FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

ARSENOPIRITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfoarsenurs.

GRUP/SÉRIE:

ARSENOPIRITA

GLAUCODOT

OSARSITA

RUARSITA

COMPOSICIÓ: FeAsS
SISTEMA: Monoclínic.

VARIETATS:

ARSENOPIRITA

ARSENOPIRITA AURÍFERA

DANAITA

MESCLAS:  
SINÓNIMS:

ARSENOPIRITA

BRONZE BLANC

MISPÍQUEL

PIRITA ARSENICAL

COLOR:

Gris.Gris acer.

TEXTURA: Metàl.lica.

PARAGÉNESI:

APATITA

ARSENOPIRITA

QUARS

AMBIENT:  
PRESENTACIÓ: En cristalls i masses compactes.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Metàl.lica.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

 (?) Cita dubtosa.

 

MOSTRES:
Veure
ARSENOPIRITA Agregat granular en quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeAsS

Mines de Barruecopardo.Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

9,7 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure
ARSENOPIRITA Microcristalls amb microcristalls de quars hematoíde.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals

FeAsS

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ARSENOPIRITA Agregat granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals

FeAsS

Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ARSENOPIRITA Grànuls amb escorodita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeAsS

Pedrera de Setcases.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
ARSENOPIRITA Agregat de cristalls amb apatita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals

FeAsS

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • American Mineralogist, volum 46, pàg. 1448 (1961).
  • Museus:

  • Webs:

ARSENOPIRITA

Agregat de cristalls amb apatita.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

FeAsS

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.

Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).

Portugal.U.E.

4,3x3,5x2,5 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

      1. Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        1. Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

              1. Mina Clara.Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

    2. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  2. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.
      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Cobalt.Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina O'Brien.Cobalt.Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina Langis (Mina Casey).Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
              1. Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Sierra Almagrera.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Hinojosa del Duque.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Tartésios.Hinojosa del Duque.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aísa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Canfranc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Chinipí.Canfranc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Pilar.Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Sompor.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Longás.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Luesma.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Los Poyales.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Reajo.Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Joaquina.Barranc del Reajo.Loscos.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Corta Boinás Este.Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Corta Boinás Oeste.Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              3. Corta El Valle.Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Penouta.Penouta.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Rozadas.Boal.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cabrales (Carreña).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Caridad (A Caridá).El Franco.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Grandas de Salime.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugenia (Mines de La Soterraña).La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Pajares (Payares).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Alameda.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de la Campa del Trave.Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Escombrera de Morgao (Hg) (Escombrera de Los Rueldos).Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Ramona.Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta Norte.Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Biescas (Viescas).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Soto de los Infantes.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porcía.Platja de Porcía (Playa de Porcía).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Cuevas de Salave.Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Garganta.Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mina Antonia.Villanueva de Oscos (Vilanova d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Àvila.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Coto Miner Vivaldi.San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              2. Coto Miner Wagner.San Miguel de las Dueñas.Congosto.Bierzo comarca (El Bierzo).Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Oencia.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Penas do Seo.Oencia.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Barruecopardo.Coto Miner Merladet.Barruecopardo.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Béjar.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. La Fregeneda.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Lumbrales.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        5. Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alegría.Morille.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Arcones.Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Otero de los Herreros.Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      5. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    5. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Mira.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Majalrayo (Majaelrayo).Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      3. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Gàlvez.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Villaluenga (Villaluenga de la Sagra).Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    6. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Massanet de Cabrenys.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Olot.Garrotxa.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sant Joan de les Abadesses.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de Setcases.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Vall de Núria.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Coma de Vaca.Vall de Núria.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tor.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines dels Crossos.Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E..

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E..

            2. Mina Càndida (Mina de la Creu Grossa).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E..

    7. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Becerril de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Cerro de la Plata.Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Torre de la Mina.Cerro de la Plata.Bustarviejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina Pilar.Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        5. Guadalix de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        6. Miraflores de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Cerro de la Mesa.Miraflores de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        7. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Cuenca Alta del Lozoya.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Buitrago del Lozoya.Cuenca Alta del Lozoya.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Calasparra.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. San Ginés de la Jara.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Cehegín.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Pastrana.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Calicata Dolores.Pastrana.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    9. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    10. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Cabeza la Vaca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Casas de Don António.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Sierra de Gata.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        4. Trujillo comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Miajadas.Trujillo comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Plasenzuela.Trujillo comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          3. Trujillo.Trujillo comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    11. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Arteixo (Santiago de Arteixo).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Baiuca.Arteixo (Santiago de Arteixo).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #1.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Filó #2.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              3. Filó #3.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Caión (Santa María do Socorro de Caión).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Cabana de Bergantiños (A Cabana).Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Corcoesto.Cabana de Bergantiños (A Cabana).Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          3. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Monte Neme (Mina Monteneme).Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Noicela (Santa María de Noicela).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Imende.Noicela (Santa María de Noicela).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Monte da Mina.A Imende.Noicela (Santa María de Noicela).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Aflorament d'As.Monte da Mina.A Imende.Noicela (Santa María de Noicela).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina Mercedes.Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                2. Mina Paquita.Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Foxado (Santa María de Foxado).Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Abelado.Foxado (Santa María de Foxado).Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina Consuelo.Abelado.Foxado (Santa María de Foxado).Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                2. Mina Presentación.Abelado.Foxado (Santa María de Foxado).Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                3. Mina San Pedro.Abelado.Foxado (Santa María de Foxado).Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                4. Mina Sánchez Roca.Abelado.Foxado (Santa María de Foxado).Curtis.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monfero.Eume comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Valdoviño.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Joselín.Valdoviño.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mina Virgen do Porto.Valdoviño.Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Pandelo.Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        8. Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Toques.Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Paradela (San Paio de Paradela).Toques.Terra de Melide comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        9. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa Comba.Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Coto Miner Santa Comba.Santa Comba.Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina Santa María.Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Mondoñedo.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Faro.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Riego Rubio.Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Arancelos.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Chantada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Chantada.Chantada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Becerreá.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pastoriza.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Toxeiros Vellos.Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina San José.Toxeiros Vellos.Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mina Paul.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          3. Cospeito.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. A Feira do Monte.Cospeito.Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Carballiño.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Carballeda de Valdeorras (Sobradelo).Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Casaio.Carballeda de Valdeorras (Sobradelo).Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Valborraz (A Cidade dos Alemáns) (La Ciutat dels Alemanys).Casaio.Carballeda de Valdeorras (Sobradelo).Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

