FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

LIMONITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Óxids i Hidróxids.

SUBCLASSE:

Hidróxids.

GRUP/SÉRIE:

DIÀSPOR

GOETHITA

LEPIDOCROCITA

LIMONITA

MANGANITA

COMPOSICIÓ: FeO(OH).nH2O
SISTEMA: Amorf.
VARIETATS:  
MESCLAS:  

SINÓNIMS:

LIMOLITA

LIMONITA

COLOR: Bru.Gris fosc.Groc.Groc intens.Groc verd.Groc taronja.Marró fosc.Taronja.
TEXTURA: Terrosa.

PARAGÉNESI:

ARAGONITA

BARITINA

BOURNONITA

CACOXENITA

CALCITA

FLUORITA

GOETHITA

HEMATITES

MALAQUITA

ÓPAL

PIRITA

PIROLUSITA

QUARS

SIDERITA

AMBIENT: Secundàri hidrotermal.Sedimentàri.Es forma per alteració i oxidació d'altres minerals de ferro.
PRESENTACIÓ: Sempre en masas terrosas i compactas recobrint altres minerals o com matriu.Molt present en els gossans metal.lífers.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

Mineral poc estétic, no obstant hi han concrecions i també paragénesi que poden ser força estétiques.Considerat també com a roca per alguns autors, sobretot quand es tracta d'una barreja d'óxids i hidróxids de ferro molt heterogénia. Llavors cal considerar-la doncs una roca, quan generalment es presenta en grans masas i forma part d'una barreja de diferents óxids i hidróxids de ferro, i junt també amb argíl.les.

Molt present en els gossans metal.lífers i amb manganés.

 

MOSTRES:
Veure

LIMONITA Agregat estalactític amb microcristalls de calcita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Mina Trinidad.Benalmàdena.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

24,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

LIMONITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Mines de Pontons.Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.

Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LIMONITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LIMONITA Fragment rugós.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.

Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LIMONITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LIMONITA Amb recobriments terrosos de pirolusita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,5 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

LIMONITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

El Collell (Santa María del Collell).San Miquel de Campmajor.

Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LIMONITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Mina de Cova Roja.Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E

3,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LIMONITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

LIMONITA Fragment amb atzurita, guix i malaquita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

7,2 cm.

© 2014 Ll.García.

REFERÉNCIES:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • Mineralogistes de Catalunya.Vol.VII, nº1.Pàg.16.Cornudella de Montsant.Any 1997.

  • Museus:

  • Webs:

LIMONITA

Formació estalactítica sobre matriu

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

FeO(OH).nH2O

Mina Trinidad.Benalmàdena.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

6,2x3,7x2,4 cm.

© 2000 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Ghazni.Afghanistàn.

      1. Choh-i-Surkh.Ghazni.Afghanistàn.

    2. Jowzjan.Afghanistàn.

      1. Balkhab.Jowzjan.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora),Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Concepción.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina Dulce María.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina Menas.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              4. Mina San Miguel.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Concessió Victoria.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                2. Demasía a Victoria.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                3. Mina El Triunvirato.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                4. Mina María Teresa.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                5. Mina San Miguel.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Berja.Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        4. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Mina Guillermín.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Andújar.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina La Vírgen.Andújar.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Benalmàdena.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Trinidad.Benalmàdena.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Carratraca.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Prado Dornaque.Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Santa Ana.Mines de Prado Dornaque.Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Crivillén.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Los Mases de Crivillén.Crivillén.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Corta Los Lobos.Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Oliete.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge Los Molares.Oliete.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta San Lino.Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mina Peña Teixeira (Mina Pena Teixeira).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porcía.Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Luarca (Lluarca).Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Canales.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina San Bartolomé.Canales.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    1. Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                      1. Mina Enclavada.Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cabàrceno.Cabàrceno.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Mina Mónica.Penagos (Valle de Penagos).Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Puente Arce.Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mina de Heras (Mina Pepita).Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Villanueva de Villaescusa.Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Sierra de Cabarga.Villanueva de Villaescusa.Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Orconera.Sierra de Cabarga.Villanueva de Villaescusa.Villaescusa.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Entrambasaguas.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. El Bosque.Entrambasaguas.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Pámanes.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Peña Cabarga.Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Medio Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Solares.Medio Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Pontons.Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines del Rocabruna.Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina Elvira (Mina de la Font del Ferro).Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Juanita.Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera l'Avençó (Pedrera dels Frares).Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Miquel de Campmajor.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. El Collell (Santa María del Collell).Sant Miquel de Campmajor.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Filó de l'Obaga.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  2. Filó de la Solana.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  3. Filó del Rei.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'Ordèn.Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines dels Crossos.Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de Cova Roja.Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Cresta.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Depressió del riu Canaletes.El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Argileres d'El Pinell.Depressió del riu Canaletes.El Pinell de Brai.Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    7. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mina La Chilena.El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.
    8. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Mina Catón (Mina Los Pajaritos) (Mina Los Pajarillos).Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Zona del Descarregador (El Descargador).Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    9. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

