FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

ESFALERITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfurs.

GRUP/SÉRIE:

ESFALERITA

HAWLEYITA

METACINÀBRI

STILLEITA

TIEMANNITA

COMPOSICIÓ: (Zn,Fe2+)S
SISTEMA: Cúbic.

VARIETATS:

CLEOFANA

ESFALERITA

ESFALERITA ENCARAMEL.LADA

ESFALERITA ROBÍ

MARMATITA

MESCLAS:

ALASKAITA

SCHALENBLENDA

SINÓNIMS:

BLACK JACK

BLENDA

BLENDA DE CINC

ESFALERITA

FALSA GALENA

COLOR:

Ambre.Groc.Marró clar.Marró fosc.Negre.Taronja.Verd oliva pàlid.

TEXTURA: Metàl.lica.Vítria.

PARAGÉNESI:

ANKERITA

CALCITA

DOLOMITA

ESFALERITA

FLUORITA

GALENA

MARCASSITA

QUARS

QUARS HIALÍ

QUARS LLETÓS

AMBIENT: Filonià.Hidrotermal.
PRESENTACIÓ: En cristall.En masas granulars i compactas.Barrejada amb GALENA

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Adamantina.Metàl.lica.Submetàl.lica.Vítria.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

(?). Mineral dubtós o probable en el jaciment.No confirmat.

 

MOSTRES:
Veure
ESFALERITA Fragment testàci amb dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.

Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

7,2 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls amb calcita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

12,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Microcristalls amb hidrocincita i microcristalls de quars hialí.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina del Poble.Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2009 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Fragment.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Fragment granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).

Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,4 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat granular amb galena en quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).

Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.

Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

7,6 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de microcristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

3,4 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls amb dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.

Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Fragment granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).

Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,3 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls sobre dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Jalapa.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls mil.limétrics.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x 0,8 cm

© 2014 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Fragment granular en matriu.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls amb cristalls de quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Túnel José Maestre.Portmàn.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

7,3 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

8,8 cm.

© 1999Ll.García.

Veure
ESFALERITA   Fragment en quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Haute Loire.Auvergne.França.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls sobre dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Les Malines.Saint Laurent Le Minier.Gard.

Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ESFALERITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.

Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Alcides Carrión.

Pasco.Perú.

9,8 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

ESFALERITA

Agregat de cristalls en "pinya", amb quars lletós.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Zn,Fe2+)S

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,2x4,3x3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Baghlan.Afghanistàn.

      1. Darra Alasang (Darrah-Alasang) (Dara-Alasang).Baghlan.Afghanistàn.

    2. Ghazni.Afghanistàn.

      1. Dipósit nº 551.Ghazni.Afghanistàn.

    3. Ghowr.Afghanistàn.

      1. Bedan.Ghowr.Afghanistàn.

    4. Kandahar.Afghanistàn.

      1. Kalai Assad.Kandahar.Afghanistàn.

        1. Bibi-Ghauker (Bibi-Gauhar).Kalai Assad.Kandahar.Afghanistàn.

    5. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

        1. Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Central.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Occidental.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

    6. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Bakhud.Oruzgan.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Neudorf.Saxónia.Alemanya.U.E.

  3. Bolivia.

    1. Oruro.Bolivia.

      1. Poopo.Oruro.Bolivia.

        1. Poopo municipi.Poopo.Oruro.Bolivia.

          1. Mina Santa Cruz.Poopo municipi.Poopo.Oruro.Bolivia.

  4. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

  5. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.

      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.
          1. Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina Langis (Mina Casey).Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

