FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

MOSCOVITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Fil.losilicats.Miques.

GRUP/SÉRIE:

ALUMINOCELADONITA

ANANDITA

ANNITA

BIOTITA

BITYITA

BORMOSCOVITA

CELADONITA

CHERNYKHITA

CLINTONITA

CROMCELADONITA

CROMFIL.LITA

EASTONITA

FERRIANNITA

FERRIFLOGOPITA

FLOGOPITA

FLUOROFLOGOPITA

GLAUCONITA

KINOSHITALITA

LEPIDOLITA

MAGNESIZINNWALDITA

MARGARITA

MASUTOMILITA

MICA

MOSCOVITA

NANPINGITA

NORRISHITA

PARAGONITA

POLILITIONITA

PREISWERKITA

SIDEROFIL.LITA

SODIFLOGOPITA

TAENIOLITA

TOBELITA

VERMICULITA

WONESITA

ZINDWALDITA

COMPOSICIÓ: KAl2(Si3Al)O10(OH,F)2
SISTEMA: Monoclínic.

VARIETATS:

ALURGITA

BARI-MOSCOVITA

FERRIMOSCOVITA

FUCHSITA

IL.LITA

MOSCOVITA

OELLACHERITA

ROSCOELITA

SERICITA

MESCLAS:

ACHLUSITA

AGLAITA

MARGARODITA

PINITA

SINÓNIMS:

ESPEJUELO

MICA BLANCA

MICA COMUNA

MICA POTÀSICA

MOSCOVITA

COLOR:

Gris argentat.Incolor.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

ALBITA

ANDALUSITA

BERIL.LE

BIOTITA

CLEAVELANDITA

MICROCLINA

MOSCOVITA

ORTOSA

QUARS

QUARS FUMAT

QUARS ROSA

SILLIMANITA

AMBIENT: Pegmatític.
PRESENTACIÓ: En agregats de cristalls hexagonals escatosos i laminars.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 
NOTES:  
MOSTRES:
Veure

MOSCOVITA Cristalls en estel amb quars hialí.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

6,8 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Fragment laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Cristalls amb albita.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mina Santa Rosa.Itambacuri.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Agregat laminar amb quars.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.

Andalusía.Espanya.U.E.

10,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Agregats escatosos sobre microclina.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Agregats laminars.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Agregat de cristalls tabular-hexagonals sobre cristalls d'albita.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Fragment laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

7,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Montejo de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).

Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mina de Penouta.Penouta.Viana do Bolo.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

6,8 cm.

© 2011 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.handbookofmineralogy.org/pdfs/muscovite.pdf

MOSCOVITA

Agregat de cristalls tabular-hexagonals sobre cristalls d'albita.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,2x2,2x1,9 cm.

© 2005 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Darawa-Su (Darava-Su).Badakhstàn.Afghanistàn.

      2. Eshkashim (Ishkashem) (Camp de pegmatites Eshkashim).Badakhstàn.Afghanistàn.

      3. Talbuzanak (Camp de Talbuzanak).(Badakhstàn.Afghanistàn.

    2. Baghlan.Afghanistàn.

      1. Andarab (Pegmatites d'Andarab).Baghlan.Afghanistàn.

    3. Ghazni.Afghanistàn.

      1. Band-i-Sultan.Ghazni.Afghanistàn.

    4. Helmand.Afghanistàn.

      1. Bashlang.Helmand.Afghanistàn.

    5. Kapisa.Afghanistàn.

      1. Dara i Daram  (Daram Daram) (Daram i Daram) (Camp de pegmatites de Dara i Daram).Kapisa.Afghanistàn.

    6. Laghman.Afghanistàn.

      1. Darrahe-Nur (Dara i Nur) (Camp de pegmatites de Darrahe-Nur).Laghman.Afghanistàn.

      1. Kurghal (Korghal) (Camp de pegmatites Kurghal).Laghman.Afghanistàn.

      2. Shahidan (Camp de pegmatites Shaidan).Laghman.Afghanistàn.

    7. Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Camp de Darra-i-Pech.Nangarhar.Afghanistàn.

        1. Darra-i-Pech (Dipósit de Darra-i-Pech) (Darrahe-Pech) (Darrahe-i-Peck) (Dara-i-Pech).Camp de Darra-i-Pech.Nangarhar.Afghanistàn.

      2. Chawki (Camp de pegmatites Chawki).Nangarhar.Afghanistàn.

      3. Darai Nur (Camp de pegmatites Darai Nur).Nangarhar.Afghanistàn.

      4. Kantiway (Kantiwa) (Camp de pegmatites Kantiway).Nangarhar.Afghanistàn.

      5. Pachighram (Camp de pegmatites Pachighram).Nangarhar.Afghanistàn.

      6. Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Surkh-Rod (Camp de pegmatites Surkh-Rod).Nangarhar.Afghanistàn.

