FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

SIDERITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Carbonats, Borats i Nitrats.

SUBCLASSE:

Carbonats.

GRUP/SÉRIE:

CALCISIDERITA

CALCITA

ESFEROCOBALTITA

GASPEITA

MAGNESITA

OTAVITA

RODOCROSSITA

SIDERITA

SMITHSONITA

COMPOSICIÓ: FeCO3
SISTEMA: Trigonal.

VARIETATS:

ESFEROSIDERITA

SIDERITA

SIDEROPLESITA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

CALIBITA

CHALIBITA

ESPAT DE FERRO

FERRO ESPÀTIC

SIDERITA

SIDEROSA

COLOR: Bru.Crem.Groc fosc.Marró.Marró fosc.Marró rogenc.Negre.Verd fosc.Verd gris.
TEXTURA: Pètria.Vítria.Terrosa.

PARAGÉNESI:

APATITA

BARITINA

CALCITA

CELESTINA

DOLOMITA

ESFALERITA

FERBERITA

FLUORITA

GALENA

GUIX

PIRITA

QUARS

QUARS HIALÍ

SIDERITA

AMBIENT: Hidrotermal.Sedimentàri.
PRESENTACIÓ: En cristalls d'hàbitus romboédric i masas espàtiques.En cristalls lenticulars i pseudotabulars.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

Del grec "Sideros", ferro.

NOTES:  
MOSTRES:
Veure SIDERITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina de la Concepción.Las Menas.Serón.

Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 2003 Ll.García.

Veure

SIDERITA Fragment.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Sierra Almagrera.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.

Andalusía.Espanya.U.E.

7,7 cm.

© 2003 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de microcristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mines Virgen de Fàtima.Carataunas.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure SIDERITA Cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Corta Barranco.Sierra Menera.Ojos Negros.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

8,6 cm.

© 2003 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de microcristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de cristalls laminars.Probablement per sideritització de la dolomita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de cristalls pseudomórfics de calcita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure SIDERITA Cristalls sobre quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

SIDERITA Fragment compacta.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 2008 Ll.García. 

Veure

SIDERITA Fragment compacte amb baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure SIDERITA Fragment granular.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Jalapa.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de microcristalls amb calcita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure SIDERITA Fragment granular.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Elosúa.Somorrostro (Vall de Somorrostro).Biscàia.

Euskàdi.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure SIDERITA Cristalls en geoda.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

7,7 cm.

© 2011 J.Ferrer.

Veure SIDERITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina East Pool.Camborne.Illogan.Cornwall (Cornualles).Anglaterra.

Gran Bretanya.U.E.

4,3 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de cristalls lenticulars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Rosas.Narcao.Sulcis.Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

4,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure SIDERITA Agregat de cristalls lenticulars sobre ferberita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.

Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

5,1 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://usuarios.lycos.es/pmminerales/

SIDERITA

Agregat de cristalls amb celestina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

FeCO3

Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.

Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

6,8x5,6x3,7 cm.

© 2003 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Kapisa.Afghanistàn.

      1. Chukri-Naw.Kapisa.Afghanistàn.

    2. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Daykundi (Àrea de Daykundi).Oruzgan.Afghanistàn.

        1. Awlamqul.Daykundi (Àrea de Daykundi).Oruzgan.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Baviera.Alemanya.U.E.

      1. Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

        1. Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

          1. Waidhaus.Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

            1. Hagendorf.Waidhaus.Vohenstrauss.Neustad an der Waldnaab.Baviera.Alemanya.U.E.

    2. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    3. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

      2. Neudorf.Saxónia.Alemanya.U.E.

    4. Turíngia.Alemanya.U.E.

      1. Friedrichrode.Turíngia.Alemanya.U.E.

  3. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Ouro Preto.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

  4. Canadà.

    1. Québec.Canadà.

      1. Montreal.Quebec.Canadà.

        1. Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

          1. Mt. Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

            1. Pedreres De Mix&Poudrette.Mt. Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Abla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora),Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Concepción.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina Dulce María.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina Menas.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              4. Mina San Miguel.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Fondón.Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina La Granadina.Mines de Fondón.Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Garrucha.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        7. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Arteal.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Sierra Almagrera.El Arteal.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Túnel del Arteal (Foradada de Santa Bàrbara).Sierra Almagrera.El Arteal.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Las Rozas.Las Herrerias.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Corta Santa Matilde.Las Rozas.Las Herrerias.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        8. Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra Almagrera.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        9. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        10. Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lucainena de las Torres.Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines de Lucainena de las Torres.Lucainena de las Torres.Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Belmez.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Carataunas.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines Virgen de Fàtima.Carataunas.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Güejar-Sierra.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Lanteira.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina El Vagón.Lanteira.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Trévelez.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. La Carolina.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cazalla de la Sierra.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Constantina.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Guadalcanal.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.
    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Canfranc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Chinipí.Canfranc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Bilbilitana.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de La Pedraza.Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Ménsula.Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cueva del Claudio.Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Afloraments de Cueva del Claudio.Cueva del Claudio.Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Santa Rosa.Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge El Carrascal.Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San Ramón.Paratge El Carrascal.Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pedreres Mulet i Suñer.Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Corta Barranco.Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Corta Los Lobos.Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Segura de Baños.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Antillón.Segura de Baños.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Santisima Trinidad.Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E. (?)