  6. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Pirrimplin.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mines de la Venecia.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. San José.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Santa Bárbara.San José.Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Niñas.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mines del Cerro Colorado.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Fondón.Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina La Granadina.Mines de Fondón.Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Garrucha.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cuevas del Almanzora.Sierra Almagrera.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Barranco Chaparral.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Globo.Barranco Chaparral.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                2. Mina Herminia.Barranco Chaparral.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                3. Mina República.Barranco Chaparral.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              2. Barranco Chico de Fernández.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Carmen y Pablo.Barranco Chico de Fernández.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                2. Mina Unión y Águila.Barranco Chico de Fernández.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              3. Barranco Chico de la Torre.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Centinela.Barranco Chico de la Torre.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Garibaldi.Barranco Chico de la Torre.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              4. Cala Concha.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Templanza.Cala Concha.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              5. El Arteal.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina Leopoldo.El Arteal.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              6. Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  1. Mina Angelina.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  2. Mina Arislipo (Mina Aristipo).Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  3. Mina Campohermoso.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  4. Mina Castadiva (Mina Casta Diva).Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  5. Mina Consejo.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  6. Mina Crescencia.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  7. Mina Desamparados.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  8. Mina Doña Blanca.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  9. Mina Dos Mundos.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  10. Mina El Boletín.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  11. Mina El Mesías.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  12. Mina Encarnación.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  13. Mina Justicia.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  14. Mina La Iberia.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  15. Mina La Real.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  16. Mina La Verdad.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  17. Mina Leopoldo.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  18. Mina Los Amigos.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  19. Mina Luna Segunda.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  20. Mina Medio Mundo.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  21. Mina Mercurio.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  22. Mina Mi Isabelita.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  23. Mina Observación a Castadiva.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  24. Mina Paquita.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  25. Mina Paraiso.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  26. Mina París y Elisa.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  27. Mina Peruana.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  28. Mina Poderosa Envidiada (Mina Poderosa Envidia) (Mina Chacona).Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  29. Mina Ramo de Flores.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  30. Mina Recompensa.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  31. Mina Riojana.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  32. Mina Rondeña.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  33. Mina San Jerónimo.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  34. Mina San Juan (Pozo San Juan).Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  35. Mina Santa María Magdalena.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  36. Mina Tres Amigos.Barranco del Francés.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                2. Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  1. Barranco de la Raja.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                    1. Mina Ánimas.Barranco de la Raja.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  1. Mina Águila.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  2. Mina Belén de Salcedo.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  3. Mina Californias.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  4. Mina Carmen de Larios.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  5. Mina Constancia.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  6. Mina Convenio de Vergara.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  7. Mina Dulcinea.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  8. Mina Esperanza (Mina La Esperanza) (Mina de los Curas).Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  9. Mina Feliz Encuentro.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  10. Mina Fuensanta.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  11. Mina Hermosa.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  12. Mina Independiente.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  13. Mina La Estrella.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  14. Mina La Gloria.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  15. Mina La Guzmana.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  16. Mina La Jacoba.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  17. Mina Observación (Mina La Observación) (Mina de Orozco).Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                  18. Mina Patrocinio.Barranco Jaroso.Los Lobos.Cuevas del Almanzora.Sierra Almagrera.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  19. Mina Purísima Concepción.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  20. Mina Rescatada.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  21. Mina Roque.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  22. Mina Rosario.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  23. Mina San Agustín.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  24. Mina San Cayetano.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  25. Mina San Diego.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  26. Mina San Luis Gonzaga.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  27. Mina San Manuel.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  28. Mina San Vicente Ferrer.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  29. Mina Santa Elena.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  30. Mina Santa Isabel.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  31. Mina Venus Amante.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  32. Mina Verdad de un Artista.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  33. Mina Virgen de Montserrat.Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  34. Mina Virgen del Carmen (Mina Carmen) (Mina de los Soleres).Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                3. Mina La Suerte.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Berja.Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        5. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
      1. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Alcaracejos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Baza.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Gor.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Sierra de Almijara.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Corta Atalaya.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

