FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

ACANTITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfurs.

GRUP/SÉRIE:

ACANTITA Mostres fotogràfiques

ARGENTITA Mostres fotogràfiques

EMPRESSITA

HESSITA

COMPOSICIÓ: Ag2S
SISTEMA: Monoclínic.

VARIETATS:

 

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

ACANTITA Mostres fotogràfiques

BETA-ARGENTITA

COLOR: Gris de plomb.Negre.Negre de ferro.
TEXTURA: Metàl.lica.Terrosa.

PARAGÉNESI:

ACANTITA Mostres fotogràfiques

ARGENT Mostres fotogràfiques

BARITINA Mostres fotogràfiques

FLUORITA Mostres fotogràfiques

GALENA Mostres fotogràfiques

AMBIENT: Hidrotermal.
PRESENTACIÓ: En microcristalls i en agregats irregulars.Dimorfa de l'argentita.

Cristalls prismàtics, hexaédrics, rombododecaédrics, octaédrics, isométrics, cuboctaédrics, pseudocúbics, pseudoctaédrics, corbs i tabulars.Agregats compactas i dendrítics.Agregats granulars i esquelétics.Mal.leable.Flexible.Posibles macles.Séctil.

DURESA:

2,00 a 2,50

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

7,22

LLUÏSOR:

Mat.

RATLLA:

Gris de plom.Negre.

EXFOLIACIÓ:

Si.

FRACTURA:

Concoidal.Irregular.

LOCALITAT TIPUS:

 

IDENTIFICAT:

Any 1855.

ETIMOLOGIA:

Del grec "Akantha" = espina, en al.lusió a la  forma dels seus cristalls.

NOTES:

Es un polimorf de l'ARGENTITA Mostres fotogràfiques (Dimorfa de l'ARGENTITA Mostres fotogràfiques).

 

RARESA:

Molt extens

Extens

Poc extens

Rar

Molt rar

MOSTRES:
Veure
ACANTITA Agregat sobre fluorita tacada en superfície per limonita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Ag2S

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
ACANTITA Agregat granular sobre baritina.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Ag2S

Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ACANTITA Agregats de cristalls arrodonits en calcita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Ag2S

Pou 2.Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2009 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • Canadian Mineralogist, volum 12, pàg.365 (1974).

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.minrec.org/genindex.asp

ACANTITA

Agregat sobre fluorita tacada en superfície per limonita.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Ag2S

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,2x5,5x5,3 cm.

© 2000 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

      1. Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        1. St. Blasien.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Urberg.St. Blasien.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Mina Gottesehre.Urberg.St. Blasien.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

    2. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Lahntal (Vall de Lahn).Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Bad Ems districte.Lahntal (Vall de Lahn).Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

          1. Frücht.Bad Ems districte.Lahntal (Vall de Lahn).Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

            1. Mina Friedrichssegen.Frücht.Bad Ems districte.Lahntal (Vall de Lahn).Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      2. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    3. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

      2. Johanngeorgenstadt districte.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Johanngeorgenstadt.Johanngeorgenstadt districte.Saxónia.Alemanya.U.E.

      3. Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Freiberg.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Bräunsdorf.Freiberg.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Mitlerer Erzgebirgskreis.Saxónia.Alemanya.U.E.

      4. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

  2. Austràlia.

    1. Queensland.Austràlia.

      1. Cloncurry Àrea.Queensland.Austràlia.

        1. Mount Isa districte.Cloncurry Àrea.Queensland.Austràlia.

          1. Mines Mount Isa.Mount Isa districte.Cloncurry Àrea.Queensland.Austràlia.

  3. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Montalvania.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

          1. Serra do Parela.Montalvania.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

            1. Mina Joel.Serra do Parela.Montalvania.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

  4. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.
      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.
    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Thunder Bay districte.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Sibley Township.Thunder Bay districte.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Silver Islet.Sibley Township.Thunder Bay districte.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina Silver Islet.Silver Islet.Sibley Township.Thunder Bay districte.Toronto.Ontario.Canadà.

        2. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

          1. Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Cobalt.Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina O'Brien.Cobalt.Coleman Township.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.
          1. Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

            1. Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

              1. Mina Langis (Mina Casey).Casey municipi (Casey Township).Regió de Cobalt-Gowganda.Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.

    2. Territoris del Nord-Oest.Canadà.

      1. Port Radium.Territoris del Nord-Oest.Canadà.

        1. Mina Echo Bay.Port Radium.Territoris del Nord-Oest.Canadà.

  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina La Espuela de San Miguel.Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cazalla de la Sierra.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Guadalcanal.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    3. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pou 2.Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    4. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Arizona.Estats Units.

