FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

CAOLINITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Fil.losilicats.

GRUP/SÉRIE:

BERTHIERINA

BERTHIERINA-1H

BERTHIERINA-1M

CAOLINITA

CARYOPILITA

CARYOPILITA-Zn

CRONSTEDTITA

DICKITA

FRAIPONTITA

GREENALITA

HALLOYSITA

KELLYITA

NACRITA

ODINITA

ODINITA-1M

ODINITA-1T

SERPENTINA

COMPOSICIÓ: Al2Si2O5(OH)4
SISTEMA: Monoclínic.
VARIETATS:  
MESCLAS: PINITA

SINÓNIMS:

CAOLÍN

CAOLINITA

KAOLÍN

KAOLINITA

PIANLINITA

COLOR:  
TEXTURA:  
PARAGÉNESI:  
AMBIENT:  
PRESENTACIÓ:  

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure

CAOLINITA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Al2Si2O5(OH)4

Santiz.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CAOLINITA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Al2Si2O5(OH)4

Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.

Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CAOLINITA Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Al2Si2O5(OH)4

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2006 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

CAOLINITA

Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Al2Si2O5(OH)4

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5x5,2x4,6 cm.

© 2006 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

              1. Mina Barra de Salinas.Barra de Salinas.Itinga.Araçuai.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

      2. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

  2. Espanya.U.E.

    1. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Maestrat comarca (Comarca del Maestrazgo).Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Molinos.Maestrat comarca (Comarca del Maestrazgo).Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Paratge de la Mezquita.Molinos.Maestrat comarca (Comarca del Maestrazgo).Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Avilés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Candamo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Corvera d'Astúries.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mina Inmaculada.Corvera d'Astúries.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Cudillero (Cuideiru).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Providencia (Parc La Providencia).Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Platja del Arbeyal (Platja de La Casera) (Playa del Arbeyal) (Playa de la Casera).Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Grandas de Salime.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Illas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Las Regueras.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        20. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        21. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Espinaredo (Espinaréu).Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Ferrán (Barri Ferrán).Espinaredo (Espinaréu).Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Rosi.El Ferrán (Barri Ferrán).Espinaredo (Espinaréu).Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Cardes.Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        22. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bodenaya.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Consuelo (Concesió Consuelo).Bodenaya.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Arquera.La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Mina Aventura-Bodenaya.La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Mina Candamina.La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            4. Mina Carmela.La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            5. Mina María del Morrón.La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            6. Mina Polita.La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            7. Mina Ulises-Farandón.La Espina.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Mt. El Viso.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Viso.Mt. El Viso.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        23. Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Merillés.Tineo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina La Paloma (Mina La Paloma-Merillés).Merillés.Tineo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        24. Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Luarca (Lluarca).Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Santiz.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Llacuna.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Urús.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Mas-Sabé.Veïnat de Massabé.Sils.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Prat de Comte (Prat de Compte).Terra Alta.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    5. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    6. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Laxe.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Margaret.Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mina Natalia.Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. As Pontes de García Rodríguez.Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bamiro (San Amedio de Bamiro).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Bamiro.Bamiro (San Amedio de Bamiro).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Baio (Bayo) (Baio Pequeño) (Baio Grande).Bamiro.Bamiro (San Amedio de Bamiro).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Soneira (Val de Soneira).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Calo.Soneira (Val de Soneira).Vimianzo.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Burela.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Foz.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          3. O Valadouro.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          4. O Vicedo.A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cervo.A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Sargadelos.Cervo.A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Xove (Jove).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Sumoas.Xove (Jove).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Concessió Septivena.Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Concessió Novena.Concessió Septivena.Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Concessió Septima.Concessió Septivena.Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Guarda.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Ignacia.A Guarda.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mina Santa Tecla.A Guarda.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Tui (Tuy).Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. O Grove.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Sanxenxo.O Salnés comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Forcarei.Tabeirós-Terra de Montes comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Julieta.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Mercedes.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Rogelita.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    7. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jaciment de bauxites.Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

  3. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Walker Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      4. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      3. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eureka.St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Batòlit de Pikes Peak.Pikes Peak.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      4. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      5. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      6. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      7. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      8. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina National Belle.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      9. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hartsel districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Hartsel.Hartsel districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      10. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      11. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hall Turquoise (Mina Villa Grove Turquoise).Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      12. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Longfellow.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      13. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wire Patch.Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      14. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Pegmatita Black Cloud (Mina Black Cloud).Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Crissey (Crissey Quarry).Norfolk.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. North Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Lantern Hill (Lantern Hill Quarry).North Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Stonington.New London Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Waterford.New London Co.Connecticut.Estats Units.

  4. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

  5. Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.

  6. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  7. Méxic.

    1. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

  8. Perú.

    1. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    2. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    3. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    4. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callullin (Jaciment Callullin).Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Mina Santa Rosa.Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Alto Dorado (Jaciment Alto Dorado).Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    5. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  9. Portugal.U.E.

    1. Viseu.Portugal.U.E.

      1. Penalva do Castelo.Viseu.Portugal.U.E

        1. Venturinha.Penalva do Castelo.Viseu.Portugal.U.E

  10. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  11. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.