FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

MICA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Fil.losilicats.Miques.

GRUP/SÉRIE:

ALUMINOCELADONITA

ANANDITA

ANNITA

BIOTITA

BITYITA

BORMOSCOVITA

CELADONITA

CHERNYKHITA

CLINTONITA

CROMCELADONITA

CROMFIL.LITA

EASTONITA

FERRIANNITA

FERRIFLOGOPITA

FLOGOPITA

FLUOROFLOGOPITA

GLAUCONITA

KINOSHITALITA

LEPIDOLITA

MAGNESIZINNWALDITA

MARGARITA

MASUTOMILITA

MICA

MOSCOVITA

NANPINGITA

NORRISHITA

PARAGONITA

POLILITIONITA

PREISWERKITA

SIDEROFIL.LITA

SODIFLOGOPITA

SUHAILITA

TAENIOLITA

TOBELITA

VERMICULITA

WONESITA

ZINDWALDITA

COMPOSICIÓ: Variable.
SISTEMA: Monoclínic.

VARIETATS:

ALURGITA

EFESITA

FENGITA

FERRIMOSCOVITA

FUCHSITA

HENDRICKSITA

IL.LITA

LEPIDOMELANA

MANGANOFIL.LITA

MARIPOSITA

NATROBIOTITA

OELLACHERITA

ROSCOELITA

SERICITA

WODANITA

MESCLAS: HIDROCASTORITA

SINÓNIMS:

 
COLOR:

Bru fosc.Gris argentat.Gris bru.Gris violeta pàlid.Incolor.Negre.Rosa pàlid.Rosa violeta.Violeta platejat.Verd fosc.Vermell clar.Violeta.Violeta clar.

TEXTURA: Terrosa.Vítria.

PARAGÉNESI:

ALBITA

ALMANDINA

CALCOPIRITA

CASSITERITA

GRANAT

HEULANDITA

MICA

MICROCLINA

ORTOSA

PIRITA

QUARS

QUARS FUMAT

AMBIENT: Hidrotermal.Magmátic.Metamórfic.Pegmatític.
PRESENTACIÓ: En escatas i làminas.Agregats laminars de cristalls.Agregats micàcis.Terrós.Agregats esferoídes.Cristalls tabulars i laminars.En petitas escatas i també en agregats en rosetas radials i semiesferes.En grànuls escatosos i masas dins de matriu.En petites escates i agregats de cristalls tabulars i laminars de contorn hexagonal.En agregats laminars en forma de rosa i en agregats tabulars de cristalls laminars.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

La denominació de MICA es correspón amb el grup de minerals i las sevas varietats en que estàn classificats.

 

MOSTRES:
Veure

ALURGITA (MICA) Fragment micàci.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(AlSi3O10)(OH,F)2

Brasil.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BIOTITA (MICA) Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

K(Mg,Fe)3(AlSi3O10)(OH,F)2

Salvador.Bahía.Brasil.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BIOTITA (MICA) Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

K(Mg,Fe)3(AlSi3O10)(OH,F)2

Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.

Espanya.U.E.

10,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BIOTITA (MICA) Agregat escatós.

Classe VIII - Silicats.

K(Mg,Fe)3(AlSi3O10)(OH,F)2

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

BIOTITA (MICA)  Agregat escatós.

Classe VIII - Silicats.

K(Mg,Fe)3(AlSi3O10)(OH,F)2

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.

Espanya.U.E.

7,7 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

BIOTITA (MICA) Agregat laminar sobre albita.

Classe VIII - Silicats.

K(Mg,Fe)3(AlSi3O10)(OH,F)2

Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BIOTITA (MICA) Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

K(Mg,Fe)3(AlSi3O10)(OH,F)2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.

Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

CELADONITA (MICA) Inclosa en cristalls d'heulandita.

Classe VIII - Silicats.

K(Mg,Fe2+)(Fe3+,Al)Si4O10(OH)2

Ahmednagar Districte (Ahmed Nagar).Maharashtra.Índia.