      4. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lalín.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilatuxe (San Lourenzo de Vilatuxe).Lalín.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santa Marina (Mina Ana María) (Mina Ana) (Mina Marina) (Mina Maria).Mt. Galiñeiro.Serra do Galiñeiro.Vincios (Santa Mariña de Vincios).Gondomar.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    12. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Bahrenberg.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Brenner.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Crow Creek (Mina Girwood).Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Mina Jewell.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Bethel CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina DeCourcy Mountain.Bethel CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      3. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Liberty Bell.Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Dillingham CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Taylor Mountains.Dillingham CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hi Yu.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina McCarty.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Newsboy.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Alaska-Juneau.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Groundhog.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Perseverance.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Horrible.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. McGinnis Creek.Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Montana Creek (Montana Basin Group) (Mansfield Gold Mining Company).McGinnis Creek.Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demandes Wagner (Wagner Group Claims) (Salmon Creek Gold Mining Company).Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Crown Point.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Downing.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Frenchy Creek.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Hatcher.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Hirshey.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Iron Mask.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Mascot.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Nearhouse.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mina Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Mina Primrose.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        11. Mina Shell.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        12. Mina Swetmann.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        13. Mines McMillan.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        14. Mines Fresno.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        15. Mines Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      8. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      9. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Fern.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Gold Cord.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Golden Zone.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Independence.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Lucky Shot.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Mabel.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Rae Wallace.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Silver King.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      10. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      11. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Khayyam.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Lucky Nell.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      12. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hirst-Chichagof.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demanda Cascade (Cascade Claim).Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Prospecció Lower Ledge.Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      13. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Grizzly Bear.Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      14. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Giant.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Hercules.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Lansing.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      15. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. California.Estats Units.

      1. Sierra Co.California.Estats Units.

        1. Alleghany districte.Sierra Co.California.Estats Units.

          1. Alleghany.Alleghany districte.Sierra Co.California.Estats Units.

            1. Mina Oriental.Alleghany.Alleghany districte.Sierra Co.California.Estats Units.

    4. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Crystal nº 8 (Mina Luella).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      5. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      6. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      7. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      8. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Julia Fisk.Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina First National.Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      9. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      10. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

      11. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      12. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Colonel Sellers.Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Wilfley.Kokomo-Ten Mile districte miner.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      13. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    5. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Lane's (Lane's Mine) (Lane's Bismuth and Sulphide Mine).Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Derby.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Seymour.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

  5. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Canal (Mina Lacanal) (Mina de Couize).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  7. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  8. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            1. Mina San Antonio.Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          2. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            1. Mina El Potosí.Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      2. Batopilas.Chihuahua.Méxic.

        1. Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

          1. San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

            1. Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              1. Mina New Nevada (Mina Nueva Nevada) (Mina Nevada Valenciana).Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

      3. Hidalgo del Parral municipi.Chihuahua.Méxic.

        1. Hidalgo del Parral.Hidalgo del Parral municipi.Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Tajo.Hidalgo del Parral.Hidalgo del Parral municipi.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        2. Zimapàn.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    4. Zacatecas.Méxic.

      1. Concepción del Oro municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Concepción del Oro.Concepción del Oro municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Mina Bonanza.Concepción del Oro.Concepción del Oro municipi.Zacatecas.Méxic.

          2. Mina El Cobre.Concepción del Oro.Concepción del Oro municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      3. Mazapil municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Noche Buena.Mazapil municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Mina Nochebuena (Mina Noche Buena).Noche Buena.Mazapil municipi.Zacatecas.Méxic.

      4. Nória de los Ángeles (Nória de Ángeles) municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Nória de los Ángeles (Nória de Ángeles).Nória de los Ángeles (Nória de Ángeles) municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Mina Cubierta.Nória de los Ángeles (Nória de Ángeles).Nória de los Ángeles (Nória de Ángeles) municipi.Zacatecas.Méxic.

      5. Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. San Martín.Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Mina San Martín.San Martín.Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

  9. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Pucarrajo.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Totorajocha.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    4. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    5. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    6. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    7. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Mina Igor.Callanquitas.Huaranchal (Distrito de Huaranchal).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Santa Rosa.Angasmarca (Distrito de Angasmarca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Filó La Constancia (Filón La Constancia).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          2. Filó Luz Angélica (Filón Luz Angélica).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    8. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Coricancha.San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    9. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    10. Puno (Departamento de Puno).Perú.

      1. Sandia.Puno (Departamento de Puno).Perú.

  10. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            2. Mines de Panasqueíra.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

              1. Nivell 2.Mines de Panasqueíra.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

  11. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  12. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  13. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  14. Xina.

    1. Hunan.Xina.

      1. Chenzhou.Hunan.Xina.

        1. Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

          1. Mina Yaogangxian (Mina Gaoguangshan).Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.