FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

AMFÍBOL

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Silicats.

SUBCLASSE:

Inosilicats.Amfíbols.

GRUP/SÉRIE:

ACTINOLITA

ALUMINOBARROISITA

ALUMINOFERROBARROISITA

ALUMINOFERROHORNBLENDA

ALUMINOKATOFORITA

ALUMINOTSCHERMAKITA

AMFÍBOL

AMIANT

ANTOFIL.LITA

ARFVEDSONITA

BARROISITA

CANNIL.LOITA

CLINOHOLMQUISTITA

CROSSITA

CUMMINGTONITA

DANNEMORITA

ECKERMANNITA

EDENITA

FERRIBARROISITA

FERRIRICHTERITA

FERRISADANAGAITA-K

FERRITARAMITA

FERRITSCHERMAKITA

FERRIWINCHITA

FERROACTINOLITA

FERROALUMINOBARROISITA

FERROALUMINOTSCHERMAKITA

FERROALUMINOWINCHITA

FERROANTOFIL.LITA

FERROECKERMANNITA

FERROEDENITA

FERROFERRIBARROISITA

FERROFERRITSCHERMAKITA

FERROFERRIWINCHITA

FERROGEDRITA

FERROGLAUCOFANA

FERROHOLMQUISTITA

FERROHORNBLENDA

FERROKAERSUTITA

FERROPARGASITA

FERRORICHTERITA

FERROTSCHERMAKITA

FERROWINCHITA

FLUORICHTERITA

FLUOROEDENITA

GEDRITA

GLAUCOFANA

GRUNERITA

HASTINGSITA

HOLMQUISTITA

HORNBLENDA

JOESMITHITA

KAERSUTITA

KORNITA

KOZULITA

LEAKEITA

MAGNESIARFVEDSONITA

MAGNESIHASTINGSITA

MAGNESIHORNBLENDA

MAGNESIRIEBECKITA

MAGNESISADANAGAITA

MAGNESITARAMITA

NYBOITA

OBERTIITA

PARGASITA

POTASICLEAKEITA

POTASIFLUORICHTERITA

POTASIRICHTERITA

POTASISADANAGAITA

PROTOFERROANTOFIL.LITA

PROTOMANGANOANTOFIL.LITA

PROTOMANGANOFERROANTOFIL.LITA

RICHTERITA

RIEBECKITA

SADANAGAITA

SODIANTOFIL.LITA

SODIGEDRITA

TARAMITA

TIRODITA

TREMOLITA

TSCHERMAKITA

UNGARETTIITA

URALITA

WINCHITA

COMPOSICIÓ: Es tracte del grup, variable segons l'espécie.
SISTEMA: Monoclínic/Rómbic.

VARIETATS:

ALUMINOMAGNESIHORNBLENDA

ALUMINOTARAMITA

ALUMINOWINCHITA

AMOSITA

BYSSOLITA

CLINOFERROHOLMQUISTITA

CROCIDOLITA

FERRIKATOFORITA

FERROBARROISITA

FERROCLINOHOLMQUISTITA

FERROFERRITSCHERMAKITA

FERROGLAUCOFANA

HEXAGONITA

MAGNESIALUMINOKATOFORITA

MAGNESIALUMINOTARAMITA

MAGNESIANTOFIL.LITA

MAGNESICLINOHOLMQUISTITA

MAGNESICUMMINGTONITA

MAGNESIFERRIKATOFORITA

MAGNESIFERRITARAMITA

MAGNESIGEDRITA

MAGNESIHOLMQUISTITA

MONTASITA

NEFRITA

MESCLAS:  
SINÓNIMS:  
COLOR:  
TEXTURA: Pètria.Vítria.
PARAGÉNESI: Extensa i variable segons l'espécie.
AMBIENT: Metamórfic en skarns.
PRESENTACIÓ: En agregats de cristalls i masas granulars, compactas i fibrosas.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

Denominació genérica del grup AMFÍBOL

 

MOSTRES:
Veure

ACTINOLITA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Sierra de Gàdor (Gàdor).Gàdor.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ACTINOLITA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Pic de La Veleta.Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.

Andalusía.Espanya.U.E.

5,1 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

ACTINOLITA (AMFÍBOL) Fragment en quars.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

6,4 cm.

© 2010 Ll.García.

Veure

ACTINOLITA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.

Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

9,8 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

ACTINOLITA (AMFÍBOL) Agregat de cristalls prismàtics mil.limétrics allargats, amb epidot.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.

Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

ACTINOLITA (AMFÍBOL) Agregat de cristalls aciculars-fibrosos amb magnetita.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ACTINOLITA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Mina Miary.Departament de Bekily.Toliara.Madagascar.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ACTINOLITA (AMFÍBOL) Agregat de cristalls prismàtics en matriú.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Mina Naica.Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

AMIANT (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2

Benahavís.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

AMIANT (AMFÍBOL) Agregat de fibres sobre marbre.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2

Pedrera de Setcases.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ARFVEDSONITA (AMFÍBOL) Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

NaNa2Fe3Si8O22(OH)2

Pedreres De Mix&Poudrette.Mt. Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.

Quebec.Canadà.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BYSSOLITA (AMFÍBOL) En drusa de cristalls prismàtics d'epidot.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2

Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

19,7 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

BYSSOLITA (AMFÍBOL) Inclusions microcristal.lines en fragment de calcita.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2

Usagre.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BYSSOLITA (AMFÍBOL) Agregats de microcristalls aciculars sobre magnetita.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2

Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

6,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BYSSOLITA (AMFÍBOL) Microcristalls aciculars inclosos en calcita.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2

Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CROCIDOLITA (AMFÍBOL) Agregat fibrós sobre matriu.

Classe VIII - Silicats.

Na2((Fe+2)3),(Fe+3)2)Si8O22(OH)2

Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

13,7 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

CROCIDOLITA (AMFÍBOL) Agregat fibrós.

Classe VIII - Silicats.

Na2((Fe+2)3),(Fe+3)2)Si8O22(OH)2

Espot.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CROCIDOLITA (AMFÍBOL) Agregat fibrós.

Classe VIII - Silicats.

Na2((Fe+2)3),(Fe+3)2)Si8O22(OH)2

Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CUMMINGTONITA (AMFÍBOL) Agregat fibrós de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

Mg7Si8O22(OH)2

Burguillos del Cerro.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FERROACTINOLITA (AMFÍBOL) Microcristall prismàtic acicular i microcristall d'augita sobre prehnita.

Classe VIII - Silicats.

Ca2Fe5[Si8O22](OH)2

Pedrera Oficarsa.Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.

Andalusía.Espanya.U.E.

Vista 0,5x0,3 cm.

© 2009 Ll.García.

Veure

FERROACTINOLITA (AMFÍBOL) Fragment compacte de cristalls prismàtics.

Classe VIII - Silicats.

Ca2Fe5[Si8O22](OH)2

Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,7 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

FERROACTINOLITA (AMFÍBOL) Fragment compacte de cristalls prismàtics allargats.

Classe VIII - Silicats.

Ca2Fe5[Si8O22](OH)2

Mina Joaquina Primera (Mina del Mas d'en Pallejà) (Mina del Rebaño).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.

Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 2,1x1,4 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

FERROHORNBLENDA (AMFÍBOL) Microcristall primàtic, amb clinozoisita, sobre oligoclasa.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Fe2+,Mg)4Al(Si7Al)O22(OH,F)2

Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

FERROPARGASITA (AMFÍBOL) Agregats en "spray" sobre matriu.

Classe VIII - Silicats.

NaCa2(Fe2+,Mg)4Al(Si6Al2)O22(OH)2

Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

12,8 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

FLUORICHTERITA (AMFÍBOL) Cristalls en matriú.

Classe VIII - Silicats.

Na(CaNa)Mg5Si8O22F2

Pedreres De Mix&Poudrette.Mt.Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.

Quebec.Canadà.

3,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HORNBLENDA (AMFÍBOL) Cristalls inclosos en matriu.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)4AlSi7AlO22(OH)2

Carboneras.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HORNBLENDA (AMFÍBOL) Cristalls inclosos en matriu.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)4AlSi7AlO22(OH)2

Cap de Gata.Níjar.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

HORNBLENDA (AMFÍBOL) Fragment amb pirita i quars.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)4AlSi7AlO22(OH)2

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

HORNBLENDA (AMFÍBOL) Agregat granular en matriu.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)4AlSi7AlO22(OH)2

Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,5 cm.

© 2015 Ll.García.

Veure

HORNBLENDA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)4AlSi7AlO22(OH)2

Gerri de La Sal.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

HORNBLENDA (AMFÍBOL) Fragment granular.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)4AlSi7AlO22(OH)2

Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

5,2 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

KAERSUTITA (AMFÍBOL) Agregat polimineral.

Classe VIII - Silicats.

NaCa2(Mg4Ti)[(Al2Si6)O22](O,OH)

Sintra.Lisboa.Portugal.U.E.

4 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

RICHTERITA (AMFÍBOL) Cristall.

Classe VIII - Silicats.

Na(Ca,Na)Mg5(Si8O22)(OH)2

Pedreres De Mix&Poudrette.Mt.Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.

Quebec.Canadà.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

RIEBECKITA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Na2[(Fe2+)3(Fe3+)2](Si8O22)(OH)2

Pedreres De Mix&Poudrette.Mt.Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.