2,5 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

FLOGOPITA (MICA) Amb moscovita en escates sobre quars.

Classe VIII - Silicats.

KMg3AlSi3O10(F,OH)2

Mines de Barruecopardo.Coto Miner Merladet.Barruecopardo.

Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

10,9 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

FLOGOPITA (MICA) Agregats de microcristalls laminars en escates.

Classe VIII - Silicats.

KMg3AlSi3O10(F,OH)2

Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

FLOGOPITA (MICA) Fragment en escates.

Classe VIII - Silicats.

KMg3AlSi3O10(F,OH)2

Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FUCHSITA (MICA) Fragment micàci.

Classe VIII - Silicats.

K(Al,Cr)3Si3O10(OH)2

Zillertal (Vall Ziller).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FUCHSITA (MICA) Fragment micàci.

Classe VIII - Silicats.

K(Al,Cr)3Si3O10(OH)2

Salvador.Bahía.Brasil.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FUCHSITA (MICA) Fragment micàci.

Classe VIII - Silicats.

K(Al,Cr)3Si3O10(OH)2

Pedreres de Macael.Macael.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

Vista 1,8x1,2 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

LEPIDOLITA (MICA) Agregats esferoidals (boles).

Classe VIII - Silicats.

K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2

Taquaral.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

15,7 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

LEPIDOLITA (MICA) Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2

Mines d'Itatiaia.Conselheiro Pena.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LEPIDOLITA (MICA) Agregats amb verdelita.

Classe VIII - Silicats.

K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2

Mina Pederneira.Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

5,4 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

LEPIDOLITA (MICA) Agregats de cristalls en apilaments verticals, amb intercal.lacions de moscovita.

Classe VIII - Silicats.

K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2

Mina Morro Redondo.Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

6,4 cm.

© 2011 J.Ferrer.

Veure

LEPIDOLITA (MICA) Agregat compacta granular amb moscovita i quars.

Classe VIII - Silicats.

K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure

LEPIDOLITA (MICA) Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2

Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LEPIDOLITA (MICA) Agregat granular.

Classe VIII - Silicats.

K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2

Mina Stewart Lithia.Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

LEPIDOLITA (MICA) Agregat granular.

Classe VIII - Silicats.

K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2

Mina Dunton (Pedrera Dunton).Newry.Oxford Co.Maine.Estats Units.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MARGARITA (MICA) Agregats radials de cristalls laminars, amb quars fumat sobre ortosa.

Classe VIII - Silicats.

CaAl4Si2O10(OH)2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MARIPOSITA (MICA) En marbre.

Classe VIII - Silicats.

K(Al,Cr)2(Al,Si)4O10(OH)2

Itàlia.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Cristalls en estel amb quars hialí.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

6,8 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Fragment laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Cristalls amb albita.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mina Santa Rosa.Itambacuri.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Agregat laminar amb quars.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.

Andalusía.Espanya.U.E.

10,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Agregats escatosos sobre microclina.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Agregats laminars.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Agregat de cristalls tabular-hexagonals sobre cristalls d'albita.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Fragment laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

7,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Montejo de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).

Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mina de Penouta.Penouta.Viana do Bolo.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

MOSCOVITA (MICA) Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

6,8 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

SERICITA (MICA) Fragment laminar.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2+nH2O

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure

SERICITA (MICA) Agregat en escates.

Classe VIII - Silicats.

KAl2(Si3Al)O10(OH)2+nH2O

Forcarei.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

4 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

VERMICULITA (MICA) Fragment micàci.

Classe VIII - Silicats.

(Mg,Fe,Al)3(Al,Si)4O10(OH)2.4H2O

El Real de la Jara.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ZINDWALDITA (MICA) Agregat de cristalls laminars.

Classe VIII - Silicats.

KLiFeAl(AlSi)3O10(F,OH)2

Mina Pederneira.Sao José da Safira.Belo Horizonte.

