FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

MOLIBDENITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfurs.

GRUP/SÉRIE:

BERNDTITA-2T

BERNDTITA-4H

CALAVERITA

DRYSDALLITA

JORDISITA

KITKAITA

KOSTOVITA

KRENNERITA

MELONITA

MERENSKYITA

MOLIBDENITA

MONCHEITA

SILVANITA

TUNGSTENITA-2H

TUNGSTENITA-3R

COMPOSICIÓ: MoS2
SISTEMA: Hexagonal.

VARIETATS:

MOLIBDENITA

MOLIBDENITA-3R

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

MOLIBDENITA

MOLIBDENITA-2H

COLOR: Gris acer.Gris plom.
TEXTURA: Metàl.lica.

PARAGÉNESI:

CALCOPIRITA

DIÓPSID

EPIDOT

MOLIBDENITA

PIRITA

POWEL.LITA

SCHEELITA

AMBIENT: Metamórfic.Hidrotermal.Ígni intrusiu.
PRESENTACIÓ: En cristalls tabulars toscos, en grànuls i escatas.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Metàl.lica.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure
MOLIBDENITA Agregats dispersos sobre quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

MoS2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

9,7cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
MOLIBDENITA Agregats dispersos en matriu.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

MoS2

Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
MOLIBDENITA Agregats dispersos sobre diópsid.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

MoS2

Mines de Turón.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure
MOLIBDENITA Grànuls dispersos en sienita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

MoS2

Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.misminerales.com/showphoto.php/photo/444/sort/1/size/medium/cat/516/page/1

MOLIBDENITA

Agregats dispersos sobre quars.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

MoS2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,8x2,4x2,2 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

      1. Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.

        1. Mina Lapislàssul.li.Sar-E-Sang.Badakhstàn.Afghanistàn.
    2. Badghis.Afghanistàn.

      1. Ahankashan.Badghis.Afghanistàn.

    3. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Andar.Lowgar.Afghanistàn.

    4. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Bakhud.Oruzgan.Afghanistàn.

    5. Zabol.Afghanistàn.

      1. Adamkhel (Adamkel) (Dipósit d'Adamkhel).Zabol.Afghanistàn.

  2. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

  3. Canadà.

    1. Québec.Canadà.

      1. Montreal.Quebec.Canadà.

        1. Cadillac.Montreal.Quebec.Canadà.

  4. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Linares (Llinares).Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Leiguarda (Lleiguarda).Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Selviella.Leiguarda (Lleiguarda).Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Presno.Castropol.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Cuevas de Salavé.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Cuevas de Salave.Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Lagunas de Silva (Lagunas de Salave).Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Silva.Lagunas de Silva (Lagunas de Salave).Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Valdeteja.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Lumbrales.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Villacastín.Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Martorell.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedralbes.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Caldes de Montbui.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de la Mina Teresita.Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Feliu de Guixols.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rosamar (Urbanització).Sant Feliu de Guixols.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Espinavell.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Espinavell.Espinavell.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mines de Turón.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    5. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Colmenar Viejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Hoyo de Manzanares.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Moralzarzal.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        5. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        6. Torrelodones.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    6. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Jerez de los Caballeros.Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

    7. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #1.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Vilarrodís.Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Monte da Costa (Pedrera Liosta).Vilarrodís.Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Lobios.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Mina As Sombras.Lobios.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

      4. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Sidón.Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina Tiro.Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

  5. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Jewell.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Independence.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Mabel.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      8. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      10. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        3. Kineo Mountain.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      5. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      6. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      7. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      8. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      9. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó Uravan Mineral) (Uravan Mineral Belt).Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      10. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      11. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      12. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          4. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

      13. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      14. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      15. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      16. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      17. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      18. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Teller pegmatite (Lake George Pegmatite).Lake GeorgeTeller Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Howe nº1 (Howe nº1 Quarry).South Glastonbury.Glastonbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Litchfield.Litchfield.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Hale (Hale Quarry) (Pedrera Andrews) (Andrews Quarry).Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

  7. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

  8. Méxic.

    1. Baixa California del Nord.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina El Nopal.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

              1. Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

                1. Mina La Industria.Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

  9. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina San Diego.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      1. Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

        1. Acarí (Distrito de Acarí).Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    4. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Apata (Distrito de Apata).Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Janchiscocha.Apata (Distrito de Apata).Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

            1. Dipósit polimetàl.lic de Janchiscocha.Janchiscocha.Apata (Distrito de Apata).Jauja.Junín (Departamento de Junín).Perú.

      2. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    5. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    6. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    7. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  10. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          2. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  11. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.