FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

TITANITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Nesosilicats.

GRUP/SÉRIE:

ABSWURMBACHITA

AFWILLITA

BRAUNITA

BRAUNITA II

BULTFONTEINITA

CERITA-Ce

CERITA-La

CHANTALITA

HATRURITA

JASMUNDITA

KITTATINNYITA

KULIOKITA-Y

LANGBANITA

MALAYAITA

MOZARTITA

NATISITA

NELTNERITA

PARANATISITA

SITINAKITA

TITANITA

TORNEBOHMITA-Ce

TORNEBOHMITA-La

TRANQUILLITYITA

TRIMOUNSITA-Y

VANADOMALAYITA

VUAGNATITA

YFTISITA-Y

COMPOSICIÓ: CaTiSiO5
SISTEMA: Monoclínic.

VARIETATS:

GREENOVITA

GROTHITA

TITANITA

MESCLAS:

LEUCOXÉ

SINÓNIMS:

ESFENA

ESFENITA

TITANITA

COLOR:

Bru.Groc.Mel.Verd.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

BIOTITA

DIÓPSID

ENSTATITA

EPIDOT

HORNBLENDA

TITANITA

AMBIENT: Metamórfic.
PRESENTACIÓ: En cristalls i grànuls.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Vítria.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 
NOTES:  
MOSTRES:
Veure

TITANITA Fragment de cristall.

Classe VIII - Silicats.

CaTiSiO5

Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

3,7 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

TITANITA Fragments de cristall amb cristalls d'albita, epidot i quars.

Classe VIII - Silicats.

CaTiSiO5

Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

7,4 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

TITANITA Microagregats amb epidot.

Classe VIII - Silicats.

CaTiSiO5

Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

TITANITA Grànuls amb hornblenda.

Classe VIII - Silicats.

CaTiSiO5

Gerri de La Sal.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

TITANITA Microcristalls amb albita i clinoclor.

Classe VIII - Silicats.

CaTiSiO5

Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2013 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

TITANITA

Fragment de cristall.

Classe VIII - Silicats.

CaTiSiO5

Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

3,7x3,2x2,8 cm.

© 2000 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Austria.U.E.

  2. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Facenda Rubin Pimenta.Capelinha.Teófilo Otoni.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

      2. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Macael.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pedreres de Macael.Macael.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Oficarsa.Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Cardes.Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Volcà Roca Negra (Volcà Rocanegra).Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Gredera del Volcà Roca Negra (Gredera del Rocanegra).Volcà Roca Negra (Volcà Rocanegra).Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
      2. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gerri de La Sal.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Afloraments d'ofites de Gerri.Gerri de La Sal.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Güell d'Horno.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Venes alpines.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mijaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

    5. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    6. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    7. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Jerez de los Caballeros.Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            2. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    8. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Fontecada (San Martiño de Fontecada).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    9. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      4. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Fulford districte.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      3. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      4. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Genesse Park.Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Genesee Mountain Dike.Genesse Park.Àrea de Lookout Mountain.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      5. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Redding.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      5. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Mansfield.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Becker (Becker Quarry).West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

      6. Windham Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Willimantic.Windham.Windham Co.Connecticut.Estats Units.

  5. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Piemont.Itàlia.U.E.

      1. Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

        1. Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

          1. Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

            1. Vall d'Ala.Vall Lanzo.Zona de Sesia-Lanzo.Torino.Piemont.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  6. Madagascar.

    1. Toliara.Madagascar.

      1. Departament de Bekily.Toliara.Madagascar.

        1. Mina Miary.Departament de Bekily.Toliara.Madagascar.

  7. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  8. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  9. Méxic.

    1. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

  10. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Shengus (Shingus).Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            2. Tormiq.Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  11. Perú.

    1. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    2. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

  12. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  13. Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    1. Península de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Múrmansk.Península de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

        1. Lovozero.Múrmansk.Península de Kola.Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

  14. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.