Mines Gerais.Brasil.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ZINDWALDITA (MICA) Agregat de cristalls laminars.

Classe VIII - Silicats.

KLiFeAl(AlSi)3O10(F,OH)2

Lousame.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ZINDWALDITA (MICA) Agregat de cristalls laminars.

Classe VIII - Silicats.

KLiFeAl(AlSi)3O10(F,OH)2

Mina La Estradense.Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ZINDWALDITA (MICA) Agregat de cristalls laminars.

Classe VIII - Silicats.

KLiFeAl(AlSi)3O10(F,OH)2

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.

Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • American Mineralogist, volum 58, pàg.889.Any 1973.

    • American Mineralogist, volum 60, pàg. 1030 (1975).
    • European Journal of Mineralogy, volum 7, pàgs. 255/265.Any 1995.

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.mineralatlas.com/mineral%20photos/L/lepidolitecp.htm

BIOTITA (MICA)

Agregat laminar.

Classe VIII - Silicats.

K(Mg,Fe)3(AlSi3O10)(OH,F)2

Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.

Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

10,7x8,2x2,2 cm.

© 1999 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Darawa-Su (Darava-Su).Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Eshkashim (Ishkashem) (Camp de pegmatites Eshkashim).Badakhstàn.Afghanistàn.

      2. Talbuzanak (Camp de Talbuzanak).(Badakhstàn.Afghanistàn.

    2. Baghlan.Afghanistàn.

      1. Andarab (Pegmatites d'Andarab).Baghlan.Afghanistàn.

    3. Ghazni.Afghanistàn.

      1. Band-i-Sultan.Ghazni.Afghanistàn.

    4. Helmand.Afghanistàn.

      1. Bashlang.Helmand.Afghanistàn.

    5. Kapisa.Afghanistàn.

      1. Dara i Daram (Daram Daram) (Daram i Daram) (Camp de pegmatites de Dara i Daram).Kapisa.Afghanistàn.

      2. Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Bakhi.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        2. Mina Butak.Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Buzmal (Mina Buzmul).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Darkhenj (Mina Khenj) (Mina Dar Khenj).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

        1. Mina Darun (Mina Darum).Panjshir (Vall de Panjshir).Kapisa.Afghanistàn.

    6. Laghman.Afghanistàn.

      1. Alinghar (Camp de pegmatites Alinghar).Laghman.Afghanistàn.

      2. Darrahe-Nur (Dara i Nur) (Camp de pegmatites de Darrahe-Nur).Laghman.Afghanistàn.

      1. Kurghal (Korghal) (Camp de pegmatites Kurghal).Laghman.Afghanistàn.

      2. Nilaw-Kolum (Camp de pegmatites Nilaw-Kolum).Laghman.Afghanistàn.

      3. Shahidan (Camp de pegmatites Shaidan).Laghman.Afghanistàn.

    7. Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Camp de Darra-i-Pech.Nangarhar.Afghanistàn.

        1. Darra-i-Pech (Dipósit de Darra-i-Pech) (Darrahe-Pech) (Darrahe-i-Peck) (Dara-i-Pech).Camp de Darra-i-Pech.Nangarhar.Afghanistàn.

      2. Chawki (Camp de pegmatites Chawki).Nangarhar.Afghanistàn.

      3. Darai Nur (Camp de pegmatites Darai Nur).Nangarhar.Afghanistàn.

      4. Kantiway (Kantiwa) (Camp de pegmatites Kantiway).Nangarhar.Afghanistàn.

      5. Pachighram (Camp de pegmatites Pachighram).Nangarhar.Afghanistàn.

      6. Parun (Parown) (Camp de Parun).Nangarhar.Afghanistàn.

      1. Surkh-Rod (Camp de pegmatites Surkh-Rod).Nangarhar.Afghanistàn.

    8. Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    9. Chawki-Sarhani.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    10. Darra-i-Pec.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

      1. Paprok.Nuristàn (Kunar).Afghanistàn.

    11. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Taghawlor (Camp de Taghawlor).Oruzgan.Afghanistàn.