    8. Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    9. Chawki-Sarhani.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    10. Darra-i-Pec.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    11. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Taghawlor (Camp de Taghawlor).Oruzgan.Afghanistàn.

    12. Parvan.Afghanistàn.

      1. Awshoba.Parvan.Afghanistàn.

    13. Vardak.Afghanistàn.

      1. Andar.Vardak.Afghanistàn.

      1. Dardang.Vardak.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

  3. Austria.U.E.

    1. Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

      1. Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

        1. Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

          1. Donnersbachwald.Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

  4. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

              1. Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        2. Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Conselheiro Pena.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          2. Divino das Larangeiras.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        3. Itambacuri.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Santa Rosa.Itambacuri.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        4. Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Golconda.Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        5. Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Pederneira.Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        6. Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        7. Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Morro Redondo.Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. La Axarquía.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Rosario.Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Penouta.Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Barruecopardo.Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Lumbrales.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Pinilla de Fermoselle.Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    5. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. El Cardoso.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    6. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Can Tintoré (Mines de Can Tintorer).Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina 15.Mines de Can Tintoré (Mines de Can Tintorer).Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Pedrera Guixeres (Pedrera Can Súria).Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    7. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Montejo de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    8. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Valle de la Serena.La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de la Osa.Valle de la Serena.La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    9. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #1.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Filó #2.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              3. Filó #3.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          3. Coristanco.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Erbecedo (San Salvador de Erbecedo).Coristanco.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. O Valadouro.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Guntín.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Retorta.Guntín.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Navallo de Arriba (O Navallo).Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Serra do Xistral.Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Viana do Bolo.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Viana do Bolo.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina de Penouta.Penouta.Viana do Bolo.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

      4. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Campo del Maragato.Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    10. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Embassament de Mansilla.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Serra de Cameros (Sierra de Cameros).Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Jualin.Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Kensington.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Lost River.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      6. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mina Pennsylvania.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Oregon.Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Clara May (Mina Clora May).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        5. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Browns Canyon.Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        6. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        7. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Homestake.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Rock King.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea de Silver Plume.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Santa Fé Mountain.Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eureka.St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Deadmans Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Deadmans Canyon pegmatite.Deadmans Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        3. El Paso Districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Johnny Feldspar.El Paso Districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      5. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

            1. Royal Gorge.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Border Feldspar.Royal Gorge.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      6. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. White Cloud Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      7. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Hagerman Pass.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      8. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      9. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Nancy Hanks.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      10. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      11. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      12. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          4. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Great Western.Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

        4. Àrea de Wilkerson Pass West.Park Co.Colorado.Estats Units.

        5. Guffey districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Meyers Ranch.Guffey districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        6. McGuire Pegmatite (Lone Lode Pegmatite).Park Co.Colorado.Estats Units.

        7. Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryal.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea del camping Spruce Grove.Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

      13. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      14. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Four Mile Creek (Fourmile Creek).Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda RAMS.Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        4. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        5. Crystal Peak-Teller Co.Colorado.Estats Units.

        6. Pegmatita Black Cloud (Mina Black Cloud).Teller Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Biermann (Biermann Quarry).Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Prospecció Danbury Beryl (Danbury Beryl Prospect).Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            3. Tall de carretera Porter Hill (Porter Hill road cut).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº1 (Howe nº1 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Pedrera Howe nº4 (Howe nº4 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Simpson (Simpson Quarry)  (Wiarda Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Pedrera Spinelli (Prospecció Spinelli) (Spinelli Quarry).South Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            3. South Glastonbury Pegmatite District.South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Green Mountain (The Green Mountain Mine).West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Morris.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Roebling (Roebling Mine).Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Reynolds Bridge.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        8. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        9. Watertown.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        10. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Moodus.East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Prospeccions Mount Tom (Mount Tom Prospects).Moodus.East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Nathan Hall (Nathan Hall Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera State Forest #1 (State Forest #1 Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Slocum Beryl Prospect.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera i Prospecció CCC (Pedrera Civilian Conservation Corps).Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Mina Walden Gem (Walden Gem Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera Bordonaro (Bordonaro Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          4. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          5. Pedrera Hale (Hale Quarry) (Pedrera Andrews) (Andrews Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          6. Pedrera Pelton (Pelton's Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          7. Pedrera Penfield (Penfield Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      1. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Branford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New London.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Norwich.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Windham Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Thompson.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Thompson.Thompson.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

  7. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

  8. Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  9. Marroc.

    1. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  10. Namíbia.

    1. Erongo.Namíbia.

      1. Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

        1. Mts. Erongo.Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

  11. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Shengus (Shingus).Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          2. Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  12. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Los Latinos (Jaciment Los Latinos).Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    3. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    4. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

  13. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

    3. Viseu.Portugal.U.E.
      1. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

  14. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  15. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  16. Xina.

    1. Hunan.Xina.

    2. Regió Oriental.Xina.

      1. Fujian.Regió Oriental.Xina.

        1. Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

          1. Yunxiao (Yunling).Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

            1. Tongbei.Yunxiao (Yunling).Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.