïssa.

        1. Val Calanca.Grisons (Alps Grisons).Graübunden (Grisons).Suïssa.

          1. Arvigo.Val Calanca.Grisons (Alps Grisons).Graübunden (Grisons).Suïssa.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.