FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

AMETISTA

VARIETATS

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Tectosilicats.

GRUP/SÉRIE:

CRISTOBALITA

LECHATELIERITA

MELANOFLOGITA

MELANOFLOGITAβ

MOGANITA

ÓPAL

QUARS

STISHOVITA

TRIDIMITA

TRIDIMITAα

TRIDIMITAβ

COMPOSICIÓ: SiO2
SISTEMA: Trigonal.

VARIETATS:

AMETISTA

QUARS

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

AMETISTA

QUARS AMETISTA

COLOR:

Lila.Morat.Púrpura.Violeta.Violeta clar.Violeta fosc.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

ALBITA

AMETISTA

CALCITA

CITRINA

FLUORITA

LEPIDOCROCITA

LIMONITA

ORTOSA

QUARS

QUARS ALBITAT

QUARS FUMAT

AMBIENT: Ígni pegmatític.Filonià.Magmàtic.

PRESENTACIÓ:

En cristalls prismàtics piramidals.Biterminats.Agregats de cristalls piramidals.Mes rarament en plaques i agregats cristal.litzats en flor (flor d'ametista).En agregats bicolors (amb fumat o citrina).

Cristalls en ceptre.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

Alguns cristalls d'AMETISTA contenen inclusions de microcristalls en forma de feixos de LEPIDOCROCITA

El color es degut a impureças de Fe.

 

MOSTRES:
Veure

AMETISTA Agregat granular compacta amb cristalls, recobert de microcristalls

 de calcita en geodes.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Brasil.

22,5 cm.

© 2010 Ll.García.

Veure

AMETISTA Agregat de cristalls en flor (flor d'ametista).

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Irai.Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).

Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

21,4 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

AMETISTA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Planalto.Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).

Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

AMETISTA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera El Vértice.Cerromuriano (Cerro Muriano).

Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

7,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

AMETISTA Fragment de geoda.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

10,4 cm.

© 2015 Ll.García.

Veure

AMETISTA Fragment amb fluorita.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

AMETISTA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

9 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

AMETISTA Cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

AMETISTA Fragment amb cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Bloc Xalupa.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

AMETISTA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

AMETISTA Cristall.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

AMETISTA Cristall.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina Catón (Mina Los Pajaritos) (Mina Los Pajarillos).Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

AMETISTA Agregat de cristalls en fragment de geoda.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Sidi Rahhal.El Kelaâ des Sraghna Provincia.Marrakech-Tensift-El Haouz.

Marroc.

7,8 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

AMETISTA Cristall.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Gilgit.Districte Gilgit.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

7,8 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

AMETISTA Cristall d'exfoliació.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pretoria.Gauteng.Sudàfrica.

3,8 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

AMETISTA Cristall prismàtic allargat amb creixements en "pinya" de cristalls, al prisma.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mt. Magaliesberg.Pretoria.Gauteng.Sudàfrica.

12,8 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

AMETISTA Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Artigas.Departament d'Artigas.Uruguay.

6,8 cm.

© 2005 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

    • Joan Monplet.El Filó.Sant Celoni.Barcelona.Grup Mineralógic Català.GMC.

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://usuarios.lycos.es/pmminerales/

    • http://www.wrightsrockshop.com/gallery/amethystgallery/amethyst_gallery.htm

    • http://www.mtlilygems.com/mineinfo/4pkinfo.html

    • http://www.mtlilygems.com/mineinfo/ptrsnpk.html

    • http://www.terra.es/personal3/sulfur/pag.2.htm

    • http://www.johnbetts-fineminerals.com/jhbnyc/gifs/22122.htm

    • http://www.quartzpage.de/amethyst.html

    • http://www.minvision.com

AMETISTA

Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Artigas.Departament d'Artigas.Uruguay.

6,8x5,1x2,8 cm.

© 2005 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mts. Hunsrück.Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Pedrera Setz.Mts. Hunsrück.Idar-Oberstein.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  2. Argentina.

