FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

MAGNETITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Óxids i Hidróxids.

SUBCLASSE:

Óxids.Espinel.les.

GRUP/SÉRIE:

COCROMITA

COULSONITA

CROMITA

CUPROESPINEL.LA

ESPINEL.LA

FRANKLINITA

GAHNITA

GALAXITA

HAUSMANNITA

JACOBSITA

MAGHEMITA

MAGNESICROMITA

MAGNESIFERRITA

MAGNETITA

MANGANOCROMITA

NICROMITA

QANDILITA

TREVORITA

ULVOESPINEL.LA

VUORELAINENITA

ZINCOCROMITA

COMPOSICIÓ: Fe2+(Fe3+)2O4
SISTEMA: Cúbic.
VARIETATS: MAGNETITA
NIQUELMAGNETITA
MESCLAS:  

SINÓNIMS:

CALAMITA

ESPINEL.lA DE FERRO

ESPINEL.LA MAGNÉTICA

FERRO MAGNÉTIC

MAGNETITA

PEDRA DE VETA

PEDRA IMANT

COLOR: Gris fosc.Negre.
TEXTURA: Metàl.lica.

PARAGÉNESI:

ALMANDINA

ANDRADITA

AXINITA

CALCOPIRITA

DIÓPSID

EPIDOT

GROSSULARIA

MAGNETITA

MALAQUITA

PIRITA

QUARS

AMBIENT: Hidrotermal.Magmàtic.Metamórfic.Pegmatític.Sedimentàri.
PRESENTACIÓ: En cristalls octaédrics, rarament dodecaédrics i en masas compactas i granulars.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Metàl.lica.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure

MAGNETITA Agregat de cristalls.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Mina El Diablo.Prospecció San Calixto.Cerro Huañaquino.Potosí.Bolivia.

6 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Cristall.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Juazeiro.Salvador.Bahía.Brasil.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Las Herrerias.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Microcristalls octaédrics.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

Vista 0,7x0,5 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Fragment amb grossularia.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Fragment amb andradita i diópsid.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

8,4 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Fragment amb grànuls de galena i pirita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Agregat de cristalls.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

18,5 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

MAGNETITA Cristalls octaédrics i cuboctaédrics sobre matriu.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

5,2 cm.

© 2012 Ll.García.

REFERÉNCIES:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.misminerales.com

    • http://www.misminerales.com/showphoto.php/photo/408/sort/1/size/medium/cat/518/page/

    • http://www.nuevoportal.com/andando/pueblos/extrema/badajoz/jerezcaba.html#minerales

MAGNETITA

Agregat de cristalls.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Fe2+(Fe3+)2O4

Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.

Extremadura.Espanya.U.E.

7,2x5,2x4,7 cm.

© 2004 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.

        1. Mina Lapislàssul.li.Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.
    2. Badghis.Afghanistàn.

      1. Ahankashan.Badghis.Afghanistàn.

    1. Baghlan.Afghanistàn.

      1. Darra Alasang (Darrah-Alasang) (Dara-Alasang).Baghlan.Afghanistàn.

    2. Bamian (Bamiyan).Afghanistàn.

      1. Chuy.Bamian (Bamiyan).Afghanistàn.

    3. Ghazni.Afghanistàn.

      1. Dipósit nº 551.Ghazni.Afghanistàn.

    4. Herat.Afghanistàn.

      1. Bandi-Medira (Dahana).Herat.Afghanistàn.

      2. Dahana (Dakana).Herat.Afghanistàn.

    5. Kandahar.Afghanistàn.

      1. Aumiyt.Kandahar.Afghanistàn.

      2. Darra-i-Nur.Kandahar.Afghanistàn.

    6. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

        1. Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Central.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

    7. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Buzghala II.Oruzgan.Afghanistàn.

    8. Zabol.Afghanistàn.

      1. Baghawan (Baghawan I).Zabol.Afghanistàn.

      2. Bolo.Zabol.Afghanistàn.

        1. Mizan.Bolo.Zabol.Afghanistàn.

  2. Bolivia.

    1. Potosí.Bolivia.

      1. Cerro Huañaquino.Potosí.Bolivia.

        1. Prospecció San Calixto.Cerro Huañaquino.Potosí.Bolivia.

          1. Mina El Diablo.Prospecció San Calixto.Cerro Huañaquino.Potosí.Bolivia.

  3. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

      1. Salvador.Bahía.Brasil.

        1. Juazeiro.Salvador.Bahía.Brasil.

  4. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Oficarsa.Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Carratraca.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Concepción (Mina El Peñoncillo).Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina de Viciele.Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Pilar.Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mt. Abanto.Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Sandy.Mt. Abanto.Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Doiras.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E. (?)

