FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

MARCASSITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfurs.

GRUP/SÉRIE:

FERROSELITA

FROHBERGITA

MARCASSITA

KULLERUDITA

MATTAGAMITA

COMPOSICIÓ: FeS2
SISTEMA: Rómbic.

VARIETATS:

 
MESCLAS:  

SINÓNIMS:

ESPERKISA

ESPERQUITA

MARCASSITA

MARQUESITA

PIRITA BLANCA DE FERRO

COLOR: Daurat.Gris.Gris verd.
TEXTURA: Metàl.lica.Terrosa.

PARAGÉNESI:

BARITINA

CALCITA

DOLOMITA

FLUORITA

GALENA

MARCASSITA

PIRITA

QUARS

AMBIENT: Hidrotermal.

PRESENTACIÓ:

En cristalls característics en "punta de llança".Macles en "cresta de gall".

Agregats arrinyonats i botrioídes.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Mat.Metàl.lica.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure
MARCASSITA Agregat de cristalls en "drusa".
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedreres Mulet i Suñer.Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Agregat de cristalls en "cresta de gall".
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.

Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

6,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Agregat de cristalls amb microcristalls de quars hematoíde.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Agregat de cristalls en "punta de llança".
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera de Fumanya.Fumanya.Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Fosil.litzant motllo de bivalb.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,8 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Fragment granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Microcristalls sobre dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Agregat granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.

Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

7,5 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Agregat de microcristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
MARCASSITA Agregat de cristalls oxidats.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

França.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • Mineralogistes de Catalunya (2006/2), IX (2), Pàg.17.

  • Museus:

  • Webs:

MARCASSITA

Agregat de cristalls en "punta de llança".

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeS2

Pedrera de Fumanya.Fumanya.Fígols.Bergadà.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,1x3,9x2,2 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  2. Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.
          1. Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina Langis (Mina Casey).Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Mines de La Partala.La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
                1. Mina El Trovador (Concesión El Trovador).Mines de La Partala.La Partala (Yeseras de La Partala).Benahadux.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Gádor.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Balsas de Gádor.Gádor.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro de los Lobos.Las Balsas de Gádor.Gádor.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina La Família (Concesión La Família).Cerro de los Lobos.Las Balsas de Gádor.Gádor.Sierra de Gádor (Zona Oriental).Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
          1. Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Berja.Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        2. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Ariño.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Sierra de Arcos.Ariño.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pedreres Mulet i Suñer.Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Penya-segats de Llumeres (Acantilados de Llumeres).Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugenia (Mines de La Soterraña).La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Cucona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de la Campa del Trave.Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Escombrera de Morgao (Hg) (Escombrera de Los Rueldos).Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Pedrera Vallín (Corta El Vallín) (Pedrera La Coria).Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Ribadedeva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Colombres.Ribadedeva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Novales.Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina San José.Mines de Novales.Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Anita.Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Vedat Miner Josefa (Coto Minero Josefa).Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina Anita.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina Ceferina.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina Previsión.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina Trinidad.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Talledo.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Mercadal.Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. El Zanjón (El Zanjón de Reocín).Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedrera La Verde.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Pedrera Verdenueva.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Puente Arce.Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        6. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Peña Cabarga.Peña Cabarga.Liérganes.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mines de San Quintín.Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    6. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Fumanya.Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera de Fumanya.Fumanya.Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera l'Avençó (Pedrera dels Frares).Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Ogassa.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    7. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. San Lorenzo de El Escorial.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Túnel José Maestre.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina Esperanza.Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    9. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aralar (Mines d'Arritzaga).Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Beràstegui.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    10. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    11. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Pandelo.Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Aríns (San Martiño de Aríns).Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Fornás.Aríns (San Martiño de Aríns).Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    12. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Filó San Cristóbal.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Brenner.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Dixie.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Chase Gulch.Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Hayseed.Chase Gulch.Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      5. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      6. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      7. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Commodore nº 5.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      8. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      9. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      10. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      11. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      12. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      13. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      14. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          2. Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Cresson.Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      1. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

    5. Illinois.Estats Units.

  5. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Sardenya.Itàlia.U.E.

      1. Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  7. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  8. Méxic.

    1. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    2. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina La Sirena.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    3. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

  9. Perú.

    1. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    2. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    3. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Tres Cruces (Jaciment de Tres Cruces).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    4. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    5. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  10. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Herdade da Mostardeira.Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

  11. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  12. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  13. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  14. Xina.

    1. Hunan.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.