    1. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Ana.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Robert.Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina de Viciele.Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Pilar.Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Aragón.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Mina Leonor.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de La Pedraza.Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Ménsula.Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San José (Mina Barranco del Hocino).Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge El Carrascal.Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San Ramón.Paratge El Carrascal.Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Reajo.Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Joaquina.Barranc del Reajo.Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Segura de Baños.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Antillón.Segura de Baños.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Ivona.Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Belerda.Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Degaña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Tablado (Trabao).Degaña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Corralín.Tablado (Trabao).Degaña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Ibias.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de la Campa del Trave.Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pou Esperanza (Pozu Esperanza;Pozo Esperanza).Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Escombrera de Morgao (Hg) (Escombrera de Los Rueldos).Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Oceño.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cuñaba.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Los Cinchos (Paraje Los Cinchos).Cuñaba.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Los Cinchos.Los Cinchos (Paraje Los Cinchos).Cuñaba.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Merodio.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Huerta.Merodio.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina del Collado de la Huerta.Collado de la Huerta.Merodio.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Panes.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Suarias.Panes.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Valleja de Laspra (Paraje de Valleja de Laspra).Panes.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Nicolasina.Valleja de Laspra (Paraje de Valleja de Laspra).Panes.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Pics d'Europa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mina Carmen.San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Mina Carmina (Mina A Carmina).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          4. Mina San José.San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        20. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Estrella Polar.Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        21. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        22. Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Luarca (Lluarca).Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        23. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Montealegre.Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        24. Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Garganta.Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mina Antonia.Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Mallorca (Illa de Mallorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      2. Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Ramales de la Victoria.Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Gibaja.Ramales de la Victoria.Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Gibaja.Gibaja.Ramales de la Victoria.Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Rasines.Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Valle de Villaverde (Villaverde de Trucios).Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Campoo de Yuso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Lanchares.Campoo de Yuso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mina Vicente.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Novales.Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina San José.Mines de Novales.Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Caborredondo.Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Emilia.Caborredondo.Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Puerto Calderón.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Puerto Calderón.Puerto Calderón.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Comillas.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Rioturbio.Comillas.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Corona.Rioturbio.Comillas.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Ruiloba.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mina San Felipe.Ruiloba.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Mina Santa Lucita.Ruiloba.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          4. San Vicente de la Barquera.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Santillán-Boria.San Vicente de la Barquera.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          5. Santillana del Mar.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Arroyo.Santillana del Mar.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          6. Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Canales.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina San Bartolomé.Canales.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Mina Dolorcita.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Mina Dolores.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Mina Esmeralda.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            5. Mina Hermosa.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            6. Mina Juan.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            7. Mina Magdalena.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            8. Mina San Roque.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            9. Mina Santa Bárbara.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            10. Mina Santa Francisca.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            11. Mina Sebastianita.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            12. Mina Sinforosa.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            13. Mina Teresa.Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          7. Val de San Vicente.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines del Llavero.Val de San Vicente.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          8. Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina Cuévanos.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina El Cereceo (Clot de Cereceo) (Socavón de Cereceo).Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina La Cuerre (Pou Lacuerre).Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina La Florida.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  5. Mina La Isidra.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  6. Mina Las Ligorias.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  7. Mina Rubiales.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Mercadal.Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Nieves (Mina Nieves).Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        6. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Mànforas.Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    1. Casetón de Àndara (Mines de la Mazarrasa, Mines del Redondal, Mines del Evangelista).Sierra de Àndara.Vall de Liebana.Bejes.Cillorigo de Liebana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    2. Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                      1. Mina Enclavada.Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Castro-Cillorigo.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Collada de la Ramarosa.Castro-Cillorigo.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                2. Collada de Tresmascondiu.Castro-Cillorigo.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                3. Horno del Doblillo (Doblillu;Dobrillo).Castro-Cillorigo.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                4. Pic Grajal de Abajo (Pico del Grajal de Abajo).Castro-Cillorigo.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Tresviso.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        7. Pas-Miera (Valles Pasiegos) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Villacarriedo.Pas-Miera (Valles Pasiegos) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        8. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. El Zanjón (El Zanjón de Reocín).Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Zona Oest (Zona Pilares i Punta de Lanza).Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Capa Sud.Zona Oest (Zona Pilares i Punta de Lanza).Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Peña Las Garmas.Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines del Médico.Peña Las Garmas.Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        9. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedrera La Verde.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Pedrera Verdenueva.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Peñacastillo.Santander municipi.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cajo (Barri de Cajo).Peñacastillo.Santander municipi.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cajo.Cajo (Barri de Cajo).Peñacastillo.Santander municipi.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mina Leonor.Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        10. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Marina de Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Elechas.Marina de Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Riotuerto.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. La Cavada.Riotuerto.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Toral de los Vados.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Antonina.Toral de los Vados.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Clara (Mina Santa Clara).Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Cabezarrubias del Puerto.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mines de San Quintín.Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.
      3. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Layos.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Martorell.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Juanita.Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Santa Coloma de Gramanet.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Poble.Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina d'en Torrent (Mina de la Font de la Teula).Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Trinchera.Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mines de Turón.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Filó de l'Obaga.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  2. Filó de la Solana.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  3. Filó del Rei.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines dels Crossos.Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Vall del Cortiella.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines del Mas del Mestre.Vall del Cortiella.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Lagarto.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de la Mena/Ciutadella (Mina Luisa).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Jalapa.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Concessió San José.Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              4. Mina Raimunda.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pou 2.Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mina La Chilena.El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.(?)