    12. Parvan.Afghanistàn.

      1. Awshoba.Parvan.Afghanistàn.

      2. Mina Dahane Revat (Mina Bakhi).Parvan.Afghanistàn.

      3. Panjsher (Camp de pegmatites Panjsher).Parvan.Afghanistàn.

    13. Vardak.Afghanistàn.

      1. Andar.Vardak.Afghanistàn.

      1. Dardang.Vardak.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

  3. Austria.U.E.

    1. Baixa Austria.Austria.U.E.

      1. Wiener Neustadt.Baixa Austria.Austria.U.E.

        1. Frohsdorf.Wiener Neustadt.Baixa Austria.Austria.U.E.

      2. Bucklige Welt.Baixa Austria.Austria.U.E.

        1. Wiesmath.Bucklige Welt.Baixa Austria.Austria.U.E.

    2. Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

      1. Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

        1. Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

          1. Donnersbachwald.Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

    3. Tirol.Austria.U.E.

      1. Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

        1. Zillertal (Vall Ziller).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

  4. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

      1. Salvador.Bahía.Brasil.

        1. Campo Formoso.Salvador.Bahía.Brasil.
          1. Pindobaçu.Campo Formoso.Salvador.Bahía.Brasil.

            1. Mina Carnaiba.Pindobaçu.Campo Formoso.Salvador.Bahía.Brasil.

    2. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

              1. Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            2. Mina do Uruba.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            3. Taquaral.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        2. Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Conselheiro Pena.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mines d'Itatiaia.Conselheiro Pena.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          2. Divino das Larangeiras.Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        3. Itambacuri.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Santa Rosa.Itambacuri.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        4. Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Golconda.Rio Doce.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        5. Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Mina Pederneira.Sao José da Safira.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        6. Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        7. Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Morro Redondo.Coronel Murta.Vall Jequitinhonha.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

      2. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

    3. Rio Grande do Sul.Brasil.

      1. Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

        1. Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

          1. Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

            1. Irai.Frederico Westphalen.Alto Uruguai (Regió d'Alto Uruguai).Porto Alegre.Rio Grande do Sul.Brasil.

  5. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.
      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

  6. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Hoyazo.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Los Escullos.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora),Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Concepción.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina Dulce María.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina Menas.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              4. Mina San Miguel.Las Menas.Serón.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mines de Cerro Minado.Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Macael.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pedreres de Macael.Macael.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Algarbía (Valle del Guadalhorce) (Comarca Algarbía) (Comarca Valle del Guadalhorce).Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cártama.Algarbía (Valle del Guadalhorce) (Comarca Algarbía) (Comarca Valle del Guadalhorce).Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Paratge Trascastillo (Paraje Trascastillo).Cártama.Algarbía (Valle del Guadalhorce) (Comarca Algarbía) (Comarca Valle del Guadalhorce).Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. La Axarquía.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Pilar.Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Rosario.Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Penouta.Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Fuentes Villanas.Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Barruecopardo.Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Lumbrales.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Pinilla de Fermoselle.Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.
    5. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. El Cardoso.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    6. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Can Tintoré (Mines de Can Tintorer).Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina 15.Mines de Can Tintoré (Mines de Can Tintorer).Mines de Gavà.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Montpalau.Pineda de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Pedrera Guixeres (Pedrera Can Súria).Can Súria.Maçanet de la Selva (Massanet de la Selva).Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          1. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera del "AVE" (Tren d'Alta Velocitat Espanyol).Riudarenes.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    7. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Montejo de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    9. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Valle de la Serena.La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de la Osa.Valle de la Serena.La Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    10. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #1.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Filó #2.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              3. Filó #3.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          3. Coristanco.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Erbecedo (San Salvador de Erbecedo).Coristanco.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cariño.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cap Ortegal.Cariño.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Melide.Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Sobrado.Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. O Valadouro.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de la Silvarosa.Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Guntín.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Retorta.Guntín.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Navallo de Arriba (O Navallo).Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Serra do Xistral.Silán.Muras.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. O Saviñao.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Escairón.O Saviñao.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Embassament de Os Peares.Escairón.O Saviñao.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Viana do Bolo.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Viana do Bolo.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina de Penouta.Penouta.Viana do Bolo.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

