FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

CALCOSINA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfurs.

GRUP/SÉRIE:

ANILITA

CALCOSINA

DIGENITA

DJURLEITA

GEERITA

COMPOSICIÓ: Cu2S
SISTEMA: Monoclínic.

VARIETATS:

CALCOSINA

CALCOSINA (t)

MESCLAS: COCINERITA

SINÓNIMS:

CALCOCITA

CALCOSINA

CHALCOCITA

COURE SULFURAT

REDRUTHITA

COLOR:

Negre.Gris fosc.

TEXTURA: Metàl.lica.

PARAGÉNESI:

ATZURITA

BARITINA

BORNITA

CALCOPIRITA

CALCOSINA

CRISOCOL.LA

GALENA

MALAQUITA

PIRITA

PIRITA CUPRÍFERA

QUARS

TENNANTITA

AMBIENT: Hidrotermal.Secundari.
PRESENTACIÓ: En cristalls i masas compactas.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

Sovint es tracta d'un producte d'alteració de PIRITA CUPRÍFERA i/o mes generalment de CALCOPIRITA

 

MOSTRES:
Veure
CALCOSINA Fragment amb crisocol.la.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure
CALCOSINA Fragment.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Mines La Cruz.Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOSINA Cristalls mil.limétrics amb cristalls de quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure
CALCOSINA Grànuls amb calcopirita i malaquita,sobre la granatita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure
CALCOSINA Grànuls per alteració de la calcopirita, amb taques de malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOSINA Fragment amb calcopirita i malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOSINA Fragment amb calcopirita i malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.

Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOSINA Fragment amb malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.ucm.es/info/crismine/gossan/Gossan.htm

CALCOSINA

Fragment amb calcopirita i malaquita.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Cu2S

Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.

Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,9x2,7x1,3 cm.

© 1999 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badghis.Afghanistàn.

      1. Ahankashan.Badghis.Afghanistàn.

    2. Farah.Afghanistàn.

      1. Zona de mineralització Costat Frontera.Farah.Afghanistàn.

    3. Kabul.Afghanistàn.

      1. Akarkhel.Kabul.Afghanistàn.

      2. Batkhel I.Kabul.Afghanistàn.

      3. Batkhel IIII.Kabul.Afghanistàn.

    4. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

        1. Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Central.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

      2. Darh.Lowgar.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    2. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

  3. Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina Langis (Mina Casey).Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

  4. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Sol.Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Filó 340 (Filón 340).Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina Blanca y Negra.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              4. Mina California.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              5. Mina Consulta.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              6. Mina De La Pedrera.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              7. Mina Del Cuarenta.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              8. Mina El Porvenir.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              9. Mina El Recuerdo.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              10. Mina La Palmera.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              11. Mina Las Niñas.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              12. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              13. Mina No Me Duermo.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              14. Mina Ronda y El Resto.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              15. Mina San Francisco.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              16. Mina Santa Rita.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              17. Mina Transacción.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              18. Mina Virgen de la Esperanza.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              19. Mines Abellán.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              20. Mines del Cerro del Cinto.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mines de Cerro Minado.Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  1. Mina Cuesta Alta.Mines de Cerro Minado.Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
      2. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Albuñol.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines La Cruz.Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Gerena.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Las Cruces.Gerena.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Biel.Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Munébrega.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Sos del Rey Católico.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Aramo (Mines de Riosa) (Mines de Llamo) (Mines de Rioseco) (Mines de Texeo (Texeu)) (Mina Teresita).Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina de magnesita de Valderrodero (Mina Magna).Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        1. Es Mercadal.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

          1. Binifailla.Es Mercadal.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

            1. Mina Carmen.Binifailla.Es Mercadal.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    5. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    6. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Àvila.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. El Barraco.Àvila.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda.Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    7. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    8. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Molar.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    9. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Trujillo comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Plasenzuela.Trujillo comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    10. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Monte Neme (Mina Monteneme).Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina de Paciocova.Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

    11. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Providencia (Mina Túneles de los Moros).Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    12. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    13. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  5. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Flagstaff.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Salt Chuck.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Green Butte.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Jumbo.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Mother Lode.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Regal.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        5. Prospecció Radovan.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea de Silver Plume.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      5. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      6. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      7. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      8. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      9. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Ibex (Mina Little Johnnie).Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      10. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Copper Rivet.Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      11. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      12. Montezuma Co.Colorado.Estats Units.

        1. Mancos.Montezuma Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Red Arrow.Mancos.Montezuma Co.Colorado.Estats Units.

      13. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      14. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      15. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moose.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      16. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

          1. South Mountain.Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

            1. Túnel Golconda (Mina Golconda).South Mountain.Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      17. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      18. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      19. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  7. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Bou Skour.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Bou Skour.Bou Skour.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  8. Méxic.

    1. Baixa California del Sud.Méxic.

      1. Mulegé municípi.Baixa California del Sud.Méxic.

        1. Santa Rosalía (Boleo) (El Boleo).Mulegé municípi.Baixa California del Sud.Méxic.

    2. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

  9. Perú.

    1. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    2. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    3. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    4. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    5. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Veta Salpo.Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Alto Dorado (Jaciment Alto Dorado).Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    6. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina El Farallón.San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    7. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  10. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  11. Portugal.U.E.

    1. Évora.Portugal.U.E.

      1. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Pedreres de Vila Viçosa (Pedreres de marbre).Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

  12. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  13. Xile.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.