    1. Córdoba.Argentina.

      1. San Alberto.Córdoba.Argentina.

        1. Mina Clavero (Milac Navira).San Alberto.Córdoba.Argentina.

          1. Villa Benegas.Mina Clavero (Milac Navira).San Alberto.Córdoba.Argentina.

            1. Mina Don Nicolás.Villa Benegas.Mina Clavero (Milac Navira).San Alberto.Córdoba.Argentina.

  3. Austria.U.E.

    1. Tirol.Austria.U.E.

      1. Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

        1. Zillertal (Vall Ziller).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

          1. Mörchnerkar.Zillertal (Vall Ziller).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

  4. Brasil.

    1. Espirito Santo.Brasil.

      1. Vitória.Espirito Santo.Brasil.

        1. Santa Maria do Jetiba.Vitória.Espirito Santo.Brasil.

    2. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Montezuma.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

    3. Rio Grande do Sul.Brasil.

      1. Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

        1. Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

          1. Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

            1. Irai.Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

            2. Planalto.Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

  5. Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Thunder Bay districte.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Mina Phantom.Thunder Bay districte.Toronto.Ontario.Canadà.

  6. Corea del Sud.

    1. Kiongsang-namdo (Gyeongsangnam-do).Corea del Sud.

      1. Eonyang.Kiongsang-namdo (Gyeongsangnam-do).Corea del Sud.

  7. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Majada Redonda.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Promontori de les Àgates (Promontori Charidemo).Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Los Escullos.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera El Vértice.Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Oficarsa.Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Castillo de las Guardas.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. El Castelluelo.Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Azaila.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Los Pedreñales.Azaila.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Ledesma.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Pedrera Guixeres (Pedrera Can Súria).Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bloc Xalupa.Cala Salions.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

    1. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    2. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Abaràn.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Descubierto Emília.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Escombrera dels Biterminats.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            3. Mina Catón (Mina Los Pajaritos) (Mina Los Pajarillos).Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina Suerte Encontrada.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    3. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    4. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Outes.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Valadares (San Miguel de Valadares).Outes.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina Romeiro (Jaciment Romeiro).Valadares (San Miguel de Valadares).Outes.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lalín.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Donramiro (Santa María de Donramiro).Lalín.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

  8. Estats Units.

    1. Arizona.Estats Units.

      1. Maricopa Co.Arizona.Estats Units.

        1. Mts. Mazatzal.Maricopa Co.Arizona.Estats Units.

          1. Four Peaks.Mts. Mazatzal.Maricopa Co.Arizona.Estats Units.

            1. Mina Four Peaks (Mina Four Peaks Amethyst).Four Peaks.Mts. Mazatzal.Maricopa Co.Arizona.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Dixie.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      3. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      4. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      5. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Batòlit de Pikes Peak.Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      6. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Coaldale.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      7. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      8. Grand Co.Colorado.Estats Units.

      9. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      10. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rainbow Lode.Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      11. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Amethyst Queen.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Nancy Hanks.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      12. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Amethyst Fault System.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          2. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. Bulldog Mountain.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bulldog Mountain (Mina Bulldog).Bulldog Mountain.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            2. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  2. Filó P (P Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            3. Wolf Creek Pass.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      13. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. K.D. Pocket (Cata K.D.).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Idarado (Àrea d'Ouray).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      14. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Hill districte (La Garita).Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      15. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda Keystone (Keystone Claim).Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Demanda Genoa (Genoa Claim).Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            3. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      16. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Florissant.Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Elmwood.Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Balf.Elmwood.Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Southington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera O & G Woodbury (Pedrera Orenaug) (Pedrera O & G nº 1) (Pedrera Woodbury) (O & G Woodbury Quarry) (Orenaug Quarry) (O & G nº 1 Quarry)  (Woodbury Quarry).Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Meriden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

    4. Georgia.Estats Units.

      1. Wilkes Co.Georgia.Estats Units.

        1. Jackson's Crossroads.Wilkes Co.Georgia.Estats Units.

    5. Maine.Estats Units.

      1. Oxford Co.Maine.Estats Units.

        1. Sweden.Oxford Co.Maine.Estats Units.

    6. Montana.Estats Units.

      1. Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

        1. Elkhorn Hot Springs.Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

          1. Beaverhead-Deerlodge National Forest.Elkhorn Hot Springs.Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

            1. Pioneer Mountains.Beaverhead-Deerlodge National Forest.Elkhorn Hot Springs.Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

              1. Crystal Park.Pioneer Mountains.Beaverhead-Deerlodge National Forest.Elkhorn Hot Springs.Beaverhead Co.Montana.Estats Units.