      4. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Cañiza.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Franqueíra.A Cañiza.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Campo del Maragato.Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        4. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Abades (Santiago de Abades).Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Campomarzo.Abades (Santiago de Abades).Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Paradanta comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Cañiza.Paradanta comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. A Franqueíra.A Cañiza.Paradanta comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.
          1. Covelo.Paradanta comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Pontevedra comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponte Caldelas.Pontevedra comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Tourón (Santa María de Tourón).Ponte Caldelas.Pontevedra comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Vilarchán.Tourón (Santa María de Tourón).Ponte Caldelas.Pontevedra comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina La Estradense.Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        8. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Chaín (Santa María de Chaín).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Galiñeiro (Zona de Vigo).Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    11. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Embassament de Mansilla.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Serra de Cameros (Sierra de Cameros).Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    12. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  7. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

      2. Walker Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Jualin.Johnson Creek.Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Kensington.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Lost River.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      10. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. California.Estats Units.

      1. San Diego Co.California.Estats Units.

        1. Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

          1. Mina Stewart Lithia.Pala districte.San Diego Co.California.Estats Units.

    4. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Buckhorn.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Burlington.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        4. Mina Pennsylvania.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        5. Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Oregon.Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Clara May (Mina Clora May).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Crystal nº 8 (Mina Luella).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        5. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Browns Canyon.Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          2. Pedrera Marble.Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        6. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        7. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Homestake.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Rock King.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea de Silver Plume.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Santa Fé Mountain.Pegmatites de Clear Creek.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Long Hollow.Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de Perry Park.Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      5. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eureka.St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Sentinel Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            2. Specimen Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        3. Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Hunters Run.Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        4. Deadmans Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Deadmans Canyon pegmatite.Deadmans Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        5. El Paso Districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Johnny Feldspar.El Paso Districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        6. Kineo Mountain.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        7. Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Batòlit de Pikes Peak.Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        8. Thunder Alley Claim.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      6. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

            1. Royal Gorge.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Border Feldspar.Royal Gorge.Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      7. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      8. Grand Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake Granby.Grand Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Green Ridge.Lake Granby.Grand Co.Colorado.Estats Units.

      9. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        3. South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Litle Patsy Pegmatite (Patsy Pegmatite).South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          2. Luster nº1 Pegmatite (Lester Pegmatite).South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Catherine nº1.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          4. Oregon nº3 Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          5. White Cloud Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      10. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Hagerman Pass.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          2. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        3. St. Kevin-Independence.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Turquoise Chief.St. Kevin-Independence.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      11. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      12. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Nancy Hanks.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      13. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      14. Moffat Co.Colorado.Estats Units.

        1. Maybell.Moffat Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mountain Cross.Maybell.Moffat Co.Colorado.Estats Units.

            1. Twelvemile Gulch Road.Mountain Cross.Maybell.Moffat Co.Colorado.Estats Units.

      15. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      16. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      17. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          4. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea de Round Mountain.Park Co.Colorado.Estats Units.

        4. Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Great Western.Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

        5. Àrea de Wilkerson Pass West.Park Co.Colorado.Estats Units.

        6. Guffey districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Meyers Ranch.Guffey districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        7. Harris Park.Park Co.Colorado.Estats Units.

        8. McGuire Pegmatite (Lone Lode Pegmatite).Park Co.Colorado.Estats Units.

        9. Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryal.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea del camping Spruce Grove.Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

      18. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Midnight.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      19. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      20. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      21. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hall Turquoise (Mina Villa Grove Turquoise).Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      22. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Longfellow.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      23. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Four Mile Creek (Fourmile Creek).Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda RAMS.Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        4. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        5. Crystal Peak-Teller Co.Colorado.Estats Units.

