FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

COURE

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Elements i Aliatges.

SUBCLASSE:

Metalls.

GRUP/SÉRIE:

ALLABOGDANITA

ARGENT

ARGENT-2H

ARGENT-3C

ARGENT-4H

COURE

OR

PLOM

COMPOSICIÓ: Cu
SISTEMA: Cúbic.
VARIETATS:  
MESCLAS:  
SINÓNIMS:  
COLOR:

Vermell coure.

TEXTURA: Metàl.lica.
PARAGÉNESI:

ARGENT

ATZURITA

BARITINA

CALCITA

CALCOTRIQUITA

CLINOCLASA

COURE

CUPRITA

MALAQUITA

PREHNITA

QUARS

AMBIENT: Hidrotermal reductor.
PRESENTACIÓ: En cristalls octaédrics i dodecaédrics,filamentós i dendrític.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 
NOTES:

El COURE es un mineral molt esplendid i molt atractiu entre els elements nadius, al igual que l'OR o l'ARGENT.

A vegades trobem bones cristalitzacions, sent mes corrent trobar-l'ho com a plaques i llamines, també agregats arborescents.

 

MOSTRES:
Veure

COURE Fragment compacte irregular.

Classe I - Elements i Aliatges.

Cu

Corta Santa Bárbara.Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.Huelva.

El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Andalusía.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

COURE Microcristalls i agregats irregulars en planxa, sobre matriu, amb chapmanita.

Classe I - Elements i Aliatges.

Cu

Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

COURE Fragment en planxa.

Classe I - Elements i Aliatges.

Cu

Mina 79.Hayden.Mts. Dripping Springs.Banner District.Gila Co.Arizona.Estats Units.

6,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

COURE Agregat irregular en planxa.

Classe I - Elements i Aliatges.

Cu

Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

13,8 cm.

© 2011 J.Ferrer.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

COURE

Fragment en planxa.

Classe I - Elements i Aliatges.

Cu

Mina 79.Hayden.Mts. Dripping Springs.Banner District.

Gila Co.Arizona.Estats Units.

6,2x2,9x0,3 cm.

© 1999 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

        1. Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Meridional.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

      2. Darh.Lowgar.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  3. Austràlia.

    1. Nova Gal.les del Sud.Austràlia.

      1. Broken Hill.Nova Gal.les del Sud.Austràlia.

  4. Bolivia.

    1. La Paz departament.Bolivia.

      1. Pacajes (Provincia Pacajes).La Paz departament.Bolivia.

        1. Corocoro.Pacajes (Provincia Pacajes).La Paz departament.Bolivia.

  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Aprovechado.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Las Rozas.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Corta Santa Matilde.Las Rozas.Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            2. Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          3. Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mines de Cerro Minado.Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Mina Guillermín.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Mina Los Almadenes.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Pic de La Veleta.Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Pic d'Alcazaba.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          3. Pic de Mulhacén.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Corta Santa Bárbara.Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. La Carolina.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Estepona.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra Bermeja.Estepona.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      7. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. San Lúcar la Mayor.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Biel.Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de la Sierra.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Africana.Barranc de la Sierra.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Corta Boinás Este.Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Muros de Nalón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Campoo de Yuso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Corconte.Campoo de Yuso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Lanchares.Campoo de Yuso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. San Miguel de Aguayo.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Bárcena de Pie de Concha.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Almodóvar del Campo.Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

            1. El Horcajo.Almodóvar del Campo.Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

              1. Mines de El Horcajo.El Horcajo.Almodóvar del Campo.Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

                1. Mina San Germán.Mines de El Horcajo.El Horcajo.Almodóvar del Campo.Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Huete.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      3. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.
      1. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cantallops.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Olot.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Filó de baritina-tennantita.Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. La Carrasquilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    10. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    11. Extremadura.Espanya.U.E. (?)

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E. (?)

        1. Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E. (?)

          1. Ahillones.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E. (?)
    12. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina de Paciocova.Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

    13. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Alberco.Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Carmelita.Alberco.Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    14. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Ivanhoe.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Flagstaff.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Arizona.Estats Units.

      1. Cochise Co.Arizona.Estats Units.

        1. Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

          1. Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

      2. Gila Co.Arizona.Estats Units.

        1. Banner District.Gila Co.Arizona.Estats Units.

          1. Hayden.Banner District.Gila Co.Arizona.Estats Units.

            1. Mts. Dripping Springs.Hayden.Banner District.Gila Co.Arizona.Estats Units.

              1. Mina 79.Mts. Dripping Springs.Hayden.Banner District.Gila Co.Arizona.Estats Units.

      3. Pima Co.Arizona.Estats Units.

        1. Mts. Litle Ajo.Pima Co.Arizona.Estats Units.

          1. Districte Ajo.Mts. Litle Ajo.Pima Co.Arizona.Estats Units.

            1. Ajo.Districte Ajo.Mts. Litle Ajo.Pima Co.Arizona.Estats Units.

              1. Mina New Cornelia (Mina Ajo).Ajo.Districte Ajo.Mts. Litle Ajo.Pima Co.Arizona.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. C.H.C.Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mountain Spring.C.H.C. Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      5. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      6. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      7. Grand Co.Colorado.Estats Units.

      8. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Ibex (Mina Little Johnnie).Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Maid of Erin.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adelaida.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            5. Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Printer Boy (Mina Lower & Upper Printer Boy).Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      9. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      10. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      11. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      12. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      13. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Dyke Park.Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Hamden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Mount Carmel.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        4. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

    5. Michigan.Estats Units.

      1. Àrea del Llac Superior.Michigan.Estats Units.

      2. Keweenaw Co.Michigan.Estats Units.

        1. Llac Superior.Keweenaw Co.Michigan.Estats Units.

          1. Isle Royale National Park.Llac Superior.Keweenaw Co.Michigan.Estats Units.

            1. Mina Island.Isle Royale National Park.Llac Superior.Keweenaw Co.Michigan.Estats Units.

            2. Mina Minong.Isle Royale National Park.Llac Superior.Keweenaw Co.Michigan.Estats Units.

            3. Mina Saginaw.Isle Royale National Park.Llac Superior.Keweenaw Co.Michigan.Estats Units.

            4. Mina Wendingo.Isle Royale National Park.Llac Superior.Keweenaw Co.Michigan.Estats Units.

    6. Nova Jersey.Estats Units.

      1. Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

        1. Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

          1. Franklin districte miner.Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

            1. Mina Franklin.Franklin districte miner.Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

  7. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cornwall (Cornualles).Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

  8. Itàlia.U.E.

    1. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    2. Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
  9. Kazakhstàn (Kazajstàn).C.E.I.

    1. Dzhezkazgan (Dzhezkazgan Oblast).Kazakhstàn (Kazajstàn).C.E.I.

      1. Mina Itauz.Dzhezkazgan (Dzhezkazgan Oblast).Kazakhstàn (Kazajstàn).C.E.I.

  10. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

  11. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      2. Batopilas.Chihuahua.Méxic.

        1. Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

          1. San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

            1. Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              1. Mina El Carmen.Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

    2. Zacatecas.Méxic.

      1. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

  12. Namíbia.

    1. Khomas (Regió de Khomas).Namibia.

      1. Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

        1. Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

          1. Mina Onjanga.Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

    2. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

  13. Perú.

    1. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    2. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    3. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Ragra (Minasragra).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    4. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  14. Portugal.U.E.

    1. Évora.Portugal.U.E.
      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

  15. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  16. Zaire (Congo).

    1. Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      1. Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Mina Mashamba West.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.