    7. Nevada.Estats Units.

      1. Washoe Co.Nevada.Estats Units.

        1. Petersen Peak (Petersen Mountain).Washoe Co.Nevada.Estats Units.

          1. Mines Petersen Mountain (Petersen Mountain Quartz Mines).Petersen Peak (Petersen Mountain).Washoe Co.Nevada.Estats Units.

    8. Nou Méxic.Estats Units.

      1. Grant Co.Nou Méxic.Estats Units.

        1. Mule Creek.Grant Co.Nou Méxic.Estats Units.

          1. Steeple Rock districte miner.Mule Creek.Grant Co.Nou Méxic.Estats Units.

            1. Brushy Mountain (Mule Creek) (Saw Mill Creek).Steeple Rock districte miner.Mule Creek.Grant Co.Nou Méxic.Estats Units.

    9. Washington.Estats Units.

      1. King Co.Washington.Estats Units.

        1. Denny Mountain.King Co.Washington.Estats Units.

          1. Rockhound Gulch.Denny Mountain.King Co.Washington.Estats Units.

  9. França.U.E.

    1. Ródano-Alps.França.U.E.

      1. Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

        1. Glacera de les Ametistes.Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

          1. Agulla de les Ametistes.Glacera de les Ametistes.Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

  10. Grècia.U.E.

    1. Prefectura Ciclades.Grècia.U.E.
      1. Illes Ciclades.Prefectura Ciclades.Grècia.U.E.
        1. Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.
          1. Illa de Sèrifos.Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.
            1. Avissalos (Avyssalos) (Mt. Aghriomelisa).Illa de Sèrifos.Cíclades Occidentals.Illes Cíclades.Prefectura Cíclades.Grècia.U.E.

  11. Índia.

    1. Maharashtra.Índia.

      1. Ahmednagar Districte (Ahmed Nagar).Maharashtra.Índia.

      2. Mumbai.Maharashtra.Índia.

        1. Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

          1. Ajanta.Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

  12. Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
  13. Madagascar.

  14. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Aouli.Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

    2. Marrakech-Tensift-El Haouz.Marroc.

      1. El Kelaâ des Sraghna Provincia.Marrakech-Tensift-El Haouz.Marroc.

        1. Sidi Rahhal.El Kelaâ des Sraghna Provincia.Marrakech-Tensift-El Haouz.Marroc.

  15. Méxic.

    1. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Peregrina.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina La Sirena.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            2. Mina San Juan de Rayas.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            3. Mina Valenciana.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina El Refugio.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Mina Jesús María.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          3. Mina La Luz.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          4. Mina San Lorenzo de Tehuilotepec.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          5. Mina Santa Rita (Mina Bolañitos).La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    2. Guerrero.Méxic.

      1. Zumpango del Rio.Guerrero.Méxic.

        1. Amatitlàn.Zumpango del Rio.Guerrero.Méxic.

          1. Mina Amatitlàn.Amatitlàn.Zumpango del Rio.Guerrero.Méxic.

          2. Mina La Sorpresa.Amatitlàn.Zumpango del Rio.Guerrero.Méxic.

          3. Mina Santa Margarita.Amatitlàn.Zumpango del Rio.Guerrero.Méxic.

          4. Mina Valenciana.Amatitlàn.Zumpango del Rio.Guerrero.Méxic.

    3. Veracruz (Veracruz de Ignacio de la Llave).Méxic.

      1. Profesor Rafael Ramírez (Las Vigas de Ramírez) (Las Vigas).Veracruz (Veracruz de Ignacio de la Llave).Méxic.

        1. Turó de Concoria.Profesor Rafael Ramírez (Las Vigas de Ramírez) (Las Vigas).Veracruz (Veracruz de Ignacio de la Llave).Méxic.