        6. Florissant.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda Qui-Buc nº 2.Florissant.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        7. Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Teller pegmatite (Lake George Pegmatite).Lake GeorgeTeller Co.Colorado.Estats Units.

        8. Pegmatita Black Cloud (Mina Black Cloud).Teller Co.Colorado.Estats Units.

    5. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Biermann (Biermann Quarry).Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Brookfield Lead (Brookfield Lead Mine).Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Prospecció Danbury Beryl (Danbury Beryl Prospect).Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Collins (Collins Quarry).Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Prospecció Treadwell (Treadwell Prospect).Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Newtown.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Ridgefield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Casey (Casey Quarry).Ridgefield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            3. Tall de carretera Porter Hill (Porter Hill road cut).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº1 (Howe nº1 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Pedrera Howe nº4 (Howe nº4 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Simpson (Simpson Quarry)  (Wiarda Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Pedrera Spinelli (Prospecció Spinelli) (Spinelli Quarry).South Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            3. South Glastonbury Pegmatite District.South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Green Mountain (The Green Mountain Mine).West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Morris.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. New Hartford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Roebling (Roebling Mine).Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.
          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        8. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Reynolds Bridge.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        9. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        10. Watertown.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        11. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Moodus.East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Prospeccions Mount Tom (Mount Tom Prospects).Moodus.East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Nathan Hall (Nathan Hall Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera State Forest #1 (State Forest #1 Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Slocum Beryl Prospect.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera i Prospecció CCC (Pedrera Civilian Conservation Corps).Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Mina Walden Gem (Walden Gem Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera Bordonaro (Bordonaro Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          4. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          5. Pedrera Hale (Hale Quarry) (Pedrera Andrews) (Andrews Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          6. Pedrera Pelton (Pelton's Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          7. Pedrera Penfield (Penfield Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Branford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New London.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Norwich.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      5. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Becker (Becker Quarry).West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

      6. Windham Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Thompson.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Thompson.Thompson.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Willimantic.Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

    6. Maine.Estats Units.

      1. Oxford Co.Maine.Estats Units.

        1. Newry.Oxford Co.Maine.Estats Units.

          1. Mina Dunton (Pedrera Dunton).Newry.Oxford Co.Maine.Estats Units.

    7. Nova Jersey.Estats Units.

      1. Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

        1. Franklin.Sussex Co.Nova Jersey.Estats Units.

  8. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

  9. Índia.

    1. Maharashtra.Índia.

      1. Ahmednagar Districte (Ahmed Nagar).Maharashtra.Índia.

      2. Mumbai.Maharashtra.Índia.

      3. Jalgaón.Mumbai.Maharashtra.Índia.

  10. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  11. Madagascar.

    1. Toliara.Madagascar.

      1. Departament de Bekily.Toliara.Madagascar.

        1. Mina Miary.Departament de Bekily.Toliara.Madagascar.

  12. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  13. Marroc.

    1. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  14. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Shengus (Shingus).Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          2. Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  15. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Cerro Quesga (Pedrera Quesga).Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Cabana (Jaciment Cabana).Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      3. Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Los Latinos (Jaciment Los Latinos).Shupluy (Distrito de Shupluy).Yungai.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina San Diego.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    4. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    5. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    6. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    7. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Veta Milluachaqui (La Esperanza).Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      4. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Huacamarcanga (Jaciment de Huacamarcanga).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    8. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    9. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  16. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  17. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

    3. Viseu.Portugal.U.E.
      1. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

  18. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  19. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  20. Uruguay.

    1. Departament d'Artigas.Uruguay.

      1. Artigas.Departament d'Artigas.Uruguay.

  21. Xina.

    1. Hunan.Xina.

    2. Regió Oriental.Xina.

      1. Fujian.Regió Oriental.Xina.

        1. Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

          1. Yunxiao (Yunling).Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

            1. Tongbei.Yunxiao (Yunling).Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.