FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

TETRAEDRITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfoantimonurs.

GRUP/SÉRIE:

ARGENTOTENNANTITA

ESTEFANITA

FREIBERGITA

GALKHAITA

GIRAUDITA

GOLDFIELDITA

HAKITA

PEARCEITA

POLIBASITA

SELENOESTEFANITA

TENNANTITA

TETRAEDRITA

COMPOSICIÓ: (Cu,Fe,Ag,Zn)12Sb4S13
SISTEMA: Cúbic.

VARIETATS:

ARGENTOTETRAEDRITA

TETRAEDRITA

TETRAEDRITA-Hg

MESCLAS: ALASKAITA

SINÓNIMS:

COURE GRIS (En part)

COURE GRIS ANTIMONIAL

COURE GRIS D'ANTIMONI

PANABASA

TETRAEDRITA

COLOR: Gris.
TEXTURA: Metàl.lica.

PARAGÉNESI:

BARITINA

BOURNONITA

CALCOPIRITA

GALENA

ESFALERITA

MALAQUITA

QUARS

TETRAEDRITA

AMBIENT: Hidrotermal.
PRESENTACIÓ: En cristalls i grànuls.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Metàl.lica.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

Del grec "Tetraedron", piramide, en al.lusió a la forma dels seus cristalls.

NOTES:

(?). Jaciment amb presencia dubtosa i/o no comprodada del mineral.

 

MOSTRES:
Veure
TETRAEDRITA Grànuls en baritina.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Cu,Fe,Ag,Zn)12Sb4S13

Filó de baritina-tennantita.Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
TETRAEDRITA Agregat de cristalls amb cristalls de rodocrossita sobre pirita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Cu,Fe,Ag,Zn)12Sb4S13

Districte de Morococha.Yuali.Junín.Perú.

5,4 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure
TETRAEDRITA Agregat de cristalls amb baritina.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Cu,Fe,Ag,Zn)12Sb4S13

Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.

Alcides Carrión.Pasco.Perú.

11,7 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

TETRAEDRITA

Agregat de cristalls amb baritina.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

(Cu,Fe,Ag,Zn)12Sb4S13

Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.

San José de Huayllay.Alcides Carrión.Pasco.Perú.

11,7x5,2x2,8 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

      1. Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        1. Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

              1. Mina Clara.Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

    2. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  2. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.
      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mines del Cerro del Cinto.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  1. Mina Esperanza (Mina La Esperanza) (Mina de los Curas).Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mines de Cerro Minado.Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                  1. Mina Cuesta Alta.Mines de Cerro Minado.Cerro Minado.Huercal-Overa.Sierra de Almagro.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        3. Turre.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra Cabrera.Turre.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Vélez-Rubio.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Alcaracejos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Torrecampo.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Capileira.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Güejar-Sierra.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Lanteira.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina El Vagón.Lanteira.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Motril.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Pic de La Veleta.Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Pic d'Alcazaba.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          3. Pic de Mulhacén.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Vilches.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Guadalcanal.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Bilbilitana.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Mina Colosal Platífera.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Aragón.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Mina Leonor.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Ménsula.Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Filons de Corrales de los Valles.Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Santisima Trinidad.Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Pico Primiello.Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Alacoque.Pico Primiello.Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cabrales (Carreña).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Ortiguero de Cabrales.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Pola de Lena (La Pola Llena) (La Pola).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Llamas.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cuadroveña.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Arriondas (Les Arriondes).Cuadroveña.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Coriellu.San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Picayos de Mier (Mina Los Picayos).Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta Norte.Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Fuentes.Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Muriel.Fuentes.Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Àvila.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Alarcia.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Barbadillo de Herreros.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Hortigüela.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Monterrubio.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Burón.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Fuentes Villanas.Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    5. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Comarca de Serranía Baja.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Talayuelas.Comarca de Serranía Baja.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Santa Catalina.Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Molina de Aragón.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    6. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Palafrugell.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

        2. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Filó de baritina-tennantita.Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    7. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Cuenca Alta del Lozoya.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Buitrago del Lozoya.Cuenca Alta del Lozoya.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    8. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Oiartzun.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    9. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Castuera.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    10. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Pandelo.Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. As Nogais (Los Nogales).Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Toxeiros Vellos.Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina San José.Toxeiros Vellos.Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Barco de Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

    11. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina del Carmen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Andrinalejos.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Fuente del Rey.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Garbijo.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Peña del Águila.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. Vega la Teja.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Mina Providencia.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Mina Ventrosa.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. El Cucurucho.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Robledillo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Valdecerezo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Valdetodollo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de Aguarrabia.Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. La Almagrera.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Loma la Canal.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Peña del Cherchal.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    12. Navarra.Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

        1. Ardaitz.Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

        2. Betelu.Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

        3. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      1. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Apex.Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Alaska-Juneau.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Groundhog.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Perseverance.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Horrible.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Ophir.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demandes Wagner (Wagner Group Claims) (Salmon Creek Gold Mining Company).Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Fern.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Gold Cord.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Golden Zone.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Independence.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Lucky Shot.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Mabel.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Schroff-O'Neil.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Gold Standard.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Riverside.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      10. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Buckhorn.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea de Silver Plume.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Dixie.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Elephant Hill.Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      3. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      4. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Aztec.Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            2. Horse Creek Gulch.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Gold Anchor.Horse Creek Gulch.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Johnny Bull.Horse Creek Gulch.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Iron Draw.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            4. Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Enterprise.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            5. Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      5. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      6. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Patch (Mina Glory Hole).Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      7. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      8. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      9. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Ibex (Mina Little Johnnie).Breece Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      10. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  2. Filó P (P Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                4. Mina Commodore nº 5.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      11. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Trout and Fisherman.Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Silver Link.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            6. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina National Belle.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      12. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hilltop.Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      13. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Smuggler.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      14. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      15. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      16. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina American Tunnel.Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      17. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Big Four.Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        3. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Wellington.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      18. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

  5. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Bousole.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                2. Mina La Canal (Mina Lacanal) (Mina de Couize).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                3. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.
      2. Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  7. Marroc.

    1. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  8. Méxic.

    1. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina La Esperanza.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    2. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    3. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

  9. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Mercedes.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            2. Mina San Francisco.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          3. Quebrada Torres.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina San José del Banco.Quebrada Torres.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Quebrada Pajush.San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Contonga.Quebrada Pajush.San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      3. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Huallapon (Mina Huayllapon).Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            1. Mina Algamarca..Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              1. Veta Descubridora.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              2. Veta San Blas.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          2. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    3. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Herminia.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            2. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Palomo.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    4. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    5. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    6. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            3. Mina La Guardia.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Zona Central (Veta Central).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    7. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Casapalca.Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Coricancha.San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    8. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    9. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  10. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

  11. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Cavnic.Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        2. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  12. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  13. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.