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina San Antonio.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Túnel José Maestre.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    10. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Barambio.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Carranza (Concha).Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Durangaldea.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Durango.Durangaldea.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        4. Lanestosa.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      3. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aralar (Mines d'Arritzaga).Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Beasain.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Cerain (Zerain).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        4. Legorreta.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        5. Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Tutankamen.Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        6. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        7. Oñate (Oñati).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    11. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Ahillones.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.
      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    12. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Fonsagrada.A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.
          2. Baleira (O Cádavo).A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Debesa (A Devesa).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Debesa.Debesa (A Devesa).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Obe (Ove).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Obe.Obe (Ove).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Navia de Suarna.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa María de Son.Navia de Suarna.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Rubiais (Rubiales).Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Jaciment de Rubiales (Mina Rubiales).Rubiais (Rubiales).Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Castroverde.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bolaño.Castroverde.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa Eufemia de Visuña (Visuña).Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Os Corvos.Santa Eufemia de Visuña (Visuña).Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Devesa de As Valiñas.Mt. Os Corvos.Santa Eufemia de Visuña (Visuña).Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Vilafabriz.Devesa de As Valiñas.Mt. Os Corvos.Santa Eufemia de Visuña (Visuña).Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lalín.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    13. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Collada Grande.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Filó Corrales.Collada Grande.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Vall del Riu Calamantio (Valle de Rio Calamantio).Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de San Román (Mina del Arroyo del Calamantio) (Mina del Calamantio) (Mina Corrales).Vall del Riu Calamantio (Valle de Rio Calamantio).Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Arroyo Menárez.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Providencia (Mina Túneles de los Moros).Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    14. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Bera (Vera) de Bidasoa.Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

        2. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

  7. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Bahrenberg.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Brenner.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Prince William Sound districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Portage Bay.Prince William Sound districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Liberty Bell.Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hi Yu.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina McCarty.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Newsboy.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Apex.Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina El Nido.Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Jualin.Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Alaska-Juneau.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Groundhog.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Perseverance.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Comet.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Horrible.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Ophir.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demandes Wagner (Wagner Group Claims) (Salmon Creek Gold Mining Company).Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Crown Point.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Frenchy Creek.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Hatcher.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Hirshey.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Iron Mask.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Mascot.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Nearhouse.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mina Primrose.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Mines Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Mahoney.Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Sealevel (Mina Sea Level).Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      8. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Fern.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Golden Zone.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Independence.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Lucky Shot.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Mabel.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      9. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      10. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Dawson.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Flagstaff.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Khayyam.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Lucky Nell.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        5. Mina Puyallup.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        6. Mina Riverside.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      11. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hirst-Chichagof.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      12. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      13. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hercules.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Jumbo.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Lansing.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Mother Lode.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      14. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Boulder-Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cinturó de Tungsté (Tungsten Belt).Boulder-Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        4. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Buckhorn.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Humboldt.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        5. Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Oregon.Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        6. Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina White Raven.Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de St. Elmo.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea de Silver Plume.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Nabob.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Jackson districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Annamosa.Jackson districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        5. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Dixie.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Lamartine.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        6. Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Elephant Hill.Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea White Hills.Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. C.H.C.Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Lily D.C.H.C.Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            2. Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bancroft.Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Sambo.Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            3. Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Enterprise.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Rico Aspen.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Union Carbonate.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            4. Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Atlantic Cable.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

                1. Túnel Blackhawk (Log Cabin).Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      6. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      7. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      8. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Patch (Mina Glory Hole).Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      9. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. North Italian Mountain.Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      10. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Champion.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      11. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      12. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      13. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Garbutt.Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Ibex (Mina Little Johnnie).Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Maid of Erin.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Wolftone.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Evans Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Resurrection.Evans Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Fryer Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Matchless.Fryer Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            5. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Julia Fisk.Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            6. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina A. Y. & Minnie.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Moyer.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            7. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            8. Mina Silver Cord.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            9. Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina First National.Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      14. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. East Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Holy Moses.East Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            2. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó Emperious (Emperious Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  2. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  3. Filó P (P Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                4. Mina Commodore nº 5.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      15. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      16. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Portland.Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              2. Waterhole Pocket (Cata Waterhole).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Grizzly Bear.Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Idarado (Àrea d'Ouray).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            6. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina National Belle.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      17. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Tanner Boy.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          4. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea de Wilkerson Pass West.Park Co.Colorado.Estats Units.

