FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

QUARS LLETÓS

VARIETATS

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Tectosilicats.

GRUP/SÉRIE:

CRISTOBALITA

LECHATELIERITA

MELANOFLOGITA

MELANOFLOGITAβ

MOGANITA

ÓPAL

QUARS

STISHOVITA

TRIDIMITA

TRIDIMITAα

TRIDIMITAβ

COMPOSICIÓ: SiO2
SISTEMA: Trigonal.

VARIETATS:

QUARS

QUARS LLETÓS

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

 
COLOR:

Blanc.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

BARITINA

CALCITA

FLUORITA

LIMONITA

QUARS LLETÓS

AMBIENT: Filonìa.Hidrotermal.
PRESENTACIÓ: En cristalls prismàtics piramidals, també cuboíde i en masas compactas.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 
NOTES:  
MOSTRES:
Veure

QUARS LLETÓS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS LLETÓS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Lloret Blau.Lloret de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS LLETÓS Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mina de Can Magre.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

QUARS LLETÓS Grup de cristalls prismàtics piramidals.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 2014 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.misminerales.com/showphoto.php/photo/95/sort/1/size/medium/cat/518/page/

QUARS LLETÓS

Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

SiO2

Lloret Blau.Lloret de Mar.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,5x3,2x2,9 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Mina Guillermín.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

    1. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Platja del Arbeyal (Platja de La Casera) (Playa del Arbeyal) (Playa de la Casera).Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    2. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Peñarrubia.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Navedo.Peñarrubia.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    3. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Barruecopardo.Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    4. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Las Cuevas.Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    5. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Coll de la Boquera.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Turón.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Lloret de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Lloret Blau.Lloret de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de Can Magre.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Barranc del Cargol.Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

    6. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    7. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Càceres municípi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Aldea Moret.Càceres municípi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Montaña de Càceres.Aldea Moret.Càceres municípi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Portanchito (El Portanchito, Sierra de la Mosca).Montaña de Càceres.Aldea Moret.Càceres municipi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

                1. Arroyo de Valdeflorez (Arroyo de Valhondo).Sierra del Portanchito (El Portanchito, Sierra de la Mosca).Montaña de Càceres.Aldea Moret.Càceres municipi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

                  1. Mines de Valdeflorez (Mines de Valdeflores).Arroyo de Valdeflorez (Arroyo de Valhondo).Sierra del Portanchito (El Portanchito, Sierra de la Mosca).Montaña de Càceres.Aldea Moret.Càceres municipi.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    8. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Morrazo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Península del Morrazo.O Morrazo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Moaña.Península del Morrazo.O Morrazo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Domaio.Moaña.Península del Morrazo.O Morrazo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Monte Faro (Monte Faro de  Domaio).Domaio.Moaña.Península del Morrazo.O Morrazo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    9. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Aguilar del Rio Alhama.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Navajún.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Medrano.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

  2. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Pinta Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Prospecció The Princess Finder.Pinta Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Deadmans Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Deadmans Canyon pegmatite.Deadmans Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      3. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

            1. Royal Gorge.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Border Feldspar.Royal Gorge.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      4. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Quartz Creek Pegmatite districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Opportunity.Quartz Creek Pegmatite districte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      5. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      6. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      7. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rainbow Lode.Àrea de Red Feather Lakes.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      8. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Engineer Pass.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Mountain Monarch.Engineer Pass.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          2. Leaning Tree Pocket (Cata Leaning Tree).Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          3. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Meteor Pocket.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Burguer King Pocket.Àrea Meteor Pocket.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Ohio.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      9. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      10. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina American Tunnel.Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Bullion King.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        3. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Morris.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera O & G Woodbury (Pedrera Orenaug) (Pedrera O & G nº 1) (Pedrera Woodbury) (O & G Woodbury Quarry) (Orenaug Quarry) (O & G nº 1 Quarry)  (Woodbury Quarry).Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. North Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Lantern Hill (Lantern Hill Quarry).North Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      5. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Stafford.Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Diamond Ledge (Stafford Springs).West Stafford.Stafford.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

    5. Washington.Estats Units.

      1. King Co.Washington.Estats Units.

        1. Denny Mountain.King Co.Washington.Estats Units.

          1. Rockhound Gulch.Denny Mountain.King Co.Washington.Estats Units.

  3. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  4. Perú.

    1. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. El Toro (Jaciment El Toro).Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callullin (Jaciment Callullin).Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    2. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  5. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  6. Portugal.U.E.

    1. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Herdade da Mostardeira.Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

    2. Viseu.Portugal.U.E.
      1. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.