FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

CRISOCOL.LA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Ciclosilicats (Strunz).Fil.losilicats (Dana).

GRUP/SÉRIE:

CRISOCOL.LA

DIOPTASA

COMPOSICIÓ: (Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O
SISTEMA: Rómbic.(Practicament es amorfa en forma col.loidal).

VARIETATS:

ASPEROLITA

CORNUITA

CRISOCOL.LA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

BISBEEITA (En part)

CRISOCOL.LA

COLOR:

Blau.Blau-verd.Verd.

TEXTURA: Pétria.Vítria.

PARAGÉNESI:

ATZURITA

AURICALCITA

CALCEDÓNIA

CALCOSINA

CRISOCOL.LA

CUPRITA

MALAQUITA

PSEUDOMALAQUITA

QUARS

TENORITA

TIROLITA

AMBIENT:  
PRESENTACIÓ: En masas informes, irregulars, estalactítiques i compactas.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Céria.Mat.Vítria.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

(?). Presencia dubtosa i/o incerta en aquest jaciment.

 

MOSTRES:
Veure

CRISOCOL.LA Crostes sobre matriu.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Abla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Fragment amb calcopirita.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mines Santa Teresa I i II.Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Masa sobre matriu.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

8,8 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Agregats amb auricalcita sobre tenorita.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.

Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Microagregats irregulars.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina Ray (Ray Mine).Pinal Co.Arizona.Estats Units.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Méxic.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA En geoda de calcedónia.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina Santa Rosa.Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.

Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

3,7 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Impregnacions sobre quars, amb antossonita i fluorita.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

5,3 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Agregats botrioidals amb cristalls d'atacamita.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina La Farola.Cerro Pintado.Copiapó.Atacama.Xile.

5,5 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Agregat botrioíde amb malaquita.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina Kamoto (Mina Kamoto Principal).Kamoto.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

5,5 cm.

© 2010 J.Ferrer.

Veure

CRISOCOL.LA Agregat botrioíde.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina Kolwezi.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

7,9 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

CRISOCOL.LA Fragment botrioidal amb malaquita.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Mina L'Etoile du Congo (Mina de L'Etoile) (Mina Kalukuluku).Lubumbashi (Elisabethville).Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

6,2 cm.

© 2012 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

CRISOCOL.LA

Masa sobre matriu.

Classe VIII - Silicats.

(Cu,Al)2H2Si2O5(OH)4.nH2O

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.

Andalusía.Espanya.U.E.

8,8x7,3x5,4 cm.

© 2004 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

        1. Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

          1. Aynak Central.Dipósit de Cu Aynak.Aynak.Lowgar.Afghanistàn.

  2. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Abla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Cocotas.Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Fiñana.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Fiñana.Fiñana.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Cuesta Alta.Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Aprovechado.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Complexa de Mines Glória.Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines Santa Teresa I i II.Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Andújar.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina La Vírgen.Andújar.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Ortiguero de Cabrales.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Delfina (Minona d'Alda).Ortiguero de Cabrales.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Coriellu.San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta Norte.Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Villayón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Casellas.Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Prullans.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Barranc Fondo (Mina Ramona).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranc Fondo (Mina Marcelino).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.
    5. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina Pilar.Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mina La Chilena.El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        5. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    6. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    7. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  3. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      4. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Arizona.Estats Units.

      1. Pinal Co.Arizona.Estats Units.

        1. Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

          1. Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

            1. Dipósit Saint Anthony.Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

              1. Mina Mammoth-Saint Anthony (Mina Mammoth) (MinaSaint Anthony).Dipósit Saint Anthony.Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

        2. Mina Ray (Ray Mine).Pinal Co.Arizona.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Humboldt.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Golden districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. North Table Mountain.Golden districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      4. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adelaida.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      5. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      6. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      7. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      8. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      1. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Hamden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

  4. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  5. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    3. Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
  6. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

  7. Méxic.

    1. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

  8. Perú.

    1. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

            1. Mina Santa Rosa.Cerro Sucahuaylla.Turpay (Distrito de Turpay).Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    2. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      1. Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    3. Ica (Departamento de Ica).Perú.

      1. Nazca.Ica (Departamento de Ica).Perú.

      2. Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        1. Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Lily.Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

  9. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  10. Portugal.U.E.

    1. Évora.Portugal.U.E.

      1. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Miguel Vacas.Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

    2. Viseu.Portugal.U.E.
      1. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

  11. Xile.

    1. Atacama.Xile.

      1. Copiapó.Atacama.Xile.

        1. Cerro Pintado.Copiapó.Atacama.Xile.

          1. Mina La Farola.Cerro Pintado.Copiapó.Atacama.Xile.

  12. Zaire (Congo).

    1. Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      1. Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Kamoto.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

          1. Mina Kamoto (Mina Kamoto Principal).Kamoto.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        2. Mina Kolwezi.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        3. Mina Mashamba West.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      2. Lubumbashi (Elisabethville).Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Mina L'Etoile du Congo (Mina de L'Etoile) (Mina Kalukuluku).Lubumbashi (Elisabethville).Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.