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E. (?)

        3. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mina La Esperanza.Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porcía.Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Taramundi.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mina Antonia.Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Coto Miner Vivaldi.San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              2. Coto Miner Wagner.San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Campo de Calatrava comarca.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. San Pablo de los Montes.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Vallvidrera.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Casellas.Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Volcà Roca Negra (Volcà Rocanegra).Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Gredera del Volcà Roca Negra (Gredera del Rocanegra).Volcà Roca Negra (Volcà Rocanegra).Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
        2. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Valls del Valira.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall d'Aos.Les Valls del Valira.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Os de Civís (Aos).Vall d'Aos.Les Valls del Valira.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines dels Crossos.Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Prat de Comte (Prat de Compte).Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          2. San Lorenzo de El Escorial.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Calasparra.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Baños de Gilico.Calasparra.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        5. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    10. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina Aguablanca.Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Herrería.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            2. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            3. Sierra del Cordel.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Monchi.Sierra del Cordel.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            4. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Zafra.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Jerez de los Caballeros.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    11. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cedeira.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Teixido (Santo André de Teixido).Cedeira.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Teixidelo.Teixido (Santo André de Teixido).Cedeira.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Serra da Capelada(ii) (Àrea de Cedeira).Teixidelo.Teixido (Santo André de Teixido).Cedeira.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Manolita.Serra da Capelada(ii) (Àrea de Cedeira).Teixidelo.Teixido (Santo André de Teixido).Cedeira.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cariño.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de la Silvarosa.Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Galdo.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de la Robada.Galdo.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vilaoudriz.Vilaoudriz.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Xermade (Germade).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Grup Miner Marta (Grupo Minero Marta).Xermade (Germade).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina da Moura.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de Juana.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  3. Mina de Prado.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  4. Mina do Cinco.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  5. Mina do Dez.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  6. Mina do Sete.Mines de Freixo.Freixo.Marcelle (San Miguel de Marcelle).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Carbia (San Xoán de Carbia).Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Galiñeiro (Zona de Vigo).Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    12. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Triangle de Altuzarra-Azárrulla-Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Roza Grande.Triangle de Altuzarra-Azárrulla-Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    13. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  5. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

        1. Easton.Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Poor Man.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Rich Hill.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Rush & Brown.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Salt Chuck.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        5. Mina Stevenstown.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        6. Mina Uncle Sam.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      8. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Midas.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      10. Wade Hampton CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Disappointment.Wade Hampton CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Willow Creek.Wade Hampton CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      11. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Coolfood.Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

          1. Chandalar districte miner.Coolfood.Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

            1. Tobin Creek (Plaer de Tobin Creek).Chandalar districte miner.Coolfood.Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        5. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Salida.Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        6. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        7. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Santa Fé Mountain.Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Costilla Co.Colorado.Estats Units.

        1. Trinchera Range.Costilla Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rusell.Trinchera Range.Costilla Co.Colorado.Estats Units.

      5. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      6. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      7. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      8. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      9. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      10. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Ibex (Mina Little Johnnie).Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      11. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      12. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      13. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ironton Park.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Belle of the West.Ironton Park.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      14. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Badger Creek.Park Co.Colorado.Estats Units.

      15. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      16. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hall Turquoise (Mina Villa Grove Turquoise).Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Crystal Hill districte (La Garita).Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        3. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      17. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Barkhamsted.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Green Mountain (The Green Mountain Mine).West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Sharon.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Winchester.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Winsted.Winchester.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Tuttle (Tuttle Mine).Winsted.Winchester.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Pelton (Pelton's Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Branford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      5. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New London.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Norwich.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      6. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Mansfield.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

  6. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

  7. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Lombardía.Itàlia.U.E.

      1. Sondrio.Lombardía.Itàlia.U.E.

        1. Valmalenco (Chiesa in Valmalenco).Sondrio.Lombardía.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      3. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  8. Marroc.

    1. Mts.Anti Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

      2. Imilchil.Mts.Anti-Atlas.Marroc.

        1. Bou Agra.Imilchil.Mts.Anti-Atlas.Marroc.

  9. Méxic.

    1. Durango.Méxic.

      1. Durango municipi.Durango.Méxic.

        1. Victória de Durango.Durango municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Cerro de Mercado.Victória de Durango.Durango municipi.Durango.Méxic.

  10. Perú.

    1. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    2. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    3. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    4. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    5. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Manto Actinolita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Manto Apolo.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Manto Chicharrón nº 7.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            4. Manto Intermedio.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            5. Manto Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            6. Manto Polvorín.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    6. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  11. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      2. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  12. Portugal.U.E.

    1. Évora.Portugal.U.E.

  13. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        2. Nordmark.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  14. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.