Quebec.Canadà.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TARAMITA (AMFÍBOL) Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

Na[CaNa](Fe+2)3AlFe+3[(Si6Al2)O22](OH)2

Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

6,5 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

TREMOLITA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2Mg5(Si8O22)(OH)2

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TREMOLITA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2Mg5(Si8O22)(OH)2

Coma de Vaca.Vall de Núria.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

TREMOLITA (AMFÍBOL) Microagregats fibrosos.

Classe VIII - Silicats.

Ca2Mg5(Si8O22)(OH)2

Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

TREMOLITA (AMFÍBOL) Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2Mg5(Si8O22)(OH)2

Estació d'esquí d'Espot.Espot.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

URALITA (AMFÍBOL) Agregat de cristalls.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe2+)5(Si8O22)(OH)2

Alexandria Bay.Jefferson Co.Nova York.Estats Units.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.nuevoportal.com/andando/pueblos/extrema/badajoz/usagre.html#minerales/

    • http://www.nuevoportal.com/andando/pueblos/extrema/badajoz/caleraleon.html#minerales/

ACTINOLITA (AMFÍBOL)

 Fragment.

Classe VIII - Silicats.

Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11)2(OH)2

Sierra de Gàdor.Gàdor (Gàdor).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,2x4,4x3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.

        1. Mina Lapislàssul.li.Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.
    2. Ghazni.Afghanistàn.

      1. Dipósit nº 551.Ghazni.Afghanistàn.

    1. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Abparan.Lowgar.Afghanistàn.

  2. Austria.U.E.

    1. Tirol.Austria.U.E.

  3. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

      1. Salvador.Bahía.Brasil.

        1. Brumado.Salvador.Bahía.Brasil.

    2. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Governador Valhadares.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

  4. Canadà.

    1. Québec.Canadà.

      1. Montreal.Quebec.Canadà.

        1. Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

          1. Mt. Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

            1. Pedreres De Mix&Poudrette.Mt. Saint Hilaire.Rouville Co.Montreal.Quebec.Canadà.

      2. Richmond Co.Québec.Canadà.

        1. Shipton Township.Richmond Co.Québec.Canadà.

          1. Asbestos.Shipton Township.Richmond Co.Québec.Canadà.

            1. Mina Jeffrey.Asbestos.Shipton Township.Richmond Co.Québec.Canadà.

  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cap de Gata.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Los Escullos.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Carboneras.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Gàdor.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Gàdor (Gàdor).Gàdor.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Pic de La Veleta.Pradollano.Monachil.Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Antequera.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pedrera Juanona.Antequera.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Benahavís.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Celón.Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Presnas (Presnes).Celón.Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Presno.Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Cardes.Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta Este.Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    1. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Ponferrada.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    2. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Campo de Calatrava comarca.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    3. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Masnou (El Masnou).Barcelona.Maresme.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Pedrera Meca (Pedrera La Meca).Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Volcà Roca Negra (Volcà Rocanegra).Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Gredera del Volcà Roca Negra (Gredera del Rocanegra).Volcà Roca Negra (Volcà Rocanegra).Santa Pau.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
        2. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de Setcases.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Turón.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vall de Núria.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Coma de Vaca.Vall de Núria.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Espot.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Estació d'esquí d'Espot.Espot.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gerri de La Sal.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Afloraments d'ofites de Gerri.Gerri de La Sal.Pallars Sobirà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.
          1. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines dels Crossos.Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Joaquina Primera (Mina del Mas d'en Pallejà) (Mina del Rebaño).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Serrana.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    4. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mina María.Gilico.Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    5. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Jerez de los Caballeros.Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Usagre.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina Aguablanca.Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        4. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Herrería.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            2. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            3. Sierra del Cordel.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Monchi.Sierra del Cordel.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            4. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Calera de León.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    6. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Malpica (Malpica de Bergantiños).Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Irixoa.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Irixoa (San Lourenzo de Irixoa).Irixoa.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. O Pazo de Irixoa.Irixoa (San Lourenzo de Irixoa).Irixoa.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Pontedeume.Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cedeira.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Moeche.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          3. San Sadurniño.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          4. Valdoviño.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Muros comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Carnota.Muros comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Pindo (San Clemente do Pindo).Carnota.Muros comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Noia (Noya).Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Cariño.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cap Ortegal.Cariño.Ortegal comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        8. Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        9. Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Melide.Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Sobrado.Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        10. Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Zas.Terra de Soneira comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        11. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Mazaricos.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Aro.Mazaricos.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Presa de Fervenza.Mazaricos.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Castroverde.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vilalba.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Campo del Maragato.Serra d'O Argallo.A Gándara.Goián (Goyán) (San Cristovo de Goián).Tomiño.Baixo Miño comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Caldas comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Caldas de Reis.Caldas comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lalín.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Manduas (San Tirso de Manduas).Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Bandeira.Manduas (San Tirso de Manduas).Silleda.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Galiñeiro (Zona de Vigo).Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    7. Navarra.Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

        1. Larraintzar (Ultzama).Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Pedrera Elzaburu.Larraintzar (Ultzama).Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    8. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Fondó dels Frares (Hondón de los Frailes).Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

        1. Easton.Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      4. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Arizona.Estats Units.