    10. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #1.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Filó #2.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              3. Filó #3.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bamiro (San Amedio de Bamiro).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Bamiro.Bamiro (San Amedio de Bamiro).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Baio (Bayo) (Baio Pequeño) (Baio Grande).Bamiro.Bamiro (San Amedio de Bamiro).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            3. Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vilaoudriz.Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Formigueiros.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Formigueiros.Mt. Formigueiros.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mt. Pía Páxaro.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Pía Páxaro.Mt. Pía Páxaro.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vilalba.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina da Moura.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de Juana.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  3. Mina de Prado.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  4. Mina do Cinco.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  5. Mina do Dez.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  6. Mina do Sete.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    11. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Cabeza del Santo.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Collado de Zorrasnos.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Ladera de Larcales.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Peña Arzales.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              5. Tiro El Canto.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. La Lastrilla.Afloraments de Fe.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Serra de Castejón (Sierra de Castejón).Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          6. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de Aguarrabia.Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Aldea de San Antón.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Marte.Aldea de San Antón.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Cabecera Arroyo Gibarna.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Collado de Las Minas.Cabecera Arroyo Gibarna.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de Sagarroya.Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Estribació NW de San Lorenzo.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Coveitia.Estribació NW de San Lorenzo.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. Fuente Blanca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Relaucia.Fuente Blanca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            6. Fuente Morena.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Suta.Fuente Morena.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            7. Llano de la Casa.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            8. Nacimiento de Arroyo Gabazulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mines de Turraguas.Nacimiento de Arroyo Gabazulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            9. Solana de la Puerca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Sagastia.Solana de la Puerca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            10. Triangle de Altuzarra-Azárrulla-Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Roza Grande.Triangle de Altuzarra-Azárrulla-Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            11. Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Zona Suroest d'Urdanta.Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Campazo.Zona Suroest d'Urdanta.Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    12. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera d'Aiguamala.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Bibb Co.Alabama.Estats Units.

      2. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Brenner.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Jewell.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      1. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      2. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Lamartine.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      6. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Sentinel Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            2. Specimen Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      7. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        2. Fourmile Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      8. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      9. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      10. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Golden districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. North Table Mountain.Golden districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      11. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Maid of Erin.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Fryer Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Matchless.Fryer Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        3. St. Kevin-Independence.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Turquoise Chief.St. Kevin-Independence.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      12. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rainbow Lode.Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      13. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        2. Uravan districte (Cinturó Uravan Mineral) (Uravan Mineral Belt).Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      14. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      15. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      16. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      17. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hilltop.Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      18. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      19. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      20. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      21. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Wellington.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        3. Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Colonel Sellers.Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Wilfley.Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      22. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Two Pointe.Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Bossada Kens.Demanda Two Pointe.Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        4. Pegmatita Black Cloud (Mina Black Cloud).Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Kent.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Kent.Kent.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Iron Mine.East Kent.Kent.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Davis.Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Mina Ore Hill.Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Roebling (Roebling Mine).Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Ore Hill.Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
            1. Mina Salisbury Iron (Salisbury Iron Mines).Ore Hill.Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Twin Lakes.Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        8. Sharon.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        9. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.
      2. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Windham Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Willimantic.Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

  5. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

          1. Rio Marina.Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
  7. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.
    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

    2. Oujda.Marroc.

      1. Touissit.Oujda.Marroc.

        1. Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

  8. Méxic.

    1. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

  9. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Cabana (Jaciment Cabana).Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      3. Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Los Latinos (Jaciment Los Latinos).Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Layampata.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Sojllagasa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Mina Totorajocha.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Ayahuay.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Socahuaylla.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      3. Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Lavadero de Huayllaripa.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Quebrada Achayane.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Achayane.Quebrada Achayane.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        3. Quebrada Sullca.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Tumiri.Quebrada Sullca.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      4. Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Cochasayhuas.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina San Fernando.Mina Cochasayhuas.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Quebrada Turumayo.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Farillón.Quebrada Turumayo.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      5. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Angostura.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Antacancha.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      1. Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    4. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    5. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    6. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Veta Salpo.Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. El Toro (Jaciment El Toro).Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      4. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callullin (Jaciment Callullin).Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Alto Dorado (Jaciment Alto Dorado).Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    7. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina El Farallón.San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    8. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  10. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  11. Portugal.U.E.

    1. Alentejo.Portugal.U.E.

      1. Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

        1. Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

          1. Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

            1. Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

              1. Mina Preguiça.Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.