      18. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Midnight.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Smuggler.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      19. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

          1. South Mountain.Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

            1. Túnel Golconda (Mina Golconda).South Mountain.Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      20. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      21. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      22. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Gold Prince.Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Ransom.Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Bullion King.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Longfellow.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        3. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adams.Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Mogul.Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Red and Bonita.Cement Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            3. Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Osceole.Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Sunnyside.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            5. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      23. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Big Four.Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        3. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wire Patch.Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Wellington.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        4. Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Colonel Sellers.Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Wilfley.Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      24. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    1. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Brookfield Lead (Brookfield Lead Mine).Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Sandy Hook (Old Sandy Hook Gold Mine).Sandy Hook.Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        3. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        4. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. North Canaan (Canaan).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Canaan.North Canaan (Canaan).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Hale (Hale Quarry) (Pedrera Andrews) (Andrews Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

    2. Nova Jersey.Estats Units.

      1. Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

        1. Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

          1. Franklin districte miner.Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

            1. Mina Franklin.Franklin districte miner.Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

    3. Tennessee.Estats Units.

      1. Smith Co.Tennessee.Estats Units.

        1. Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

          1. Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

            1. Mina Elmwood.Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

  8. França.U.E.

    1. Auvergne.França.U.E.

      1. Haute Loire.Auvergne.França.U.E.

    2. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    3. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Bousole.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                2. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Tuchan.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina del Coll de Laporta.Tuchan.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      2. Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Saint Laurent Le Minier.Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Mina Les Malines.Saint Laurent Le Minier.Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      3. Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.
        1. Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Le Rivièral (Prospecció d'U Le Rivièral).Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

    4. Provença-Alps-Costa Blava.França.U.E.

      1. Var.Provença-Alps-Costa Blava.França.U.E.

        1. La Londe-Les Maures.Var.Provença-Alps-Costa Blava.França.U.E.

          1. La Londe.La Londe-Les Maures.Var.Provença-Alps-Costa Blava.França.U.E.

            1. Massís Les Maures.La Londe.La Londe-Les Maures.Var.Provença-Alps-Costa Blava.França.U.E.

              1. Mina de las Bormettes (Mina l'Argentiere) (Mina L'Argentiere-Bormettes).Massís Les Maures.La Londe.La Londe-Les Maures.Var.Provença-Alps-Costa Blava.França.U.E.

    5. Ródano-Alps.França.U.E.

      1. Rhône.Ródano-Alps.França.U.E.

        1. Isère.Rhône.Ródano-Alps.França.

          1. Bourg d'Oisans.Isère.Rhône.Ródano-Alps.França.

            1. Mina La Gardette.Bourg d'Oisans.Isère.Rhône.Ródano-Alps.França.

  9. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Sardenya.Itàlia.U.E.

      1. Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

          1. Pedrera La Facciata.Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

  10. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  11. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  12. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

        1. Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Erupción (Mina Ahumada) (Mina Erupción-Ahumada).Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

      2. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      3. Batopilas.Chihuahua.Méxic.

        1. Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

          1. San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

            1. Cerro de Los Tajos.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              1. Mina Los Tajos.Cerro de Los Tajos.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

            2. Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              1. Mina New Nevada (Mina Nueva Nevada) (Mina Nevada Valenciana).Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

      4. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina Mellado.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            2. Mina Valenciana.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina San Pedro.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    4. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        2. Zimapàn.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    5. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          2. Mina Santa Elena.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

        1. Veta Grande.Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

      3. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

  13. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina San Martín.Chiuruco (Chiurucu).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Pucarrajo.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          3. Mina Santa Rosa (Prospecció Santa Rosa).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          4. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          5. Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Mercedes.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina San Francisco.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          6. Quebrada Torres.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina San José del Banco.Quebrada Torres.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Huallapon (Mina Huayllapon).Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Laguna Yuringa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Utupara.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      3. Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Azurín.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Plomiza.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    4. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    5. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Palomo.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      3. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      4. Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Huachocolpa (Distrito de Huachocolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Angélica.Huachocolpa (Distrito de Huachocolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina Caudalosa Chica.Huachocolpa (Distrito de Huachocolpa).Huancavelica.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    6. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      2. Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Raura.San Miguel de Cauri (Distrito de San Miguel de Cauri).Lauricocha.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    7. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Santa Rita.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    8. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Mina Igor.Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Veta Milluachaqui (La Esperanza).Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              2. Veta Salpo.Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            3. Mina La Guardia.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Zona Central (Veta Central).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    9. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Veta Argentina.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Veta Chilena.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Veta Gladys.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            4. Veta Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            5. Veta Pampa.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Casapalca.Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Coricancha.San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        3. San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina El Farallón.San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    10. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina de Cerro de Pasco (Mina Paragsha) (Tajo Raúl Rojas).Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        3. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Mina Racracancha.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    11. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  14. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  15. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            2. Mines de Panasqueíra.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

              1. Nivell 2.Mines de Panasqueíra.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

  16. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  17. Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    1. Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Mina Nikolaevskiy.Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

  18. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  19. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.