      1. Pinal Co.Arizona.Estats Units.

        1. Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

          1. Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

            1. Dipósit Saint Anthony.Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

              1. Mina Mammoth-Saint Anthony (Mina Mammoth) (MinaSaint Anthony).Dipósit Saint Anthony.Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

    3. California.Estats Units.

      1. Alpine Co.California.Estats Units.

        1. Monitor-Mogul districte.Alpine Co.California.Estats Units.

      2. Inyo Co.California.Estats Units.

        1. Darwin.Inyo Co.California.Estats Units.

          1. Mina Defiance.Darwin.Inyo Co.California.Estats Units.

    4. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina White Raven.Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Lawson districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina American Sisters.Lawson districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico districte.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Newman Hill.Rico districte.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Enterprise.Newman Hill.Rico districte.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          2. Silver Creek.Rico districte.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      6. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      7. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      8. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      9. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. Bulldog Mountain.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bulldog Mountain (Mina Bulldog).Bulldog Mountain.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            2. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      10. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      11. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hilltop.Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      12. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Midnight.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      13. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units. (?)

      14. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      15. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Buffalo Boy.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      16. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Argentine Pass.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      17. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          2. Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Cresson.Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    5. Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

    6. Dakota del Sud.Estats Units.

      1. Lawrence Co.Dakota del Sud.Estats Units.

        1. Galena districte.Lawrence Co.Dakota del Sud.Estats Units.

          1. Deadwood.Galena districte.Lawrence Co.Dakota del Sud.Estats Units.

            1. Mina Double Rainbow.Deadwood.Galena districte.Lawrence Co.Dakota del Sud.Estats Units.

    7. Idaho.Estats Units.

      1. Shoshone Co.Idaho.Estats Units.

        1. Coeur d'Alene districte.Shoshone Co.Idaho.Estats Units.

          1. Kellogg.Coeur d'Alene districte.Shoshone Co.Idaho.Estats Units.

            1. Mina Bunker Hill (Mina Bunker Chance).Kellogg.Coeur d'Alene districte.Shoshone Co.Idaho.Estats Units.

    8. Nou Méxic.Estats Units.

      1. Grant Co.Nou Méxic.Estats Units.

        1. Black Hawk districte.Grant Co.Nou Méxic.Estats Units.

          1. Mina Alhambra (Mina Blue Bell).Black Hawk districte.Grant Co.Nou Méxic.Estats Units.

      2. Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

        1. Hansonburg District.Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

        2. Magdalena districte.Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

          1. Mina Iron Mask.Magdalena districte.Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

  7. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

  8. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  9. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            1. Mina Vieja.Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      2. Batopilas.Chihuahua.Méxic.

        1. Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

          1. San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

            1. Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              1. Mina New Nevada (Mina Nueva Nevada) (Mina Nevada Valenciana).Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

              2. Mina Santo Domingo.Cerro San Antonio.San Miguel.Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

    2. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina El Cubo.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Mina La Cata.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          3. Mina La Sirena.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Nivell 590.Mina La Sirena.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          4. Mina Reyes (Mina Rayas, Mina San Juan de Rayas).Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          5. Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

              1. Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

                1. Mina Santa Catarina.Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          6. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina La Sirena.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

              1. Nivell 590.Mina La Sirena.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            2. Mina Valenciana.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Jesús María.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Mina La Luz.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          3. Mina San Carlos.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          4. Mina Santa Rita (Mina Bolañitos).La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    3. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

              1. San Luis Eix.Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          2. Mina Santa Elena.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          3. Nivell 480.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Veta San Luis (Mina San Luis).Nivell 480.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          4. Veta San Carlos (Mina San Carlos).Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

          1. Mina El Bote.Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

          2. Mina Guadalupe.Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

          3. Mina La Carnicería.Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

  10. Namíbia.

    1. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

  11. Noruega.

    1. Buskerud.Noruega.

      1. Kongsberg.Buskerud.Noruega.

        1. Mines Kongsberg.Kongsberg.Buskerud.Noruega.

  12. Perú.

    1. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    2. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    3. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    4. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  13. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  14. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  15. Txéquia.U.E.

    1. Bohemia.Txéquia.U.E.

      1. Karlovaský Kraj.Bohemia.Txéquia.U.E.

        1. Karlovy Vary (Carlsbad).Karlovaský Kraj.Bohemia.Txéquia.U.E.

          1. Erzgebirge (Mts. Metàlics).Karlovy Vary (Carlsbad).Karlovaský Kraj.Bohemia.Txéquia.U.E.

            1. Jáchymov (St. Joachimsthal).Erzgebirge (Mts. Metàlics).Karlovy Vary (Carlsbad).Karlovaský Kraj.Bohemia.Txéquia.U.E.

    2. Bohemia Central (Stredoceský Kraj).Txéquia.U.E.

      1. Príbram.Bohemia Central (Stredoceský Kraj).Txéquia.U.E.

        1. Třebsko.Príbram.Bohemia Central (Stredoceský Kraj).Txéquia.U.E.

  16. Xile.

    1. Atacama.Xile.

      1. Copiapó.Atacama.Xile.

        1. Chañarcillo.Copiapó.Atacama.Xile.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.