FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

PIROLUSITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Óxids i Hidróxids.

SUBCLASSE:

Óxids.

GRUP/SÉRIE:

CASSITERITA

ILMENORÚTIL

PARATEL.LURITA

PIROLUSITA

RÚTIL

SQUAWCREEKITA

COMPOSICIÓ: MnO2
SISTEMA: Tetragonal.

VARIETATS:

PIROLUSITA

PIROLUSITA DENDRÍTICA

POLIANITA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

PIROLUSITA

SABÓ DE VIDRIER

WAD (En part)

COLOR: Gris fosc.Negre.
TEXTURA: Submetàl.lica.Pétria.Terrosa.

PARAGÉNESI:

BARITINA

CALCITA

FLUORITA

HAUSMANNITA

LIMONITA

MANGANITA

PIROLUSITA

PIROXMANGITA

QUARS

RODONITA

AMBIENT: Secundàri hidrotermal.Sedimentàri.
PRESENTACIÓ: En agregats fibrosos i compactas, botrioídals crostes i terrosos.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Mat.Submetàl.lica.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

Es diu també del grup dels óxids de manganès en general.

També fa referéncia a vegades la POLIANITA com a sinónim de la PIROLUSITA.

 (?). Referéncies amb dubtes.

 

MOSTRES:
Veure

PIROLUSITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mina de Valdelamusa.Valdelamusa.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mina Santa Teresa.Gavassa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Taques sobre cristalls octaédrics de fluorita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,8 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Microagregats pseudoesferoidals recobrint microcristalls laminar-tabulars de baritina.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2010 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Impregnacions sobre cristalls de quars.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

9,7 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Crostes botrioidals sobre matriu.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mina Jalapa.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Crostes sobre matriu.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,9 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mina Serrana.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Cristalls amb romanechita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mina Haití.Mina Esperanza-Haití.Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Agregat de cristalls pseudoesferoidals.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mina Serra do Rossalgar.Cercal (Cercal do Alentejo).Santiago do Cacém.

Setúbal.Portugal.U.E.

3,9 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

PIROLUSITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Zaire (Congo).

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://mipagina.moneda-hispanica.com/Fichas/Pirolusita.htm

PIROLUSITA

Agregat de cristalls.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

MnO2

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,3x3,8x3,3 cm.

© 2001 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Renània del Nord-Westfalia.Alemanya.U.E.

      1. Siegen.Renània del Nord-Westfalia.Alemanya.U.E.

  2. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Concessió Victoria.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                2. Demasía a Victoria.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                3. Mina El Triunvirato.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                4. Mina León Bravo.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                5. Mina San Miguel.Mines de El Chive (Coto Peón).Sierra de la Atalaya.El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mines de Cerro Minado.Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        4. Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Zafarraya.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almonaster La Real.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Calañas.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Nerva.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Valdelamusa.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina de Valdelamusa.Valdelamusa.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Valverde del Camino.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        7. Zalamea La Real.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Marbella.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Periana.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.
    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Estopanyà.Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Teresa.Estopanyà.Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Gavassa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Santa Teresa.Gavassa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Jaca.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E. (?)

          1. Mina Santo Ángel.Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E. (?)

        2. Calatayud.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Carenas.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mt. Atalaya.Carenas.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cueva del Claudio.Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Afloraments de Cueva del Claudio.Cueva del Claudio.Alto de Valdegarcía.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alcañiz.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Aliàga.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Camañas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Cerro de la Mina.Camañas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Concessió Inocencia.Cerro de la Mina.Camañas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Concessió Júpiter.Cerro de la Mina.Camañas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Celadas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Crivillén.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Los Mases de Crivillén.Crivillén.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Gargallo.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Libros.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        8. Montalbàn.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Arangas.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Berodia.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Inguanzo.Berodia.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Sierra de Dobros.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Dobros.Sierra de Dobros.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Cudillero (Cuideiru).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Grandas de Salime.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Cuera.Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Luarca.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cuadroveña.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Arriondas (Les Arriondes).Cuadroveña.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Abándames.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Cotero (Paraje El Cotero).Abándames.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Trabajo.El Cotero (Paraje El Cotero).Abándames.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Alevia.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Rectitud.Alevia.Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sevares (Sebares).Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        20. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        21. Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        22. Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Luarca (Lluarca).Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Trevias.Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Brieves.Trevias.Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        23. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        24. Villayón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Puente Arce.Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Belorado.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Salas de los Infantes.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Boñar.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Alcañices.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

                1. Mina Clara (Mina Santa Clara).Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Almagro.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Ballesteros de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Brazatortas.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        4. Valdepeñas.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Piqueras.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Tordesilos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      3. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Belbís de la Jara.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Palafrugell.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Carregador de la mina.Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Das.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Anglés.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Pedrera Guixeres (Pedrera Can Súria).Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          1. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tuixén.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Cortàs.Cortàs.Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'Ordèn.Tossal Ras (El Tossal Ras).Ordèn (Talltendre de Baix).Bellver de Cerdanya.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Lagarto.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de la Mena/Ciutadella (Mina Luisa).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Jalapa.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Concessió San José.Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              4. Mina Serrana.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pinyana (Mina Argentífera).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Pinyana Sud.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Segarrés.Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    1. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Alcalà de Henares.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    2. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Caravaca de la Cruz.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Esperanza-Haití.Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.
                1. Mina Haití.Mina Esperanza-Haití.Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.
              2. Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina Rómulo.Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          3. Los Belones.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina Manolita.Los Belones.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          4. San Ginés de la Jara.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          5. Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Cap de Palos.Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Cala del Caballo (Cala Cola del Caballo).Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Gaviota.Cala del Caballo (Cala Cola del Caballo).Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Fuensanta.Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        5. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    3. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Jerez de los Caballeros.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Olíva de la Frontera.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Sierra del Santo Espíritu.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    4. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Fonsagrada.A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.
            1. San Pedro de Neiro (Neiro) (San Pedro).A Fonsagrada.A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.
              1. Riotorto.San Pedro de Neiro (Neiro) (San Pedro).A Fonsagrada.A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Guarda.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cambados.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Nigrán.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Panxón (San Xoán de Panxón).Nigrán.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Monteferro (Península de Monteferro).Panxón (San Xoán de Panxón).Nigrán.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    5. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Demanda Teodosia.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Fe.Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Corral del Moro.Afloraments de Fe.Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    6. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    7. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  3. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      3. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      4. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Oregon nº3 Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      5. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Evening Star.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Wolftone.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      6. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Commodore nº 5.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      7. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº1 (Howe nº1 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Simpson (Simpson Quarry)  (Wiarda Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Ore Hill.Lakeville.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Ore Hill.Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
            1. Mina Salisbury Iron (Salisbury Iron Mines).Ore Hill.Salisbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      1. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Southford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

  4. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.
  5. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        1. Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Mina Florence.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    2. Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  7. Perú.

    1. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  8. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  9. Portugal.U.E.

    1. Setúbal.Portugal.U.E.

      1. Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

        1. Cercal (Cercal do Alentejo).Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

          1. Mina Serra do Rossalgar.Cercal (Cercal do Alentejo).Santiago do Cacém.Setúbal.Portugal.U.E.

  10. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  11. Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.