        2. Turó de Piedra Parada.Profesor Rafael Ramírez (Las Vigas de Ramírez) (Las Vigas).Veracruz (Veracruz de Ignacio de la Llave).Méxic.

  16. Namíbia.

    1. Erongo.Namíbia.

      1. Brandberg districte.Erongo.Namíbia.

        1. Brandberg.Brandberg districte.Erongo.Namíbia.

          1. Mts. Goboboseb.Brandberg.Brandberg districte.Erongo.Namíbia.

      2. Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

        1. Mts. Erongo.Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

    2. Karas.Namíbia.

      1. Gran Namaqualand (Great Namaqualand).Karas.Namíbia.

        1. Warmbad.Gran Namaqualand (Great Namaqualand).Karas.Namíbia.

          1. Orange River.Warmbad.Gran Namaqualand (Great Namaqualand).Karas.Namíbia.

  17. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Districte Gilgit.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Gilgit.Districte Gilgit.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  18. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina La Gringa.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Ica (Departamento de Ica).Perú.

      1. Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

    3. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    4. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  19. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  20. Romanía.U.E.

    1. Transilvania.Romanía.U.E.

      1. Hunedoara (Comtat d'Hunedoara).Transilvania.Romanía.U.E.

        1. Porkura (Vălişoara).Hunedoara (Comtat d'Hunedoara).Transilvania.Romanía.U.E.

  21. Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    1. Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Mts.Urals (Sverdlovsk).Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

          1. Mursinska (Sarapulka).Mts.Urals (Sverdlovsk).Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

            1. Mina Mursinska (Mina Murzinka, Mina Murzinsk, Mina Mursinsk).Mursinska (Sarapulka).Mts.Urals (Sverdlovsk).Yekaterinburg.Sverdlovskaya Oblast (Sverdlovsk).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    2. Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Saha (Saja).Yakutia (Iacutia).Sibéria Oriental.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

  22. Sri Lanka.

  23. Sudàfrica.

    1. Gauteng.Sudàfrica.

      1. Pretoria.Gauteng.Sudàfrica.

        1. Mt. Magaliesberg.Pretoria.Gauteng.Sudàfrica.

    2. Mpumlanga (Mpumalanga) (Transvaal Oriental).Sudàfrica.

      1. Boekenhout.Mpumlanga (Mpumalanga) (Transvaal Oriental).Sudàfrica.

  24. Txéquia.U.E.

    1. Bohemia.Txéquia.U.E.

      1. Liberec (Libereck'y Kraj).Bohemia.Txéquia.U.E.

        1. Semily.Liberec (Libereck'y Kraj).Bohemia.Txéquia.U.E.

          1. Mt. Kozákov (Mt. Kosakow).Semily.Liberec (Libereck'y Kraj).Bohemia.Txéquia.U.E.

  25. Uruguay.

    1. Departament d'Artigas.Uruguay.

      1. Artigas.Departament d'Artigas.Uruguay.

      2. Catalán Grande.Departament d'Artigas.Uruguay.

        1. Pedrera Catalán Grande.Catalán Grande.Departament d'Artigas.Uruguay.

      3. Tres Cerros de Santiño.Departament d'Artigas.Uruguay.

        1. Pedrera Santiño.Tres Cerros de Santiño.Departament d'Artigas.Uruguay.

  26. Xina.

    1. Hubei.Xina.

      1. Huangshi.Hubei.Xina.

        1. Daye.Huangshi.Hubei.Xina.

          1. Mina Daye (Mina Fengjiashan).Daye.Huangshi.Hubei.Xina.

    2. Sichuan.Xina.

      1. Liangshan.Sichuan.Xina.

        1. Meigu.Liangshan.Sichuan.Xina.

          1. Pedrera Hongquizhen.Meigu.Liangshan.Sichuan.Xina.

  27. Zambia.

  28. Zimbawe.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.