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E. (?)

        5. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Santo Adriano del Monte (San Adrianu).Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Grandas de Salime.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Ibias.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mt. Naranco.Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Naranco.Mt. Naranco.Lugarín (Llugarín).Villapérez (Villaperi).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Taramundi.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Barca.Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Soto de La Barca.La Barca.Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Anita.Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Vedat Miner Josefa (Coto Minero Josefa).Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina Anita.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina Ceferina.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina Previsión.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina Trinidad.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Talledo.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina del Cura.Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Puente Arce.Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Entrambasaguas.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. El Bosque.Entrambasaguas.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Herguijuela de la Sierra.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Petra II.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mines de San Quintín.Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Henarejos.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Valdemoro del Rey.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Villora.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      3. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Setiles.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Pontons.Pontons.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Poble.Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Pardines.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sant Joan de les Abadesses.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Valls del Valira.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Civís.Les Valls del Valira.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'Ordèn.Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de Cova Roja.Bonastre.Baix Penedés.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Camp de Tarragona.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Reus.Camp de Tarragona.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Lagarto.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              4. Mina Régia Antiga.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de la Mena/Ciutadella (Mina Luisa).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Jalapa.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pinyana Sud.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Àguilas.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Sierra de Cocón.Àguilas.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Moratalla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    9. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Barambio.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Casa d'Urdaleta (Casa de Chirriquitón).Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Urdaleta.Casa d'Urdaleta (Casa de Chirriquitón).Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          2. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Arrazola.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Gallarta.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Bodovalle.Gallarta.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        4. Somorrostro.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Elosúa.Somorrostro.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      3. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Beràstegui.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Irún.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        4. Oiartzun.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    10. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Magacela.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    11. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Fonsagrada.A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.
        2. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Galdo.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de la Robada.Galdo.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vilaoudriz.Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Navia de Suarna.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

    12. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Rubializa.Afloraments de Fe.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Serra San Lorenzo (Sierra de San Lorenzo).Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Valle de Valvanera (Valle de las Menas).Serra San Lorenzo (Sierra de San Lorenzo).Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Cabeza del Santo.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Collado de Zorrasnos.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Ladera de Larcales.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Peña Arzales.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              5. Tiro El Canto.Afloraments de Fe.Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Filó Pilita.Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Matute.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Matute.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          6. Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Paratge La Mina de Oro (Paraje La Mina de Oro).Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          7. Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. La Lastrilla.Afloraments de Fe.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          8. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          9. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          10. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Peña Llana.Afloraments de Fe.Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Aldea de San Antón.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Afloraments de Fe.Aldea de San Antón.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina Marte.Aldea de San Antón.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Azárrulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Afloraments de Fe.Azárrulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina de Gorpeitia (Este).Azárrulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Mina de Gorpeitia (Nordeste).Azárrulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Estribació NW de San Lorenzo.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Coveitia.Estribació NW de San Lorenzo.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Fuente Blanca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Relaucia.Fuente Blanca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    13. Navarra.Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

        1. Bera (Vera) de Bidasoa.Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

        2. Lesaka (Lesaca).Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

    14. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Chiva.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      6. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        4. Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina White Raven.Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Lamartine.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Elephant Hill.Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      6. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      7. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Patch (Mina Glory Hole).Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      8. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      9. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Garbutt.Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Ibex (Mina Little Johnnie).Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Evans Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Resurrection.Evans Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Fryer Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Matchless.Fryer Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moyer.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      10. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      11. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      12. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda R. A. Kosnar.Yucca Hill.Steven's Ranch.Lake George.Park Co.Colorado.Estats Units.

      13. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Smuggler.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      14. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      15. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Wellington.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      16. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Ore Hill.Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
          1. Mina Scovill (Scovill Mine).Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Seymour.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

  7. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Caune des Causses.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                2. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      2. Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  8. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cornwall (Cornualles).Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        1. Illogan.Cornwall (Cornualles).Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Camborne.Illogan.Cornwall (Cornualles).Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Mina East Pool.Camborne.Illogan.Cornwall (Cornualles).Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

  9. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.
    1. Sardenya.Itàlia.U.E.

      1. Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

        1. Sulcis.Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

          1. Narcao.Sulcis.Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

            1. Mina Rosas.Narcao.Sulcis.Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      3. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  10. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  11. Marroc.

    1. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  12. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            1. Mina San Antonio.Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

  13. Namíbia.

    1. Erongo.Namíbia.

      1. Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

        1. Mts. Erongo.Omaruru districte.Erongo.Namíbia.

  14. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Herminia.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            2. Mina Julcani.Julcanii (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    3. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    4. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    5. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    6. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    7. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    8. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  15. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  16. Portugal.U.E.

    1. Alentejo.Portugal.U.E.

      1. Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

        1. Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

          1. Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

            1. Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

              1. Mina Preguiça.Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

    2. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    3. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Herdade da Mostardeira.Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

  17. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

    2. Satu Mare.Romanía.U.E.

      1. Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

        1. Turt.Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

          1. Mina Turt.Turt.Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

  18. Xina.

    1. Hunan.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.