FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

ALMANDINA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Nesosilicats.Granats.

GRUP/SÉRIE:

ALMANDINA

ANDRADITA

CALDERITA

ESPESSARTINA

GOLDMANITA

GRANAT

GROSSULARIA

HIBSCHITA

KATOITA

KIMZEYITA

KNORRINGITA

MAJORITA

MORIMOTOITA

PIRALSPITA

PIROP

RODOLITA

SCHORLOMITA

TSAVORITA

UGRANDITA

UVAROVITA

COMPOSICIÓ: Fe3Al2(SiO4)2
SISTEMA: Cúbic.
VARIETATS:  
MESCLAS:  

SINÓNIMS:

ALMANDINA

ALMANDITA

GRANAT (En part)

COLOR:

Vermell.Sang.Fucsia fosc.Marró vermell.Marró.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

ALBITA

ALMANDINA

BIOTITA

CORDIERITA

ESPINEL.LA

MICROCLINA

ORTOSA

QUARS FUMAT

TURMALINA

XORL

ZOISITA

AMBIENT: Ígni pegmatític.Metamórfic.
PRESENTACIÓ: En cristalls dins de matriu.En masas granulars.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

Any 1546.

ETIMOLOGIA:

 

NOTES: (?).Jaciment dubtós.

MOSTRES:
Veure

ALMANDINA Cristall.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Donnersbachwald.Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).

Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALMANDINA Cristall.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Salvador.Bahía.Brasil.

1,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALMANDINA Cristall.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

El Cabril.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALMANDINA Cristall amb flogopita.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.

Andalusía.Espanya.U.E.

7,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALMANDINA Cristall en matriu.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALMANDINA  Cristalls amb pirita.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALMANDINA Microcristall aïllat sobre cristalls d'ortosa amb taques de pirolusita.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure

ALMANDINA Cristalls aïllats implantats sobre ortosa.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALMANDINA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ALMANDINA Cristall amb clorita.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Passo del Rombo.Bolzano.Tirol Sud.Trentino-Alt Adige.Itàlia.U.E.

6,5 cm.

© 2001 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

    • Georgius Agricola (Georg Pawer), 1546.

  • Bibliogràfia:

    • American Mineralogist, volum 56, pàg. 791 (1971).
  • Museus:

  • Webs:

    • http://usuarios.lycos.es/almeriaminerales/VIII.htm

    • http://www.misminerales.com/showphoto.php/photo/198/sort/1/size/medium/cat/522/page/1

    • http://www.minvision.com

ALMANDINA

 Cristall.

Classe VIII - Silicats.

Fe3Al2(SiO4)2

Donnersbachwald.Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

6,5x6,2x5,3 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Austria.U.E.

    1. Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

      1. Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

        1. Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

          1. Donnersbachwald.Mts. Niedere Tauern.Vall Donnersbach (Donnersbachtal).Estiria (Steiermark).Austria.U.E.

    2. Tirol.Austria.U.E.

      1. Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

        1. Vall Otz (Otztal).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

          1. Obergurgl.Vall Otz (Otztal).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

            1. Vall Gaisberg.Obergurgl.Vall Otz (Otztal).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

              1. Glacera Gaisberg.Vall Gaisberg.Obergurgl.Vall Otz (Otztal).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

        2. Zillertal (Vall Ziller).Tirol Nord.Tirol.Austria.U.E.

  2. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

      1. Salvador.Bahía.Brasil.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. El Hoyazo.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.El Hoyazo.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Rambla de las Granatillas (Barranco de las Granatillas).El Hoyazo.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. El Cabril.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Coto Miner Carbonell.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Peña Grajera.Sierra Albarrana.Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. El Altiplano comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Caniles municipi.El Altiplano comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Bodurria.Caniles municipi.El Altiplano comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Marbella.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Maro.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. El Pedroso.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Navalostrillo.El Pedroso.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Morón (Morón de la Frontera).Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Noguera de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Pola de Lena (La Pola Llena) (La Pola).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Riaza.Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Fermoselle.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          2. Villalcampo.Arribes del Duero.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    5. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. El Cardoso.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Toledo.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Fuente de los Jacintos.Toledo.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    6. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Can Vernenc.Serra del Montnegre.La Batllória.Sant Celoni.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Begur.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Punta Espinada.Begur.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Palafrugell.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Espinavell.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Espinavell.Espinavell.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Zona del Balneari Orión.Santa Coloma de Farners.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Vives de Baix.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Senet (Senet de Barravés).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

    7. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Horcajuelo de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Montejo de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Cuenca Alta del Lozoya.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Buitrago del Lozoya.Cuenca Alta del Lozoya.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    9. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Touro.Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Fisterra (Finisterre).Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Facho.Fisterra (Finisterre).Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Cap de Finisterre (Cap Fisterra) (Cabo Fisterra).Mt. Facho.Fisterra (Finisterre).Fisterra comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ortigueira.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Ría de Santa Marta de Ortigueira.Ortigueira.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Serra da Capelada (Àrea d'Ortigueira).Ortigueira.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Clara May (Mina Clora May).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      3. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      4. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Biermann (Biermann Quarry).Bethel.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Georgetown.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units. (?)

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Àrea de Diamond Lake.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Calicata Pipeline (Pipeline Excavation).Àrea de Diamond Lake.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          2. South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº1 (Howe nº1 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº4 (Howe nº4 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Simpson (Simpson Quarry)  (Wiarda Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Pedrera Spinelli (Prospecció Spinelli) (Spinelli Quarry).South Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Roebling (Roebling Mine).Upper Merryall.New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Armour Company (Armour Company Mine).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Middle Haddam.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Nathan Hall (Nathan Hall Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera State Forest #1 (State Forest #1 Quarry).Pedreres Clark Hill (Clark Hill Quarrys).East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Lieser's Ledge.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          4. Pedrera i Prospecció CCC (Pedrera Civilian Conservation Corps).Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Mina Walden Gem (Walden Gem Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          3. Pedrera Bordonaro (Bordonaro Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          4. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          5. Pedrera Pelton (Pelton's Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Norwich.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Tolland.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Becker (Becker Quarry).West Willington.Willington.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

    5. Maine.Estats Units.

      1. Oxford Co.Maine.Estats Units.

        1. Hartford.Oxford Co.Maine.Estats Units.

          1. Mina Dagget.Hartford.Oxford Co.Maine.Estats Units.

          2. Mina Wentwhort.Hartford.Oxford Co.Maine.Estats Units.

        2. Peru.Oxford Co.Maine.Estats Units.

          1. West Peru.Peru.Oxford Co.Maine.Estats Units.

            1. Mt. Ragged Jack.West Peru.Peru.Oxford Co.Maine.Estats Units.

  5. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.
    1. Trentino-Alt Adige.Itàlia.U.E.

      1. Tirol Sud.Trentino-Alt Adige.Itàlia.U.E.

        1. Bolzano.Tirol Sud.Trentino-Alt Adige.Itàlia.U.E.

          1. Passo del Rombo.Bolzano.Tirol Sud.Trentino-Alt Adige.Itàlia.U.E.

  6. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Shengus (Shingus).Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  7. Perú.

    1. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

  8. Xina.

    1. Regió Oriental.Xina.

      1. Fujian.Regió Oriental.Xina.

        1. Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

          1. Yunxiao (Yunling).Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

            1. Tongbei.Yunxiao (Yunling).Zhangzhou.Fujian.Regió Oriental.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.