      1. Cochise Co.Arizona.Estats Units.

        1. Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

          1. Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

      2. Pima Co.Arizona.Estats Units.

        1. Mts. Litle Ajo.Pima Co.Arizona.Estats Units.

          1. Districte Ajo.Mts. Litle Ajo.Pima Co.Arizona.Estats Units.

            1. Ajo.Districte Ajo.Mts. Litle Ajo.Pima Co.Arizona.Estats Units.

              1. Mina New Cornelia (Mina Ajo).Ajo.Districte Ajo.Mts. Litle Ajo.Pima Co.Arizona.Estats Units.

    4. California.Estats Units.

      1. Riverside Co.California.Estats Units.

        1. Fontana.Riverside Co.California.Estats Units.

          1. Pedrera Jensen.Fontana.Riverside Co.California.Estats Units.

      2. San Benito Co.California.Estats Units.

        1. New Idria Districte.San Benito Co.California.Estats Units.

          1. Mina Benitoite Gem (Mina Dallas Gem).New Idria Districte.San Benito Co.California.Estats Units.

      3. Santa Cruz Co.California.Estats Units.

        1. Santa Cruz.Santa Cruz Co.California.Estats Units.

          1. Pedrera Kalkar.Santa Cruz.Santa Cruz Co.California.Estats Units.

    5. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Midway Springs.Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Homestake.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Rock King.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Costilla Co.Colorado.Estats Units.

        1. Trinchera Range.Costilla Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rusell.Trinchera Range.Costilla Co.Colorado.Estats Units.

      4. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      5. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. North Italian Mountain.Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      6. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      7. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    6. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Brookfield.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Marlborough.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Southington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Canaan.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Falls Village.Canaan.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Canaan Lime (Pedrera Redwing) (Canaan Lime Quarry) (Redwing Quarry).Falls Village.Canaan.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Cornwall.Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. New Hartford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Nepaug.New Hartford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. New Milford.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. North Canaan (Canaan).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Canaan.North Canaan (Canaan).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        8. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        9. Washington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Judds Bridge.Washington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          2. New Preston.Washington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        10. Watertown.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Middle Haddam.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Saybrook.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Guilford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Naugatuck.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Woodbridge.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New London.New London Co.Connecticut.Estats Units.

      5. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

    7. Nevada.Estats Units.

      1. Nye Co.Nevada.Estats Units.

        1. Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

          1. Gabbs.Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

            1. Mina Basic Refractories (Mina Basic; Mina Premier Chemicals).Gabbs.Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

    8. Nova York.Estats Units.

      1. Jefferson Co.Nova York.Estats Units.

        1. Alexandria Bay.Jefferson Co.Nova York.Estats Units.

  7. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.
    1. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    2. Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  8. Madagascar.

    1. Toliara.Madagascar.

      1. Departament de Bekily.Toliara.Madagascar.

        1. Mina Miary.Departament de Bekily.Toliara.Madagascar.

  9. Malawi.

    1. Zomba districte.Malawi.

      1. Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

        1. Mt. Malosa.Altiplà de Zomba.Zomba districte.Malawi.

  10. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

      2. Imilchil.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

  11. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. San Andrés del Rio districte.Chihuahua.Méxic.

        1. Batopilas.San Andrés del Rio districte.Chihuahua.Méxic.

      2. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Naica.Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina El Nopal.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    3. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

  12. Noruega.

    1. Buskerud.Noruega.

      1. Kongsberg.Buskerud.Noruega.

  13. Perú.

    1. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    2. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    1. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Veta Argentina.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Veta Chilena.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Veta Gladys.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            4. Veta Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            5. Veta Pampa.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

  14. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  15. Portugal.U.E.

    1. Lisboa.Portugal.U.E.

      1. Sintra.Lisboa.Portugal.U.E.

  16. Sudàfrica.

    1. Transvaal.Sudàfrica.

  17. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  18. Tanssània.

    1. Kilimanjaro (Regió Kilimanjaro).Tanssània.

      1. Mt. Kilimanjaro.Kilimanjaro (Regió Kilimanjaro).Tanssània.

        1. Longido.Mt. Kilimanjaro.Kilimanjaro (Regió Kilimanjaro).Tanssània.

          1. Mina Mundarara.Longido.Mt. Kilimanjaro.Kilimanjaro (Regió Kilimanjaro).Tanssània.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.